Αποστολέας Θέμα: Meta thanaton zwi...  (Αναγνώστηκε 34273 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Meta thanaton zwi...
« στις: 19/09/02, 15:09 »
Loipon gia "pete"...
ti exete na peite gia tin meta thanaton zwi?
iparxei i mas paramuthiazoune olous mazi?

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #1 στις: 19/09/02, 15:13 »
Ti to psaxneis twra...

An mathw, profanws tha ginei otan fygw apo aythn, alla tote pithanotata na mhn exw prosvasei sto internet gia na kanw anametadosh  :)

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #2 στις: 19/09/02, 17:57 »
Εγω φιλε Δαμιανε ειμαι κατα αυτης της θεωριας πιστευω πως μετα τον θανατο δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ αλλο...ΟΛΑ τελειωνουν εκει!!

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #3 στις: 19/09/02, 19:16 »
Χμμμ, η ερώτηση θα έπρεπε να είναι "Υπάρχει ζωή πριν τον θάνατο;"
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #4 στις: 19/09/02, 22:29 »
an iparxei meta iparxei kai prin

Αποσυνδεδεμένος Κώστας

  • Γενικός Γραμματέας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Άντρας
  • Ola gia to ellhniko tragoudi
    • Προφίλ
    • Business Web Hosting, Design
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #5 στις: 20/09/02, 11:56 »
Yparxei kai mia theoria pou yposthrizei oti h psyxh tou antrwpou den xanete giati einai energeia kai symfwna me tous nomous ths thermodynamikhs den mborei apla na eksafanistei. Vevaia apo thn allh tha mou peis h psyxh einai auto pou aporeei apo to syndyasmo twn epimerous kommatiwn, einai auto to parapanw.

Xm filosofikes syzhthseis, pou den apotyponwntai swsta sthn othoni... :-\

Lord-George

  • Επισκέπτης
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #6 στις: 21/09/02, 11:26 »
Λοιπόν παιδιά,

Παρ' όλ' ο που δεν είμαι τόσο θρήσκος έχω μια απάντηση που μου την είπε ένας φίλος μου Χιώτης φέτος το καλοκαίρι και θα σας τη πω:

Λέει ότι μετά το θάνατο δεν υπάρχει τίποτα. Ο άνθρωπος φτιάχτηκε από χώμα και χώμα θα γίνει. Ο άνθρωπος ζει τη ζωή του κανονικά και μόλις πεθαίνει περιμένει μέχρι την δευτέρα παρουσία όπου και θα κριθεί >:( >:( >:( :-X

Είναι όπως ο ύπνος... Κάθε άνθρωπος κοιμάται το βράδυ και μόλις ξυπνάει το πρωί του φαίνεται σαν να πέρασαν 5 λεπτά από τότε που κοιμήθηκε. Έτσι είναι και με το νεκρό.
Ο νεκρός κοιμάται "αιώνιο ύπνο" και μόλις έρθει η δευτέρα παρουσία και ξυπνήσει θα του φανεί σαν να ήταν 5 λεπτά από τότε που κοιμήθηκε...

Τότε ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΜΑΡΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ



Yπάρχει και μια άλλη θεωρία που σκέφτηκα:

Μόλις πάς στο παράδεισο θα βρεί ένα αχανές φυσικό λιβάδι με όλα τα ζωα-πρόβατα, καθαρό αέρα κτλ.
Μετά από 50 μέτρα θα βρεις ένα τεράστιο κτίριο που θα λέει με μεγάλα γράμματα: ΗALL OF FAME: GUITAR

Μόλις μπαίνεις μέσα θα βλέπεις:

10 σειρές των 150 μέτρων η καθεμια με Gibson Les Paul όλων των ειδών, Fender Stratocaster όλων των εποχών, ότι κιθάρα μπορείτε να φανταστείτε!!
Μετά θα υπάρχουν 5 σειρές με πεταλάκια και πανάκριβα rack συστήματα με καλώδια, αντάπτορες, πρίζες κτλ.
Έπειτα θα βλέπεις στο βάθος όλες τις κεφαλές marshall, mesa boogie, peavy και ότι άλλο υπάρχει με τεράστεια ηχεία που φτάνουν ύψος τα 10 μέτρα!!

