Αποστολέας Θέμα: Ozzy live in greece?  (Αναγνώστηκε 23659 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #25 στις: 01/05/10, 14:06 »

Καλα μν τρελαινεσαι  ::) (no offense)... κακοφωνος και πρεζακιας ειναι  :-\


δεν κρατιομουν ρε μαν γνωριζοντας την αγαπη σου, αλλα...
"ενω οι maiden κρατουνε το λαβαρο της μουσικης τιμιοτητας πολυ ψηλα... "


Καλα ρε μπουφο ( :P ) κ εσυ τι συγκρινεις τωρα? Δε λεω, εχουν κουρασει κ οι Maiden, αλλα ενα αξιοπρεπες show το δινουν ακομα.

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #26 στις: 01/05/10, 14:18 »

Καλα μν τρελαινεσαι  ::) (no offense)... κακοφωνος και πρεζακιας ειναι  :-\


δεν κρατιομουν ρε μαν γνωριζοντας την αγαπη σου, αλλα...
"ενω οι maiden κρατουνε το λαβαρο της μουσικης τιμιοτητας πολυ ψηλα... "


Καλα ρε μπουφο ( :P ) κ εσυ τι συγκρινεις τωρα? Δε λεω, εχουν κουρασει κ οι Maiden, αλλα ενα αξιοπρεπες show το δινουν ακομα.

Μα λεω κ εγω τοσο τυφλος ειμαι  :beer

              (Nicko)  :drum (Adrian) :guitar (Bruce) :sing (Dave) :guitar (Janick) :guitar (Steve) :bass       
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #27 στις: 01/05/10, 15:31 »
Νeiko ήσουν russian circles δευτέρα?

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #28 στις: 01/05/10, 18:10 »


Χεχε σωστο κ αυτο! Αλλα τωρα μιλαμε για εναν Ozzy που εδω και ....χμμ 20 χρονια δν μπορει να τραγουδισει για κανεναν λογο... μιλαμε για εναν Ozzy ο οποιος με το ζορι στεκεται ορθιος στην σκηνη! Που για να πει οτι κανει κ κατι πεταει κουβαδες με νερο πανω στους (κατα 80% μαστουρομενους) θεατες!
το καταλαβαίνει ότι είσαι ΠΟΛΥ προσβλητικός έτσι?
επειδή αν σε αρχίσουν στα μπινελίκια το ΛΙΓΟΤΕΡΟ, δίκιο θα έχουν οποιοι το κάνουν.
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #29 στις: 01/05/10, 20:11 »


Χεχε σωστο κ αυτο! Αλλα τωρα μιλαμε για εναν Ozzy που εδω και ....χμμ 20 χρονια δν μπορει να τραγουδισει για κανεναν λογο... μιλαμε για εναν Ozzy ο οποιος με το ζορι στεκεται ορθιος στην σκηνη! Που για να πει οτι κανει κ κατι πεταει κουβαδες με νερο πανω στους (κατα 80% μαστουρομενους) θεατες!
το καταλαβαίνει ότι είσαι ΠΟΛΥ προσβλητικός έτσι?
επειδή αν σε αρχίσουν στα μπινελίκια το ΛΙΓΟΤΕΡΟ, δίκιο θα έχουν οποιοι το κάνουν.

Ναι το καταλαβαινω αλλα δν εχω καποιο αδικο! Οταν καποιος παει σε μια συναυλια και ο αλλος τον φτυνει ή τον κανει λουτσα...
Αλλα οταν καποιος δν μπορει να τραγουδισει κ με την φωνη του να παρασυρει τον κοσμο... το πιο απλο ειναι να κανει μια βλακια κ μετα να το παιζει ζορικος κ μαγκας!!!

Τεσπα εγω δν ηθελα να εστιασω στο κοινο αλλα στον τροπο με τον οποιο ο "Prince of darkness" φερεται στο κοινο....

 οσο για το αλλο ...θα τους πω 2-3 πραγματακια κ εγω  ;D
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #30 στις: 01/05/10, 20:30 »
οι φήμες τελικά επαληθεύτηκαν.... καλές και οι τιμές...
οπότε θα πάμε να τον δούμε και αυτόν... όσο και να σέρνεται, όζζυ είναι... αν δεν τον έχεις δει πρέπει να τον δεις....

