Αποστολέας Θέμα: Iron maiden - a matter of life and death  (Αναγνώστηκε 25254 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #75 στις: 03/09/06, 23:27 »
Δλδ συνεχεια με σενα πρεπει να τσακωνομαι εδω μεσα????Αλλος δεν υπαρχει??

Το προγκ για να το ακουσεις φιλε μου πρεπει να το προσεξεις.Πρεπει να το ακουσεις σε μηχανημα.Πρεπει να ακους μουσικη και οχι να παιζεις ναρακλιευτη και να ακους τα μπ3 η το τορεντ που κατεβασες..Καταλαβες?Ακουσε πρωτα τα τραγουδια και μετα πες μου αν ειναι βαρετα η οχι.
These colours don't run ,brighter than a thousand suns ,for the greater good of god,lord of light..Αν αυτα ειναι βαρετα και ανουσια τοτε πηαγιντε ακουστε Χιμ..Αλλωστε δεν νομιζω να χρεαιαζεται κανεις να κατεβαζετε τους δισκους..



asxeto afto gia tous him...prog akouw poli kairo kai pragmatika se tpt dn borw na sigrinw to prog twn ryche i twn dream theter me to prog tou a matter of life and death.
Ποσος με νοαιζει ποσο καιρο και αν ακους προγκ.Το θεμα ειναι οτι απο το pc και εχοντας ακουσει μια φορα δεν μπορεις να κρινεις ενα δισκο με 9λεπτα τραγουδια..Που εχουν μεσα τους τονους απο μουσκη και πολυ καλες μελωδιες.

su to lew gia na min nomizeis pws ime kanenas asxetos apo prog. Ton disko ton akousa 3 fores kai poly kala malista. Alla ekei pou piga na pw ''poly kalo afto'',prin teliwsw ti frasi mu ,akusa kati pu exw ksanakousei eite sto parel8on,eite sto proigumeno akrivws kommati. Kai giati na paw na plirwsw 17,5 eyrw gia na parw to kainourgio twn iron maiden; pairnw ta 5 prwta ade kai to fear of the dark kai ka8arisa.
Καλα οπως θες...Εγω  για να τελειωνουμε και δεν ξαναμιλαω να πω οτι ο δισκος μου αρεσε παραπανω απο οτιδηποτε εχουν κανει μετα το 7th son εκτος απο fear of the dark και ισο περιπου με το Brave new world.Τα τραγουδια που μ αρεσαν τα γραψα παραπανω.Τι αλλο να πω?
Χαρηκα που εβγαλαν τελικα ενα τετοιο δισκο που ειναι κατι το διαφορετικο αν και κινειται στα χναρια των 2 προηγουμενων.Γιατι συγνωμη αλλα αν συνεχιζαν να βγαζουν ατοφιους χεβι δισκους θα ηταν απλα δεινοσαυροι χωρις δοντια..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #76 στις: 04/09/06, 01:06 »
ρε garvin...το εμπεδώσαμε αγορι μου.....δεν γουσταρεις maiden....οκ...το είπες μια....δυο...τρεις....τεσσερις.....ενταξει....@@ είναι κι αυτα....πρήζονται.....τι να κανουμε τώρα....σ'αρέσει δεν σ'αρέσει αυτο βγάλαν.....και πρέπει να συμβιβαστεις ότι σε άλλους άρεσε....όπως και οι άλλοι συμβιβάζονται με το ότι δεν αρέσε σε σένα....αλλά αν έχεις κάποια εμπαθεια με το συγκρότημα.....δεν είναι αναγκοη να το δηλώνεις σε κάθε ποστ.....

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #77 στις: 06/09/06, 14:44 »
Μετά από περίπου 1 χρόνο αποχής από το forum είπα να παραθέσω κι εγώ τις απόψεις μου...

Κατ' αρχήν, τι στο καλό σας έχει πιάσει όλους με το Fear of the Dark??? Για μένα είναι από τους χειρότερους δίσκους που έχουν βγάλει οι Maiden, μαζί με το No Prayer και το Virtual XI. Εκτός από BQOBD, ATSS και Fear of the Dark (και αυτό Live) τα υπόλοιπα κομμάτια είναι από μέτρια έως ΚΑΚΙΣΤΑ! Το X Factor που ακολούθησε ήταν κλάσεις ανώτερο.

