Ψηφοφορία

Αν έπρεπε να προσλάβετε έναν υπάλληλο θα προσλαμβάνατε...

Έναν/μία εμφανίσιμο/η
2 (4.8%)
Δεν με ενδιαφέρει η εμφάνιση αρκεί να έχει τα προσόντα
24 (57.1%)
Έναν εμφανίσιμο/η με τα απαραίτητα προσόντα
16 (38.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 42

Αποστολέας Θέμα: Ο ρατσισμός της εξωτερικής εμφάνισης.Ένα άλλο είδος...ρατσισμού;  (Αναγνώστηκε 16963 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Συχνά οι λόγοι που μας αρέσει κάποιος εξωτερικά, είναι υποσυνείδητοι. Το μυαλό μας "έλκεται" από μια ωραία εμφάνιση ανθρώπου με ιδανικές αναλογίες... Ποιες είναι οι ιδανικές αναλογίες; Μαθετε για την σχεση τους με τον χρυσο αριθμο φ πχ. εδώ:
Human Face
Human Beauty
Human Body
Human Hand / Foot
Human Teeth

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Θα ήθελα εδώ να πω ότι το ντύσιμο είναι ένα κομμάτι αυτής της κατάστασης αλλά όχι το μοναδικό.Στο θέμα της εξωτερικής εμφάνισης παίζουνε και ελλατώματα εκ γενετής αλλά και επίκτητα ,όπως παραμορφώσεις από ατυχήματα για παράδειγμα.Πως αντιμετωπίζουμε ακόμα και φίλους μας από παλιά που παθαίνουνε κάτι τέτοιο στη πορεία;

Νομίζω οτι αυτό που θέλει να πει ο MACMISIAS είναι κάτι λίγο πιο ουσιαστικό απο την εξωτερική εμφάνιση και το στυλ του καθενός.. ΝΟΜΙΖΩ οτι αναφέρεται σε χαρακτηριστικά που ένας άνθρωπος δεν επιλέγει να "διατηρεί" ακολουθώντας κάποια μόδα αλλά εκείνα που μας ακολουθούν πάντα ή απο κληρονομικότητα ή, όπως αναφέρει και στην παραπάνω φράση του, απο ατυχήματα και αρρώστιες... Αλήθεια αυτούς τους ανθρώπους που δεν έχουν επιλογή, δεν μπορούν απλά να αλλάξουν το τρόπο που ντύνονται, βάφονται ή χτενίζονται για να ενταχθούν στο "σύνολο", πως τους αντιμετωπίζουμε??
Nαι αυτο λεω και εγω..Αλλωστε εκεινες τις αντιδρασεις πιστευω οτι πρεπει να χαρακτηρισουμε ως ρατσιστικες.

Και να μιλησω με παραδειγμα.
Εστω ενας μαθητης ειναι μεταλλας με τα ολα του.Μακρυ μαλλι,μαυρα,σκουλαρηκια,κανα καρφι κλπ..Τα περισσοτερα παιδια που ειναι αλλου στυλ δεν τον κανουν παρεα..ΟΚ ΚΑΙ? :-\..Ειναι ρατσισμος?Γιατι αυτος θα ηθελε να κανει με σκυλαδες που σκαγαν με σαγιοναρα και ροζ μπλουζιτσα στο σχολειο?.... :-\...Αλλωστε δεν σημαινει πως δεν τον κανουν παρεα επειδη ακουει αυτη τη μουσικη αλλα επειδη περναει ενα ταδε στυλ!Το περναει γιατι το γουσταρει ειτε γιατι θελει να μοαιζει με αλλους μεταλαδες και να γινετια καλυτερα αποδεκτος απο κεινους(και να βρισκει γκομενες οντας μαλλιας ;D)..Μπορουσε ανετα να ακουει τη μουσικη του και χωρις να εχει εξεζητημενη εξωτερικη εμφανιση..Λλα το διαλεξε και καλα εκανε..Ενταξει στην περιπτωση που τα αλλα παιδια ειναι τοσο κομπλεξικα που τον γιαουρτωνουν ναι μιλαμε για ρατσισμο(οπως γινεται καμια φορα με τους emo) αλλα σε καθε αλλη περιπτωση δεν το θεωρω ρατσισμο.

