Αποστολέας Θέμα: 1ο φεστιβάλ συγκροτημάτων του kithara.gr  (Αναγνώστηκε 84986 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #25 στις: 28/07/06, 14:58 »
Άντε, σιγά σιγά μαζευόμαστε, κοιτάξτε στο πρώτο ποστ για τις συμμετοχές.

ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΡΚΑ ΜΑΑΑΣΣΣΣ ;;;;;;;;
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #26 στις: 28/07/06, 15:13 »
Ωραια ιδεα γενικοτερα...
Το σκεφτηκα λιγο και τελικα ειχα μια ιδεα που ισως ευδοκιμησει...
Μιλησα ηδη με τον Κωστα Βρετο και το Στεργιο Κουρου (qrusticks) και αν ολα
πανε καλα θα κατεβουν μαζι τα παιδια με εναν μπασιστα και θα εχουμε ηδη ετοιμασει 7-8 κοματια
 για την περιπτωση...(2-3 διασκευες jam-2-3 απο την σολο δουλεια του Κωστα και αλλα τοσα δικα μου)..
ΘΑ ξεκινησουμε μια σχετικη πρετοιμασια και αν ειναι θα σας ενημερωσουμε οσο πιο συντομα
γινεται για το αν τελικα αυτο το σχεδιο ειναι εφικτο...
Φυσικα ακομα και αν δεν γινει αυτο εγω αν δεν γινει καμια καταστροφη θα παρεβρεθω ετσι και αλλιως..
Τα λεμε..
Alex

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1239
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #27 στις: 28/07/06, 15:17 »
sounds good...an mporeso na ertho, tha eimai ekei....
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος velis the priest

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • http://velisarios.blogspot.com/
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #28 στις: 28/07/06, 15:59 »
Βασικά, αυτό ακριβώς γίνεται στο Lazy κάθε Τετάρτη! Από τότε που το έμαθα, πήγα σερί 3 φορές, και ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρουσα εμπειρία το jam με διάφορους μουσικούς. Βέβαια, μεθαύριο είναι η τελευταία μέρα για το καλοκαίρι... και γενικά, από ό,τι μου έχουν πει έχει αρχίσει και αραιώνει ο κόσμος σε σχέση με τον χειμώνα που γίνεται χαμός! Αλλά και πάλι, είναι πολύ καλά- για να ξενυχτήσω 3 φορές και να ακυρώσω και μπάλα, φαντάζεστε!

Κατά συνέπεια, είτε μπορεί να κανονιστεί κάτι εκεί, είτε πάμε κατευθείαν χωρίς πολλά πολλά... είναι τόσο fun και γενικά άνετη κατάσταση που αξίζει τον κόπο- παρά τις όποιες αναστολές μπορεί να έχει κάποιος απέναντι στην ιδέα του να παίξει με εντελώς άγνωστους (ούτε καν διαδικτυακά δεν υπάρχει επαφή) μουσικούς!

Βέβαια, ως επί το πλείστον blues και funk παίζεται, με κάποιες rock (έως και hard rock) πινελιές ενίοτε...

Το αναφέρω μπας και ενδιαφέρει κάποιον...!

Να συμπληρωσω οτι το Lazy βρισκεται επι της λεωφορου Πεντελης στα Βριλησσια, λιγο μετα τον κομβο της Αττικης οδου.
Εχω ακουσει και εγω καλα λογια αλλα δεν ετυχε να παω ποτε. Τωρα που μου λες οτι παιζεται και τετοιο σκηνικο, με βλεπω να ερχομαι Τεταρτη.
Κι ας εχει λιγο κοσμο. Καλυτερα θα ειναι  ;)