Καλα μν τρελαινεσαι  ::) (no offense)... κακοφωνος και πρεζακιας ειναι  :-\

ότι ποτέ δεν ήταν η φωνάρα το ξέρουμε... ότι επίσης τα τελευταία χρόνια σέρνεται και αυτό το ξέρουμε...
αλλά έιναι ένα κομμάτι της ιστορίας της μουσικής γι αυτό λέω ότι όσοι δεν τον έχουν δει πρέπει να τον δουν... όσο για το πρεζάκιας, σχεδόν όλοι σε αυτόν το χώρο είναι ή ήταν... από την αλεξίου και τον μητροπάνο μέχρι τον οζζυ... οπότε μην το ψάχνεις...
και γι αυτό με το κοινό που είπες εντάξει το τράβηξες...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #31 στις: 01/05/10, 22:16 »
οι φήμες τελικά επαληθεύτηκαν.... καλές και οι τιμές...
οπότε θα πάμε να τον δούμε και αυτόν... όσο και να σέρνεται, όζζυ είναι... αν δεν τον έχεις δει πρέπει να τον δεις....

Καλα μν τρελαινεσαι  ::) (no offense)... κακοφωνος και πρεζακιας ειναι  :-\

ότι ποτέ δεν ήταν η φωνάρα το ξέρουμε... ότι επίσης τα τελευταία χρόνια σέρνεται και αυτό το ξέρουμε...
αλλά έιναι ένα κομμάτι της ιστορίας της μουσικής γι αυτό λέω ότι όσοι δεν τον έχουν δει πρέπει να τον δουν... όσο για το πρεζάκιας, σχεδόν όλοι σε αυτόν το χώρο είναι ή ήταν... από την αλεξίου και τον μητροπάνο μέχρι τον οζζυ... οπότε μην το ψάχνεις...
και γι αυτό με το κοινό που είπες εντάξει το τράβηξες...

Χμμμ δν μπορεις να λες για την Αλεξιου που εχει φωναρα και για τον Ozzy  :-\ δν ειναι ολοι οσοι παιρνουν σε ενα τσουβαλι! Οτι ειναι ιστορια της μουσικης οκ ηταν στο θρυλικο group BLACK SABBATH!!!  (αν κ τα τραγουδια τον sabbath οι αλλοι τα γραφανε αυτος γτ πηρε δοξα δν κτλνω αφου και δν εγραφε και δν εχει κ φωνη). Δλδ εγω αμα παω στον Ozzy τι θα καταλαβω? γτ πρεπει να πανε οσοι δν τον εχουν δει? Αφου δν το εχει πια οπως το 70!
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #32 στις: 01/05/10, 22:27 »
ενταξει δεν συγκρινονται... ο παππους εχει πεθανει και ξεχασε να μπει στην κασα...  απλα ειναι να πεταξω το μαυρο αστειακι μου...

s.s. ναι ημουν την κυριακη... :P και απλα θα μεταφερω την φραση ενος φιλου... "τα πραγματα στο μεταλ ειναι απλα, αρκει να εχει τα κοτσια να τα παιξεις :P "... μας πηραν τα σωβρακα, κι ηταν και τα καλα μου τα louis vuiton...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #33 στις: 01/05/10, 22:38 »
ενταξει δεν συγκρινονται... ο παππους εχει πεθανει και ξεχασε να μπει στην κασα...  απλα ειναι να πεταξω το μαυρο αστειακι μου...

s.s. ναι ημουν την κυριακη... :P και απλα θα μεταφερω την φραση ενος φιλου... "τα πραγματα στο μεταλ ειναι απλα, αρκει να εχει τα κοτσια να τα παιξεις :P "... μας πηραν τα σωβρακα, κι ηταν και τα καλα μου τα louis vuiton...
Χμμ θα σε μπέρδεψα με άλλον.Το πέτυχα πάντως.
Νταξ μέταλ δεν το λες,αλλά γενικά ήταν μεγάλη μπόμπα το live.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #34 στις: 01/05/10, 22:39 »
Χμμμ δν μπορεις να λες για την Αλεξιου που εχει φωναρα και για τον Ozzy  :-\ δν ειναι ολοι οσοι παιρνουν σε ενα τσουβαλι!