Στην τελικη και αυτο ειναι καθαρα προσπωπικη αποψη και γω τους υπολοιπους του σχολειου μου(δν ειχα μαλλια κλπ) τους θεωρουσα λιγο-πολυ μ******* και δεν πολυεκανα παρεα μαζι τους.Οποτε ουτε γατα ουτε ζημια :P

γιατί βάζεις μεταλλάδες και σκυλάδες στο παράδειγμα??το παρακάνεις επιτηδευμένο..αλλά και  πάλι εγώ είχα συναντήσει σκυλάδες που ταν γ**ώ τα παιδιά..μη τα βάζουμε ολα στο ίδιο σακούλι..
Nαι βασικα το εκανα επιτηδες αυτο.Διοτι στις ακραιες μορφες συναντουντε αυτες οι συμπεριφορες..Ενας που ειναι οπως ειναι αλλα δεν το πολυ προβαλει δεν εχει συνηθως τετοια προβληματα.
Οπότε φίλε Kiratzoharri το στυλ ντυσίματος δημιουργούσε και από τη μεριά σου απέχθεια προς αυτούς.Δεν μπορούμε λοιπόν να επικοινωνήσουμε επειδή είμαστε ντυμένοι κάπως.Ο καθένας λίγο πολύ φοράει τη "στολή" της "φυλής" του ,της "ράτσας" του και γουστάρει μόνο τους "δικούς" του.Για να το σκεφτούμε λοιπόν λίγο καλύτερα.Έχει μεγάλη διαφορά από το να είσαι Ελληναράς και να λες "δεν γουστάρω τους Αλβανούς";Με όλο αυτό ,προβληματισμό θέτω,έτσι;Προς Θεού δεν σε αποκαλώ ρατσιστή ή κάτι τέτοιο,άλλωστε είναι μια "λούμπα" που πέφτουμε όλοι μας ,νομίζω...Και εγώ που το λέω τώρα...

Οχι δεν επαισες αυτο που θελω να πω.Δεν ειχα απεχθεια προς αυτους λογω του στυλ ντυσιματος.Απλα το στυλ ντυσιματος τις περισσοτερες φορες(οτανε ειναι κατι χαρακτηριστικο παντα) κρυβει και τον αναλογο χαρακτηρα.Διοτι ο καθενας ΔΙΑΛΕΓΕΙ πως θα ντυθει και τι θελει να δειξει.Ενας που καθεται και φοραει κολλητα μπλουζακια  το κανει για να δειξει το ωραιο σωμα που εχει φτιαξει..Ε αυτο μου τη σπαει.Και ισως ειμαι προκατελειμενος απεναντι του.Ειναι επιλογη του καθενςο να ειναι ετσι οπως ειναι αλλωστε.

