Αποστολέας Θέμα: Τιμές σε αγγελίες  (Αναγνώστηκε 6551 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τιμές σε αγγελίες
« στις: 09/11/12, 14:31 »
Γεια χαρά φόρουμ
ανοίγω αυτό το θέμα εξαιτίας μιας " βόλτας " που έκανα στο section των αγγελιών.
Ξέρω οτι είναι καθαρά προσωπικό θέμα του καθενός σε ποια τιμή θα πουλήσει το πετάλι/ενισχυτή κτλ αλλά βλέπω κάτι παράλογα...πχ ένα πετάλι είχε 100 ευρώ στην αγγελία και στα μαγαζιά είχε 130. από περιέργεια έστειλα μήνυμα στον πωλητή για το αν το πετάλι είναι μέσα σε εγγύηση και μου είπε πως το έχει εδώ και 2 χρόνια ( άρα δεν είχε εγγύηση ) και πως το έχει σε αυτή την τιμή γιατί το "είχε αγοράσει ακριβά" και όταν τον ρώτησα αν έχει δει πόσο κάνει τώρα το πετάλι μου απάντησε  " ΟΧΙ "
τεσπα ξέρω είναι λίγο άκυρο το όλο θέμα απλώς θα ήθελα να το συζητήσουμε
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Free connections, find your partner without obligations
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #1 στις: 09/11/12, 15:02 »
Προσωπικα παντα,μετα τις απαραιτητες διαπραγματευσεις,εχω πετυχει πολυ καλες προσφορες!!!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #2 στις: 09/11/12, 15:10 »
είναι αυτό που είπες.....ο καθένας τιμολογεί όσο του καπνίσει....μπορεί να τιμολογήσει περισσότερο από καινούριο!
μπορεί να βρει κανάν τρελό και να του το πάρει...μπορεί και να το παντρευτεί όμως!

πιστεύω πως αν δεν μπορείς να το βρεις πουθενά αλλού και πουλάει κάτι μοναδικό για σένα, κάνε μια προσπάθεια να τα βρείτε σε μια πιο λογική τιμή αλλιώς τι να κάνεις? δεν θ'αλλάξουμε κεφάλι σε κανέναν!

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #3 στις: 09/11/12, 17:38 »
ο καθενας εχει το δικαιωμα να κοστολογει το κεφαλι του οσο νομιζει....ο αγοραστεις κρινει αν αυτο ειναι λογικο η οχι. δεν χωραει καμια συζητηση πανω σε αυτο πιστευω...

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #4 στις: 09/11/12, 18:26 »
πχ ένα πετάλι είχε 100 ευρώ στην αγγελία και στα μαγαζιά είχε 130. από περιέργεια έστειλα μήνυμα στον πωλητή για το αν το πετάλι είναι μέσα σε εγγύηση και μου είπε πως το έχει εδώ και 2 χρόνια
Δηλαδή ποιά θα ήταν μια λογική τιμή πώλησης?


Γιατί όπως το βλέπω εγώ το δίνει 25% φθηνότερα από το καινούριο. Που εκτός και αν το πετάλι είναι κακοποιημένο, το θεωρώ αρκετά λογικό, μιας και τα πετάλια είναι ουσιαστικά αθάνατα.
Όσο για την εγγύηση τι χρησιμότητα έχει σε ένα πετάλι?
Αν δουλεύει, θα δουλεύει για πάντα.


Τέλος, γενικά, η αγορά καθορίζει τις τιμές.
Ο καθένας μπορεί να βάζει ότι τιμή θέλει, αλλά αν είναι πολύ υψηλή, ή θα την κατεβάσει ή δεν θα πουλήσει ποτέ!

Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #5 στις: 09/11/12, 18:27 »
zeromancer, δεν έχεις άδικο σε αυτά που γράφεις, και νομίζω ότι έχουμε αναφερθεί και παλιότερα σε αυτό ακριβώς το θέμα. Πιστεύω όμως ότι, όπως και σε όλες γενικά τις αγορές, πρέπει ο υποψήφιος αγοραστής να ξέρει την αξία του προϊόντος της αγγελίας. Αυτό φυσικά προϋποθέτει γνώση του αντικειμένου, διεξοδική έρευνα αγοράς και γενικά υπευθυνότητα. Δεν θα μού φταίει κανείς αν εγώ αγοράσω μεταχειρισμένο ένα όργανο που θα μπορούσα να βρώ καινούργιο σε παρόμοια ή χαμηλότερη τιμή (έχουμε δει και τέτοιες περιπτώσεις)...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #6 στις: 09/11/12, 18:51 »
Μου εχει συμβει απο λαθος να βαλω και εγω λαθος τιμη σε κατι που εδινα, καλοπροαιρετος συμφορουμιτης μου εστειλε μηνυμα λεγοντας..μηηηηπως κανεις λαθος και πραγματικα σε Ελληνικο καταστημα η τιμη που ειχα ηταν ιδια με του μεταχειρισμενου που πουλαγα....Οχι μονο διορθωσα την τιμη αλλα εκανα και καλυτερη στον φιλο που ενδιαφερθηκε και πηρε το πεταλι....
Το ιδιο εχω κανει και εγω σε αλλη περιπτωση τραμπας...οπου ειχα δει εξωφρενικη τιμη...παρεθεσα τα καταλληλα λινκ και συζητησα με τον πωλητη οπου ειχε μαυρα μεσανυχτα....!! Αυτα συμβαινουν ειδικα αν καποιος εχει αγορασει απο Ελλαδα ακριβοτερα απο οτι τον καθε Θωμα....!!
Υπηρχαν βεβαια και περιπτωσεις οπου ειδα ΔΙΚΟ μου οργανο οπου ειχε περασει σε 3ο χερι να το πουλανε για πρωτο χερι και μαλιστα να λενε οτι ειναι εισαγωγη απο Αγγλια !!! Εκει αφου εστειλα μεηλ στον κατοχο με αποδειξεις οτι κανει μαμακιες και λεει ψεματα ...το εδωσα STEGNA στον οπερ του σαητ...
 
Τα παντα συμβαινουν παιδες το θεμα ειναι εμεις να ξερουμε και να διαλεγουμε σωστα...!
 
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #7 στις: 09/11/12, 19:23 »
προφανώς δεν άνοιξα το θέμα για να αλλάξουμε μυαλά στους πωλητές...απλώς για συζήτηση. Όσον αφορά την εμπειρία που σας περιέγραψα ο πωλητής οχι μόνο δεν άλλαξε τιμή στην αγγελία του (που ειλικρινά οκ ας κάνει ο,τι θέλει δικό του πετάλι είναι ) αλλά σας λέω οτι μου απάντησε "εγώ το είχα πάρει τότε Χ λεφτά"...(σορρυ το θεωρώ ΓΕΛΙΟ, γιατί όταν πουλάς κάτι απο πετάλι μέχρι πλανήτη κοιτάς τα ΚΑΙ τα ΣΗΜΕΡΙΝΆ δεδομένα, και αυτα πλέον είναι πανευρωπαϊκά. Δεν με νοιάζει αν ο κυρ-Τάσος σε έκλεψε μη μου το προβάλλεις σαν λογικό επιχείρημα)

@djkostas διαφωνώ κάθετα/οριζόντια/διαγώνια  :P αν για 30 ευρώ παραπάνω έχω 3ετη εγγύηση και ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ θα πάρω το καινούργιο χωρίς δεύτερη σκέψη ( δεν είναι μόνο η εγγύηση ειναι και η μεταπολιτική αξία, άλλο πρώτο και άλλο δεύτερο χέρι, πως να το κάνουμε). θεωρώ πως πρέπει να είναι η τιμή πιο δελεαστική (πρόσεχε ΟΧΙ Σκότωμα)
αν κάνεις μια βόλτα στις αγγελίες (οχι στο κιθάρα) θα δεις chorus EHX 50e και τα μαγαζια το έχουν 55...  ( δεν λέω πως η τιμή πρέπει να ήταν 30, αλλα ΟΧΙ 50)
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #8 στις: 09/11/12, 20:49 »
Για αυτόν ακριβώς τον λόγο προτιμώ να κάνω τους υπολογισμούς μου βάσει ποσοστών και όχι ποσών.
Γιατί με αυτή την λογική ακόμα και στα 20€ να πουλούσαν το ΕΗΧ που έθεσες ως παράδειγμα, πάλι δεν θα το θεωρούσες καλή τιμή, γιατί με 30€ παραπάνω μπορείς να πάρεις καινούριο.
Άσχετα αν θα ήταν στο 1/3 της αρχικής αξίας ή στο 36%.


Αλήθεια, ένας ενισχυτής με τιμή καινούριου 3000€ και σε άριστη κατάσταση, σε τι τιμή θεωρείς πως θα έπρεπε να πωληθεί?
Με βάση τη λογική του ποσού, θα έλεγα πως 200€ πιο κάτω (10 σημερινά μεροκάματα) στα 2800€ θα είναι τρελή ευκαιρία, σωστά?
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #9 στις: 10/11/12, 02:29 »
@djkostas
ασπρο-μαυρο, μαυρο-ασπρο
παμε παλι για κατανόηση.