Να ένας καλός λόγος να είσαι ενάρετος στη ζωή, θα βρείς ότι κιθάρα επιθυμούσες μετά θάνατον..

Πολύ φαντασία ε?

Αποσυνδεδεμένος KOYKOY

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το YaBB 1G - SP1!
    • Προφίλ
    • KOYKOYNET
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #7 στις: 21/09/02, 12:26 »
Εαν ειναι ετσι για ποιο λογο ζουμε?Αφου θα εχουμε οτι ονειρευομαστε στον παραδεισο απο κιθαρες,ενισχυτες,πεταλια και ολες αυτες τις ιστοριες το καλυτερο ειναι να αυτοκτονησουμε.τι λετε παιδια?
KOYKOY!

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #8 στις: 22/09/02, 20:45 »
o dikos mou paradeisos toulaxiston gia twra einai edw xwris tis ateleiwtes seires me gibson kai strato... mou ftanei pou exw tin igeia mou...

Αποσυνδεδεμένος grankerII

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
  • Grank 'em all
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #9 στις: 23/09/02, 01:17 »
Και μένα μου φτάνει...αλλά για επιδόρπιο θα ήθελα καμιά 100στή Gibson... ;D
Fight fire with fire,ending is near...

Αποσυνδεδεμένος SKYLLAS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #10 στις: 23/09/02, 02:32 »
ΓΙα να απαντήσουμε στο ερωτημά σου ίσως θα έπρεπε να υπήρχε καποιος που να είχε πεθάνει να ξαναγύριζε και να μας έλεγε πως ήταν. Τετοια αξιολογα στοιχεια δεν υπάρχουν.
      Δεν ξέρω αν υπάρχει αλλά πιστευω οτι υπαρχει κατι που λεγεται ψυχή, δε πστευω πως πεθαινει ποτέ.
     Όλοι οι ανθρωποι αν προσεξετε είμαστε διαφορετικοί, και ας έχουμε μια καρδιά εναν εγκεφαλο και γενικα ολα τα λειτουργικά μερη του σωματος μας. Στο κόσμο της μεταφυσικής υπάρχει άπλετο σκοτάδι , και υπάρχουν πολλά μυστικά, και πολλά αναπαντητα ερωτήματα.
     Για την μεταθάνατον ζωη αλλοι λενε οτι υπαρχει η μετεμψύχωση άλλοι η μετενσάρκωση και άλλοι διαφορα πολλά.
     Στη ζωη δεν ερχομαστε απλα περνάμε, ελπιζουμε ο δρόμος που ακολουθουμε να μην βγαζει σε αδιέξοδο.
    Τα παντα γύρω μας είναι ρευστά το μονο που ξέρουμε σιγουρα είναι οτι καποτε το έργο θα τελειωσει, και θα φυγουμε όπως έχουν φυγει δισεκατομμυρια ανθρωποι μεχρι τώρα.
     Κανεις δεν είναι σίγουρος για τίποτα, ουτε οι παπάδες ουτε οι φιλόσοφοι ούτε οι επιστημονες, ουτε ίσως και ο Θεος ( εφοσον υπάρχει) για τη ζωή μετα το θάνατο.
     ϊσως ή ζωη είναι ένα όνειρο που όταν ξυπνήσουμε, βρούμε κατι διαφορετικό, όπως συμβαίνει και τώρα .
     Κανεις λοιπόν δε μπορει να μεινει εδώ ουτε να εξασφαλίσει τις παροχές του για τον άλλο κόσμο. Το μονο που μας μένει είναι να ζήσουμε το παρόν οσο καλυτερα μπορούμε

