Αποστολέας Θέμα: Περι noiz.gr  (Αναγνώστηκε 593 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος 13-13

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Περι noiz.gr
« στις: 13/01/24, 23:38 »
Επιστρεφοντας υστερα απο χρονια απο τη Γερμανια στην Ελλαδα και οντας επαγγελματιας μουσικος εψαχνα ενα σαητ σχετικο με τη μουσικη. Προταθηκε το noiz και το παρακολουθουσα σαν επισκεπτης για καμποσο καιρο.

Επειτα εκανα το μεγαλο λαθος να γινω και μελος. Εχω υπαρξει μελος σε πολλα μεγαλα φορα του εξωτερικου και πραγματικα πρωτη φορα στη ζωη μου συναντησα τετοιο τοξικο περιβαλλον. Κανενας δεν δεχεται κανενος ειδους κριτικη, ολοι αλληλογλειφονται μεταξυ τους ακομα και σε μετριες εως κακες παρουσιασεις των μουσικων "δουλειων" τους. Καταπληκτικο Γιαννη μου, πανεμορφο Μητσο μου, τελειο Μπαμπη μου ακομα και αν δεν ακουγεται απο τα φαλτσα, τις κακιστες παραγωγες κλπ. Φυσικα υπαρχουν και λιγες εξαιρεσεις.

Οι μοντς στην πλειοψηφια τους ειναι το λιγοτερο ελλειπεις στα καθηκοντα τους μιας και ειναι αμεσα μερος του προβληματος καθοτι βρισκονται πολυ κοντα με τα υπολοιπα μελη και δεν κρατανε τις απαραιτητες αποστασεις. Το αποτελεσμα ειναι οι κολλητοι να μην αντιμετωπιζονται το ιδιο με τα υπολοιπα νεα μελη και να υπαρχει υποκειμενικη αντιμετωπιση σε πειθαρχικα παραπτωματα. Οι γνωστοι γραφουν οτι θελουν χωρις επιπτωση και οι υπολοιποι τιμωρουνται αβερτα. Το διαπιστωσα ο ιδιος με την αισχρη αντιμετωπιση που μου επιφυλλαξαν ως νεο μελος. Στην ουσια οι αποψεις μου και ο τροπος που τοποθετουμαι ειναι ο ιδιος σε ολα τα φορουμ που ειμαι μελος. Λεω παντα τη γνωμη μου ευθεως.

Το αποτελεσμα ηταν να αντεξω σε αυτο το τοξικο περιβαλλον λιγες μονο μερες και να ζητησω απο τον ιδιοκτητη/αντμιν να με διαγραψει απο μελος καθοτι δεν ηθελα να βρισκομαι σε τετοιο τοξικο περιβαλλον. Του ειπα καλη επιτυχια μιας και το noiz χρειαζεται γκρεμισμα και ξαναχτισιμο απ την αρχη και τοτε ισως γινει το σαητ που οραματιζεται ο νεος ιδιοκτητης.

Για λοιπους φελλους τυπου κοσ-δρ και λοιπα μελη που επιτιθενται αφου ειχα διαγραφει το λιγοτερο που μπορω να πω ειναι να βγαλουν τα παντελονια και να φορεσουν φουστιτσες. Οι αντρες τα λενε μπροστ σου και οχι οταν φευγεις.Ειναι δυνατον να παρει καποιος στα σοβαρα το νοιζ οταν ο φελλος κοσ-δρ ανεβαζει ημιγυμνες φωτο του λες και βρισκεται σε γκεη φορουμ? ελεος λιγο. Ο μπουχεσας που το παιζει και κορμαρα εμαθα.

ΥΓ το 13-13 ειναι απο το 13ο γραμμα του αγγλικου αλφαβητου και ειναι τα αρχικα απο ονομα και επωνυμο ΜΜ
ΥΓ συγνωμη αν τα ελληνικα μου η το συντακτικο μου δεν ειναι ακομα σε τελειο επιπεδο. Ελπιζω με τον καιρο να φτιαξουν.

Ευχαριστω

« Τελευταία τροποποίηση: 14/01/24, 00:07 από 13-13 »

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Περι noiz.gr
« Απάντηση #1 στις: 30/01/24, 09:27 »
Αυτά που αναφέρεις τα είχα ακούσει χρόνια πριν... (βασικά διαβάσει, εδώ στο φόρουμ μας). Πολλά μέλη μας, που είναι (ή ήταν) μέλη και στο νόιζ μας έγραφαν τι ωραία παρέα που είμαστε εδώ στο kithara.gr
Από ότι μας λες υπάρχει ακόμα το ίδιο τοξικό περιβάλλον, δεν άλλαξε κάτι...

Καλώς ήρθες στο kithara.gr... που μπορεί να μην έχει πολύ κίνηση πια αλλά δεν θα σε κατακρίνει κανείς. Περιηγήσου στις παλιές συζητήσεις εδώ, υπάρχει πολύς πλούτος γνώσεων συσσωρευμένος όλα αυτά τα χρόνια (πάνω από 20 χρόνια)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Περι Slide

Ξεκίνησε από psomas Τα καλύτερα...

22 Απαντήσεις
15839 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/04, 13:03
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
26 Απαντήσεις
10387 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/04, 18:42
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
35 Απαντήσεις
31322 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/07, 22:05
από Vamptessa
127 Απαντήσεις
33625 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/08, 19:11
από Amylo
12 Απαντήσεις
6659 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/05, 23:20
από Arg0
1 Απαντήσεις
3093 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/06, 09:03
από Βραζίλης
Περι πενας...

Ξεκίνησε από paran0id « 1 2 » Τα καλύτερα...

27 Απαντήσεις
22872 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/10, 13:38
από filipposifa
18 Απαντήσεις
9000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/11/06, 14:19
από TASOSGR
12 Απαντήσεις
4879 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/12, 23:39
από Γιάννης [nOiz]
7 Απαντήσεις
16454 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/18, 17:31
από mouz