Αποστολέας Θέμα: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 9294 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« στις: 25/02/10, 20:19 »
Τα λόγια είναι περιττά... Ο τίτλος τα λέει όλα!!

http://www.rocking.gr/article7098.php


...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #1 στις: 25/02/10, 20:29 »
Μόνο γ τσάμπα.

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #2 στις: 25/02/10, 21:19 »
Παράθεση
Μόνο γ τσάμπα.
Ουτε τζαμπα, αλλα δεν ειναι εκει το θεμα.
Το θεμα ειναι οτι κατι παθαν τα παιδια και φερνουν μεγαλα ονοματα φετος!
Καυτο καλοκαιρι για ολα τα γουστα!

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #3 στις: 26/02/10, 00:15 »
Και εγώ που δεν πληρώνω στα σίγουρα δεν ξέρω αν θα πάω λόγο εξεταστικής ( αν σκεφτείς ότι θα πάω σίγουρα aerosmith και sonisphere )....
Λίγο πολύ το γνωρίζαμε και αυτό αλλά το περίμεναν πολλοί....

Αν έρθουν και οι γκανς στο ροκγουειβ θα είναι το καλύτερο συναυλιακό καλοκαίρι που έχω ζήσει....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #4 στις: 02/03/10, 21:07 »
Χαααααααααααααααααααααα!!
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #5 στις: 03/03/10, 04:32 »
ΚΑτεχω λοιπον το πολυποθητο εισητηριο με το νουμερο 585!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εχω την αισθηση οτι τα 35αρια εισητηρια εξαντληθηκαν...
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #6 στις: 03/03/10, 12:05 »
ΚΑτεχω λοιπον το πολυποθητο εισητηριο με το νουμερο 585!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εχω την αισθηση οτι τα 35αρια εισητηρια εξαντληθηκαν...

Πρόλαβες 35άρι? ωραίος....

Παιδιά χθες έγινε χαμός..... επειδή υπήρχε μεγάλο όριο εισιτηρίων ανα άτομο ( 6 ή 8 δεν είμαι σίγουρος ) τα 35άρια και τα 45άρια έφυγαν μέσα σε 3 ώρες.... οπότε τώρα μόνο 55αρια που και αυτά δεν είναι πολλά για ραμσταιν ( σε σύγκριση πάντα με το τι πληρώνουν και στις άλλες χώρες ) απλά σου φαίνεται κάπως όταν εσύ δίνεις 20€ παραπάνω....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #7 στις: 23/06/10, 00:14 »
Λόγω υποχρεώσεων κάποιος φίλος δεν θα μπορέσει να έρθει οπότε όποιος ενδιαφέρεται, πωλείται το εισητήριό του στην τιμή των 45€ (από 55 αρχική τιμή). Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει ένα mail στο eleosomos@windowslive.com
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος rammstein10

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #8 στις: 24/06/10, 10:08 »
ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΔΥΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ RAMMSTEIN 55 ΕΥΡΩ ΤΟ ΕΝΑ , ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ (ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ) ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ dimiathens@yahoo.gr . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
« Τελευταία τροποποίηση: 24/06/10, 10:24 από rammstein10 »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #9 στις: 29/06/10, 03:15 »
Δεν υπάρχουν και πολλά να πει κανείς. Όποιος δεν ήταν δεν μπορεί να αντιληφθεί το μέγεθος αυτού του show!!! (γιατι περί show πρόκειται) Φωτιές πυροτεχνήματα σπίθες καπνοί και πολύ κεφάτοι rammstein μας εκαναν να πιστέψουμε ότι 1:30 ώρα μπορεί να φανεί σαν 5 λεπτά. Γιατί όμως έχω ακόμα αυτήν την αίσθηση κενού? Ίσως φταίει ότι δεν υπήρξε δευτερο encore...
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #10 στις: 29/06/10, 10:41 »
Eμπειρια δεν υπαρχουν λογια.Σαν να ηταν δεδομενο οτι ο ηχος θα ηταν πολυ καλος,οι εκτελεσεις αλανθαστες(τουλαχιστον ετσι μου φανηκε σε αυτα που ηξερα),ο κοσμος πολυς(οχι τοσο ενθουσιωδης ομως) και το show φοβερο.Εκει ειναι και η ενσταση μου.Πορτιμω μαλλον τις συναυλιες.Σε πολλες φασεις και ειδικα οταν ηταν καποιο κομμματι του νεου δισκου που δεν το ηξερα ειχα την αισθηση οτι περιμενα τι ''παραξενο'' θα γινει και δεν προσεχα τους οργανοπαιχτες ουτε το κομματι.Σε σημεια νομιζα οτι ειμαι στο χωριο μου την ανασταση.Φυσικα αυτο κρατησε αμειωτο το ενδιαφερον.Αλλα και παλι δεν ξερω.Σιγουρα ειναι το καλυτερο show που εχω δει..οχι συναυλια..Ασε που δεν ειμαι και υπερ της λογικης των show. ::)