δεν συγκρίνω απλά προσπαθώ να σου δείξω ότι άλλο είναι να χαρακτηρίζεις κάποιον άφωνο και πεθαμένο και άλλο να τον χαρακτηρίζεις πρεζάκια γιατί σχεδόν όλοι είναι...
 
 
Οτι ειναι ιστορια της μουσικης οκ ηταν στο θρυλικο group BLACK SABBATH!!!  (αν κ τα τραγουδια τον sabbath οι αλλοι τα γραφανε αυτος γτ πηρε δοξα δν κτλνω αφου και δν εγραφε και δν εχει κ φωνη). Δλδ εγω αμα παω στον Ozzy τι θα καταλαβω? γτ πρεπει να πανε οσοι δν τον εχουν δει? Αφου δν το εχει πια οπως το 70

για τον ίδιο λόγο που θα πήγαινες να δεις τον μαραντόνα να παίζει μπάλα σε κάποιο φιλικό που θα γινόταν στη χώρα σου  ;D
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #35 στις: 01/05/10, 22:45 »
Χμμμ δν μπορεις να λες για την Αλεξιου που εχει φωναρα και για τον Ozzy  :-\ δν ειναι ολοι οσοι παιρνουν σε ενα τσουβαλι!

δεν συγκρίνω απλά προσπαθώ να σου δείξω ότι άλλο είναι να χαρακτηρίζεις κάποιον άφωνο και πεθαμένο και άλλο να τον χαρακτηρίζεις πρεζάκια γιατί σχεδόν όλοι είναι...
 
 
Οτι ειναι ιστορια της μουσικης οκ ηταν στο θρυλικο group BLACK SABBATH!!!  (αν κ τα τραγουδια τον sabbath οι αλλοι τα γραφανε αυτος γτ πηρε δοξα δν κτλνω αφου και δν εγραφε και δν εχει κ φωνη). Δλδ εγω αμα παω στον Ozzy τι θα καταλαβω? γτ πρεπει να πανε οσοι δν τον εχουν δει? Αφου δν το εχει πια οπως το 70

για τον ίδιο λόγο που θα πήγαινες να δεις τον μαραντόνα να παίζει μπάλα σε κάποιο φιλικό που θα γινόταν στη χώρα σου  ;D

Αχα!!! Ολα κομπλε εκτος απο........... Γιατι ο ozzy ειναι τοσο φιρμα!?

                       
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #36 στις: 02/05/10, 13:41 »
Ο Ozzy είναι τόσο "φίρμα" για τον ίδιο λόγο που όλοι οι Sabs είναι. Γιατί ήταν το πρώτο και μεγαλύτερο group στην μέταλ μουσική. Επίσης ακόμα και όταν έφυγε απο αυτόυς και έκανε προσωπική καριέρα έβγαλε ΔΙΣΚΑΡΕΣ και δεν νομίζω ότι αυτό μπορείς να το αμφισβητίσεις. Αρκεί να ακούσεις τα 2 πρώτα. Κι άλλοι είναι πεθαμένοι σχεδόν και τίγκα πρεζάκιδες, δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις με τον Ozzy τέτοιο κόλλημα. Δεν έχει φωνάρα αλλά δεν τραγουδάει και κανένας άλλος σαν αυτόν. Έχει βγάλει φοβερούς προσωπικούς δίσκους, έχει συνεργαστεί και έχει αναδείξει μεγάλα ονόματα μέσα απο το προσωπικό του σχήμα κ.α. Φυσικά έχει κάνει και άπειρα καραγκιοζιλίκια (βλ. the Osbournes) αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει τεράστια αξία για την μουσική ιστορία και ειδικά για το μέταλ. Ο Ozzy δεν είναι "φίρμα", είναι αυτός που είναι εδώ και 40 χρόνια.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #37 στις: 02/05/10, 14:23 »
Ο Ozzy είναι τόσο "φίρμα" για τον ίδιο λόγο που όλοι οι Sabs είναι. Γιατί ήταν το πρώτο και μεγαλύτερο group στην μέταλ μουσική. Επίσης ακόμα και όταν έφυγε απο αυτόυς και έκανε προσωπική καριέρα έβγαλε ΔΙΣΚΑΡΕΣ και δεν νομίζω ότι αυτό μπορείς να το αμφισβητίσεις. Αρκεί να ακούσεις τα 2 πρώτα. Κι άλλοι είναι πεθαμένοι σχεδόν και τίγκα πρεζάκιδες, δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις με τον Ozzy τέτοιο κόλλημα. Δεν έχει φωνάρα αλλά δεν τραγουδάει και κανένας άλλος σαν αυτόν. Έχει βγάλει φοβερούς προσωπικούς δίσκους, έχει συνεργαστεί και έχει αναδείξει μεγάλα ονόματα μέσα απο το προσωπικό του σχήμα κ.α. Φυσικά έχει κάνει και άπειρα καραγκιοζιλίκια (βλ. the Osbournes) αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει τεράστια αξία για την μουσική ιστορία και ειδικά για το μέταλ. Ο Ozzy δεν είναι "φίρμα", είναι αυτός που είναι εδώ και 40 χρόνια.