Ξαναλεω ειναι διαφορετικο να εισαι Ελληνας,Αλβανος,Βουλγαρος,Γερμανος,χοντρος,λεπτος,χωρις χερια,τυφλος κλπ.. με μια καθαρα προσωπικη σου επιλογη να ντυνεσαι καπως.
Πιστευω εχω κανει ξεκαθαρη τη θεση μου περι ρατσισμου κλπ. απλως μιλαω για αυτη τη περιπτωση επειδη ειδα και θηχτικε παραπανω(εγω ημουν μεταλας και δεν με εκανε κανεις παρεα..)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
διαφωνω με αυτο που λεει ο μακης "ο καθενας φοραει τη στολη της ρατσας του"
αν και δεν εχω διαβασει ολα τα ποστ λογο του μεγεθους τους >:(
αλλα ειναι λαθος να λετε οτι μπορουμε να χωριστουμε σε ομαδες αναλογα με το γουστο μας και ακτεπεκταση του στυλ μας
δεν ντυνονται ολοι ανθρωποι αναλογα με την μοδα που τους επιβαλει η μοδα της μουσικης τους ή της ιδεολογιας τους
πχ οι αριστεροι ειναι πολυ κοκκετιδες το ιδιο και καποιο δεξιος,εκει δεν βλεπουμε στολη ρατσας
εγω ακουω κλασσικο ροκ ελληνικο,αυτο δεν φαινεται ουτε απο το τζιν ουτε απο το σανδαλι και το ολσταρακι :P
αλλα και παλι οταν καποιος ακολουθει την μοδα ητε διασημη ητε μη ονομαζεται τρεντυ
οποτε υπαρχουν πολλοι τρεντυ με διαφορετικο ντυσιμο κ προτιμισεις :)
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Λέγοντας ότι φοράμε τις "στολές" της "ράτσας" μας ,εννοούσα ότι συνήθως και όχι σε όλες τις περιπτώσεις,οι άνθρωποι επειδή φοβούντε να ξεχωρίσουν από την αγέλη ,με το ντύσιμό τους δηλώνουν ότι ανήκουν σε κάποια ομάδα και έτσι νοιώθουν "ασφαλείς" .Θέλοντας και μη η μόδα δημιουργεί "ράτσες".Κανείς δεν πάει σε μια ροκ συναυλία με κοστούμι,ούτε σε σκυλάδικο με αρβύλες.Όλα αυτά μάλιστα ακούγονται αυτονόητα,αλλά για μένα δεν θα'πρεπε να είναι.Με λίγα λόγια δεν θα'πρεπε να έχει καμμία σημασία το ντύσιμο,αλλά μόνο τα λόγια ή οι πράξεις ενός ατόμου.
Εκεί που το ντύσιμο και η ομορφιά πραγματικά παίζει ρόλο είναι στο φλερτ.Εκεί η φύση τα έχει κανονίσει έτσι.Αλλά στο επίπεδο,διασκεδάζω,πηγαίνω σχολείο να μάθω κάτι,πηγαίνω στη δουλειά μου για να ζήσω,ψωνίζω κλπ. δεν θα έπρεπε να έχει καμμιά σημασία.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Λέγοντας ότι φοράμε τις "στολές" της "ράτσας" μας ,εννοούσα ότι συνήθως και όχι σε όλες τις περιπτώσεις,οι άνθρωποι επειδή φοβούντε να ξεχωρίσουν από την αγέλη ,με το ντύσιμό τους δηλώνουν ότι ανήκουν σε κάποια ομάδα και έτσι νοιώθουν "ασφαλείς" .Θέλοντας και μη η μόδα δημιουργεί "ράτσες".Κανείς δεν πάει σε μια ροκ συναυλία με κοστούμι,ούτε σε σκυλάδικο με αρβύλες.Όλα αυτά μάλιστα ακούγονται αυτονόητα,αλλά για μένα δεν θα'πρεπε να είναι.Με λίγα λόγια δεν θα'πρεπε να έχει καμμία σημασία το ντύσιμο,αλλά μόνο τα λόγια ή οι πράξεις ενός ατόμου.
Εκεί που το ντύσιμο και η ομορφιά πραγματικά παίζει ρόλο είναι στο φλερτ.Εκεί η φύση τα έχει κανονίσει έτσι.Αλλά στο επίπεδο,διασκεδάζω,πηγαίνω σχολείο να μάθω κάτι,πηγαίνω στη δουλειά μου για να ζήσω,ψωνίζω κλπ. δεν θα έπρεπε να έχει καμμιά σημασία.
εσυ σαν ανταρης και οποιος ανταρης σκεφτεται εστι; οχι :-\
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Δεν ξέρω αν είναι λίγοι ή πολλοί,αλλά δεν αλλάζουν αυτά είτε είσαι 20ρης ,είτε 30ρης,είτε εχμ...40ρης....
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Πορσωπικα βλεπω και την εξωτερικη εμφανιση ως κομματι του εαυτου μας και το θεωρω λογικο να ντυνομαστε αναλογα με το πως σκεφτομαστε..με το χαρακτηρα μας..Αλλωστε πανω σε αυτο που ειπες μακμισια για το φλερτ..Και στο σχολειο και στη δουλεια συναναστρεφομαστε με αλλους ανθρωους τοι ιδιου και του αλλου φυλου.Οποτε και εκει παιζει ρολο η εμφανιση.