Αποσυνδεδεμένος Κώστας

  • Γενικός Γραμματέας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Άντρας
  • Ola gia to ellhniko tragoudi
    • Προφίλ
    • Business Web Hosting, Design
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #11 στις: 25/09/02, 12:16 »
Poly swsta ola auta pou les Skylla,
Kaneis den kserei kai kaneis den einai sigouros, kai re g**wto den yparxei oute mia endeiksh, kati. O kathenas mas tha to mathei otan fygei apo touth th zwh. Toulaxiston tha eprepe na yparxei mia epikoinwnia  :)

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #12 στις: 25/09/02, 21:11 »
zhste monaha to paron loipon...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #13 στις: 26/09/02, 08:39 »

Kaneis den kserei kai kaneis den einai sigouros, kai re g**wto den yparxei oute mia endeiksh, kati. O kathenas mas tha to mathei otan fygei apo touth th zwh. Toulaxiston tha eprepe na yparxei mia epikoinwnia  :)


Υπάρχει επικοινωνία, όσοι πιστεύουν και ασχολούνται με τον πνευματισμό το ξέρουν. Εγώ είδα διάφορα ενδιαφέροντα πράγματα στη Βραζιλία, αλλά δυσκολεύομαι να τα πιστέψω γιατί δεν μπορώ να τα εξηγήσω με την λογική, όπως κάνω συνήθως  :-\ Θα'θελα να πιστέψω στον κόσμο των πνευμάτων, να κάνουμε παρέα και εκεί πάνω και που και που να ρίχνουμε καμμιά πενιά  ;)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #14 στις: 26/09/02, 09:13 »

Υπάρχει επικοινωνία, όσοι πιστεύουν και ασχολούνται με τον πνευματισμό το ξέρουν. Εγώ είδα διάφορα ενδιαφέροντα πράγματα στη Βραζιλία, αλλά δυσκολεύομαι να τα πιστέψω γιατί δεν μπορώ να τα εξηγήσω με την λογική, όπως κάνω συνήθως.


Βασίλη, θα ήταν σίγουρα ενδιαφέρον να μας αναλύσεις πιο λεπτομερώς τις προσωπικές σου εμπειρίες σε αυτό το θέμα...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Κώστας

  • Γενικός Γραμματέας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Άντρας
  • Ola gia to ellhniko tragoudi
    • Προφίλ
    • Business Web Hosting, Design
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #15 στις: 26/09/02, 13:47 »
Otan enww epikoinwnia enww kati ksekatharo kati apodekto apo olous etsi wste na kseroume ti perimenoume.

Yparxei epikoinwnia opws lene merikoi me diaforous tropous, kai sigoura auta ola den ekshgountai me th logikh. Makari pandws opws les Vassili na ginetai kati ekei panw h ekei katw h opou einai auto to kapou telwspandon  :-\

Αποσυνδεδεμένος Jo.

  • Great Melaggeus
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ανάγκη ν' αγαπάω.....
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #16 στις: 26/09/02, 14:58 »
Kata tin gnomi mou yparxei meta thanaton zoi,omos oxi san yli alla san psyxi,sygoura einai poli dyskolo na katalavoume ti symvenei ekei mia kai prosegizoume ta pragmata me tin logiki ,xrisimopoiontas mono to myalo mas.Oso gia tin zoi edo,tha diafoniso oti apla prepei na tin zeiseis.To kalitero kata tin gnomi kai vasismeno stin thriskia einai na zeis veltionontas mera me tin mera ton eayto sou gia na exasfaliseis mia kali thesi stin metathanaton zoi
Call me Jo

Αποσυνδεδεμένος Κώστας

  • Γενικός Γραμματέας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Άντρας
  • Ola gia to ellhniko tragoudi
    • Προφίλ
    • Business Web Hosting, Design
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #17 στις: 26/09/02, 17:36 »

Kata tin gnomi mou yparxei meta thanaton zoi,omos oxi san yli alla san psyxi,sygoura einai poli dyskolo na katalavoume ti symvenei ekei mia kai prosegizoume ta pragmata me tin logiki ,xrisimopoiontas mono to myalo mas.Oso gia tin zoi edo,tha diafoniso oti apla prepei na tin zeiseis.To kalitero kata tin gnomi kai vasismeno stin thriskia einai na zeis veltionontas mera me tin mera ton eayto sou gia na exasfaliseis mia kali thesi stin metathanaton zoi