O Iommi εγραψε το πρωτο metal riff!!! O Ozzy τραγουδισε το πρωτο metal τραγουδι? ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ πολυ δυσκολο εργο!!! Οσο για τις δισκαρες χμμμ καποιος αλλος τις εφτιαξε αν δν απατωμαι(μπραβο randy και κ.α Osbourne που τον ανακαλυψετε!) Ο Ozzy καποτε ειχε μια μετρια φωνη... αλλα την κατεστρεψε απ την πρεζα, ακους το dreamer και νομιζεις οτι του εχουν βαλει wah wah στο στομα! χαχα εμ πως να τραγουδισει κανεις σαν αυτον?!  ΠΩΣ ενας ατομο ΧΩΡΙΣ κανενα ταλεντο-ικανοτητα εγινε τοσο μεγαλο ονομα?!!
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #38 στις: 02/05/10, 15:55 »
Ο Ozzy είναι τόσο "φίρμα" για τον ίδιο λόγο που όλοι οι Sabs είναι. Γιατί ήταν το πρώτο και μεγαλύτερο group στην μέταλ μουσική. Επίσης ακόμα και όταν έφυγε απο αυτόυς και έκανε προσωπική καριέρα έβγαλε ΔΙΣΚΑΡΕΣ και δεν νομίζω ότι αυτό μπορείς να το αμφισβητίσεις. Αρκεί να ακούσεις τα 2 πρώτα. Κι άλλοι είναι πεθαμένοι σχεδόν και τίγκα πρεζάκιδες, δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις με τον Ozzy τέτοιο κόλλημα. Δεν έχει φωνάρα αλλά δεν τραγουδάει και κανένας άλλος σαν αυτόν. Έχει βγάλει φοβερούς προσωπικούς δίσκους, έχει συνεργαστεί και έχει αναδείξει μεγάλα ονόματα μέσα απο το προσωπικό του σχήμα κ.α. Φυσικά έχει κάνει και άπειρα καραγκιοζιλίκια (βλ. the Osbournes) αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει τεράστια αξία για την μουσική ιστορία και ειδικά για το μέταλ. Ο Ozzy δεν είναι "φίρμα", είναι αυτός που είναι εδώ και 40 χρόνια.

O Iommi εγραψε το πρωτο metal riff!!! O Ozzy τραγουδισε το πρωτο metal τραγουδι? ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ πολυ δυσκολο εργο!!! Οσο για τις δισκαρες χμμμ καποιος αλλος τις εφτιαξε αν δν απατωμαι(μπραβο randy και κ.α Osbourne που τον ανακαλυψετε!) Ο Ozzy καποτε ειχε μια μετρια φωνη... αλλα την κατεστρεψε απ την πρεζα, ακους το dreamer και νομιζεις οτι του εχουν βαλει wah wah στο στομα! χαχα εμ πως να τραγουδισει κανεις σαν αυτον?!  ΠΩΣ ενας ατομο ΧΩΡΙΣ κανενα ταλεντο-ικανοτητα εγινε τοσο μεγαλο ονομα?!!