Mαλακιες..Τελεια ηταν ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #11 στις: 29/06/10, 11:30 »
Φανταστική συναυλία, όποιος δεν ήρθε, έχασε!!!! ;D ;D ;D
Αντε με το καλό να μας ξανάρθουν!!!! 8)
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #12 στις: 29/06/10, 13:09 »
εγώ νομίζω ότι άφησα στην άκρη το μουσικό κομμάτι και αφοσιώθηκα  στο οπτικό.... τι άλλο θα μπορούσε να κάνει καποιος ( που ψιλοσυχαίνεται τη γλώσσα ) με τέτοιο σόου? εντάξει δεν μπορείς να πεις και πολλά για αυτό το σόου..... απλά πρωτόγνωρο για τους περισσότερους από εμάς.... κρίμα για όσους δεν ήρθαν....
έπεσε πολύ γέλιο εκεί που μετέφρασε στο πουσι και είπε "you have a mouni i have a poutso"  :P :P :P
χάιλάιτ της βραδιάς το crowd surfing με την βάρκα!!!!!!!!!
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #13 στις: 29/06/10, 22:54 »
μια απ τις καλυτερες συναυλιες εβερ, το λογια ειναι περιττα...Επισης χαρηκα που μεσα στις χιλιαδες του κοσμου συναντησα τυχαια τον Roufous!  ;D ;D ;D
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #14 στις: 30/06/10, 13:32 »
Επισης χαρηκα που μεσα στις χιλιαδες του κοσμου συναντησα τυχαια τον Roufous!  ;D ;D ;D
Ναι ξέχασα να το αναφέρω αυτο 8) 8) Κρίμα που την έκανες κατευθείαν για σαλονική, να αράζαμε για καμιά μπύρα. Next time
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος danai-what

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: RAMMSTEIN Athens 28/6/2010!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #15 στις: 30/06/10, 22:44 »
Γειά σας! (το δικό μου εισιτήριο, είχε αριθμό 477  ;D ...αλλά+πάλι δεν πρόλαβα τα 45€ρα!! Φτου; Μπάαααα)

Παιδιά, η συναυλία ήταν άψογη, τα παλικάρια προσπάθησαν να ισορροπήσουν μεταξύ show-συναυλίας, ο σκοπός τους άλλωστε, δεν είναι μόνο η παράσταση. Πρόσφατα μάλιστα διάβασα κάποια φοβία του Kruspe (αν δεν κάνω λάθος): "τρομάζω στη σκέψη του τί άλλο θα χρειαστεί να κάνουμε, για να ενθουσιάζουμε πάντα έτσι, τον κόσμο"...Προσωπικά πιστεύω βέβαια πως, μόνοι τους υποβλήθηκαν σ' αυτή τη διαδικασία μιας και η όλη φάση ξεκίνησε πειραματικά. Όσοι είναι πραγματικοί fans, τους αγαπούμε 1α για τη δυναμική της μουσικής τους (κι όχι μόνο), καθώς πρώτα τους ακούγαμε και μετά τους είδαμε... Μιάς λοιπόν κι αρχίζουν να 50αρίζουν σιγά-σιγά, μπορούν να καλμάρουν!  8)

Από προχθές -για να μην πολυξεφεύγω του θέματος- έχω διαβάσει αρκετά σχολιάκια, έως και παραπονάκια για τη -μόλις- μιάμιση ώρα που παίξαν. Δε με πείραξε, καθώς θεωρώ πως μ' όλο αυτό που κάναν σα σύνολο, θά 'ταν αδύνατο, ν' αντέξουν και παραπάνω! Αφού δεν κάψαν και καμιά τρίχα....! Θεωρώ επίσης πως και πολλά είδαμε για τα 45+55€ που πληρώσαμε. Κάποιοι παραπονέθηκαν, πως κάναν ολόκληρο ταξίδι απο Θεσ/κη και τους είδαν αυτή τη 1,5 ώρα; Ίσως έχουν δίκιο, σκέφτομαι όμως λίγο και τους παλαβούς που ήρθαν απο Γερμανία. Πού; Στο χάος μας!

Θα συμφωνήσω πως σαν κοινό, είμασταν μάλλον...κρυόκωλοι! Φημιζόμαστε για την ένθερμη παρουσία μας στις συναυλίες, μα το προχθεσινό προσωπικά, το ένιωσα λίγο λαπά. Περίμενα να φάω κλωτσιές, χώμα, να γυρίσω σπίτι μου με μώλωπες βρε αδερφέ (όοοχι, δεν τ'αποζητούσα!), μα ξαφνικά τόσος πολιτισμός, με βάρεσε κατακέφαλα μπροστά σε τέτοια εκρηκτική παρουσία.... Στους Type O negative το 2007, περισσότερο τζέρτζελο είχε γίνει κι εξεπλάγην!  :o Προχθές μας έπιασαν το "σεις" και το "σας"?!!! :P

Τουλάχιστον, δεν είχαμε έκτροπα, ούτε βροχές, ούτε τα γνωστά "προμελετημένα τσαμπουκαλίκια" των γνωστών-αγνώστων και ήταν μια υπέροχη βραδιά την οποία προσωπικά, θα θυμάμαι για πολύν καιρό... Νιώθω πως, ήταν απ' τα καλύτερα live πού 'χω παρακολουθήσει, σεβάστηκαν τον κόσμο, φέρθηκαν επαγγελματικότατα χωρίς σνομπαρία, κάναν το χαβαλέ τους και μας διασκέδασαν, μας τίμησαν με το να μιλήσουν ελληνικά, όσο καλύτερα τά 'χω ακούσει απο ξένο performer (όχι πως με νοιάζει, απλά εντυπωσιάστηκα με το... accent!) και δε μετανιώνω στιγμή για ό, τι παρακολούθησα!

Αυτάααααα........!
Μπα΄΄΄΄΄΄άάαααααααα!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1849 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/04, 15:01
από ερεβος
14 Απαντήσεις
5196 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/07, 18:42
από aris 13888, ο saprikios anathematistis
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
17690 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
25 Απαντήσεις
8591 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/09, 19:22
από Ammon Jerro
13 Απαντήσεις
8129 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/10, 11:44
από sakman
153 Απαντήσεις
45173 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/10, 15:42
από master of puppets
34 Απαντήσεις
50869 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/12, 17:14
από Υπνοβάτης...
104 Απαντήσεις
41628 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
18 Απαντήσεις
5305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/12/17, 20:21
από panixgr
0 Απαντήσεις
2009 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/19, 22:12
από AderfiTouEleous