Dhladh an kaneis kala pragmata eksasfalizeis kala pragmata gia to mellon? Den symfwnw alla vevaia epeidh den kseroume den mboroume na poume me sigouria. Pandws an to doume etsi opws les tote isws prepei panda na zoume me to agxos pou mas exei dhmiourghthei eskemena pisteuw gia logous skoteinous kai apoterous. Opws katalaves to paw thriskeutika to thema kai den kserw kata poso tairiazei edw pali h syzhthsh me th thriskeia. Pandws to olo thema gia th zwh meta thanato einai safws syndedemeno me thriskeutikes domes.

Symfwnw pandws oti san antrwpoi (kai malista sth dikh mas epoxh) eimaste poly anikanoi na synhdhtopoihsoume kati toso megaliwdes oso to pneuma. An eimastan arxaioi Ellhnes isws htan kalytera ta pragmata h an eixame to xrono na skeutoume parapera apo to gnwsto "ti tha fame ti tha pioume kai ti tha ***** "

Poly endiaferon einai to thema pandws....

Αποσυνδεδεμένος Marianna

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #18 στις: 26/09/02, 22:21 »
...Σκοπός της ζωής είναι ο θάνατος...
"ΑΣΚΗΤΙΚΗ"-ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Ίσως και σκοπός του θανάτου να είναι η ζωή...
'Ηταν ο ήλιος με τον άξονά του μέσα μου πολυάχτιδος όλος που καλούσε...

"'ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ"-Η γένεσις
Οδυσσέας Ελύτης

Αποσυνδεδεμένος grankerII

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
  • Grank 'em all
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #19 στις: 27/09/02, 03:07 »
Σκοπός της ζωής είναι η ζωή,αλλιώς δε θα ζούσαμε... Τα νοήματα του Καζαντζάκη,ήταν νομίζω πολύ σύνθετα. :-\

Και καλό θα ήταν να αποφεύγουμε τέτοιες φράσεις,μη μας κατηγορήσουν ότι σπρώχνουμε οργισμένους εφήβους στην αυτοκτονία... ;D :D :) :D
Fight fire with fire,ending is near...

Αποσυνδεδεμένος Marianna

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #20 στις: 27/09/02, 23:02 »
Φίλε grankerII,συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λές.Απλά να διευκρινίσω οτι πρόκειται για μια παρεξήγηση των όσων παρέθεσα,που οφείλεται σε δικό μου λάθος-εξαιτίας της αποσπασματικότητας της φράσης.Επανορθώνω λοιπόν προσθέτωντας και το εξής από το ίδιο έργο του Καζαντζάκη(το οποίο,ούτως ή άλλωςδιαπνέεται ιδιατέρως από στοιχεία αισιοδοξίας).
"...Σκοπός της εφήμερης ζωής μας είναι η αθανασία..."

Κι αυτή η αθανασία σίγουρα δεν επέρχεται μέσα απο την αυτοκτονία(δηλαδή την παραίτηση),παρά μόνο από το συνεχή μας αγώνα...

''LA VITA EST BELLA''
« Τελευταία τροποποίηση: 27/09/02, 23:04 από Marianna »
'Ηταν ο ήλιος με τον άξονά του μέσα μου πολυάχτιδος όλος που καλούσε...

"'ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ"-Η γένεσις
Οδυσσέας Ελύτης

Αποσυνδεδεμένος kotsitos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
  • Kaloi mou anthrwpoi...
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #21 στις: 29/09/02, 02:31 »
zwi meta to thanato??as gelasw...xaaxaxa(gelaw)...auto einai ena apo ta dimiourgimata tou idiou tou anthrwpou kai malista tha elega poli egwistiko afou milame panta mono gia ton anthrwpo..opws kai i thriskeia..pote de tha krithoun ta zwa sti deutera parousia..giati arage??einai apla mia erwtisi san auti an iparxei theos...kai pou apla deixnei oti o anthrwpos enw einai to pio dinato on panw sto planiti akoma FOVATAI!!
ta alita na lisw, to drako apo ti spilia
egw tha ton nikisw, kai ta xrisafia pou fila
ola tha sta xarisw, glentia tragoudia kai xorous
egw prwtos tha arxisw.

