Αποστολέας Θέμα: Epiphone ή Jackson ?  (Αναγνώστηκε 9683 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #25 στις: 16/01/10, 23:53 »
Εχει πολυ δικιο ο Vrachnoprofiter.
Μην περιμενεις να ακουσεις μεγαλες διαφορες σε εναν ενισχυτη μετριας ποιοτητας... Οχι μονο αλλαζοντας μαγνητες αλλα παιζοντας και με αλλη κιθαρα!
Τωρα στο θεμα κιθαρα. Εισαι λιγο μπερδεμενος και καλο ειναι να βρεις λιγο χρονο να δοκιμασεις μονος σου. Ο,τι και να σου πουμε εμεις, θα ειναι υποκειμενικο και μπορει να μη σου ταιριαζει.
Εγω απλα να προσθεσω πως καλο ειναι να ριξεις μια ματια και στις Michael Kelly. Ηχητικα και οπτικα ο,τι πρεπει για την ηλικια σου. ;)



Αποσυνδεδεμένος Ragnaros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #26 στις: 17/01/10, 00:01 »
Γενικοτερα ο ηχος που θελω να επιτυχω ειναι κυριως Metal (Metallica,Megadeth ακομα και Children Of Bodom και Bullet For My Valentine k.a) Και Rock (Scorpions,AC/DC) Απλα δν ξερω ποια κιθαρα απ'αυτες που εδειξα ποιο πανω(απο αυτες τις 7) θα ταιριαζε με αυτου του ειδους ηχο που θελω να βγαλω

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #27 στις: 17/01/10, 00:06 »
Κατα τη γνωμη μου παρε πρωτα ενισχυτη.
Εχεις καταληξει σε μερικους ενιχυτες απο οτι βλεπω σε αλλο θεμα που εχεις βαλει.
Καλο ειναι να ριξεις μια ματια και στο Roland Cube. Πολυ ποιοτικα γκαζια.
Ασε που σε λιγα χρονια που θα παιζεις περισσοτερο στο καθαρο καναλι, εχει επισης πολυ καλο. ;D


Αποσυνδεδεμένος Ragnaros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #28 στις: 17/01/10, 00:39 »
Καλος ο Cube...ειμαι κατι αναμεσα σε Roland Cube 30 Watt ή σε VOX VT30

Γτ να παιξω σε καθαρο καναλι ? βασικα ολα μ'αρεσουν,αλλα αυτο που αναζηταω περισσοτερο ειναι το Πολυ βρομικο (Metal)
« Τελευταία τροποποίηση: 17/01/10, 00:43 από Ragnaros »

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #29 στις: 17/01/10, 02:43 »
Kαι εγω σου λεω οτι πρεπει να παιζει ακομα στις αγγελιες μια LTD EC-1000 στα 400
ιφ γιου αρ σμαρτ ιναφ γκο τσεκ ναου

Edit
Αι τσεκντ φορ γιου. Ιδου φτηνες μεταλοκιθαρες για να σου μεινουν και λεφτα στην τσεπη :P
http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=12875
http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=13137
http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=13221
http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=12947
« Τελευταία τροποποίηση: 17/01/10, 02:52 από Stinky »

Αποσυνδεδεμένος Ragnaros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #30 στις: 17/01/10, 10:42 »
Δν εχω προβλημα...Αλλα που ξερεις ποσα χρονια τν εχει ο αλλος τν κιθαρα ή αν εχει καποιο προβλημα...!
Και γω αρχικα απο της αγγελιες ειχα σκοπο να αγορασω(ενδιαφερομαι για αυτη τν ESP LTD EC 1000 QM, π.χ αυτος τν πειρε 1000 και τν πουλαει 400 !!! αν ειναι δυνατον)

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #31 στις: 17/01/10, 11:44 »
Παράθεση
ενδιαφερομαι για αυτη τν ESP LTD EC 1000 QM, π.χ αυτος τν πειρε 1000 και τν πουλαει 400 !!! αν ειναι δυνατον