Eισαι φαουλ, αρχηγε...προσωπικα, ο Ozzy δε μου λεει τιποτα ως τραγουδιστης κ ελαχιστα ως περσονα, αλλα δε μπορω να αμφισβητησω το τι ειναι για τη ροκ/μεταλ μουσικη...ο Ozzy ειναι ο Ozzy, αφωνος, γενικα ταλαντος (αλλα οχι τελειως), πρεζακιας κ τελειωμενος αλλα ειναι ο Ozzy...με αυτον εγινανα γνωστοι οι Sabbath, ακομα κ αν δεν εχει κανει τιποτα συνθετικα (αυτο δν το γνωριζω). Τα προσωπικα του albums ειναι πολυ καλα, ειδικα τα πρωτα δυο, οπως κ καποια κομματια απο τα επομενα. Χαιρομαι που υπαρχει ο Ozzy, γιατι ειναι κατι το διαφορετικο κ υπηρξε επιρροη για πολλους που ακολουθησαν. Μην ξεχνας οτι κανενας δν εχει τραγουδισει ακριβως οπως αυτος, ακομα κ αν δν τοΝ λες "καλο τραγουδιστη".

Και οι Sex Pistols αμπαλοι ηταν, αλλα εκαναν ο,τι εκαναν κ δυσκολα θα ξεχαστουν...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #39 στις: 02/05/10, 16:41 »
Kαι τέλοσπάντων έχει τραγουδήσει αυτό το κομμάτι:

end of story

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #40 στις: 02/05/10, 16:58 »
Ο Ozzy είναι τόσο "φίρμα" για τον ίδιο λόγο που όλοι οι Sabs είναι. Γιατί ήταν το πρώτο και μεγαλύτερο group στην μέταλ μουσική. Επίσης ακόμα και όταν έφυγε απο αυτόυς και έκανε προσωπική καριέρα έβγαλε ΔΙΣΚΑΡΕΣ και δεν νομίζω ότι αυτό μπορείς να το αμφισβητίσεις. Αρκεί να ακούσεις τα 2 πρώτα. Κι άλλοι είναι πεθαμένοι σχεδόν και τίγκα πρεζάκιδες, δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις με τον Ozzy τέτοιο κόλλημα. Δεν έχει φωνάρα αλλά δεν τραγουδάει και κανένας άλλος σαν αυτόν. Έχει βγάλει φοβερούς προσωπικούς δίσκους, έχει συνεργαστεί και έχει αναδείξει μεγάλα ονόματα μέσα απο το προσωπικό του σχήμα κ.α. Φυσικά έχει κάνει και άπειρα καραγκιοζιλίκια (βλ. the Osbournes) αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει τεράστια αξία για την μουσική ιστορία και ειδικά για το μέταλ. Ο Ozzy δεν είναι "φίρμα", είναι αυτός που είναι εδώ και 40 χρόνια.


O Iommi εγραψε το πρωτο metal riff!!! O Ozzy τραγουδισε το πρωτο metal τραγουδι? ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ πολυ δυσκολο εργο!!! Οσο για τις δισκαρες χμμμ καποιος αλλος τις εφτιαξε αν δν απατωμαι(μπραβο randy και κ.α Osbourne που τον ανακαλυψετε!) Ο Ozzy καποτε ειχε μια μετρια φωνη... αλλα την κατεστρεψε απ την πρεζα, ακους το dreamer και νομιζεις οτι του εχουν βαλει wah wah στο στομα! χαχα εμ πως να τραγουδισει κανεις σαν αυτον?!  ΠΩΣ ενας ατομο ΧΩΡΙΣ κανενα ταλεντο-ικανοτητα εγινε τοσο μεγαλο ονομα?!!


