Αποστολέας Θέμα: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?  (Αναγνώστηκε 8949 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« στις: 21/02/08, 21:26 »
Όποιος ξέρει πέντε πράματα παραπάνω ας μας διαφωτίσει σχετικά. Έχω διαβάσει μερικά κείμενα και έχω δει μερικά βίντεο, αλλά θα προτιμούσα κάποια σοβαρότερη πηγή.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΔΕΣΤΕ ΕΔΩ @@ !!!!!!!!
« Απάντηση #1 στις: 04/04/08, 22:03 »
καλά ξέραμε οτι δεν τρώμε και τα καλύτερα τα τελευταία χρόνια, αλλά το τι αναπνέουμε μάλλον δεν το ξέραμε καθόλου. Δέστε εδώ

και ξεκινάμε τροφή για σχόλια. Η σχετική υπόψία (αν και φαίνεται σαν σενάριο του Matrix) αναφέρεται ως προς τον κλιματικό έλεχγο...η τον έλεγχο της νόησης η οτι άλλο τέλος πάντον. Το μόνο σίγουρο είναι οτι αυτό γίνεται σε παγκόσμιο επίπεδο και υπαρχουν άπειρα βιντεάκια απ΄ολες τις γωνιές του πλανήτη.....Απολαύστε το

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΗΣΥΧΟ-ΠΝΕΥΜΑ

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο.Κ. Ζ.Κ.Π. Ζ.Τ.Σ.
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΣΤΕ ΕΔΩ @@ !!!!!!!!
« Απάντηση #2 στις: 04/04/08, 22:33 »
σε λιγο θα πληρωνουμε και για τον αερα αφου θα υπαρχει ελλειψη αναπνευσιμου(υπαρχει τετοια λεξη??) τεσπα

χαλια η κατασταση τι να πω, εντομεταξυ δεν ειναι μονο ο αερας που εχει προβλημα...

χαμος γινεται αστα... ::)  :o  :'(
ΖΗΣΕ Κ ΠΑΛΕΨΕ

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: ΔΕΣΤΕ ΕΔΩ @@ !!!!!!!!
« Απάντηση #3 στις: 04/04/08, 22:59 »
Παιδιά ξέρετε ιταλικά ή ισπανικά ή όποια γλώσσα είναι αυτή στο βίντεο γιατί εγώ δεν κατάλαβα τίποτα  ??? ??? ??? ??? ???
Κανένα link στα αγγλικά δεν υπάρχει ή την ονομασία του φαινομένου για να το ψάξουμε εμείς?

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΣΤΕ ΕΔΩ @@ !!!!!!!!
« Απάντηση #4 στις: 04/04/08, 23:10 »
αν και στα ιταλικα είναι ευκολονόητο λόγο των παραστατικών πάντως υπάρχει και ανάλογο του BBC κάνε αναζήτηση chemtail η climate control και θα δεις..... γίνεται της κακομοίρας σε όλο τον κόσμο που ζούμε......

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΣΤΕ ΕΔΩ @@ !!!!!!!!
« Απάντηση #5 στις: 08/04/08, 20:18 »

αυτό είναι του BBC  και αν κάνετε αναζήτηση σαν chemtrail θα δείτε πολλά. Η ουσία είναι μάλλον ο έλεγχος του κλίματος της γής..... πάντος αυτό το αναπνέουμε και ίσως τώρα να υπάρχουν και νέα χημίκά στοιχεία που να μη φαίνονται.... Εσείς γνωρίζετε κάτι? Νομίζω μας αφορά όλους