Στη μετά-reunion εποχή τώρα, χωρίς να έβγαλαν δισκάρες, έγραψαν πολύ καλά κομμάτια. Ακούστε λίγο Wicker Man, Paschendale, Dance of Death και τα λέμε. Αυτό όμως μέχρι πριν λίγες εβδομάδες, γιατί πολύ απλά το A Matter of Life and Death είναι ό,τι καλύτερο έχουν βγάλει από το 7th Son (ο αγαπημένος μου Maiden δίσκος). Για κάποιον που σύγκρινε το prog των Maiden με των Queensryche ή των Dream Theater: Ο ίδιος ο Harris έχει πει ότι όταν λέει progrewssive εννοεί το progressive rock των 70s με το οποίο μεγάλωσε, δηλαδή των Jethro Tull, Eloy, Kansas κλπ. και όχι το prog των 90s. Έχοντας αυτό υπόψη, έλα να μου πεις ότι δεν βρήκες τίποτα το progressive στα Brighter than a Thousand Suns και The Legacy.

Τώρα από τεχνικής απόψεως, αυτό το album είναι από τα κορυφαία που έχουν βγάλει. O Harris επιτέλους γύρισε στον παλιό του ήχο και δεν παίζει μονότονα όπως στα 2 προηγούμενα αλμπουμ, ο Dickinson σπέρνει ανελέητα (η φωνή του είναι πολύ πιο ώριμη απ' ότι στη δεκαετία του 80), Ο McBrain έχει να παίξει έτσι από το 7th Son. Σόλα δεν υπάρχουν τόσα όσα ήταν στο Dance of Death, αλλά όπου υπάρχουν... Ο Smith τεχνικά έχει βελτιωθεί πολύ και θυμίζει τη φοβερή απόδοση του στα almbums του Dickinson, ενώ μέχρι και ο Gers παίζει καλά! Μοναδική απογοήτευση ο Murray που φαίνεται να έχει ξεμείνει από ιδέες, χωρίς βέβαια να είναι χάλια.

Συνοψίζοντας: Καιρός ήταν οι Maiden να βγάλουν έναν τέτοιο δίσκο, τεχνικό, progressive και με σεβασμό στο παρελθόν τους, χωρίς να επαναληφθούν για μία ακόμη φορά. Μου άρεσε το Dance of Death, αλλά πάντα μου έδεινε την αίσθηση ότι κάπου το είχα ξανακούσει, κάτι που δεν συνέβη εδώ. Επίσης, καλό είναι να μην κρίνετε το δίσκο από το single (από τα πιο αδύναμα κομμάτια του) ή πχ από το πρώτο κομμάτι, το Different World (μακράν το χειρότερο).

Αυτά τα ολίγα 8)
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #78 στις: 06/09/06, 14:49 »
Στο φεαρ οφ δε νταρκ κομματαρα ειναι και το wasting love..Και γενικα ουτε εμενα μα ρεσει ιδιαιτερα αλλα ειναι πιο κλασσικος μειντεν μαλλον.Αντιθεται για μενα το x factor ειναι το χειροτερο τους.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #79 στις: 06/09/06, 15:07 »
Στο φεαρ οφ δε νταρκ κομματαρα ειναι και το wasting love..Και γενικα ουτε εμενα μα ρεσει ιδιαιτερα αλλα ειναι πιο κλασσικος μειντεν μαλλον.Αντιθεται για μενα το x factor ειναι το χειροτερο τους.

Το wasting love ίσως φαίνεται καλό μετά από μερικές μπίρες και αν σε έχει παρατήσει η γκόμενα, ίσως το δοκιμάσω μια μέρα... :P Για την ώρα πάντως και μόνο που ακούω Maybe on day I'll be an honest man, up to now I'm doing the best I can ανακατεύομαι :-X

Το X Factor πάλι είναι από τα αγαπημένα μου, ίσως επειδή είναι πολύ σκοτεινό και διαφορετικό από ό,τι είχαν κάνει μέχρι τότε. Ειδικά το έπος Sign of the Cross ή τα Man on the Edge, Fortunes of War και Blood on the World's Hands.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #80 στις: 06/09/06, 15:12 »
Το χ φακτορ απο την αρχη το πηρα με κακο ματι(αντιθετα με το virtual xi) και ετσι δεν μ αρεσε ποτε.Μονο το sign of the cross και το lord of flies.