Και για να απαντησω στο αρχικο θεμα του Αντωνη, ειμαι κι εγω μεσα με τα 100000000000000  ;D
Γειά σας παίδες....Προσθέτω απλά ότι είναι το Lazy από τα καταλληλότερα μαγαζιά γιά τέτοια φάση jam,γιατί ο Σπυρος που έχει το μαγαζί είναι ``δικό`` μας παιδί....
Με τον φίλο του παρόντος φόρουμ Γιώργο ,ο γιατρός ή Yngwie Who? έχει καθιερωθεί κάθε Πέμπτη ,και το πρόγραμμα γίνεται και βαρύ΄γιά βαρυοπλίτες....με Delivers of Rock και sorrofull wings...
Eχθές τελευταία Πέμπτη και τα σπάσαμε κανονικά  με τα παιδιά σε όλο το φάσμα από Pink Floyd σε Priest κλπ..ακόμη δεν έχω συνέλθει...
Το Σάββατο κλείνει...και ανοίγει αρχές Σεπτέμβρη...
Οταν θα είστε έτοιμοι ,ρίξτε πόστ να το ποστάρουμε σε αλλά 5 ροκ φόρουμ που μετέχουμε ,να γίνει της ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΩΣ εκεί μέσα...Εξαερισμός άψογος , και μεχρι τις 4 το πρωί βαράς χωρίς να ενοχλείς κανένα στη γειτονιά, αφού συνορεύει με Αττική οδό και γραφεία κλειστά....
Eιναι  απέναντι από το κλειστό γυμναστήριο Χαλανδρίου.....
Lazy Club Λ. Πεντέλης 1, Βριλήσσια, Έξοδος 12 Αττικής Οδού 210.68.95.535
my home        http://velisarios.blogspot.com/
Life is ours,we live it our way-Open mind for a different view, & Nothing else matter.......

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #29 στις: 28/07/06, 17:26 »
Να ρωτησω ενα χρειαστει μπορουμε να συμμετασχουμε με παραπανω απο ενα συγκροτηματΑ?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος music_journey

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #30 στις: 28/07/06, 22:06 »
:) Φατσούλα, καλημέρα!

Σ ευχαριστώ που βρήκες χρόνο να μου απαντήσεις. Ωστόσο, η δουλειά μου ανήκει στο χώρο της ElectroPop και ο προγραμματισμός γίνεται από μένα προσωπικά σε synthesizer-music workstation, το οποίο σημαίνει ότι η υπάρχουσα δουλειά μου είναι ολοκληρωμένη και δεν επιδέχεται επιπλέον όργανα. Αν τελικά επιτραπεί η συμμετοχή και σε solo καλλιτέχνες και μου δοθεί η δυνατότητα να έρθω με το synthesizer μου για να ακουστούν 2-3 κομμάτια μου, θεώρησε αυτό το post μου ως δήλωση συμμετοχής.

Σε έβαλα ήδη στις συμμετοχές μόνο που δε διευκρίνησες αν μιλάμε για οργανικά κομμάτια ή για τραγούδια, δηλαδή οκ, ανέβα μόνος σου αφού πρόκειται για δική σου δουλειά, αλλά θα τραγουδάς κιόλας; Ή μιλάμε μόνο για μουσική; Γιατί σε αυτή την περίπτωση νομίζω (εκτός κι αν έχουν άλλη άποψη οι υπόλοιποι) ότι μόνο οργανικά κομμάτια - και μάλιστα από ένα μόνο πρόσωπο - δεν ταιριάζουν σε αυτό το οποίο είχα στο μυαλό μου. Οπότε περιμένω διευκρίνηση.

Μιλάμε για τραγούδια. Στα πλήκτρα εγώ, στα φωνητικά άλλα 2 παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #31 στις: 29/07/06, 00:15 »
Να ρωτησω ενα χρειαστει μπορουμε να συμμετασχουμε με παραπανω απο ενα συγκροτηματΑ?

Φυσικά και μπορείς. Με όσα θέλεις. Άλλωστε μπασίστες ντράμερ δεν υπάρχουν πολλοί, λογικό είναι να τους χρειάζονται πολλά παιδιά για συνεργασία.


Μιλάμε για τραγούδια. Στα πλήκτρα εγώ, στα φωνητικά άλλα 2 παιδιά.

Οκ, εισαι χωρίς ερωτηματικό πια στην αρχική λίστα. .  ;)



Παρακαλώ όσους στην αρχή είπαν ότι είναι μέσα (όπως ο Korgy που δε θυμαμαι το ονομα της μπάντας σας) κάποια στιγμή να πουν είτε το όνομα της μπάντας ή των συνεργατών όπως και το αν ενδιαφέρονται να συμμετέχουν έστω και με ερωτηματικό προσωρινά στη λίστα και να το σιγουρέψουν όποτε μιλήσουν και με τους υπόλοιπους της μπάντας τους.


