Αποστολέας Θέμα: Καλός Πεταλοενισχυτής  (Αναγνώστηκε 17981 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #25 στις: 10/10/09, 23:11 »
Είναι σίγουρα δύσκολο με τους ενισχυτές να αγοράζεις χωρίς να δοκιμάσεις. Δε νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να σε απογοητεύσει ο Trademark πάντως.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #26 στις: 11/10/09, 15:05 »
Βασικα και επειδη ειπες δικαναλος, πεταλομηχανη θα απεφευγα τον tech21...(μιλαει ο tech21man χα χα).

Το παραπονο μου θα ηταν οτι πρωτον αν εξαιρεσεις τα overdrive πεταλακια (που μπουσταρουν κ υπεροδηγουν το υπαρχον ντραιβ) τα κανονικα distortion (αυτα που δινουν ολο τον ηχο και χρειαζονται ενα καλο καθαρο για να βγουν καλα) απλα δε συνεργαζονται με τον trademark 30. Ειναι ενας ενισχυτης μονοκαναλος με τρια βρωμικα καναλια εξομειωσης που κατα βαση δε δεχονται πεταλακια...γιατι και παλι προσπαθουν να φτιαξουν το χαρακτηρα που προσεγγιζουν. Τα δυο καθαριζουν επαρκως για αρπισματα κ μπλουζιες. Αλλα κ παλι πεταλια γιοκ.

Ο trademark 30 δεν ειναι ακριβως ενα gt2 με τελικο. Εχει ρυθμιστικο μεσαιων (δεν μπορεις να φανταστεις τη διαφορα...) και εξομειωνει χαρακτηρες ηχειων αντι για θεση μικροφωνου στο τελος. Επισης δεν ειναι η ιδια τεχνολογια κυκλωμα με τον 60ρη, μιλωντας με τον ανθρωπο που τα εφτιαξε μου ειπε οτι ο 60 ειναι πιο ευελικτος και βασιζεται στο sansamp PSA 1.1 σαν κυκλωμα. Αντιθετα το gt2-trademark10-30 ειναι πιο κοντα στο οριτζιναλ sansamp classic και προσφερει vintage bark στα μεσαια οπως το χαρακτηρισε το οποιο προτιμουν οι περισσοτεροι χρηστες.

Διαφορες? Ο 60ρης ειναι δικαναλος με solo boost και βγαζει προβα λαιβ ωραια κ στελνει κονσολα. Οι μικροτεροι κατα τη γνωμη μου εχουν πιο ανοιχτο ηχο και ειναι μονοκαναλοι οποτε προσωπικα τον προτιμησα!!! Ακομη και τωρα με εκπλησει το πως ακουγεται (και οχι μονο εμενα...). Αλλα δε θα τον επαιρνα για πεταλο μηχανη.


Αφου ρωτησες και για high gain βιντεακια στο σωληνα τσακο ετουτο



Και μαλιστα οχι κατευθειαν κονσολα αλλα απο καμπινα 412 mesa boogie. Προσοχη ο 30 οδηγει μονο 4ωημ φορτια. Ο trademark 10 στο βιντεο 8 ohm (που ειναι κ η καμπινα αλλα κ οι περισσοτερες, εκτος απο marshall 412...)
Αλλο ενα ωραιο ενισχυτακι που παιρνει πεταλια κ κανει για ολες τις δουλειες ειναι το peavey bandit. Φτηνο οχι κ τοσο ελαφρυ πραγματικο καφρακι στο high gain με τροπο που δεν μπορουν καποια μικρα λαμπατα με πεταλια η χωρις.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #27 στις: 11/10/09, 15:36 »
Ο tech21man το ανέλυσε πολύ καλά το θέμα. Είχαμε πει και σε άλλη συζήτηση ότι επειδή ο Tech 21 έχει "προσομοιώσεις" (το λεγόμενο analogue modelling), δεν συνεργάζεται πολύ καλά (καθόλου καλά θα έλεγα) με πετάλια. Αν θέλεις κάτι τέτοιο, θα πρέπει να ψάξεις για έναν ενισχυτή με πολύ καλό και ουδέτερο καθαρό κανάλι στο οποίο θα ακουστεί καλύτερα ο χαρακτήρας του κάθε πεταλιού.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #28 στις: 11/10/09, 17:28 »
Δηλαδή έχει πρόβλημα με τα distortion γενικά?!Εγώ ένα Fuzz ,ενα TubeScreamer και ένα Booster λέω να χρησιμοποιήσω.
Ο Peavey όπως και ο Randall είναι πολύ δυνατοί για το δωμάτιό μου.
Να πάω για Blackstar!?Μου φτάνει η ένταση ως monitor?
« Τελευταία τροποποίηση: 11/10/09, 17:43 από apressas »

