Αποστολέας Θέμα: Ενα δωρο που θα γινει το χρυσο μου προτζεκτ....!  (Αναγνώστηκε 5659 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Λοιπον ολα ξεκινησαν με αυτο το θεμα του thomsot....

http://forum.kithara.gr/index.php?topic=86228.msg687228#msg687228

και επειδη ολοι εχουμε ενα προτζεκτ χωμενο στο μυαλο μας,λεω γτ να καθεται η blade, ας στειλω ενα πμ να μαθω τιμη για σωμα-μπρατσο!Η απαντηση ηρθε,η οποια με ενα εντελως φυσικο τροπο ελεγε:'Δεν τα πουλαω φιλε,αν θες θα στα ΧΑΡΙΣΩ'
Μαλιστα λεω,τρελλος ειναι ο κυριος και συνεχιζω το υπουλο ;D παιχνιδακι του,στελνοντας του τη διευθυνση μου....μετα απο 2 μερες,με ειδοποιουν οτι εχω ενα δεμα που πρεπει να παραλαβω και λεω 'δεν ειναι δυνατον'!!!Λοιπον φτανω σπιτι,ανοιγω το δεμα,που παρεπιπτοντως ειχε συσκευασια που θα μπορουσε να ταξιδεψει στον Αρη και βλεπω αυτα:



Uploaded with ImageShack.us

και οχι μονο ειχε μεσα το μπρατσο και το σωμα σε παρα πολυ καλη κατασταση,αλλα και ενα καρο ανταλλακτικα,οπως μαγνητες,βιδες,κλειδια,jack plate κ αλλους μαγνητες κ ενα σωρο αλλα:



Uploaded with ImageShack.us
Μετα τα 967 'ευχαριστω' και απο μια αγγελια που ειδα με χρυσα tuners,(η οποια παρεπιπτοντως αποδειχθηκε απατη),μου ηρθε η ιδεα να γινει ολη με χρυσο hardware που προσωπικα θεωρω οτι ταιριαζει απολυτα με το ασπρο.Πριν ομως,εγιναν καποιες εργασιες στο σωμα,να καθαριστει λιγο και το εκανα ολο shielding:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Κατοπιν παρηγγειλα καποια ψιλολοιδια σε χρυσο οπως βιδες,jack plate,neck plate και θελουμε
Κλειδια (παλι)
τρεμολο
strap locks
μαγνητες (πιο μετα οταν μαζεψουμε λιγα φραγκα)

(φυσικα οποιος εχει καποιο απο τα 3 πρωτα,παντα σε χρυσο και θελει να τα πουλησει,με ειδοποιει με πι.μι)

Για γεφυρα,θα παω μαλλον σε wilkinson και ειμαι αναμεσα σε αυτες τις 3
http://www.ebay.co.uk/itm/150704829144?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2648

http://www.ebay.co.uk/itm/160687485044?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2648

http://www.ebay.co.uk/itm/160687485824?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2648

φυσικα ολες οι γνωμες δεκτες...Α ξεχασα,επισης παραγγειλα κ 5 bone nut...το πρωτο θα παλεψω να το βαλω μονος μου και αν δε τα καταφερω,το μπρατσο θα παει σε μαστορα!
Μολις εχουμε κατι καινουριο,θα γινει update!
« Τελευταία τροποποίηση: 21/02/13, 10:45 από noe13 »

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Δεν έχω λόγια... Τhomsot είσαι ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ! Όταν βλέπω τέτοιες κινήσεις ειδικά στους καιρούς που ζούμε, γεμίζω ελπίδα...! Νοε καλορίζικα, να τα ευχαριστηθείς! ;)
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Ωραίο project, εύχομαι καλή επιτυχία. Έχε υπ' όψιν σου παρεμπιπτόντως ότι τα shields πρέπει να συνδεθούν με την γείωση και από τις δύο πλευρές, αλλιώς δεν κάνουν τίποτα.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
κι εμένα μου κανε εντύπωση αυτή η κίνηση του thomsot.....μπράβο!

noe καλή επιτυχία με το project και συνέχισε να ενημερώνεις! ;)

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Ωραίο project, εύχομαι καλή επιτυχία. Έχε υπ' όψιν σου παρεμπιπτόντως ότι τα shields πρέπει να συνδεθούν με την γείωση και από τις δύο πλευρές, αλλιώς δεν κάνουν τίποτα.
ναι ναι το ξερω,απλα τελειωσε χαλκος κ εχει μεινει ενα μικρο κομματι να τελειωσει...μολις τελειωσει θα ενωθει κ η γειωση....να σαι καλα

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Ωραία ξηγιέται ο thomsot!!!