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΣΤΕ ΕΔΩ @@ !!!!!!!!
« Απάντηση #6 στις: 08/04/08, 21:02 »
Περισσότερο για άλλο ένα σενάριο συνωμοσίας μου κάνει, παρά το αντίθετο. Ας ξεκινήσει κανείς κι από τη Wikipedia για να αντλήσει κάποιες ακόμα πληροφορίες.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΣΤΕ ΕΔΩ @@ !!!!!!!!
« Απάντηση #7 στις: 08/04/08, 21:10 »
Είχα ανοίξει ένα θέμα ρωτώντας αν κάποιος γνώριζε κάτι σίγουρο για τα chemtrails και το H.A.R.P., αλλά προφανώς οι γνώσεις όλων μας επί τούτων περιορίζονται στα βίντεο του youtube, στις σελίδες άγνωστων πανεπιστημιακών ιδρυμάτων και στις υπερβολές του Λιακόπουλου. Αυτό που προσδίδει κάποια σημασία στην υπόθεση αυτή είναι το γγονός ότι για τα chemtrails έχουν γίνει επερωτήσεις στην Ευρωβουλή και το ότι έχουν τοποθετηθεί σχετικά μ' αυτά υψηλόβαθμα στελέχη του αμερικανικού στρατού.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΔΕΣΤΕ ΕΔΩ @@ !!!!!!!!
« Απάντηση #8 στις: 08/04/08, 21:14 »
Άλλος ένας αστικός μύθος, θεωρία συνωμοσίας... http://www.answers.com/Chemtrails

Σκεφτείτε και φιλτράρετε τις πληροφορίες που βρίσκετε στο διαδίκτυο. Υπάρχουν πολλοί τρελάρες εκεί έξω...

αυτό είναι του BBC 


Είναι του NBC 4! Φαντάζομαι ότι τo BBC, ως σοβαρό κανάλι, ποτέ δεν θα αναπαρήγαγε αυτό το θέμα!
Οι έρευνες για "κλιματικό έλεγχο" που αναφέρει στο βίντεο, είναι άλλο θέμα. Αφορούν στο μικροκλίμα μιας περιοχής, και την τεχνητή υποβοήθηση σχηματισμού νεφών με σκοπό την δημιουργία βροχής.

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #9 στις: 08/04/08, 21:17 »
ελεος πια με τα chemtrails....ελεος...σιγα τα ωα! όλοι να μας φανε με τις αμερικανικες αηδιες...α ξέχασα ο άνθρωπος δεν πάτησε στο φεγγάρι....για όνομα.
http://mavro-oxi-allo-karvouno.blogspot.com/search?q=chemtrails διαβάστε να ξεστραβωθείτε...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #10 στις: 08/04/08, 21:19 »
Είχα ακούσει ότι στις τρεις ημέρες μετά την επίθεση της 11ης Σεπτεμβρίου είχαν απαγορευτεί οι πτήσεις σε κάποιες περιοχές στις ΗΠΑ και παρατηρήθηκε αύξηση της θερμοκρασίας. Μετά από έρευνες ανακάλυψαν ότι το "σύννεφο" που μένει από τα καυσαέρια των αεροσκαφών είναι η κυριότερη αιτία για το "Φαινόμενο της Πλανητικής Σκίασης". Όταν ενώνονται αυτά τα σύννεφα δημιουργούνται μεγαλύτερα που αντανακλούν την ηλιακή ενέργεια και τη ζέστη πιο αποτελεσματικά από τα κανονικά σύννεφα. Ακούγεται καλό αλλά άρχισε να φαίνεται, σχετικά, πρόσφατα κι έτσι οι συνέπειες είναι αρκετά σοβαρές. Παρ' όλα αυτά, δεν είχα ακούσει να γίνονται πειράματα με χημικά από κυβερνήσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: 10/04/08, 15:50 από Σταυροφόρος »

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #11 στις: 15/04/08, 16:11 »
ελεος πια με τα chemtrails....ελεος...σιγα τα ωα! όλοι να μας φανε με τις αμερικανικες αηδιες...α ξέχασα ο άνθρωπος δεν πάτησε στο φεγγάρι....για όνομα.
http://mavro-oxi-allo-karvouno.blogspot.com/search?q=chemtrails διαβάστε να ξεστραβωθείτε...

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο κατανοητός ? Τι εννοείς ? αντιδράς στο θέμα ειρωνικά ενω παρουσιάζεις την εκπομπή του Χαρδαβέλα  σαν τεκμήριο ?

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #12 στις: 15/04/08, 18:28 »
ελεος πια με τα chemtrails....ελεος...σιγα τα ωα! όλοι να μας φανε με τις αμερικανικες αηδιες...α ξέχασα ο άνθρωπος δεν πάτησε στο φεγγάρι....για όνομα.
http://mavro-oxi-allo-karvouno.blogspot.com/search?q=chemtrails διαβάστε να ξεστραβωθείτε...