...ε λοιπον ωρες-ωρες δε σας καταλαβαινω καθολου...πουλανε ακριβα στις αγγελιες,τους κραζετε....πουλανε φτηνα στις αγγελιες,τους κραζετε...χωρις να γνωριζω προσωπικα τον πωλητη στην εν λογω αγγελια,μου κανει εντυπωση το οτι το πρωτο πραγμα που παει το μυαλο σου ειναι οτι εχει καποιο προβλημα το οργανο (...και οτι εν τελει θελει να μας κοροιδεψει στην αγγελια του).Μπορεις παντα σχεδον να ελεγξεις το οργανο πριν το αγορασεις...τελος παντων,αν σου περισευουν παρε ενα καινουργιο οργανο να τελειωνεις.Εγω παλι θα ελεγα να τσεκαρεις καποια οργανα πρωτα στα μεταχ/να και αν σου περισεψουν χρηματα να δεις καποιον αξιοπρεπη ενισχυτη.
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #32 στις: 17/01/10, 12:17 »
Ragnaros, από ότι φαίνεται, την κιθάρα την θέλεις μόνο για να παίζεις μουσική. Θα σε παρακαλούσα όμως, εφόσον θα ασχοληθείς με την κιθάρα αλλά και με την μουσική, να κάτσεις και να διαβάσεις, όχι μόνο αυτά που σου λένε τα παιδιά εδώ μέσα στα δικά σου θέματα, αλλά να διαβάσεις αν μπορείς πάρα πολλά post και από άλλες συζητήσεις, για να σου λυθούνε πάρα μα πάρα πολλές απορίες, για το τι είναι κιθάρα, από τι αποτελείται, τι είναι οι μαγνήτες, το νατ, οι γέφυρα, τα ποτενσιόμετρα, πόσο στοιχίζει μία καινούρια κιθάρα, γιατί πέφτει η τιμή της τόσο χαμηλά όταν την ξαναπουλάς και τα λοιπα και τα λοιπα και τα λοιπα.

Από τις ερωτήσεις που κάνεις φαίνεται, ότι δεν γνωρίζεις σχεδόν τίποτα, δεν δίνεις σημασία σε αυτούς που σου λένε κάποια πράματα, από την άλλη ενώ θεωρείς ότι θα μάθεις από αυτούς, συνάμα τους αμφισβητείς, χωρίς να τους ρωτήσεις και να σου εξηγήσουν και τέλος έαν έχεις δίπλα σου κάποιον άνθρωπο που λέει ότι ξέρει περί κιθάρας, δεν ξέρει. Έαν ήξερε, δεν θα χρειαζόταν να μπεις εδώ μέσα να ρωτήσεις.

Με οτιδήποτε και αν ασχολείσαι στη ζωή σου, σου προτείνω να ρωτάς τον ανάλογο κόσμο, να ψάχνεις και μόνο σου πολύ και εφόσον γνωρίζεις αρκετά πράματα, τότε να αμφισβητείς μέσω της γνώσης.

Κανένας δεν σου είπε σων και καλά να αγοράσεις μεταχειρισμένη, ούτε να αγοράσεις καινούρια. Μία απλή έρευνα όμως να κάνεις, θα δεις ότι πάρα πολύς κόσμος πουλάει την κιθάρα του στα μισά λεφτά και λιγότερο πολλές φορές! Αυτό λοιπόν εσένα που θεωρητικά σου φαίνεται αδύνατο, πρακτικά γίνεται στις περισσότερες των περιπτώσεων, πέραν πολύ ακριβών κιθαρών που στοιχίζουνε μία περιουσία και μεταπωλούνται επίσης μία περιουσία. Τέλος για τους πιο καχύποπτους αυτής της υπόθεσης, μπορείς να πας μαζί με τον ιδιοκτήτη της κιθάρας σε κάποιον μάστορα και να την κοιτάξει.
 