Oσο για το wasting love ειναι απο τις πιο ωραιες μπαλαντες.Αν δεις και το κλιπ καψουρωνεις 8)..Δεν χρειαζεται μπιρες..κανα ουισκακι καλυτερα.. :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #81 στις: 06/09/06, 15:59 »
Το χ φακτορ απο την αρχη το πηρα με κακο ματι(αντιθετα με το virtual xi) και ετσι δεν μ αρεσε ποτε.Μονο το sign of the cross και το lord of flies.

Oσο για το wasting love ειναι απο τις πιο ωραιες μπαλαντες.Αν δεις και το κλιπ καψουρωνεις 8)..Δεν χρειαζεται μπιρες..κανα ουισκακι καλυτερα.. :P

Μπα, προτιμώ Remember Tomorrow, Journeyman και Out of the Shadows από το AMOLAD. 8)
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #82 στις: 06/09/06, 16:04 »
Το χ φακτορ απο την αρχη το πηρα με κακο ματι(αντιθετα με το virtual xi) και ετσι δεν μ αρεσε ποτε.Μονο το sign of the cross και το lord of flies.

Oσο για το wasting love ειναι απο τις πιο ωραιες μπαλαντες.Αν δεις και το κλιπ καψουρωνεις 8)..Δεν χρειαζεται μπιρες..κανα ουισκακι καλυτερα.. :P

Μπα, προτιμώ Remember Tomorrow, Journeyman και Out of the Shadows από το AMOLAD. 8)

κι αυτα σπέρνουν.....αλλα χαλαρα και το wasting love....καλα ε? κομματαρα αυτο το out of the shadows έτσι>?

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #83 στις: 06/09/06, 16:17 »
Το χ φακτορ απο την αρχη το πηρα με κακο ματι(αντιθετα με το virtual xi) και ετσι δεν μ αρεσε ποτε.Μονο το sign of the cross και το lord of flies.

Oσο για το wasting love ειναι απο τις πιο ωραιες μπαλαντες.Αν δεις και το κλιπ καψουρωνεις 8)..Δεν χρειαζεται μπιρες..κανα ουισκακι καλυτερα.. :P

Μπα, προτιμώ Remember Tomorrow, Journeyman και Out of the Shadows από το AMOLAD. 8)

κι αυτα σπέρνουν.....αλλα χαλαρα και το wasting love....καλα ε? κομματαρα αυτο το out of the shadows έτσι>?

Μοιάζει αρκετά με solo του Dickinson όπως Tears of the Dragon ή Kill Devil Hill, χωρίς αυτό να είναι κακό πράγμα φυσικά! ;D Φοβερό κομμάτι.

Πάντως το αγαπημένο μου από το άλμπουμ είναι σίγουρα το The Legacy... Δε μοιάζει με τίποτα απ' όσα έχουν κάνει οι Maiden μέχρι τώρα! Θα το χαρακτήριζα σαν ένα μεγάλο μίγμα Helloween, Savatage, Black Sabbath (το riff στη μέση περίπου) με μία Jethro Tull-ική διάθεση! ;D Το Brighter than 1000 Suns είναι απίσης κορυφαίο και ένα από το τα πιο Heavy (και αρκετά progressive) κομμάτια τους.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #84 στις: 06/09/06, 16:18 »
εμένα χαλαρα το these colours don't run....και το the pilgrim....

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #85 στις: 06/09/06, 16:23 »
εμένα χαλαρα το these colours don't run....και το the pilgrim....