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο κατανοητός ? Τι εννοείς ? αντιδράς στο θέμα ειρωνικά ενω παρουσιάζεις την εκπομπή του Χαρδαβέλα  σαν τεκμήριο ?
Μου φαίνεται ότι δεν διάβασες γραμμή από όσα λέει στη σελίδα και απλά άνοιξες το video που έχει στο πάνω μέρος της σελίδας. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος απέδειξε επιστημονικά ότι όλα αυτά είναι απλά @@...

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #13 στις: 15/04/08, 22:01 »
παιδια για να εξηγούμαστε το όλο αρθράκι δεν το έγραψα εγώ άλλα συνάδελφος φοιτητής φυσικού...
αντιδρώ στο θέμα όσο ειρωνικά απαιτούν οι περιστάσεις τπτ παραπάνω...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #14 στις: 16/04/08, 16:27 »
fteo μην πετάγεσαι και να μη σου φαίνετε τίποτα ασε που δεν αναφέρθηκα σε σένα.
Symeon μπορεί να έχεις κάτι να παρουσιάσεις και είμαι περίεργος να ακούσω τα επιχειρήματα σου, σίγουρα όμως η ειρωνεία είναι κακός σύμβουλος και εμπόδιο σε μας που ενδιαφερόμαστε να ακούσουμε τι είναι αυτό και κατά πόσο είναι και επικίνδυνο για την υγεία. Πάντος η εν λόγο εκπομπή αντιπαρατίθεται με αυτή την εκπομπή που λέει αυτά΄

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #15 στις: 16/04/08, 17:15 »
fteo μην πετάγεσαι και να μη σου φαίνετε τίποτα ασε που δεν αναφέρθηκα σε σένα.
Symeon μπορεί να έχεις κάτι να παρουσιάσεις και είμαι περίεργος να ακούσω τα επιχειρήματα σου, σίγουρα όμως η ειρωνεία είναι κακός σύμβουλος και εμπόδιο σε μας που ενδιαφερόμαστε να ακούσουμε τι είναι αυτό και κατά πόσο είναι και επικίνδυνο για την υγεία. Πάντος η εν λόγο εκπομπή αντιπαρατίθεται με αυτή την εκπομπή που λέει αυτά΄ http://www.youtube.com/watch?v=ZbSyHRA6fFM&feature=related
Δεν πετάχτηκα, απλά έκανα μια διαπίστωση, που στο κάτω-κάτω μπορεί να είναι και λανθασμένη... Οι γνώσεις μου στις ξένες γλώσσες περιορίζονται στα Αγγλικά και στα Γερμανικά οπότε δεν μπορώ να καταλάβω και να σχολιάσω αυτά λέει το βίντεο που μόλις παρέθεσες. Από τα υπόλοιπα βίντεο που αναφέρθηκαν στο συγκεκριμένο topic και τα υπόλοιπα που είδα μαζί με διάφορες ιστοσελίδες, βλέπω ότι το άρθρο που μας έδειξε ο Symeon τα αντικρούει επιστημονικά επαναλαμβάνω. Εγώ έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου για το συγκεκριμένο θέμα (και αυτό το λέει ένας θαυμαστής των θεωριών συνομωσίας), αλλά ο καθένας μπορεί να έχει ότι άποψη θέλει.

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #16 στις: 17/04/08, 13:00 »
Δέν έχω καμία αντίρρηση αλλά επιμένω στο κλιπάκι αυτό
γιατι αν και έιναι στα Ιταλικά θα καταλάβετε άμεσα οτι δεν υφίστατε ζήτημα συμπύκνωσης των υδρατμών των αεροσκαφών πολύ απλά για το λόγο του οτι τα ιχνη σε κάποιες περιπτώσεις είναι διακεκομένα ενω σε άλλες παρατηρήρειται η πορεία του αεροσκάφους να κάνει αναστροφές-καμπύλες, αλλα και ακόμα εξηγεί με παραστάσεις και φωτογραφίες την οπτική διαφορά μεταξύ του ίχνους της συμπύκνωσης αλλά και του άλλου ίχνους.
Δυστυχώς είμαστε σε εποχές που με το που εμφανίζεται η γρίπη των πτηνών, η φαρμακοβιομηχανία που όλως τυχαίως ανήκει στον Ράμσφελντ παράγει το εμβόλιο αλλά και όλα τα άλλα τα γνωστά των κυρλιων του πλανήτη. Ακόμα σας γνωρίζω πως η Γερμανική κυβέρνηση ύστερα απο πιέσεις της Γερμανικής επιστημονικής κοινότητας, παραδέχθηκε την εμπλοκή της Γερμανικής πολεμικής αεροπορίας στους πειραματικούς ψεκασμούς για τον έλεγχο του κλίματος.
Τώρα αγαπητοί symeon, και fteo, για το νεαρό της ηλικίας σας θα σας συμβούλευα να είστε επιφυλακτικότεροι με αυτούς που τρέχουν να τα μπαλώσουν, παρά με αυτούς που βλέπουν πως κάτι δεν πάει καλά.