Έαν λοιπόν, έρθει κάποια στιγμή δίπλα σου κάποιος, που θα έχει την ίδια κιθάρα με σένα, με τον ίδιο όμορφο ήχο και εκείνος έχει πληρώσει τα μισά λεφτά από ότι εσύ, επειδή την αγόρασε μεταχειρισμένη, μην απορείς. Η κιθάρα, δεν είναι σαν το αυτοκινητο που έχει 5000 εξαρτήματα. Έχει ορισμένο αριθμό εξαρτημάτων και είναι εύκολο, αν όχι για εσένα, αλλά για κάποιον διαβασμένο ή κάποιο ειδικό, να κοιτάξει έαν έχει πρόβλημα ή όχι. Μην χάνεις λοιπόν ευκαιρίες, όταν μπορείς να βρεις ένα μεταχειρισμένο όργανο σε καλή κατάσταση και καλή τιμή. Αυτό που μετράει στο όργανο είναι να μην έχει ζημιές. Για το τι είναι ζημιά, σε ένα όργανο μπορείς να διαβάσεις στο Φόρουμ. Πέρα από τις ζημιές λοιπόν η κιθάρα δεν μπορεί να έχει τίποτα άλλο πέρα από μικρά επιφανειακά χτυπήματα και γρατζουνιές που συμβαίνουν σε κάθε μεταχειρισμένη κιθάρα, τα οποία δεν επηρεάζουνε επουδενί τον ήχο της.

Τώρα έαν κάποιος θέλει να αγοράσει αγρατζούνιστη κιθάρα, ο μόνος τρόπος είναι να αγοράσει καινούρια.

Ξαναλέω λοιπόν, έαν δεν θέλεις να πάρεις απλώς μία κιθάρα και να παίζεις μουσική και θέλεις να μάθεις παραπάνω κάτσε διάβασε και μάθε, τι είναι η κιθάρα. Ξέρεις πόσοι ανθρώποι που γνωρίζουν εδω μέσα πολύ καλά από κιθάρα, παραγγέλνυον κιθάρες μεταχειρισμένες, από την άλλη άκρη του κόσμου ρισκάροντας ακόμη και για το τι μπορεί τελικά να τους έρθει στο σπίτι ? Δεν σου λέω να ρισκάρεις και εσύ, απλά να κατανοήσεις, ότι ένα καλώς μεταχειρισμένο όργανο σε πολύ καλή τιμή είναι ευκαιρία και όχι απαραίτητα κάποια μεγάλη απάτη, όσο χαμηλή και αν είναι η τιμή του.Στο Ebay υπάρχουν φορές που βρίσκεις κιθάρες που κάνουν μερικές χιλιάδες ευρώ στο 1/3 της τιμής τους, γιατί είναι μεταχειρισμένη και ο ιδιοκτήτης έχει ανάγκη τα λεφτά.

Όλα αυτά τα γράφω, για να τα διαβάσεις εσύ αλλά και όσοι αρχάριοι στο άθλημα ώστε να αποκτήσουν μια καλύτερη άποψη στο τι γίνεται αλλά και με το ανάλογο ψάξιμο και έλεγχο να μην φοβούνται την αγορά του μεταχειρισμένου.

Πρόπερσι αγόρασα από εδώ, μία μεταχειρισμένη ακουστική σε πολύ καλή κατάσταση, 150ευρώ, ενώ έξω στοιχίζει 400 ευρώ. Έαν όπως λες εσύ, βρήκες τη κιθάρα που θέλεις από 1000 στα 400 ευρώ, είναι μία πολύ μεγάλη ευκαιρία, να πάτε παρέα σε έναν μάστορα της επιλογής σου, να την κοιτάξει και να πάρεις ένα όργανο 600 ευρώ κάτω ή και να το απορίψεις, εφόσον ο μάστορας σου πει ότι κοίτα το όργανο έχει ζημιά. Τώρα βέβαια, έαν εσένα σου περισσεύουνε 200-300-600 ευρώ και προτιμάς να τα δίνεις έτσι χωρίς ψάξιμο, καλώς κάνεις. Να 'σαι σίγουρος όμως ότι θα μπορούσες να τα διαθέσεις σε παραπάνω εξοπλισμό.