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #29 στις: 12/10/09, 15:50 »
Η άλλη λύση είναι οπως προείπατε ένας ενισχυτής με καλά καθαρά και ένα μεταλάκι(πεταλάκι για distortion)
Ποιον συνδιασμό προτείνετε!?Μέχρι 400 ευρώ amp+πεταλάκι.Για metall ήχο porcupine tree ,Korn κτλπ.Και να μπορεί να σταθεί ως monitor φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #30 στις: 12/10/09, 16:03 »
Η άλλη λύση είναι οπως προείπατε ένας ενισχυτής με καλά καθαρά και ένα μεταλάκι(πεταλάκι για distortion)
Ποιον συνδιασμό προτείνετε!?Μέχρι 400 ευρώ amp+πεταλάκι.Για metall ήχο porcupine tree ,Korn κτλπ.Και να μπορεί να σταθεί ως monitor φυσικά.

Πολυ ποιοτικο και ευελικτο ειναι το Tech 21 GT-2.
Εχει αυτη την ''αμερικανικη'' χροια που ψαχνεις... Δινω ενα με 100 ευρω αν σε ενδιαφερει (και δε θελω να κανω διαφημιση..!) Υστερα σου μενουν 300 ευρω να παρεις τον 5αρη Blackheart που ειναι μια χαρα μαζι με μια 1x12 καμπινα Epiphone Valve Junior...


Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #31 στις: 12/10/09, 16:08 »
+1 για τη λυση που σου προτεινε ο G.K. the Greek, ειδικα για ενισχυτη θα σου ελεγα σιγουρα τον 5ρη blackheart, για πεταλακι το ψαχνεις (αν και οντως με το gt-2 σε συνδιασμο με τον blackheart πιστευω θα βγαλεις πολυ καλο ηχο).

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #32 στις: 12/10/09, 16:27 »
Είστε σίγουροι για την χροιά του!?Γιατί δεν το εχω ακουσει.
Mου αρέσει αρκετά αυτό
« Τελευταία τροποποίηση: 12/10/09, 16:35 από apressas »

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #33 στις: 12/10/09, 17:42 »
Αυτός εδώ γιατί είναι τοσο φτηνός!????Κοίταγα την τιμή του blackheart και τον πέτυχα!!!50 ευρώ διαφορά και 95 WATTS..:P
Μπορεί να παίξει σε εντάσεις δωματίου? :P :P :P :P
http://www.thomann.de/gr/peavey_windsor.htm
« Τελευταία τροποποίηση: 12/10/09, 17:44 από apressas »

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #34 στις: 12/10/09, 17:57 »
100άρης σε δωμάτιο, λίγο χλωμό.
Πάντως η τιμή του είναι πάρα πολύ χαμηλή!
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #35 στις: 12/10/09, 22:41 »
Είστε σίγουροι για την χροιά του!?Γιατί δεν το εχω ακουσει.
Mου αρέσει αρκετά αυτό http://www.youtube.com/watch?v=ekb3rcW2n8E


Μη συγκρινεις Boss με ποιοτικα πεταλια distortion...
Για μενα παρε οτι θες απο Boss εκτος απο πεταλι distortion..!
Εκτος του Tech 21 αξιζει να ριξεις και μια ματια στο Tonebone Hot British, στο Fulltone GT-500 και αν εχεις καποιο Overdrive πεταλι μπορει να ''ματσαριστει'' με το OCD το οποιο ειναι εξαιρετικο.


Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #36 στις: 13/10/09, 11:28 »
Ενδιαφερομαι για το gt2.μπορεις να μου γράψεις κάποιο sample pls?

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #37 στις: 13/10/09, 12:24 »
Τσεκαρε αυτα





« Τελευταία τροποποίηση: 13/10/09, 12:26 από metalmike »

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #38 στις: 13/10/09, 13:41 »
Ενδιαφερομαι για το gt2.μπορεις να μου γράψεις κάποιο sample pls?

Δυστυχως σπιτι μου δεν εχω καποιο μεσο ηχογραφησης (ουτε καν desctop δεν εχω, αλλα ενα laptop της κακιας ωρας...)
Αν ησουν Αθηνα μετα χαρας να συνταντιομασταν να το ακουγες...
Τα κλιπακια που ποσταρε ο metalmike παντως ειναι αρκετα καλα. (Αν και ειμαι της αποψης γενικα τον εξοπλισμο να το δοκιμαζουμε live).