Αυτό δείχνει το πόσο σπέρνει το άλμπουμ, ο καθένας έχει διαφορετικά αγαπημένα κομμάτια! ;D Επίσης σε ένα thread του Maiden Fans United (http://z10.invisionfree.com/Maiden_fans_united/index.php?showtopic=8034), όπου είμαι μέλος, φαίνεται ότι πολλά κομμάτια που αρέσουν σε κάποιους άλλοι τα θεωρούν τα πιο αδύναμα!
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #86 στις: 06/09/06, 16:31 »
Να σας πω και γω οτι τελικα το the greater good of god μ αρεσει καλυτερα.Και γενικα ολα αλλα το out of the shadows ρε γμτ δεν με τρελαινει.. ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #87 στις: 06/09/06, 16:46 »
Να σας πω και γω οτι τελικα το the greater good of god μ αρεσει καλυτερα.Και γενικα ολα αλλα το out of the shadows ρε γμτ δεν με τρελαινει.. ::)

Πολύ καλό, αλλά μου φαίνεται σα να το τραβάνε υπερβολικά... Αν ήταν κανα 2 λεπτο πιο μικρό ίσως μου άρεσε περισσότερο. Αντίθετα το The Legacy, αν και τεράστιο, δεν κουράζει και δε φαίνεται να προσπάθησαν για να το κάνουν epic, βγήκε μόνο του.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #88 στις: 10/09/06, 13:45 »
Δεν ειναι περιεργο που απο το φοεουμ μονο 3 ατομα ακουσαμε το δισκο? ::)..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #89 στις: 10/09/06, 13:53 »
Δεν ειναι περιεργο που απο το φοεουμ μονο 3 ατομα ακουσαμε το δισκο? ::)..
Κατσε να βρω λεφτα και θα γινουμε 4 :P Αλλα να δεις που σε λιγους μηνες θα ανοιξει θεμα για τους maiden και θα βγει οτι τον εχει ακουσει το μισο φορουμ :P :P :P
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Tagima

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • Mr.Ibanezakias
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #90 στις: 10/09/06, 23:01 »
Επιτέλους ένα πολύ καλό album από Maiden. Στους τελευταίους δίσκους νόμιζα ότι βαριούνται αλλά αυτός ο δίσκος σε ύφος δεν διαφέρει από τον προηγούμεno Dance Of Death αλλά είναι πολύ ανωτερός του. Παίζουν κάτι διαφορετικό και το πετυχαίνουν! Ειναι οι Iron Maiden και μιλάμε για δισκάρα! Αυτό που θα ξεχώριζα λίγο παραπάνω από τα άλλα κομματια είναι το The Legacy!
Life Its running, don't dance too fast
Just catch the rythm, and follow it with your heart

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #91 στις: 11/09/06, 16:16 »
Επιτέλους ένα πολύ καλό album από Maiden. Στους τελευταίους δίσκους νόμιζα ότι βαριούνται αλλά αυτός ο δίσκος σε ύφος δεν διαφέρει από τον προηγούμεno Dance Of Death αλλά είναι πολύ ανωτερός του. Παίζουν κάτι διαφορετικό και το πετυχαίνουν! Ειναι οι Iron Maiden και μιλάμε για δισκάρα! Αυτό που θα ξεχώριζα λίγο παραπάνω από τα άλλα κομματια είναι το The Legacy!

Σωστός! Επιτέλους κάποιος που να αναγνωρίζει την αξία αυτού του φοβερού κομματιού!  8)
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Tagima

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • Mr.Ibanezakias
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #92 στις: 11/09/06, 21:39 »
Σωστός! Επιτέλους κάποιος που να αναγνωρίζει την αξία αυτού του φοβερού κομματιού! 8)


Φίλε μου επιτέλους και συ είσαι ο μονος που ακούω ότι του άρεσε αυτό κομμάτι!
Life Its running, don't dance too fast
Just catch the rythm, and follow it with your heart