@djkostas διαφωνώ κάθετα/οριζόντια/διαγώνια  :P αν για 30 ευρώ παραπάνω έχω 3ετη εγγύηση και ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ θα πάρω το καινούργιο χωρίς δεύτερη σκέψη ( δεν είναι μόνο η εγγύηση ειναι και η μεταπολιτική αξία, άλλο πρώτο και άλλο δεύτερο χέρι, πως να το κάνουμε). θεωρώ πως πρέπει να είναι η τιμή πιο δελεαστική (πρόσεχε ΟΧΙ Σκότωμα)
αν κάνεις μια βόλτα στις αγγελίες (οχι στο κιθάρα) θα δεις chorus EHX 50e και τα μαγαζια το έχουν 55...  ( δεν λέω πως η τιμή πρέπει να ήταν 30, αλλα ΟΧΙ 50)


(δεν αναλώνομαι αλλο σε συζήτηση αν δεν μπορεις να καταλαβεις ή απλως αν δεν θες να καταλαβεις τι λεω)
παρ ολα αυτα σου δινω μεγαλο μπραβο που ακους anathema ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 10/11/12, 02:36 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #10 στις: 10/11/12, 03:46 »
Γεια χαρά φόρουμ
ανοίγω αυτό το θέμα εξαιτίας μιας " βόλτας " που έκανα στο section των αγγελιών.
Ξέρω οτι είναι καθαρά προσωπικό θέμα του καθενός σε ποια τιμή θα πουλήσει το πετάλι/ενισχυτή κτλ αλλά βλέπω κάτι παράλογα...πχ ένα πετάλι είχε 100 ευρώ στην αγγελία και στα μαγαζιά είχε 130. από περιέργεια έστειλα μήνυμα στον πωλητή για το αν το πετάλι είναι μέσα σε εγγύηση και μου είπε πως το έχει εδώ και 2 χρόνια ( άρα δεν είχε εγγύηση ) και πως το έχει σε αυτή την τιμή γιατί το "είχε αγοράσει ακριβά" και όταν τον ρώτησα αν έχει δει πόσο κάνει τώρα το πετάλι μου απάντησε  " ΟΧΙ "
τεσπα ξέρω είναι λίγο άκυρο το όλο θέμα απλώς θα ήθελα να το συζητήσουμε


Με παράλογες τιμές κανείς δεν θα πουλήσει τίποτα, τόσο απλά, οπότε μη σκας :)

Anathema <3 χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #11 στις: 10/11/12, 10:32 »
Με παράλογες τιμές κανείς δεν θα πουλήσει τίποτα, τόσο απλά, οπότε μη σκας :)
σωστό κι αυτό...οπότε,zeromancer, στήσου στη γωνία μέχρι να το συνειδητοποιήσει και να χαμηλώσει! :P

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #12 στις: 10/11/12, 10:46 »
Φίλε zeromancer δεν μπορώ να καταλάβω κυρίως γιατί εσύ δεν με βοηθάς καθόλου!
Αρχικά να ξεκαθαρίσουμε πως αν δεν έβαλες το θέμα προς συζήτηση οκ να το σταματήσουμε.
Σε περίπτωση όμως που είναι προς συζήτηση, βοήθησε με λίγο.


Από τη μία λές πως 25% κάτω από την τιμή του καινούριου (130-100) δεν αξίζει τον κόπο και παίρνεις καινούριο καλύτερα
και από την άλλη πως 45% κάτω (55-30) είναι γελοίο.


Άρα που ακριβώς καταλήγουμε?
Αν είναι ότι περίπου 35% κάτω από την τιμή καινούριου είναι καλά και για αγοραστή και για πωλητή (?), τότε θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!
Αλλά 35% σημαίνει πως και ένα πετάλι Behringer των 22€ πρέπει να πωλείται στα 15€ και προσφορές του τύπου "φίλε δώστο μου στα 10 γιατί με άλλα 10 παίρνω καινούριο" είναι απλά γελοίες!


Για την μεταπωλητική αξία πάλι δεν καταλαβαίνω. Πιστεύεις θα έχεις πρόβλημα να μεταπωλήσεις το πετάλι από δεύτερο χέρι αν το κοστολογήσεις 35% κάτω από την τιμή που το αγόρασες?
Ακόμα και το συγκεκριμένο πετάλι με τα 100€ να αγόραζες, αν το μεταπωλούσες ως δεύτερο χέρι στα 65€ θα έφευγε πριν ακόμα βάλεις την αγγελία!