Φίλε velis the priest δε νομίζω ότι θα χρειαστεί να ανακοινώσεις σε άλλο φόρουμ τίποτα, έχω την εντύπωση ότι οι συμμετοχές από το δικό μας θα κλείσουν ένα τρίωρο-τετράωρο προγραμμα συνολικά και μάλλον δε θα υπάρχει χώρος ούτε για άλλες μπάντες αλλά ούτε και για άλλους θεατούς πλην των μελών μας και των φίλων μας.
« Τελευταία τροποποίηση: 29/07/06, 00:44 από fatses asteies »
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #32 στις: 29/07/06, 03:53 »
Nα συμφωνησω κι εγω με τον fatses asteies οτι καλυτερα οι συμμετοχες να ειναι απο το Kithara.gr, εκει που τεθηκε το θεμα δλδ...

Το κοινο βεβαια μπορει καλλιστα να ειναι απο οποιοδηποτε αλλο forum...  ;D

Οσο για συμμετοχες, υπαρχει μια πιθανοτητα οι Get Wind να κανουν την παρθενικη live τους εμφανιση!

Απλα αν ειχαμε και μια πιθανη ημερομηνια θα μπορουσαμε να δωσουμε και μια πιο σιγουρη απαντηση.  ;)


Οκ, μέσα

α) σαν μπασίστας ελευθέρας βοσκής για όποιον ενδιαφέρεται!


Ισως σε χρειαστουμε... Οταν μαθουμε ημερομηνια, οποτε θα ξερουμε και την διαθεσιμοτητα του "δικου μας" μπασιστα θα σου στειλω Π.Μ.

ΥΓ. Όσοι το σιγουρεύετε βάλτε μήνυμα εδώ ή στείλτε πμ με ονομα μπαντας πχ "φατσες αστειες" ή ονοματα μελων αν προκειται για συνεργασια πχ Boogieman-Argo-Clapton (έπεσα μέσα;; μήπως ξέρω πολλά;;  :P ) σε κάποιο αλλο δηλώστε το και όποιος σας χρειάζεται ας στείλει πμ να τα κανονίσετε.


Επεσες μεσα... Και ξερεις αρκετα... Εκτος απο το ονομα του συγκροτηματος βεβαια. ;)





If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος music_journey

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #33 στις: 29/07/06, 10:17 »
Μπορεί η ιδέα μου να μην είναι τόσο εφικτή, αλλά, την αναφέρω, γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

Τί θα λέγατε να βάζαμε όλοι από 5-10 ευρώ και τα χρήματα να τα δίναμε στην καλύτερη εμφάνιση της βραδιάς μετά από ψηφοφορία του κοινού; Να υπάρχει ένας "ανταγωνισμός" και να έχει πολύ suspense η όλη βραδιά.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #34 στις: 29/07/06, 11:01 »
@ Argo....  Εκτιμώ όπως είπα και πιό πάνω περίπου αρχές με μέσα Οκτώβρη. Το πρώτο δεκαήμερο μάλλον γιατί μέχρι να γυρίσουμε όλοι από διακοπές θα έχει πάει 4 Σεπτέμβρη, ένα μήνα θα το φάμε σίγουρα σε ετοιμασίες, πρόβες, κλείσιμο μαγαζιού ενημέρωση κόσμου κλπ.

@ music_journey...  Δεν το βλέπω καθόλου καλή ιδέα γιατί σε καμία περίπτωση δε θα έχει διαγωνιστικό χαρακτήρα, θα είναι ευκαιρία συνάντησης και γνωριμίας πολλών μελών και αρχή κάποιας συνεργασίας μελλοντικά και μόνο (να περάσουμε καλά δηλαδή, τίποτε άλλο). Κι επειδή αυτές οι διοργανώσεις δεν πετυχαίνουν αν πάει δημοκρατικά και ακούμε όλες τις απόψεις και μετά αποφασίζουμε (ούτε τα Χριστούγεννα δε θα γίνει αν πάμε έτσι) άρα κατά κάποιο τρόπο μερικά πράγματα θα αποφασίζονται άμεσα από εμένα  ;D . Οπότε οποιοσδήποτε διαγωνιστικός χαρακτήρας αποκλείεται.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος c_access

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #35 στις: 29/07/06, 12:36 »
Γεια σας παιδια.