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #22 στις: 29/09/02, 22:21 »
tetoia erwtimata ,opws to an iparxei theos i gia tin metathanaton zwi, gemizoun ena kommati tou eautou mas to opoio einai auto pou anazita logous gia tin iparksi mas...
an esy pisteueis pws auta ta erwtimata einai geleia tote esy eisai autos pou FOVATAI na anakalipsei ti prafgmatika kribetai pisw apo ta erwtimata auta...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #23 στις: 30/09/02, 01:25 »

an esy pisteueis pws auta ta erwtimata einai geleia tote esy eisai autos pou FOVATAI na anakalipsei ti prafgmatika kribetai pisw apo ta erwtimata auta...


Δαμιανέ, αν αναφέρεσαι στη γνώμη που εξέφρασε ο kotsito, έχω την εντύπωση ότι γέλασε όχι με τα διάφορα μεταφυσικά ερωτήματα αλλά με την ιδέα της μετά θάνατον ζωής αυτή καθ' αυτή.  Οι μεταφυσικές ανησυχίες υπάρχουν σε κάθε άνθρωπο και νομίζω ότι είναι πολύ βαθύτερες από το αν υπάρχει Θεός ή ζωή μετά το θάνατο.  Όπως (φαντάζομαι) και ο kotsito, έτσι και εγώ θεωρώ ότι η μετά θάνατον ζωή είναι μια εύκολη λύση προκειμένου να εφησυχαστούν οι άνθρωποι από πλευράς μεταφυσικών ανησυχιών.  Ενίοτε δε και να παραιτηθούν διαφόρων απαιτήσεων στην εγκόσμια ζωή...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος SKYLLAS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Re:Meta thanaton zwi...
« Απάντηση #24 στις: 30/09/02, 01:56 »
 Ίσως το οτι δεν ξέρουμε δεν είναι τυχαίο:
Αν ξέραμε οτι όλα θα ήταν τελεια μετα το θανατό μας όλοι θα αυτοκτονούσαμε
 Αν ξέραμε οτι υπήρχε μια δοκιμασία και βλέπαμε τι γινόταν μετά όλοι θα την περνάγαμε αφου ξέραμε τους όρους. Αν και αυτό δεν είναι απαραιτητο γιατι στα πλαισια της θρησκεια και η Ευα που ηξερε για τον Παραδεισο έφαγε τον απαγορευμενο καρπό(γυναίκα δεν ήταν, πλακα κανω. Άλλωστε δεν θα υπήρχε παραδεισος αν δεν υπήρχε μια γυναίκα). Στην περιπτωση αυτη τα υπαρξιακα μας κενα καλυπτονται εξυπηρετωντας στην ουσία τις ανάγκες της ζωης που διανύουμε.
 Αν παλι μετα δεν υπηρχε τίποτα τότε η συνειδησή μας θα ήταν πολύ χαλαρή, και θα γινόταν σε αυτή τη ζωη το έλα να δείς, στα πλαισια της αναισθησίας πια.

Γι'αυτο το οτι περναμε μια δοκιμασια είναι η καλυτερη δυνατη απαντηση-επιβολη στις συνειδησεις των ανθρωπων. Ο κοσμος μας χρειαζεται αυτη τη συνταγη, ίσως και η συνταγη της δοκιμασιας μας δίνει το διαβατηριο και για την μετεπειτα πορεια μας , όμως δεν ξερουμε, απλως υποθετουμε.
 Θεωρω οτι ο Φόβος για το αγνωστο μελλον,  μας κυριευει,
Και μην ξεχνατε πως πολυ ανθρωποι περνουν την κολαση εδώ?(πολεμοι, τριτος κόσμος, αρρωστιες κ.α.)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
3428 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/12/10, 16:49
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
36090 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/15, 21:50
από Elyria