ΥΓ. Ευχαριστώ για το μπράβο ::)  αλλά πλέον ακούω μόνο τα πρώτα των Anathema!
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #13 στις: 10/11/12, 14:49 »
ρε Κώστα μην γενικεύεις...δεν λέω αυτό.κάθεσαι και κολλάς στα νούμερα και στα ποσοστά
Για ένα πετάλι που ο άλλος το έχει 2+ χρόνια και δεν μπαίνει καν στον κόπο να δει πόσο έχει το πετάλι που πουλάει σήμερα στην αγορά και απλώς πετάει επιχειρήματα του στυλ "τόσα πλήρωσα εγω" εεε πες με κολλημένο ΔΕΝ θα το πάρω
Δεν είναι μόνο η τιμή σαν νούμερο.
θα σου πω εν συντομία τις απόψεις μου για να μην το ζορίζουμε (σε γενικές γραμμές, πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις)
α) Ναι το 35% ειναι το ιδανικό. Δεν σκοτώνεις το πετάλι και είναι δελεαστικότατο (πάντα βέβαια έχει να κάνει με το τι πετάλι δίνεις, σε τι κατάσταση ειναι κτλ)
β) 10% κάτω της τιμής ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ...δεν με νοιάζει αν η παραγγελία που έκανε ο φίλος του φίλου ήταν λάθος, η αν δεν ταίριαξε στο PD.
όταν μου πουλάς ( οχι εσύ) το small clone 50 και ο ζαχος (δν κάνω διαφήμιση απλώς εκεί ρώτησα, θα έλεγα ο Θωμάς αλλά έχει τα μεταφορικά) το έχει 55, τότε να σου μείνει να το κοιτάς. Τόσο απλά. Στην ουσία μου λέει "εγώ έπαιξα,έβγαλα τα γούστα μου τώρα στο πουλάω τόσο επειδή αν το κάνω 40 ευρώ "το σκοτώνω"

άσχετο...από τις αγγελίες που βλέπω πρέπει να είμαι ο μόνος που αγοράζω πετάλια και τα πηγαίνω σε στούντιο και κάνω συναυλίες...όλοι με έναν σχεδόν μαγικό τρόπο τα δουλεύουν για "ελάχιστες ώρες" ( μα τι λέω λεπτά ) και "πάντα μέσα στο σπίτι¨ ;D

GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #14 στις: 10/11/12, 16:33 »
ρε Κώστα μην γενικεύεις...

Τι εννοείς? Γενικά για αγγελίες δεν μιλάμε?


Τέλοσπάντων, μιας και δεν σε βλέπω πολύ ζεστό για συζήτηση,
προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ούτε γιατί πουλάει κάποιος αλλά ούτε και γιατί διάλεξε αυτή την τιμή.
Αν η τιμή είναι σωστή (με βάση τα δικά μου κριτήρια) το πήρα! Αλλιώς υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές...
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές σε αγγελίες
« Απάντηση #15 στις: 10/11/12, 17:38 »
συμφωνώ με τον zeromancer πως μέσα στους περισσότερους υπάρχει μια ηθική,ένας κώδικας (πες το όπως θες) σχετικά με τις αγοραπωλησίες σ'αυτά τα επίπεδα....

δεν πάμε να βγάλουμε κέρδος...πάμε να "στείλουμε" κάποιον εξοπλισμό που δεν χρησιμοποιούμε ΚΑΙ για να κερδίσουμε χώρο ΚΑΙ για να κυκλοφορήσει και να το χρησιμοποιήσει κάποιος άλλος που το χρειάζεται....και προφανώς αυτό πρέπει να γίνει με μια τιμή που ούτε ο πωλητής θα τη νιώθει "σκότωμα" αλλά ούτε και ο αγοραστής "εκμετάλλευση"...

καλές οι ποσοστιαίες μειώσεις και δίνουν μια γενική εικόνα αλλά υπάρχουν πολλές παράμετροι που πρέπει να προσμετρηθούν όπως φθορές, γενική κατάσταση του εξοπλισμού προς πώληση και άλλα πολλά....

γι'αυτό αν η τιμή είναι κοντά στις τιμές του ίδιου προϊόντος και σε άλλες αγγελίες και υπάρχει και καλή συνεννόηση μεταξύ των δύο ατόμων...δε βλέπω κάποιο λόγο για να μη γίνει....
αν ο άλλος είναι κολλημένος...άσ'τον να το χει παντρεμένο μέχρι να ξεκολλήσει ή να βρει κάποιον που δεν έχει πρόβλημα να δώσει όσα ζητάει για να το αποκτήσει....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
37 Απαντήσεις
20199 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/03, 21:48
από kabamaru-x-
36 Απαντήσεις
43870 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/08, 11:20
από freemind
3 Απαντήσεις
3664 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/04, 02:49
από παπ50
8 Απαντήσεις
4377 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/07, 14:20
από parlats
46 Απαντήσεις
33112 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/07, 15:04
από 2be
2 Απαντήσεις
3078 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/07/08, 10:49
από Solstafir
2 Απαντήσεις
2692 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/10/09, 00:30
από stressless
11 Απαντήσεις
5568 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/10/12, 17:39
από hot_sauce (φλουτσ)
19 Απαντήσεις
9752 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/13, 22:15
από Lo.Lee.Ta
22 Απαντήσεις
8008 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/16, 12:36
από Archangel