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #17 στις: 18/04/08, 11:00 »
συγνώμη κιόλας....εμένα όπως το βλέπω δλδ το θέμα, παρά το νεαρό της ηλικίας μου ( ασχετα αν του χρόνου θα κάνω μεταπτυχιακό στην αστροφυσική πχ ) έχω δώσει ένα λινκ με επιστημονικά στοιχεία για το θέμα ενώ εσύ το βασίζεις απλά και μόνο στο " επιφυλακτικότεροι με αυτους που τρέχουν να μπαλώσουν παρά με αυτούς που βλέπουν οτι κάτι δεν πάει καλά" ;; με τι στοιχεία ( στοιχεία οχι παραφιλολογία ) το βασίζεις; να έχουμε μια βάση συζήτησης...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #18 στις: 18/04/08, 16:17 »
κοίτα πολυ απλά δεν νομίζω οτι  κανείς αμφισβητεί της ύπαρξη των contrails (το φυσικό φαινόμενο της υγροποίησης) που πολύ σωστά απέδειξε το λίνκ που περέθεσες, αλλά για τα chemtrails εκτός του οτι κανείς δεν αποδυκνείει τίποτα, υπάρχει μία διάθεση (και απο το μέρος σου) ΄νταξει πολύ λιακόπουλο βλέπεις και ξέρεις τώρα παγκόσμια συννομοσία κλπ κλπ΄  Κατάλαβες τι εννοώ. Και σε σένα αναφέρθηκα συγκεκριμένα όχι γιατί σε ερωτεύτηκα, αλλά για το ειρωνικό ύφος σου. Κοινώς αν εσύ βγάζεις τα συμπεράσματα σου με γει σου και χαρά , άσε να βγάλουμε και μεις τα δικά μας.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #19 στις: 29/04/08, 15:51 »
Προσπάθησα να διαβάσω όσο μπορώ το κείμενο που παρέθεσε ο Symeon και να καταλάβω
όσα μου είναι δυνατόν. Και λίγο πολύ μας λέει ότι τα contrails έχουν να κάνουν κυρίως με το ύψος και άλλους παράγοντες που ενδεχομένως επηρεάζουν και τη διάρκεια παραμονής
τους στον ουρανό.
Ε πως γίνεται όμως να πηγαίνει σε ευθεία(μη ανοδική-μη καθοδική) πορεία ένα αεροσκάφος σε πολύ μεγάλο ύψος και ξαφνικά να αρχίζει να αφήνει πίσω του το contrail. Δεν θα έπρεπε απο τη στιγμή που θα βγει σε μεγάλο ύψος να το ακολουθεί μονίμως αυτή η λευκή γραμμή πίσω του; Το θέτω σαν ερώτημα διότι το έχω δει με τα μάτια μου να συμβαίνει αυτό.
Και έπειτα το σχήμα των contrails είναι από μόνο του ύποπτο. Πριν 1 μήνα περίπου
παρατήρησα σχεδόν πάνω από το σπίτι μου 6 παράλληλες γραμμές στο ίδιο ύψος και το αεροπλάνο ήταν ακόμα στην περιοχή δημιουργώντας την τελευταία.Να σημειώσω ότι μπροστά από το σπίτι μου γύρω στο 1,5 km πάνω από τη θάλασσα μπαίνουν στην τελική για τροχοδρόμηση τα αερο/φη της πολιτικής αεροπορίας.Αλλά οι γραμμές αυτές είναι απίθανο να σχετίζονται με τη δραστηριότητα του αεροδρομίου λόγω της θέσης που είχαν γίνει. Και έπειτα τι; Πέρασαν 6 διαφορετικά αεροπλάνα σε ακριβώς το ίδιο ύψος και ακριβώς με παράλληλες τροχιές;;
Και αν ναι γιατί οι γραμμές αυτές ξεκινάνε και διακόπτονται ξαφνικά και μάλιστα έχοντας το ίδιο μήκος;
Τη μέρα που είδα τα contrails γύρω στο απόγευμα μετά από 2-3 μέρες επαναλήφθηκε
και μάλιστα με το ίδιο μοτίβο.Παράλληλες γραμμές από βορά προς νότο με απόσταση αν μπορώ να υπολογίσω καλά γύρω στα 4-5km η μία από την άλλη.