Αντωνη υπολογισε με για drums στους Fatses asteies. Επισης ηθελα να ρωτησω, αν παιζει προβλημα να ερθω και με το αλλο γκρουπ που ειμαι να παιξουμε 2-3 κομματακια. Ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος blue_jazz

  • kitharίστας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξαναγύρισα στη κλασσική. Και καλά έκανα!
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #36 στις: 29/07/06, 17:46 »
Θα κοιτάξω να παρευρεθώ και εγώ αν δεν υπάρξει πρόβλημα με εξεταστική. Ίσως πείσω και μια φίλη να πούμε 2-3 τραγουδάκια αν δεν υπάρχει πρόβλημα.
Ζωή δεν είναι οι ανάσες που παίρνεις. Είναι οι στιγμές που σου κόβουν την ανάσα.
Οι καλοί φίλοι φαίνονται στις στενοχώριες σου. Οι πολύ καλοί στις χαρές σου.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #37 στις: 29/07/06, 20:27 »
Τώρα το πήρα χαμπάρι. Μέσα και γω μόλις αναρρώσω  ;D

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #38 στις: 29/07/06, 22:27 »
Ειμαι και εγω μεσα με τις μπαντες.... [μου( αλλα διαφημιση vodafone)] !!!!!! ;D
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #39 στις: 30/07/06, 00:17 »
c_access και D@ve Murray  πειτε και ονομα μπαντας να το γραψω στο πρωτο θεμα.

blue_jazz και parlats όπως γράφω πιο πάνω πρέπει να βρείτε και κάποιον/ους άλλον/ους. Όταν κανονίσετε πειτε μου να σας γραψω.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος c_access

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #40 στις: 30/07/06, 16:41 »
c_access και D@ve Murray  πειτε και ονομα μπαντας να το γραψω στο πρωτο θεμα.

blue_jazz και parlats όπως γράφω πιο πάνω πρέπει να βρείτε και κάποιον/ους άλλον/ους. Όταν κανονίσετε πειτε μου να σας γραψω.

min gelaseis, den exoume bgalei akoma onoma, eimastan toso apasxolimenoi me to na paizoume pou den prolabame na kathisoume na to sizitisoume ;D . Otan tha ksero, tha se enimeroso.

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #41 στις: 30/07/06, 17:55 »
Προσφέρομαι ώς drummer και μπασίστας ελευθέρας βοσκής! Αν χρειαστεί κάνω και backing vocals  ;D
Αν με χρειαστείτε πείτε μου κομμάτι(α) να βγάλω, τύμπανα ή μπάσο, πότε θα συναντηθούμε για τις πρόβες και όλα ΟΚ! Προτείνω όποιος θέλει να παίξουμε μαζί το Californication ή κανένα By The Way, που το έχω έτοιμο στο μπάσο...

Τώρα, αμα τελικά δεν παίξω σίγουρα θα βρεθώ στους θεατές!  :D

Τέλος, εγώ απλά ειδοποιώ οτι θα λείψω 4-27 Αυγούστου... Απο εκεί και πέρα... ό,τι θέλετε! Θα δούμε βέβαια και πότε αρχίζω μαθήματα στην σχολή, λογικά κατα Οκτώβρη μεριά, οπότε και θα πάω Κέρκυρα και δεν ξέρω τι θα παίξει με ημερομηνίες και αν θα μπορέσω... Αλλά Σεπτέμβρη ευχαρίστως, ό,τι θέλετε :-Ρ

Αυτά... Hope to see ya!
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος dorry_sings

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυθεντική Γεύση... Μηδέν Ζάχαρη...!!!
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #42 στις: 30/07/06, 19:35 »
Καλησπέρα και από εμένα!!!