Eισαι φαουλ, αρχηγε...προσωπικα, ο Ozzy δε μου λεει τιποτα ως τραγουδιστης κ ελαχιστα ως περσονα, αλλα δε μπορω να αμφισβητησω το τι ειναι για τη ροκ/μεταλ μουσικη...ο Ozzy ειναι ο Ozzy, αφωνος, γενικα ταλαντος (αλλα οχι τελειως), πρεζακιας κ τελειωμενος αλλα ειναι ο Ozzy...με αυτον εγινανα γνωστοι οι Sabbath, ακομα κ αν δεν εχει κανει τιποτα συνθετικα (αυτο δν το γνωριζω). Τα προσωπικα του albums ειναι πολυ καλα, ειδικα τα πρωτα δυο, οπως κ καποια κομματια απο τα επομενα. Χαιρομαι που υπαρχει ο Ozzy, γιατι ειναι κατι το διαφορετικο κ υπηρξε επιρροη για πολλους που ακολουθησαν. Μην ξεχνας οτι κανενας δν εχει τραγουδισει ακριβως οπως αυτος, ακομα κ αν δν τοΝ λες "καλο τραγουδιστη".

Και οι Sex Pistols αμπαλοι ηταν, αλλα εκαναν ο,τι εκαναν κ δυσκολα θα ξεχαστουν...


Στην punk δν θελει κ πολλες ικανοτητες  :-\ (οι sex pistols ηταν η εμπορικη εκδοση της punk  ;) )


Kαι τέλοσπάντων έχει τραγουδήσει αυτό το κομμάτι:
http://www.youtube.com/watch?v=yNAB46Xkyec
end of story


 ::) την "δουλεια" του εκανε! [αα ναι εγραψε και τους (πολυ καλους :-P ) στιχους ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ OZZY!!!! (εκανε αυτο που κανουν αλλοι κ αλλοι κ μαλιστα κλτρ απο αυτον) :up ]
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #41 στις: 02/05/10, 17:17 »
Καλα κ ο Harris εχει καρακοπιαρει Wishbone Ash και Thin Lizzy, αλλα δν το κανουμε θεμα...

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #42 στις: 02/05/10, 17:31 »
Καλα κ ο Harris εχει καρακοπιαρει Wishbone Ash και Thin Lizzy, αλλα δν το κανουμε θεμα...

Αν και διαφωνω σε αυτο, δν ειχα τον Ηarris στο μυαλο μου... υπαρχουν παρα πολλοι που ειναι κλτρ απο αυτον!  :beer
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #43 στις: 02/05/10, 20:16 »
Αν δε κάνω λάθος στίχους στους Sabbath την εποχή του Ozzy έγραφε ο Gerard Butler o μπασίστας...Οπότε ΟΥΤΕ στίχους δεν έγραφε ο κος Οsbourne!

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #44 στις: 02/05/10, 20:27 »
Αν δε κάνω λάθος στίχους στους Sabbath την εποχή του Ozzy έγραφε ο Gerard Butler o μπασίστας...Οπότε ΟΥΤΕ στίχους δεν έγραφε ο κος Οsbourne!