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #93 στις: 11/09/06, 23:30 »
Ναι στο rockpages.gr το θαβουν αυτο το κομματι.Το λενε ως το χειροτερο του δισκου.Εμενα μ αρεσουν οι προτοτυποι στιχοι του.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #94 στις: 12/09/06, 17:38 »
Ναι στο rockpages.gr το θαβουν αυτο το κομματι.Το λενε ως το χειροτερο του δισκου.Εμενα μ αρεσουν οι προτοτυποι στιχοι του.
Φαίνεται δεν άκουσαν το Different World...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #95 στις: 12/09/06, 23:28 »
Το ακουσα το σιντι. Καλυτερο κατ εμε απο το dance of death. Εχει και αρκετα πιο heavy στοιχεια αλλα το κυριαρχο progressive των τελευταιων χρονων. Γενικα το ακουω πολυ ευχαριστα και μου αρεσε
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #96 στις: 22/10/06, 04:11 »
εδω και ενα μηνα ακουω το  AMOLAD......Πωρωση!!!

οτι καλητερο μπορουσα να περιμενω απο τους Maiden....στην συγκεκριμενη περιοδο της καριερας τους!!!!

δισκαρα με τα ολα της !!!! κι ας πανε ολοι να ψαξουν καινουρια συγκροτιματακια να καλυψουν τις αναγκες του!!!!

UP THE IRONS!!!!!!!!!!!!!!
Rock n Roll all Night and Party every Day

Αποσυνδεδεμένος Nexis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #97 στις: 22/10/06, 11:35 »
Ακούγοντας το cd την πρώτη φορά απογοητεύτηκα πλήρως. Την δεύτερη φορά μου άρεσε αρκετά. Πλέον έχω πάθει πλάκα και το ακούω συνέχεια. Καταπληκτικό φοβερό. Στην φωνή του Dickinson κάτι μου αρέσει και κάτι όχι. Μάλον δέν έχει την δύναμη που είχε παλιά αλλά έχει μία ιδιαίταιρη μελωδία που πολύ μου αρέσει. Σίγουρα έχουν αλλάξει και δέν είναι οι παλιοί Maiden αλλά αυτό δέν σημαίνει οτι δεν μου αρέσουν. Πάρα πολύ καλοί !!!

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #98 στις: 22/10/06, 11:38 »
Εμενα μου αρεσε απο το πρωτο ακουσμα... δεν επαθα πλακα αλλα πολυ καλυτερο απο τα τελευταια τους...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος darthvader8119

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Iron maiden - a matter of life and death
« Απάντηση #99 στις: 23/10/06, 04:14 »
δε νομιζω οτι η φωνη του Bruce ειναια δυναμη...θα ηταν το φυσιολογικο μετα απο τοσα χρονια που την εχει ξεσκησει!!!!
 ασε που τραγουδαει και πολυ ψηλα στα περισοτερα κομματια του δισκου!!!!!

απλα στη μιξη εχουνε βαλει τη φωνη λιγο πισω....δε ξερω γιατι...!!!!

πολλα ομορφα τραγουδια.... ξεχωριζω Logenst day , For the greater good of God, Brighter than a thousand suns , These colours don't run , Different world, Lord of light, Legacy  με τη σειρα που μου αρεσουν ποιο πολυ!!!!

στιχοι, μελωδιες και riffs σουπερ, ισως τα σολο να τα περιμενα λιγο καλητερα!!!! (Murray kai Smith Θεοι!!!!!)

PS. Στην περιοδεια παιζουν ολο το δισκο με τη σειρα!!!!!!!! Αν ειναι δινατον να μη τους φερνουν στην Ελλαδα...γ**ω τους διοργανωτες που εχουμε!!!!!!!!
Rock n Roll all Night and Party every Day

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
61 Απαντήσεις
17049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/06, 15:13
από Kiratzoharris
4 Απαντήσεις
4316 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/09, 21:28
από Garvin
2 Απαντήσεις
2619 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/09, 23:37
από davemurrayaris
56 Απαντήσεις
18026 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/09, 07:56
από Kli Klis
2 Απαντήσεις
3121 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/09, 04:03
από fake7
7 Απαντήσεις
4804 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/09, 18:31
από fake7
153 Απαντήσεις
45591 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/10, 15:42
από master of puppets
62 Απαντήσεις
17880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 13:12
από Neikos
27 Απαντήσεις
7702 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/15, 20:45
από sfanfan
8 Απαντήσεις
27003 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/17, 18:14
από panixgr