Διαβασα όλο το θέμα (το λέω για να μη μου πει κανείς τπτ... :(_) όμως έχω να θέσω μια ερωτησούλα ;D!
Τα συγκροτήματα που θα πάρουν μέρος στη βραδιά θα παίζουν ροκ? και πρέπει να είναι αποκλειστικά συγκροτήματα με απόλα? Εγώ συμμετέχω σε σχήμα ακουστικό, κιθάρα, σάζι, μπουζούκι και 2 φωνές, μπορούμε να συμμετάσχουμε ή πρέπει οποωσδήποτε να είναι με τύμπανα, ηλεκτρικές κτλ?

φιλάκια!!!

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #43 στις: 30/07/06, 20:47 »
Διαβασα όλο το θέμα (το λέω για να μη μου πει κανείς τπτ... :(_) όμως έχω να θέσω μια ερωτησούλα ;D!
Τα συγκροτήματα που θα πάρουν μέρος στη βραδιά θα παίζουν ροκ? και πρέπει να είναι αποκλειστικά συγκροτήματα με απόλα? Εγώ συμμετέχω σε σχήμα ακουστικό, κιθάρα, σάζι, μπουζούκι και 2 φωνές, μπορούμε να συμμετάσχουμε ή πρέπει οποωσδήποτε να είναι με τύμπανα, ηλεκτρικές κτλ?
φιλάκια!!!

Ε, αφού το διάβασες όλο το θέμα, κάνε μια επανάληψη στην απάντηση #20 που τη πέρασες χαλαρά  :P γιατί εκεί απαντιούνται και οι δύο ερωτήσεις που έθεσες.....


1. Υπάρχει περιορισμός στο μουσικό ύφος των τραγουδιών που θα παιχτούν; Θα είναι, δηλαδή, μια βραδιά αφιερωμένη σε συγκεκριμένο/α είδος/η μουσικής, ή όλα τα μουσικά είδη είναι δεκτά;

Όχι, δεν υπάρχει περιορισμός. Δεκτά όλα τα είδη. Άλλωστε αν κάτι είναι παρατραβηγμένο και απαίσιο (δεν το λέω για σένα , προς Θεού) θα υπάρχει κοινό από κάτω να τους σταματήσει με το γνωστό τρόπο του κοινού... (κάτσε κάτω ρεεεεε   ;D και τέτοια χαριτωμένα.. Ο χαβαλές όχι μόνο επιτρέπεται αλλά επιβάλλεται σε μια τέτοια βραδιά, δεν είναι κανένας διαγωνισμός, για να περάσουμε καλά το κάνουμε).

Μέσα με τα σούτια! Πρέπει να είναι ολοκληρωμένο το σχήμα για να ανέβει, δηλ. μπάσο/κιθάρα/ντραμς? Θα γουστάριζα να παίξω κι εγώ τπτ σε συνεργασία σε κάποιους άλλους αδέσποτους, αν βρεθούν! Σε αντίθετη περίπτωση θα στηρίζω τη σκηνή από κάτω!

Όχι , όπως είπα και πιο πάνω (τόσες φορές) ελάτε δύο κιθάρες, ελάτε ένα φλάουτο κι ένα βιολί, ελάτε ότι όπως και όσοι θέλετε τέλος πάντων. Κανένα πρόβλημα.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #44 στις: 31/07/06, 09:43 »
Απ'ότι φαίνεται τελικά θα μαζευτούμε πολλοί και η βραδιά θα έχει επιτυχία και ελπίζω να ακούσουμε πολλά είδη μουσικής ;)
Να μη ξεχάσω να πω μπράβο στον Αντώνη-fatses_asteies για την πρωτοβουλία αυτή...

Αν κάποιο συγκρότημα χρειάζεται κάποιον να παίξει μπάσο την βραδιά αυτή, μπορεί να έχει υπόψη του κι εμένα.