Εκτος απο τους στιχους του ομονυμου τραγουδιου... ναι και ομως ο ozzy εκανε κατι!!
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #45 στις: 02/05/10, 21:52 »
O Iommi εγραψε το πρωτο metal riff!!! O Ozzy τραγουδισε το πρωτο metal τραγουδι? ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ πολυ δυσκολο εργο!!! Οσο για τις δισκαρες χμμμ καποιος αλλος τις εφτιαξε αν δν απατωμαι(μπραβο randy και κ.α Osbourne που τον ανακαλυψετε!) Ο Ozzy καποτε ειχε μια μετρια φωνη... αλλα την κατεστρεψε απ την πρεζα, ακους το dreamer και νομιζεις οτι του εχουν βαλει wah wah στο στομα! χαχα εμ πως να τραγουδισει κανεις σαν αυτον?!  ΠΩΣ ενας ατομο ΧΩΡΙΣ κανενα ταλεντο-ικανοτητα εγινε τοσο μεγαλο ονομα?!!
Εντάξει, μπορείς να πεις ότι θες, δεν αλλάζει όμως το γεγονός ότι ο Ozzy ήταν ο τραγουδιστής των Sabs με τον οποιό γίνανε παγκοσμίος γνωστοι. Μπορείς να πιστεύεις ότι είναι κουλός, ότι είναι πρεζάκιας και οτιδήποτε, αλλά το θέμα είναι ότι, σε μια εποχή που δεν υπήρχε η προβολή που υπάρχει σήμερα με ΜΜΕ κτλ, παίζοντας ένα άγνωστο είδος 4 τύποι, που κανένας απο αυτούς δεν είναι ο αρτιότερος τεχνικά μουσικός δεν παίζει ρόλο αυτό, φτιάξανε το μέταλ. Και ο Ozzy ήταν εκει για να συβάλλει σε αυτό, με τον τρόπο του, τον οποίο σίγουρα δεν τον ξέρεις. Οπότε ναι, σίγουρα μπορείς να πιστεύεις ότι θέλεις για τον Ozzy, το ζήτημα είναι ότι κατάφερε κάτι (όχι μόνος του αλλά ποιος μπορεί να καταφέρει τα πάντα μόνος του?) που ελάχιστοι άλλοι έχουν καταφέρει στον κόσμο.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #46 στις: 02/05/10, 21:56 »
O Iommi εγραψε το πρωτο metal riff!!! O Ozzy τραγουδισε το πρωτο metal τραγουδι? ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ πολυ δυσκολο εργο!!! Οσο για τις δισκαρες χμμμ καποιος αλλος τις εφτιαξε αν δν απατωμαι(μπραβο randy και κ.α Osbourne που τον ανακαλυψετε!) Ο Ozzy καποτε ειχε μια μετρια φωνη... αλλα την κατεστρεψε απ την πρεζα, ακους το dreamer και νομιζεις οτι του εχουν βαλει wah wah στο στομα! χαχα εμ πως να τραγουδισει κανεις σαν αυτον?!  ΠΩΣ ενας ατομο ΧΩΡΙΣ κανενα ταλεντο-ικανοτητα εγινε τοσο μεγαλο ονομα?!!
Εντάξει, μπορείς να πεις ότι θες, δεν αλλάζει όμως το γεγονός ότι ο Ozzy ήταν ο τραγουδιστής των Sabs με τον οποιό γίνανε παγκοσμίος γνωστοι. Μπορείς να πιστεύεις ότι είναι κουλός, ότι είναι πρεζάκιας και οτιδήποτε, αλλά το θέμα είναι ότι, σε μια εποχή που δεν υπήρχε η προβολή που υπάρχει σήμερα με ΜΜΕ κτλ, παίζοντας ένα άγνωστο είδος 4 τύποι, που κανένας απο αυτούς δεν είναι ο αρτιότερος τεχνικά μουσικός δεν παίζει ρόλο αυτό, φτιάξανε το μέταλ. Και ο Ozzy ήταν εκει για να συβάλλει σε αυτό, με τον τρόπο του, τον οποίο σίγουρα δεν τον ξέρεις. Οπότε ναι, σίγουρα μπορείς να πιστεύεις ότι θέλεις για τον Ozzy, το ζήτημα είναι ότι κατάφερε κάτι (όχι μόνος του αλλά ποιος μπορεί να καταφέρει τα πάντα μόνος του?) που ελάχιστοι άλλοι έχουν καταφέρει στον κόσμο.

Μπορεις να μ πεις αυτον τον τροπο τον οποιο δν γνωριζω :-\ ?
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #47 στις: 03/05/10, 11:09 »
ρε Eddie~Maiden, οπως και να το κανεις, οταν επαιζαν οι sabs οι maiden μαθαιναν κιθαρα :P

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #48 στις: 03/05/10, 14:49 »
ρε Eddie~Maiden, οπως και να το κανεις, οταν επαιζαν οι sabs οι maiden μαθαιναν κιθαρα :P

Εεεεε ρε κολλημα ο ενας Harris ο αλλος Maiden οκ το καταλαβαμε!!! Αλλα θα σας πω κ κατι που θα σας φανει παραξενο αλλα ειναι αληθεια... Δν ακουω μονο Maiden!!!(ναι ξερω  :faint )

Οι Maiden ειναι το αγαπημενο μου συγκροτημα(ολοι εχουμε ενα), ενα απ τα αγαπημενα μου ειναι και οι Black Sabbath οπως ειναι κ οι Zeppelin οι Purple οι Megadeth οι Gorillaz κλπ!!!!