Παντως απο πεταλια distortion εχω δοκιμασει παρα πολλα. Και μπορω να σου πω οτι ειμαι ιδιαιτερα ψειρας με αυτο το κομματι του εξοπλισμου γιατι θελω οσο το δυνατο πιστοτερη προσομοιωση ενος λαμπατου ενισχυτη.
Ενω υπαρχουν πολλα και διφορα overdrives εξαιρετικης ποιοτητας (βλ Barber DD, OCD, Maxon 808, Jam Tubedreamer, Tubescreamer...) μου φαινεται πως στα distortion ειναι δυσκολοτερο για μενα να βρω κατι πολυ καλο...
Κατι το πολυ gain που εχουν (που καταστρεφει τη χροια του ενισχυτη σου) κατι τα υπερβολικα πριμα, υστερα ο πολυ λεπτος ηχος και ωρες ωρες τα ανυπαρκτα η υπερτονισμενα μπασα...

Tο Plexitone (χωρις να ειναι ιδιαιτερα high gain αλλα μαλλον οτι καλυτερο εχω ακουσει για blues μαζι με το barber dd), το Hot British, το Blackstar HT και το GT-2 ειναι μερικα που ειναι ενδιαφεροντα...Να μην ξεχασω και το εκπληκτικο RAT (το οποιο εχει ενα εντονο fuzz χαρακτηρα που το κανει να ξεχωριζει).
Ειναι δυσκολο να δοκιμασεις καποιο απο τα παραπανω και να μη βρεις τον ηχο σου.

Θελει ομως ψαξιμο...Και επειδη εισαι και σε ενα μερος οπου ειναι εξισου δυσκολο να βρεις καποιο απο τα παραπανω, ξανασκεψου τη λυση μικρος λαμπατος με βρωμικο καναλι...

Και σε αυτη την κατηγορια τιμης παιζουν ο Laney LC-15 (αλλα με εντονο το βρετανικο ηχοχρωμα στο βρωμικο καναλι) και ο Blackstar που σκεφτεσαι απο την αρχη (5 watt αλλα με περισσοτερο παραμετροποιησιμο ηχο στα βρωμικα...)

Συγγνωμη για την πολυλογια, οτι απορια εχεις για το GT-2 μη διστασεις.


Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #39 στις: 13/10/09, 14:57 »
Μα ο blackstar ht-5 δεν μου φτάνει σε ένταση.Σκέφτομαι τον bh5h + καμπινα + gt2.Θα βγάλω καλύτερο high gain ήχο έτσι + κρυστάλινα porcupine tree καθαρά σε εντάσεις πρόβας ? :-\
« Τελευταία τροποποίηση: 13/10/09, 15:02 από apressas »

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #40 στις: 13/10/09, 15:20 »
τελικα τι ακριβως θες να κανεις με τον ενισχυτη??? Κανα modeller δε σου κανει για το σπιτι...? Θες και κατι αλλο για εξω???

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #41 στις: 13/10/09, 15:42 »
Μα ο blackstar ht-5 δεν μου φτάνει σε ένταση.Σκέφτομαι τον bh5h + καμπινα + gt2.Θα βγάλω καλύτερο high gain ήχο έτσι + κρυστάλινα porcupine tree καθαρά σε εντάσεις πρόβας ? :-\

Δεν τους εχω ακουσει μαζι για να τους συγκρινω απο αποψη εντασης...
Αλλα αυτο που μπορω να σου πω με σιγουρια ειναι πως ο Blackheart εχει μονο επιλογη volume...Που σημαινει οτι οσο αυξανεται η ενταση, αυξανεται και το gain. Τα καθαρα σου θα αρχιζουν να μη θεωρουνται κρυσταλλινα απο τη μεση περιπου (και ισως λιγο πιο μετα) και πανω. Μεχρι τη μεση δε νομιζω να ακουγεσαι πολυ καλα αν υπαρχει φωνη, ντραμς και μπασο.
Αρα γνωμη μου ειναι αν σου αρεσει το ηχοχρωμα του Blackheart να πας για τον 15αρη (Handsome Devil) που πλεον ειναι αλλο μηχανημα. 15 watt, volume and gain knobs κτλ...Που σημαινει οτι και θα ακουγεσαι και δε θα βρωμιζουν τα καθαρα σου...

Γενικα νομιζω πως στα specs που θες ειναι σα να φωτογραφιζεις ενισχυτη 15 watt...

EDIT: 1.Αυτα τα γραφω επειδη θες να τον εχεις και στις προβες...Για σπιτι ακομα και 5 watt μια χαρα ειναι
        2.Ριξε μια ματια και στο Fender Blues Junior. Δεχεται πολυ καλα οτι πεταλι του ''πεταξεις''. Στα 15 watt και αυτος
          και ΠΟΛΥ δυνατος!
« Τελευταία τροποποίηση: 13/10/09, 15:49 από G.K. the Greek »


Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #42 στις: 13/10/09, 15:45 »
o 5άρης blackheart έχει ίδια ένταση με τον 5άρι blackstar?