Αν κάτι όντως είναι μεμπτό σε αυτήν την ιστορία, σας φαίνεται απίθανο να βγαίνουν εδώ και εκεί διάφορα "παπαγαλάκια" να καθυσηχάζουν τον κόσμο πως αυτά είναι απλά contrails και απολύτως φυσιολογικά;
Εγώ απλά θέλω να πω πως καλό είναι να μην τρέχουμε να χαρακτηρίσουμε αμέσως βλακείες ή συνομωσίες αυτά που ακούμε, η ιστορία έχει αποδείξει ότι οι κραταιοί της γης είναι ικανοί για όλα.Ας μην πηγαίνουμε από το ένα άκρο στο άλλο(άκρα συνομωσιολογία vs απόλυτη δυσπιστία).

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #20 στις: 29/04/08, 21:34 »
Πέρασαν 6 διαφορετικά αεροπλάνα σε ακριβώς το ίδιο ύψος και ακριβώς με παράλληλες τροχιές;;

Πιθανότατα εκεί υπάρχει αεροδιάδρομος πολιτικών αεροσκαφών.

Και αν ναι γιατί οι γραμμές αυτές ξεκινάνε και διακόπτονται ξαφνικά και μάλιστα έχοντας το ίδιο μήκος;

Πιθανότατα σχετίζεται με τις εκεί ατμοσφαιρικές συνθήκες. Υπάρχει τοπική μεταβολή θερμοκρασίας/πίεσης/υγρασίας αέρα, ή ίσως τα αεροπλάνα εκεί αλλάζουν υψόμετρο, ή οι κινητήρες μετέβαλλαν ισχύ, ή άλλο...

Αν κάτι όντως είναι μεμπτό σε αυτήν την ιστορία, σας φαίνεται απίθανο να βγαίνουν εδώ και εκεί διάφορα "παπαγαλάκια" να καθυσηχάζουν τον κόσμο πως αυτά είναι απλά contrails και απολύτως φυσιολογικά;


Γιατί να μην πιστέψουμε την πλειοψηφία, που είναι επιστήμονες από όλον τον κόσμο;
Γιατί να πιστέψουμε κάποιους ελάχιστους συνωμοσιολόγους;

Αποσυνδεδεμένος Minotaur

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #21 στις: 30/04/08, 07:48 »

Πιθανότατα εκεί υπάρχει αεροδιάδρομος πολιτικών αεροσκαφών.

Χμμμ, ναι όντως υπάρχει το είπα και μόνος μου... Αλλά μόνο αν έιχαμε να κάνουμε με πυραύλους θα μπορούσαμε
να πούμε ότι μπορούν να βρεθούν σε τέτοιο ύψος από μια τόσο κοντινή απόσταση.Το ίδιο ισχύει και αν θέλανε να προσγειωθούν.
Καμμία σχέση δεν έχουν τα σημεία που περνάνε με τη δραστηριότητα του αεροδρομίου.Πίστεψε με σε αυτό.Αν το έβλεπες και εσύ πιστεύω πως θα
συμφωνούσες.