Δεν εννοω πχ ακδροδεξιος--->στρατιωτικη στολη
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος ονομα_χρηστη

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Ειτε το παραδεχομαστε ειτε οχι
Ειμαστε ΟΛΟΙ Ρατσιστες >:D
Γ****ω την εμπειρια μου
Εm

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Εμενα προσφατα ενας γνωστος με ειπε χαμελεωντα, γιατι με ειχε πετυχει με κουστουμι, και την επωμενη φορα με γκοθορουχα σε κλαμπ μουαχεμ  :D
Γενικοτερα ντυνομαι οπως λεει η διαθεση μου, και καμια φορα και αναποδα απο το τι θα περιμενε κανεις για την περισταση... εκτος απο την δουλεια που φοραω στανταρ ρουχα γιατι γινομαι χαλια...
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Θα πω την προσωπικη μου εμπειρια πανω σε αυτο το θεμα


Καποτε ημουν υπερβολικα χοντρος.Ολοι στο σχολειο με χλευαζανε κλπ και με πειραζανε συνεχεια γιατι ημουν για αυτους στα ματια τους "ο διαφορετικος".Με θεωρουσαν τον "απ'εξω" και το μοσχαρι του σχολειου.Ολοι ανακατεβωντουσαν μαζι μου και ολοι με ειχανε καποιο "αχτι" ας πουμε λογω εμφανισης.

Το καλοκαιρι του 2005 φτανω στο μαγικο αριθμο των 160 κιλων.Ω ναι,στα 16 μου, με υψος 1,83 ειχα φτασει 160 κιλα.Μιλαμε για 50 νουμερο παντελονι!.....το απλωνες και ηταν κουρτινα ;D ;D.Μετα απο μια ΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΤΙΑ προσπαθεια που ξεκινησε το καλοκαιρι του 2005,σημερα ειμαι 1,92 σε υψος και 88 κιλα 8) 8).Συνολο 72.Παντελονι τωρα 32 νουμερο και μπλουζες/πουκαμισα/μπουφαν κλπ απο medium και κατω :D :D

Τωρα με αντιμετωπιζουν "κανονικα" σαν να μην ημουν ποτε βοδι.Βεβαια εχουν μεινει ολοι με ανοιχτο το στομα για αυτο τον ΑΘΛΟ που εκανα(εχω να το λεω ρε που**η μου).Ασε που αυτοι που χλευαζανε τοτε,ειναι για μενα τελειωμενοι....

Συμπερασμα: Αμα θελετε να ψηλωσετε, καντε διαιτα ;D

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Εγώ έχω να παραθέσω το εξής: ότι κι αν είσαι εμφανίσιμη ,αναφέρομαι στις γυναίκες, συνήθως σε θεωρούν χαζή, οπότε ούτε κι αυτό το είδος γλυτώνει από το ρατσισμό.Προσωπικά θα προτιμούσα να με πουν άσχημη παρά χαζή, κι ας μη με έπαιρναν στη δουλειά. Αφήστε που σε κυνηγάνε οι εργοδότες για κάτι συγκεκριμένο, και αν δεν τους το δώσεις θα σε διώξουν... ;) Από προσωπική μου πείρα ,έχω να σας πω ότι οι γυναίκες εργοδότες σε κοιτούν ζηλόφθονα (ειδικά να έχεις και κάποιες δεξιότητες παραπάνω από εκείνες ) και οι άντρες με ... θολωμένο μάτι που σε γδύνει (στο μυαλό του βέβαια ) και που αναζητά σε εσένα την ερωμένη του...
« Τελευταία τροποποίηση: 15/11/08, 10:16 από gkou »

