Αποστολέας Θέμα: Turn me on...(minor blues)  (Αναγνώστηκε 2610 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Turn me on...(minor blues)
« στις: 25/11/13, 14:41 »
Μολις το τελειωσα...Θα με ενδιεφερε η γνωμη ολων οσων θελουν να ασχοληθουν και να βοηθησουν για κατι καλυτερο...Ευχαριστω... :)
https://app.box.com/s/fqj7t6aqeyg979zhtndx
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Turn me on...(minor blues)
« Απάντηση #1 στις: 25/11/13, 15:35 »

το κιθαριστικό μέρος μου άρεσε πολύ , ειδικά στο τέλος όταν μπαίνει και το wah . χωρίς υπερβολές , με ανάσες , ωραίες φράσεις.

τα φωνητικά μου άρεσαν και αυτά απλά θα τα προτιμούσα με λίγο παραπάνω "δώσε πόνο"  και χωρίς ηχώ/εφφέ μιας και ειναι μπλουζιά.

τα κρουστά θα έλεγα πως με ενοχλούσαν όταν ανέβασα λίγο την ένταση. ακούγονται πολύ πρίμα,άδεια και ψεύτικα.

γενικά σαν δομή το κομμάτι ειναι πολύ καλό, με αρχή και τέλος ευδιάκριτα .

αν θες πες μας και ποια είναι η συμμετοχή σου σ'αυτό. ;)
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Turn me on...(minor blues)
« Απάντηση #2 στις: 25/11/13, 15:50 »
Τα τυμπανα ειναι ψευτικα οντως...Δεν το εχω ακουσει ακομη σε μεγαλες εντασεις να δω που εχει προβλημα και τι να αλλαξω...Το κομματι ειναι δικο μου,και παιζω τις κιθαρες,το μπασο,και το αρμονιο,και τραγουδι επισης...Ευχαριστω... :)
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Turn me on...(minor blues)
« Απάντηση #3 στις: 26/11/13, 00:16 »
Armagedon, σίγουρα η φωνή χρειάζεται πολύ δουλειά ή μάλλον άλλον τραγουδιστή, εφόσον γουστάρεις το κομμάτι να ακουστεί παραέξω από την πάρτυ σου και τους φίλους σου. Βέβαια εγώ αν ήμουνα εκεί τριγύρω με τους φίλους σου, δε θα με χάλαγε καθόλου να ακούω να τραγουδάς, μια και δεν είμαι πολύ καλύτερος, μια και μου αρέσει το low level ερασιτεχνικό παρεΐστικο style και μια και πιστεύω ότι αυτό που κάνεις είναι πολύ παραπάνω από μια φωνή και το εκτιμώ πολύ. Ότι κομμάτι σου έχω ακούσει, είναι συνολικά δεμένο, έχει ωραίες μελωδίες και βγάζει κάτι που αγγίζει το δικό μου μέσα. Μακάρι κάποια στιγμή να έφτανα να παίζω και εγώ όπως εσύ και να έβαζα και όλα αυτά τα μπλιμπλίκια να τραγουδάνε μαζί με αλληλοσυμπληρούμενες μελωδίες. Είμαι σίγουρος ότι στο kithara, υπάρχει αρκετός κόσμος που θα μπορούσε για την πλάκα να βοηθήσει για κάτι πολύ καλύτερο με τον ήδη πολύ καλό πυρήνα που δίνεις εσύ. Αλλά δεν είμαστε συνηθισμένοι σε τέτοιες συνεργασίες, εκτός από μερικά άτομα που το τολμήσανε και τους αξίζουνε συγχαρητήρια, μόνο και μόνο επειδή συνεργαστήκανε. Ίσως να φταίει το διαφορετικό γούστο, ίσως η έλλειψη χρόνου, ίσως η διαφορά μουσικού επιπέδου, αλλά είναι κρίμα να μη γίνονται συνεργασίες σε μεγαλύτερο ποσοστό.
Μπράβο από εμένα, σε απολαμβάνω και ελπίζω να βρεθούνε και κάποια άλλα άτομα για να το ακούσουμε σε πιο βαρβάτη version.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Turn me on...(minor blues)
« Απάντηση #4 στις: 26/11/13, 10:23 »
Kαλημερα xolidoxos!!!
Θα το ποσταρω και σε αλλες 2 version...Μια με την φωναρα ενος φιλου μου τραγουδιστη,και μια με την τραγουδιστρια του γκρουπ που παιζουμε τωρα...Αλλα κραταω και αυτην,οχι για την εξαιρετικη  ;D ;D φωνη μου,αλλα για το feeling που πιστευω οτι εχει...Ευχαριστω πολυ για την γνωμη,και τα καλα σου λογια... :)
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
15 Απαντήσεις
7163 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/05, 18:10
από Boogieman (του Kithara.gr!!!)
2 Απαντήσεις
3411 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/12, 17:03
από Alx86
10 Απαντήσεις
4461 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/08, 05:00
από Snowy
1 Απαντήσεις
2403 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/08, 18:18
από armagedon
0 Απαντήσεις
2518 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/08, 11:03
από armagedon
3 Απαντήσεις
4001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/10, 18:05
από G&B
29 Απαντήσεις
12895 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/10, 13:16
από G&B
8 Απαντήσεις
4051 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/11, 21:58
από the bard
0 Απαντήσεις
2389 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/11, 16:24
από Eagle Of Kamelot
7 Απαντήσεις
2889 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/12, 11:42
από Mike Moss