Αποστολέας Θέμα: Μπερδεμα!  (Αναγνώστηκε 2067 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mean

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
  • 'Scuse me while I kiss the sky.
    • Προφίλ
Μπερδεμα!
« στις: 19/12/08, 13:39 »
Σημερα πηγα να παραγγειλω και τον ενισχυτακο μου εναν fender blues junior στο μαγαζι που πηγα να το παραγγειλω οπως δεν τον φερναν μιας και λενε οτι δεν βγαινουν πια οι συγκεκριμενοι,ομως ειχαν εναν Fender Blues Junior Hot Road, ο οποιος ηταν πιο ακριβως κατ' τα αλλα ομως δεν μπορουσα να βρω καποια διαφορα στα specs(εκτος απο την τιμη) απο κοντα βεβαια δεν τον ειδα(δεν τον ειχαν,επρεπε να τον παρραγειλω).

Τωρα το περιεργο συνεχιζετε οταν γυριζω σπιτι ψαχνω στον thomann και δεν υπαρχει αυτος ο ενισχυτης(fender blues junior hot road) στο site της φεντερ υπαρχει ενας ενισχυτης blues junior της σειρας hot road (ιδια specs με τους αλλους).

Τελικα ποιος ειναι ποιος ?Ο hot road τη διαφορα εχει απο τον απλο blues junior?ο blues junior εχει σταματησει να παραγετε?επισης αμα υπαρχει ο απλος blues junior(link:http://www.thomann.de/gr/fender_blues_junior.htm)εχετε να προτεινεται κανενα μαγαζι με καλες τιμες που να τον φερνει ?Η θα καταφυγουμε σε thomann?
I am tired, I am weary
I could sleep for a thousand years
A thousand dreams that would awake me
Different colors made of tears

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Μπερδεμα!
« Απάντηση #1 στις: 19/12/08, 16:10 »
Στο site της Fender απλώς εντάσσεται ο Blues Junior στη σειρά Hot Rod. Κατά τα άλλα, μοντέλο "Blues Junior Hot Rod" δεν έχω δει ή ακούσει, και απ'ότι φαίνεται δεν έχει αλλάξει τίποτα- ένας είναι ο Blues Junior.

Βλέπω στον Thomann έναν "Fender Hot Rod Deluxe Bluesman": http://www.thomann.de/gr/fender_hot_rod_deluxe_bluesman.htm, αλλά αυτός είναι ένας limited edition Hot Rod Deluxe. Μήπως εννοούσαν αυτόν;

Μάλλον στο μαγαζί δεν ήταν καλά ενημερωμένοι, γιατί χλωμό το βλέπω η Fender να έχει διακόψει την παραγωγή ενός μοντέλου και να μην έχει ανανεώσει το site της. Αν βέβαια γνωρίζει κανείς κάτι διαφορετικό, καλό είναι να το αναφέρει.

Τώρα για τις τιμές...δε νομίζω να βρεις ελληνικό μαγαζί που να προσεγγίζει τα 479 Ευρώ που δίνει τον Blues Junior ο Thomann.

Καλές αγορές!  :)
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
3440 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/07, 15:50
από aris 13888, ο saprikios anathematistis
7 Απαντήσεις
3352 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 02:09
από Stinky
12 Απαντήσεις
7918 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/11, 20:01
από Fourier
4 Απαντήσεις
2741 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/10, 13:53
από moutoulos
11 Απαντήσεις
4645 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/12, 10:11
από fstat
11 Απαντήσεις
12214 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/11/12, 01:52
από hot_sauce (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
9620 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/17, 00:12
από modfori