Φιλε Neikos το προβλημα σου με τους Maiden δν με αφορα καθολου!!! Απλα να ξερεις οτι οι Sabbath το αρχισαν κ καποιοι αλλοι (μαζι κ οι Maiden) το συνεχισαν κ το εξελιξαν!!! Και αμα δν μαθαιναν οι Maiden κιθαρα καποια μεγαλα συγκροτηματα δν θα υπηρχαν τωρα!!!. Και μν μου πεις για τον Iommi γτ εγω μιλαω για τον Ozzy και οχι για τους Sabbath!!!

Διαβασε αλλη μια φορα το θεμα και μετα ξαναποσταρε οταν θα εχεις αποψη για τον ozzy και οχι κανοντας "χαζα" σχολια ;)
 
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ozzy live in greece?
« Απάντηση #49 στις: 03/05/10, 15:50 »
ρε Eddie~Maiden, οπως και να το κανεις, οταν επαιζαν οι sabs οι maiden μαθαιναν κιθαρα :P

Εεεεε ρε κολλημα ο ενας Harris ο αλλος Maiden οκ το καταλαβαμε!!! Αλλα θα σας πω κ κατι που θα σας φανει παραξενο αλλα ειναι αληθεια... Δν ακουω μονο Maiden!!!(ναι ξερω  :faint )

Οι Maiden ειναι το αγαπημενο μου συγκροτημα(ολοι εχουμε ενα), ενα απ τα αγαπημενα μου ειναι και οι Black Sabbath οπως ειναι κ οι Zeppelin οι Purple οι Megadeth οι Gorillaz κλπ!!!!

Φιλε Neikos το προβλημα σου με τους Maiden δν με αφορα καθολου!!! Απλα να ξερεις οτι οι Sabbath το αρχισαν κ καποιοι αλλοι (μαζι κ οι Maiden) το συνεχισαν κ το εξελιξαν!!! Και αμα δν μαθαιναν οι Maiden κιθαρα καποια μεγαλα συγκροτηματα δν θα υπηρχαν τωρα!!!. Και μν μου πεις για τον Iommi γτ εγω μιλαω για τον Ozzy και οχι για τους Sabbath!!!

Διαβασε αλλη μια φορα το θεμα και μετα ξαναποσταρε οταν θα εχεις αποψη για τον ozzy και οχι κανοντας "χαζα" σχολια ;)
 


Bασικα, εσυ δειχνεις οτι εχεις καποιο θεμα με τον Ozzy και οτι κ αν σου πουν, μια αντιρρηση εισαι, οποτε δν εχει νοημα να συζηταμε...το τι σου αρεσει κ το τι δν καταλαβαινεις ειναι αρκετα διαφορετικο απο τι αρεσει κ τι καταλαβαινει ο υπολοιπος κοσμος γυρω απο την Double-O, οποτε κρατα τη γνωμη σου κ απλα δεξου το γεγονος οτι δν ειναι για ολους ετσι τα πραγματα.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
25 Απαντήσεις
10541 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/11/07, 17:22
από eleos* (Βάλια πια....)
32 Απαντήσεις
16858 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/09, 08:53
από fake7
12 Απαντήσεις
4944 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/10, 13:50
από sakman
4 Απαντήσεις
2462 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/10, 19:44
από blackmorefan
9 Απαντήσεις
3830 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/10, 13:11
από NickProgster
2 Απαντήσεις
3367 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/10, 01:26
από diecast
1 Απαντήσεις
2449 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/10, 15:14
από hot_sauce (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
2410 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/10, 10:54
από dead_men_walking
60 Απαντήσεις
18351 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/11, 21:02
από King Lui
0 Απαντήσεις
1847 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/12, 18:42
από Wickedworld