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Σε αυτο που λες gkou μην εισαι απολυτη...
Ξερω γυναικες ερογδοτες πυο εχουν πολυ καλη σχεση με νεαρα κοριτσια και δεν σε κοιτανε σαν ξερολουουμο ολοι οι εργοδοτες οσο ομορφη κα να εισαι...συνηθως σε αυτες τις περιπτωσεις υπαρχει καπνος γτ υπηρχε φωτια...  :P
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Έγραψα για τις δικές μου εμπειρίες και να είσαι σίγουρη ότι δεν υπήρχε κανένας καπνός, γι' αυτό και δεν ενέδωσα. Τέλος πάντων, λάθος μου που ήμουν συγκεκριμένη, αν και θα βρεθούν και άλλες με τις ίδιες απόψεις. ;)

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Εγώ έχω να παραθέσω το εξής: ότι κι αν είσαι εμφανίσιμη ,αναφέρομαι στις γυναίκες, συνήθως σε θεωρούν χαζή, οπότε ούτε κι αυτό το είδος γλυτώνει από το ρατσισμό.Προσωπικά θα προτιμούσα να με πουν άσχημη παρά χαζή, κι ας μη με έπαιρναν στη δουλειά. Αφήστε που σε κυνηγάνε οι εργοδότες για κάτι συγκεκριμένο, και αν δεν τους το δώσεις θα σε διώξουν... ;) Από προσωπική μου πείρα ,έχω να σας πω ότι οι γυναίκες εργοδότες σε κοιτούν ζηλόφθονα (ειδικά να έχεις και κάποιες δεξιότητες παραπάνω από εκείνες ) και οι άντρες με ... θολωμένο μάτι που σε γδύνει (στο μυαλό του βέβαια ) και που αναζητά σε εσένα την ερωμένη του...
Έχει δίκιο η gkou. Υπάρχει και το εντελώς ανάποδο...Έχω μιά συνάδελφο στη δουλειά, άκρως εντυπωσιακή ως γυναίκα που έχει χάσει την ησυχία της και σχεδόν δεν μπορεί να δουλέψει.Δέχεται κάθε μέρα όλου του τύπου τα πειράγματα από τα πιο διακριτικά μέχρι τα πιο χυδαία...
« Τελευταία τροποποίηση: 15/11/08, 14:06 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Είδες,τι φταίει η κοπέλα;Εγώ επιμένω ότι και στις εμφανίσιμες υπάρχει ρατσισμός και πολύ χειρότερος μάλιστα. Απαγορεύεται να υπάρχει... περιεχόμενο σ' αυτές...

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
βρε δεν ειπα για σενα..συνηθιως ειπα..οχι παντα...
για τις εμπειριες σου δεν μπορω να εκφερω αποψη..αλλα νομιζα οτι μιλαγαμε γενικα...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Οι άλλοι μας φέρονται ανάλογα με το σεβασμό που δείχνουμε εμείς στον εαυτό μας. Ξέρω άτομα εμφανισιακά άσχημα, που έχουν αυτοεκτίμηση, είναι μέσα στα πράγματα, είναι κοινωνικά και τους φέρονται όλοι με άριστο τρόπο. Επίσης, ξέρω και όμορφα άτομα στα οποία συμβαίνει το αντίθετο. Αν δεν έχεις αυτοεκτίμηση και αποφεύγεις τις κοινωνικές σχέσεις, δε θα σε εκτιμήσει κανείς και θα περιθωριοποιηθείς. Ας μη προσπαθούμε να τα ρίχνουμε όλα στον "ρατσισμό" γιατί τα πράγματα είναι πιο σύνθετα.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
32 Απαντήσεις
84853 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/17, 19:15
από Uriah
8 Απαντήσεις
6471 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/07, 20:04
από konto-man
21 Απαντήσεις
7898 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/11/08, 13:40
από groovymood
30 Απαντήσεις
14372 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/11, 12:34
από zepfan
19 Απαντήσεις
6577 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/11, 19:30
από denisgiann
0 Απαντήσεις
1521 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/11, 12:14
από comealot
13 Απαντήσεις
4931 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/12/11, 17:58
από freemind
3 Απαντήσεις
2957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/12, 14:18
από Dimitris80
7 Απαντήσεις
3599 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/13, 21:22
από elrich
6 Απαντήσεις
7096 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/15, 20:46
από AnimaPura