Πιθανότατα σχετίζεται με τις εκεί ατμοσφαιρικές συνθήκες. Υπάρχει τοπική μεταβολή θερμοκρασίας/πίεσης/υγρασίας αέρα, ή ίσως τα αεροπλάνα εκεί αλλάζουν υψόμετρο, ή οι κινητήρες μετέβαλλαν ισχύ, ή άλλο...
\

Μιλάμε για αεροπλάνα και όχι για μπαλάκια του ping pong.Δεν μπορούν εκεί που πηγαίνουν να βρίσκονται ξαφνικά 2 και 3 χιλιάδες μέτρα ψηλότερα ειδικά όταν πρόκειται
για μεγάλα και όχι μαχητικά. Δεν θα έπρεπε οι γραμμές να κάνουν μια καμπύλη στην άκρη τους, δείγμα ότι ανέβηκαν σε αυτό το ύψος;Ή περιμένει το contrail να βγει όταν
το αερο/φος κάνει level....Kαι τα έξι μετέβαλαν την ισχύ τους στο ίδιο ακριβώς σημείο; Θα μπορούσα να πιστέψω ότι έχει να κάνει με απροσδιόριστους παράγοντες υγρασίας κλπ κλπ που εσύ και εγώ δεν μπορούμε να γνωρίζουμε, αλλά για μένα, η συμμετρία που εμφανίζουν αυτές οι γραμμές δημιουργούν αμφιβολίες.Το ίδιο και η επανάληψη τους στα ίδια ακριβώς σημεία την ίδια χρονική περίοδο.

Γιατί να μην πιστέψουμε την πλειοψηφία, που είναι επιστήμονες από όλον τον κόσμο;
Γιατί να πιστέψουμε κάποιους ελάχιστους συνωμοσιολόγους;

Εχω απλά υποψία και όχι βεβαιότητα για το θέμα και αυτήν εκφράζω. Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω, όπως και οι περισσότεροι από εμάς την αξιοπιστία του καθένα που βγαίνει και λέει τα δικά του και από τις δύο πλευρές. Μακάρι πράγματι να είναι απλώς άλλη μια συνομωσιολογική θεωρία.

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #22 στις: 30/04/08, 16:07 »

Γιατί να μην πιστέψουμε την πλειοψηφία, που είναι επιστήμονες από όλον τον κόσμο;
Γιατί να πιστέψουμε κάποιους ελάχιστους συνωμοσιολόγους;
[/quote]

γιατί απλά αγαπητέ βραζίλη αν αυτό είναι αλήθεια, πίσω του θα κρύβονται επιστήμονες οχι καλιτέχνες.
 Πέστα χρυσόστομε.....minotaur και τώρα .....ένας συγγενής μου  υψηλό στέλεχος στην Υ.Π.Α και πολλά χρόνια αερολιμενάρχης όπου έσπευσα με απορίες για το ζήτημα των contrails το οποίο έιναι γνωστό σε αυτούς, αλλά γύρω απο τα chemtrails υπάρχει ενα πέπλο μυστηρίου όπως και σε 'μας  και μου επιβεβαίωσε τη ''φήμη'' απο γερμανούς συναδέλφους του πως  το γερμανικό κράτος παραδέχθηκε τους αεροψεκασμούς απο την γερμανική Π.Α. για μετεωρολογικούς σκοπούς. Οι δε αεροδιάδρομοι δεν δύναται σε καμία περίπτωση να σχηματίζουν αυτά τα οριζοντιοκάθετα μπλεξίματα, καθόσον υπάρχουν συγκεκριμένοι αοροδιάδρομοι που κατευθύνοντα η οριζόντια η κάθετα και επίσης μου διαβεβαίωσε πως τα contrails διαρκούν κανα 5 λεπτο σε αντίθεση με τα chemtrails

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #23 στις: 02/05/08, 09:18 »
Καμμία σχέση δεν έχουν τα σημεία που περνάνε με τη δραστηριότητα του αεροδρομίου.Πίστεψε με σε αυτό.

Μπορεί κάλλιστα να υπάρχει ένας αεροδιάδρομος που να περνάει σχετικά κοντά από το αεροδρόμιο, για αεροσκάφη που δεν απογειώνονται/προσγειώνονται σε αυτό.

γιατί απλά αγαπητέ βραζίλη αν αυτό είναι αλήθεια, πίσω του θα κρύβονται επιστήμονες οχι καλιτέχνες.