Αποσυνδεδεμένος Ommadawn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is Peter Stillman-This is not my real name
    • Προφίλ
    • My Soundcloud
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #45 στις: 31/07/06, 13:23 »
Κι εγώ τώρα το πήρα πρέφα, να ναι καλά ο Αντώνης και το pm του. Μέσα είμαι, σαν υποψήφια "φατσοφωνή" και κανα solo unplugged after. Τα κάνω όλα κι έτσι ;)
Εκτελούνται συνοδείες με ηλεκτροκλασική κιθάρα και αδυσώπητες εκτελέσεις αγαπημένων τραγουδιών σε βαρύ τονες τονικότητες ολα-τα-σφαζω-ολα-τα-μαχαιρωνω.
See you on stage :P

Κisses,
Kucci.
soundcloud.com/conticucci

Αποσυνδεδεμένος dorry_sings

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυθεντική Γεύση... Μηδέν Ζάχαρη...!!!
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #46 στις: 01/08/06, 13:15 »
 ::) Εντάξει ρε Antoine!την κοίταξα..ελπίζω να καταφέρω να τους ψήσω και να ερθουν και οι "Μολπές" στο Jamming Night  ;D!!! Εννοειτε οτι θα ενημερώσω παρ'αυτα!

Αποσυνδεδεμένος c_access

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #47 στις: 04/08/06, 08:29 »
Αντωνη το ονομα του γκρουπ ειναι Σέλας.

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #48 στις: 26/08/06, 16:20 »
Για βάλε και τους Tracing Dawn...
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: JAMMING NIGHT
« Απάντηση #49 στις: 27/08/06, 19:19 »
Τζα!
Να 'μαι κι εγώ. Άρτι αφιχθείς από το χωριό μου!
Βρε Αντώνη, μπράβο! Καταπληκτική ιδέα.
Θέλω να έρθω να συμετάσχω κι εγώ - γιατί μπορεί να είμαι άσχετος, αλλά είμαι και πολύ ψωνάρα και μου αρέσει η πίστα -  αλλά έχω δυό τρία μικρά προβληματάκια.
Πρώτον, δεν είμαι σε γκρουπάκι...
Δεύτερον, παίζω σε μια κλασική κιθάρα, γκράπα γκρούπα, όχι και πολύ τεχνικά, αλλά...με μεγάλο πάθος.
Τρίτον...άμα δεν ανέβω κι εγώ στην σκηνή θα...σκάσω!
Όποτε, αν κανείς θέλει έναν "γκράπα γκρούπα" - από φωνή όμως κάτι γίνεται - και του αρέσουν τα ελληνικούλια  ;D , ας μου το πει.
Τσσσ...Σιγά ρε σεις, επειδή ξέρετε καλύτερη κιθάρα και κάνετε εκεί πέρα κάτι αεροπλανικά με τις χορδές μη μας τρομάξετε, εμάς τσι ερασιτεχνες χορδοβασανιστές.
Λοιπόν, όποιος δεν ντρέπεται να φάμε ολίγον γιουχαλάκι και παίζει και κανένα μπουζουκάκι, κιθαρίτσα κλπ να μου το πει για να οργανωθούμε.
Πάντως, θα 'ρθω έτσι κι αλλιώς κι άμα δεν μ' αφήσετε να τραγουδήσω, θα σας απαγγείλω...ποίηματα - ΔΙΚΑ ΜΟΥ - για να σας πεθάνω στη νύστα και να σας εκδικηθώ.  ;D
Φιλιά σε όλους.
 
« Τελευταία τροποποίηση: 27/08/06, 19:22 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
79 Απαντήσεις
26131 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/08, 20:34
από Σταυροφόρος
103 Απαντήσεις
37226 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/09, 15:42
από Arg0
12 Απαντήσεις
5733 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/08, 15:49
από Mrs Brightside
5 Απαντήσεις
4187 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 14:43
από BluesMe
5 Απαντήσεις
3663 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/09, 10:12
από master of puppets
62 Απαντήσεις
24278 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/10, 16:29
από Arg0
38 Απαντήσεις
24852 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/10, 18:20
από Highway_Star
12 Απαντήσεις
5317 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/10, 15:40
από LuNaFrEaK
4 Απαντήσεις
5152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/10, 12:14
από Guitarholic_punk
17 Απαντήσεις
20055 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/12, 02:26
από metalmike