Είναι μία ακόμη λανθασμένη νοοτροπία του Ελληνάρα. Αν και δεν έχω ταξιδέψει στο εξωτερικό, ξέρω από συγγενείς ναυτικούς, ότι υπάρχουν μαγαζιά μόνο με μεταχιερισμένα, που αν πηγαίναμε εμείς οι έλληνες θα τρίβαμε τα μάτια μας από την ποικιλία των προιόντων, την καλή τους κατάσταση αλλά και τις μισοτιμές τους.

Καλές αγορές και μην πιάνεστε κορόιδα.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Ragnaros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #33 στις: 17/01/10, 12:55 »
Παιδια δν με καταλαβατε...Οταν ελεγα οτι απο 1000 τν δινει 400...μου φανηκε περιεργο για τν δινει κατω απο τν μιση τιμη!!!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #34 στις: 17/01/10, 13:12 »
Παράθεση
μου φανηκε περιεργο για τν δινει κατω απο τν μιση τιμη!!!

...εμενα παλι καθολου...κι αν ειμουν les paul fan θα την αγοραζα,ακομα κι αν ειμαι 500 χλμ μακρυα απο τη Θεσσαλονικη,και χωρις να την εξετασω ισως πιο πολυ...θα αρκουσαν μερικες φωτογραφιες ισως αλλα τελος παντων,ο καθενας κανει αυτο που νομιζει πιο σωστο και παίρνει βεβαια και το ρισκο του.Σε καθε περιπτωση κανε την ερευνα σου οπως λεει κιο χοληδόχος πιο πανω...παρεμπιμτοντως,συμφωνω απολυτα με τα πιο πανω γραφόμενα....και γελασα πολυ με το μερος του θεματος που πηγε Καδο  :D .Ragnaros μη κολας...ψαξε κι ακου οσες περισσοτερες κιθαρες μπορεις.
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Ragnaros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #35 στις: 17/01/10, 13:25 »
Οκ ρε ευχαριστω...Εχω ξαδερφο στν Θες/νικη :D και πηγαινει σχεδον συνεχια ο Πατερας μου :D
« Τελευταία τροποποίηση: 17/01/10, 13:27 από Ragnaros »

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #36 στις: 17/01/10, 15:49 »
Ragnaros πολλες φορες στις αγγελιες βρισκεις διαμαντια. Και μεχρι να αναλογιστεις πως, που και γιατι εχει πεταξει το πουλακι.
Να σου πω οτι καμια σχεση δεν εχω με τον πωλητη, ουτε την ξερω την κιθαρα.
Απλα μπορει αυτος να εχει μαζεψει ας πουμε 1600 ευρω και να του λειπουν 400 για να παρει μια les paul standard. Οποτε απο το να την δωσει πιο ακριβα και να ρισκαρει να του μεινει την βαζει σε μια καλη τιμη για να παρει τα χρηματα και το οργανο που θελει.
Μια υποθεση κανω, μπορει να μην ισχυει.

Απλα εγω αν ειχα 450 ευρω, θα προτιμουσα να δωσω 450 και να παρω ενα οργανο που κοστιζει 600-700, παρα ενα οργανο που αυριο θα κοστιζει 100. Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις.

Αποσυνδεδεμένος Ragnaros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #37 στις: 25/01/10, 01:15 »
Γεια χαρα παιδια...τελικα δοκιμασα τν http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_11_1106&products_id=4471 και την http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_11_1106&products_id=6250 αλλα μου φανηκαν, στο περιπου , ιδιες...εσεις τι λετε, τις εχετε δοκιμασει ? για να ξερω ποια να παρω γτ μπορει να μου ερθει κ φτηνοτερα... π.χ η μια εχει 290 και η αλλη εχει 320...!
« Τελευταία τροποποίηση: 26/01/10, 14:12 από Ragnaros »