Ας εμφανιστούν λοιπόν οι επιστήμονες που έχουν συγκεκριμένα στοιχεία και αποδείξεις, με αναλύσεις ατμοσφαιρικού αέρα κοντά στο έδαφος αλλά και στα ύψη, και με μαρτυρίες ανθρώπων που είδαν κάτι ύποπτο να συμβαίνει στα αεροσκάφη κατά τον ανεφοδιασμό.

Μόνο μη μου φέρεις ως παράδειγμα site όπως αυτό www.bariumblues.com που είναι για τρελό γέλιο!
(ηλ/μαγνητικά σύννεφα, κυβικοί ψεκαστήρες, δημιουργία καταστροφικών σεισμών από απόσταση, δημιουργία περίτεχνων κρυστάλλων στο νερό αν του μιλάς με αγάπη, κλπ)

και μου επιβεβαίωσε τη ''φήμη'' απο γερμανούς συναδέλφους του πως  το γερμανικό κράτος παραδέχθηκε τους αεροψεκασμούς απο την γερμανική Π.Α. για μετεωρολογικούς σκοπούς.

Όπως είπα:
Οι έρευνες για "κλιματικό έλεγχο" που αναφέρει στο βίντεο, είναι άλλο θέμα. Αφορούν στο μικροκλίμα μιας περιοχής, και την τεχνητή υποβοήθηση σχηματισμού νεφών με σκοπό την δημιουργία βροχής.
Αυτοί οι πειραματισμοί γίνονται σε σχετικά χαμηλό ύψος, από ελικοφόρα με την απαραίτητη δεξαμενή, και δεν έχουν σχέση με το θέμα που συζητάτε.

Οι δε αεροδιάδρομοι δεν δύναται σε καμία περίπτωση να σχηματίζουν αυτά τα οριζοντιοκάθετα μπλεξίματα, καθόσον υπάρχουν συγκεκριμένοι αοροδιάδρομοι που κατευθύνοντα η οριζόντια η κάθετα και επίσης μου διαβεβαίωσε πως τα contrails διαρκούν κανα 5 λεπτο σε αντίθεση με τα chemtrails

Εδώ μας μπέρδεψες. Μήπως πρέπει να το επαναδιατυπώσεις;

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Chemtrails, HARP κτλ. Τί παίζει?
« Απάντηση #24 στις: 02/05/08, 20:15 »
Βραζίλη μου θυμίζεις τη χήρα που περιμένει άντρα εδω και τώρα....
Περιμένεις να βρώ εγω αποδείξεις? Κούνα τον λίγο  ;D  Η μήμως στα αλήθεια πιστεύεις οτι  θα βγούν ποτέ και θα το παραδεχθούν δημόσια ? Οσο για τους αεροψεκασμούς δεν μιλάμε για ελικόπτερα και τσέσνα που ψεκάζουν χωράφια αλλα για πτήσεις σε μεγάλο υψόμετρο, ακόμα και αν είναι έτσι όπως φαντάζεσαι (για κλιματικό έλεγχο ?)  οι  αεροψεκασμοί γίναν πάνω απο κατοικημένες περιοχές, και  διάφοροι κατα τόπους ερευνητές (ιδιώτες) μελέτησαν τα δείγματα που σε κάποιες περιπτώσεις έφθασαν και αδιάλυτα στο έδαφος και ανακάλυψαν
ψύγματα αλουμινίου και βάριο μεταξύ άλλων που δεν θυμάμαι και σίγουρα δεν είναι εντομοκτόνα.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
21 Απαντήσεις
8226 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/03, 17:27
από lidia
5 Απαντήσεις
9475 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/06, 19:34
από Marios Demigod
10 Απαντήσεις
5069 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/08, 11:36
από teo_gp
2 Απαντήσεις
2105 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/09, 13:51
από Μιχάλης13
5 Απαντήσεις
2973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/09, 15:40
από Transparent_criminal
3 Απαντήσεις
2506 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/09, 15:08
από Dr Wolf
2 Απαντήσεις
2283 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/09, 01:51
από xTitan
3 Απαντήσεις
3059 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/09, 16:25
από Απόλλων
0 Απαντήσεις
2473 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/11, 16:26
από STEFANOS604
2 Απαντήσεις
2130 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/13, 14:39
από Υπνοβάτης...