Όποιος άλλος θέλει να ξεφορτωθεί πράγματα για partcaster, εδώ είμαστε... ;D
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Μιας και σε 1-2 μερες θα γινει η παραγγελια της γεφυρας,ας κανουμε μια μινι ψηφοφορια για το ποια σας αρεσει.Νομιζω κατι μου 'λεει' περισσοτερο η τριτη....Εσας?



http://www.ebay.co.uk/itm/150704829144?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2648

http://www.ebay.co.uk/itm/160687485044?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2648

http://www.ebay.co.uk/itm/160687485824?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2648
« Τελευταία τροποποίηση: 27/02/13, 13:27 από noe13 »

Αποσυνδεδεμένος thomsot

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Θα σου προτεινα (χωρις να ειμαι και ο πλεον ειδικος και μπορει να λεω και π**αρια) να κραταγες τη γεφυρα της bullet και αυτα τα λεφτα να τα εβαζες στο λογαριασμο για μαγνητες καινουριους.
Το λεω με καθε επιφυλαξη.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Εγώ θα σού έλεγα να μην μείνεις στην εμφάνιση. Πάρε την πρώτη (WV6SB), γιατί είναι η μόνη από τις τρείς που έχει ατσάλινο tremolo block. Είναι από τις καλύτερες αναβαθμίσεις που μπορείς να κάνεις σε μία strat, καθώς δίνει σημαντική διαφορά στον ήχο και το sustain... ;)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Θα σου προτεινα (χωρις να ειμαι και ο πλεον ειδικος και μπορει να λεω και π**αρια) να κραταγες τη γεφυρα της bullet και αυτα τα λεφτα να τα εβαζες στο λογαριασμο για μαγνητες καινουριους.
Το λεω με καθε επιφυλαξη.  ;D
Φυσικα και θα μπουν καινουριοι μαγνητες,απλα θα αργησουν λιγο μεχρι να συγκεντρωθει το μπατζετ ;D

Απολλων:Ακριβως γι αυτο εβαλα τη ψηφοφορια,για κατι τετοιες παρατηρησεις που ειναι πολυ χρησιμες....ουτε που το ειχα παρατηρησει αυτο που λες...Ωραιος!

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Αν και υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι θα ξεκινησω το προτζεκτ οταν ολοκληρωθουν ολες οι παραγγελιες,εκ τουτου δεν αντεξα.Αφου λοιπον πηγα στο ταχυδρομια και παρελαβα ανελπιστα,ανταλλακτικα που παρηγγειλα τελευταια ξεκινησα το μονταρισμα



Uploaded with ImageShack.us

Αρχικα τοποθετησα τα κλειδια wilkinson Ez lock τα οποια εκατσαν τελεια και μου αρεσουν εμφανισιακα αρκετα



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Κατοπιν εγινε και η τοποθετηση της γεφυρας wilkinson.Κατεληξα σε αυτη με το steel block.Τωρα τα υπολοιπα θα τα δουμε στη χρηση


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Τα βασικα που αναμενονται ειναι μαγνητες,bone nut,jack plate και neck plate.Στο τελος ια γινει κ μια σουμα του κοστους αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι το θελω ;D....Αναμενουμε!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
3193 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/05, 14:09
από Tutankhamun
9 Απαντήσεις
3723 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/07, 23:09
από συννεφάκι
6 Απαντήσεις
3008 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/07, 21:11
από ilianthos-Kanlis
1 Απαντήσεις
3031 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/08, 00:44
από Ibanezακιας
4 Απαντήσεις
2820 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/09, 14:19
από androula
5 Απαντήσεις
2925 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/09, 15:47
από Stergios Kourou
16 Απαντήσεις
5233 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/11, 18:11
από Epic
4 Απαντήσεις
10766 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/04/12, 20:49
από hot_sauce (φλουτσ)
5 Απαντήσεις
5865 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/10/17, 21:03
από BitCollector
5 Απαντήσεις
4677 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/21, 17:12
από Ioannis Anastassakis