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #38 στις: 27/02/10, 13:16 »
Αμα σου φανηκαν περιπου ιδιες και δεν αμφιβαλλω, παρε οποια σου καθεται καλα στο χερι, ειναι ευκολοπαικτη και δεν σου φαινεται ψοφια ακουστικα. Στην τελικη τον ηχο παντα μπορεις να τον παλεψεις μετα ασε που σε mega gain καταστασεις, το θεμα κιθαρα δε μου φαινεται και τοσο κρισιμο πλεον.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #39 στις: 27/02/10, 13:44 »
Ρε η Ibby είναι κούκλα, τι το συζητάς ακόμα...  ;D
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #40 στις: 28/02/10, 13:26 »
Γεια χαρα παιδια...τελικα δοκιμασα τν... αλλα μου φανηκαν, στο περιπου , ιδιες...

Απολυτα λογικο μου φαινεται. Στα χερια του ιδιου κιθαριστα ΟΤΙ κιθαρα και να παιχτει (200 ευρω, 1000 ευρω, 3000 ευρω...) σχεδον το ΙΔΙΟ πραγμα θα ακουστει... ;)


Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Epiphone ή Jackson ?
« Απάντηση #41 στις: 28/02/10, 16:56 »
Φιλε Ragnaros κατι ακυρο.Εσυ δεν ειπες οτι οι κιθαρες με σωμα stratocaster και telecaster δεν σου αρεσουν?Αυτο για την Ibanez που δοκιμασες.Στο θεμα μας τωρα εγω θα σου προτινα την ESP Korina επειδη ειναι η μοναδικη απο τις 7 που εχω δοκιμασει επειδη την εχει ενας φιλος μου.Για τις υπολοιπες δεν μπορω να εκφερω αποψη.Κατι αλλο τωρα για τους μαγνητες.Επειδη εχεις ακουσει οτι οι χ μαγνητες ειναι κορυφη δεν σημαινει οτι και εσενα θα σου κανουν σταντε.Τραβα δοκιμασε κιθαρες (οταν εχεις τον χρονο,καθβς δεν εισαι φοιτητης να κολοβαρας ;D ακομα) που εχουν πανω EMG,Di Marzio,Duncan κλπ.Και κατι ακομα.Επειδη και εγω με τις αγγελιες ειχα ενα θεμα που το λενε καχυποψια ;D,δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις γτ πολυ απλα μπορεις να δοκιμασεις τις εν λογω κιθαρες.Και αληθεια σου λεω αξιζει χιλιες φορες να ψαχτεις με τις αγγελιες παρα με το να αγορασεις μια καινουρια κιθαρα των 400 ευρω.Αυτα απο μενα.

Υ.Γ.1)Εγω μια και ειμαι οπαδος των Jackson θα σου ελεγα να παρεις μια οτι μοντελο και να ναι,αλλα αυτο δεν οθολογικη επιλογη.Οπως σου ειπα και πανω για μενα η Korina ειναι καλη επιλογη.

Υ.Γ.2)Εχουν δικιο τα παιδια που σου λενε να διαβαζεις και θεματα αλλων γτ μαθαινεις αρκετα πραγματα που ως τωρα μπορει να σου ηταν αγνωστα.Ρε παιδια τι ειναι τα ποτενσιομετρα?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
15544 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/08, 01:12
από BloodBath
5 Απαντήσεις
6051 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/06, 16:59
από pureanalog
25 Απαντήσεις
8200 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/09, 17:41
από TheChoulakos
35 Απαντήσεις
11128 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/08, 12:10
από KK666
38 Απαντήσεις
11154 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/08, 12:17
από Raz
2 Απαντήσεις
2915 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/09, 23:52
από profsokin
0 Απαντήσεις
1783 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/03/09, 00:29
από GEO_ZZZZ
5 Απαντήσεις
2876 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/09, 17:23
από blackie
4 Απαντήσεις
2764 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/11, 17:49
από riffraff
8 Απαντήσεις
3588 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/14, 23:36
από hot_sauce (φλουτσ)