Αποστολέας Θέμα: ''Φρέσκο χιόνι'' μέσα στο κατακαλόκαιρο...  (Αναγνώστηκε 17473 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:''Φρέσκο χιόνι'' μέσα στο κατακαλόκαιρο...
« Απάντηση #50 στις: 07/12/04, 03:04 »
egw ena de katalavenw...estw oti oi teleytaioi tou diskoi einai metrioi, ti protinete oloi eseis pou ton katakrinete? nomizw oti emesa (i kai amesa) protinete na aposirthei apo ton xwro,i kanw lathos?
omws diafwnw katheta se mia tetia idea (kai sigoura kai polloi alloi...) gia ton aploustato logo oti einai F W N A R A! apo tis elaxistes pou exei na epideixei to elliniko tragoudi. Kai skatodisko na vgalei aytos o anthrwpos prepei na tragoudaei gia na ton akoume kai na pernoume paradeigma gia to ti paei na pei erminia...otan tha ton paroun ta xronia kai tha arxisei na xanei se apodosi to katalavenw na aposirthei alla twra o anthrwpos dinei resta! panw apo 50 xronwn kai sta live toy toys vazei olous katw se energia, erminia, ektasi....
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Re:''Φρέσκο χιόνι'' μέσα στο κατακαλόκαιρο...
« Απάντηση #51 στις: 07/12/04, 03:34 »
egw ena de katalavenw...

Ελπίζω μετά και από αυτήν την παρέμβαση να καταλάβεις. Αν όχι, θα το αποδώσω σε δική μου επεξηγηματική αδυναμία. Για πάμε λοιπόν...

Παράθεση
estw oti oi teleytaioi tou diskoi einai metrioi, ti protinete oloi eseis pou ton katakrinete?

Εχμ...μήπως να μη βγάλει άλλον ένα μέτριο δίσκο, έτσι για αλλαγή από τα καθιερωμένα? Νόμιζα πως η απάντηση είναι τόσο προφανής, αλλά φαίνεται έκανα λάθος.

Παράθεση
nomizw oti emesa (i kai amesa) protinete na aposirthei apo ton xwro,i kanw lathos?

Ούτε έμμεσα, ούτε άμεσα, ούτε κατά οποιονδήποτε άλλο τρόπο κι αναρωτιέμαι πως αλήθεια κατέληξες σε ένα τέτοιο συμπέρασμα. Κάνεις λοιπόν λάθος.

Παράθεση
omws diafwnw katheta se mia tetia idea (kai sigoura kai polloi alloi...) gia ton aploustato logo oti einai F W N A R A!

Να το επαναλάβω. Ουδείς επιθυμεί να φιμώσει τον συμπαθή Βασίλη Παπακωνσταντίνου.

Παράθεση
...apo tis elaxistes pou exei na epideixei to elliniko tragoudi.

Θα μου επιτρέψεις με τη σειρά μου να διαφωνήσω. Φωνές έχουμε και πολλές και καλές. Από ρεπερτόριο πάσχουμε κι αυτό έχει καταφανεί ποικιλοτρόπως τελευταία.

Παράθεση
Kai skatodisko na vgalei aytos o anthrwpos prepei na tragoudaei gia na ton akoume kai na pernoume paradeigma gia to ti paei na pei erminia...

Μάλιστα. Δίσκος δηλαδή να 'ναι κι όπως να 'ναι. Αυτά ακούει κι ο Βασιλάκης και βγάζει τη μια μετριότητα μετά την άλλη. Αν είναι έτσι όμως όπως το θέτεις, τότε καλύτερα να μη βγάζει δίσκους, αλλά να πάρει μέρος στο Fame Story και να εκδόσει σειρά κασετών άλα Linguaphone για κατάκτηση υψηλής ερμηνευτικής αποδόσης.

Λυπάμαι, αλλά δεν ανήκω σε αυτούς που σχίζουν τα ιμάτιά τους για μια φωνή και μόνο. Τι να τις κάνω όλες τις Χιούστον, Κάρεϊ, Βίσσηδες κοκ αυτού και του άλλου κόσμου, όταν μου τραγουδάνε μπούρδες που δεν ανταποκρίνονται στις φωνητικές τους δυνατότητες.

Όχι λοιπόν, δε ζητάμε από το Βασιλάκη να μην ξαναβγάλει δίσκο. Απλώς να το κάνει, όταν έχει νόημα κι όχι για να ικανοποιήσει την τυφλή προσήλωση των οπαδών του ή για να βγάλουν μεροκάματο οι συνεργάτες του. Και να σου πω και το παράπονό μου? Ποιος αλήθεια εν τέλει του κάνει "καλό". Αυτός που έχει υψηλές απαιτήσεις και δεν ικανοποιείται με δισκάκια της σειράς που δεν επαληθεύουν τον πλούτο της φωνής του ή αυτός που προσκυνάει οτιδήποτε του πασάρει ο Βασίλης "ζούμε για να σ'ακούμε" και τον ευχαριστούν τα πάντα?

Ας γίνουμε και λίγο αυστηροί και με τα ινδάλματά μας. Κανείς δεν πέθανε από την κριτική.
Woman was God's second mistake

Αποσυνδεδεμένος ikaros19

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ''Φρέσκο χιόνι'' μέσα στο κατακαλόκαιρο...
« Απάντηση #52 στις: 03/05/05, 03:17 »
ΤΟ cd και εγώ θα το χαρακτήριζα από τα μέτρια...Φυσικά τα κομμάτια, αυτά τα 3-4 , που γράψατε οι περισσότεροι είναι και αυτά που ξεχώρισαν!
Από το Προσέχω δυστυχώς είναι πολύ καλύτερο......Αν Και το "Στο λιμάνι του Άμστερνταμ" το λάτρεψα αυτό το κομμάτι...Έχει καιρό να βγάλει καλό δίσκο....Για να μην πάμε πολύ παλιά μπορώ να πω ότι απ' τους καλούς του δίσκους ήταν το Χαμένες Αγάπες.....που ήταν σχεδόν γεμάτο μπαλάντες!!!!
Ο άλλος δεν είναι αυτός που είδες στην τελευταία σας συζήτηση....Είναι αυτός που είδες σε όλη σας την σχέση!!!!

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: ''Φρέσκο χιόνι'' μέσα στο κατακαλόκαιρο...
« Απάντηση #53 στις: 05/05/05, 20:32 »
Προς Jazzer..
Επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να συννενοηθούμε , κλείνω παραπέμποντας στην προηγούμενη δηλωσή μου και αφαιρώ τα εκτός θέματος μηνύματα..τα οποία βρίσκονται εδώ http://forum.kithara.gr/index.php?topic=16824.0
« Τελευταία τροποποίηση: 05/05/05, 20:45 από parpen »
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1641 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/05, 10:25
από giorgos.thess
44 Απαντήσεις
13919 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/06, 11:11
από Ikaros
19 Απαντήσεις
5831 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/07, 20:08
από pimami
8 Απαντήσεις
3648 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/08, 17:55
από Lo.Lee.Ta
3 Απαντήσεις
2324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/09, 08:06
από Transparent_criminal
2 Απαντήσεις
3166 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/10, 09:21
από JP.M
0 Απαντήσεις
1337 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/11, 14:37
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ
1 Απαντήσεις
1584 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/12, 21:58
από JOBAK
5 Απαντήσεις
2775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/13, 22:49
από hot_sauce (φλουτσ)
3 Απαντήσεις
3008 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/13, 13:11
από Βραζίλης