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #43 στις: 13/10/09, 15:51 »
o 5άρης blackheart έχει ίδια ένταση με τον 5άρι blackstar?


Διαφορετικα μηχανηματα ειναι δεν θα ειναι εντελως το ιδιο.
Αλλα μην περιμενεις και τρελες διαφορες. Πολυ κοντα θα ειναι ο ενας με τον αλλο. ;)


Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #44 στις: 13/10/09, 16:12 »
Αλλα μην περιμενεις και τρελες διαφορες. Πολυ κοντα θα ειναι ο ενας με τον αλλο. ;)

Από θέμα έντασης, δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Π.χ. στα 15 watt Laney LC-15R και Fender Blues Junior είναι πολύ πιο δυνατοί από Blackheart Handsome Devil. Φυσικά και ο Devil στέκεται ανετότατα σε live (προσωπικά αυτόν τον καιρό είναι ο main ενισχυτής μου), ενώ έχει και το πλεονέκτημα του switch στα 7 Watt για το σπίτι. Συστήνω ανεπιφύλακτα αν δε σου λείπει πολύ το reverb (που δεν έχει).
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #45 στις: 13/10/09, 18:10 »
Πόση ένταση έχει σε αντίστοιχα transistor watt?

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #46 στις: 13/10/09, 18:32 »
Πόση ένταση έχει σε αντίστοιχα transistor watt?

Δεν ξέρω, εξάλλου είναι λίγο αυθαίρετα αυτά.
Όπως είπα παραπάνω, άλλα τα 15 Watt του Blues Junior, άλλα του Handsome Devil κ.ο.κ.
Μπορώ όμως να σου πω ότι υπεραρκεί σαν monitor στο stage και στην πρόβα. Σε οποιοδήποτε μικρο-μεσαίο μαγαζί θα είσαι μια χαρά.
Αντίστοιχα σε τρανζίστορ στα ίδια stage έχω χρησιμοποιήσει π.χ. 65άρη Marshall Valvestate, 65άρη Laney LX-65R, και άλλους solid-state πάνω από 50 Watt.

Κάποιος (Jezus ή adrianos νομίζω) είχε ποστάρει κάπου τη σχέση watt-έντασης δείχνοντας ότι η αύξηση των watt δεν είναι ευθέως ανάλογη με την αύξηση της έντασης. Αν το βρει κάποιος θα φανεί χρήσιμο και εδώ.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #47 στις: 13/10/09, 18:35 »
Παιδιά live θα παίζω 2 φορές τον μήνα!!Δεν με ενδιαφέρει τοσο πολύ.
Στοο studio ήσως τον παίρνω μαζί μου.Εκεί παίζω με έναν laney LX65R στο 3!!ο Blackheart BH5H δεν αρκεί!?

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #48 στις: 13/10/09, 19:44 »
Προσωπικα δε θα εμπαινα καν στον κοπο...Εχει EL84 ως τελικη λαμπα και μονο 5 βαττ. Συγκεκριμενα το πλεονεκτημα μειονεκτημα της ειναι οτι αρπαζει καπως πιο γρηγορα σε σχεση  με τις αλλες: Παραμορφωνει πιο γρηγορα.

Εμενα ο 30ρης mesa boogie με 2 απο δαυτες, δε με καλυπτει στα καθαρα. Δεν ειναι "καθαρα". Δεν ξερω αν το καταλαβαινεις, ενταση σηκωνει ο ηχος ειναι ομως ηδη βρωμιαρης. Ενδεχεται να το γυρισω σε τρανζιστορ μονο για το καθαρο καναλι...Αιρετικο η μη ποτε δε τα γουσταρα τα λαμπατα καθαρα που κανουν μπλουμ για αρπισματα, roland σου ερχομαι!!!

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Καλός Πεταλοενισχυτής
« Απάντηση #49 στις: 13/10/09, 20:28 »
Jazz Chorus ε?Λοιπόν..κουράστηκα..μεγάλη ιστορία οι λάμπες και απ'ότι φαίνεται τζάπα κόπος.Καλύτερο ήχο θα έχω με τον Randall.Κι ας παίζω στο 0.5...τι να κάνουμε.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
9395 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/03, 02:50
από Vagabond
5 Απαντήσεις
4347 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/03, 12:33
από Καρχαρίας
98 Απαντήσεις
32551 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/07, 04:55
από slacker
5 Απαντήσεις
3479 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/10, 05:59
από LuNaFrEaK
8 Απαντήσεις
3656 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/10, 15:22
από zeromancer
15 Απαντήσεις
7255 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/12, 12:26
από Adno
6 Απαντήσεις
28619 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/15, 01:23
από bozosd
0 Απαντήσεις
11896 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/17, 17:07
από Ioannis Anastassakis