Σελίδες:
  • #151 από schizm στις 09 Jun 2006
  • 2 post πιο πάνω θα βρεις link για το site προς τιμήν του, στο οποίο περιλαμβάνονται και στίχοι.
  • #152 από Fusalida στις 19 Jun 2006
  • Kαλησπέρααααα...

        Να θυμήσουμε τη συναυλία στο Λυκαβηττό αυτή την Παρασκευή (23 του μηνός...)
        Η γενική είσοδος είναι 15 Ευρώ...
        9.30 είναι η τυπική ώρα έναρξης...
         
  • #153 από eva... στις 19 Jun 2006
  • Να μην ξεχναμε και την συναυλια του Θαναση στη Θεσ/κη,στο Θεατρο δασους στις 29/6!!Για εισιτηρια δε γνωριζω ακομα!!Οποιος ξερει ας πει...Εγω παντως θα ειμαι εκει!!
  • #154 από Σωτήρης στις 19 Jun 2006
  • Να μην ξεχναμε και την συναυλια του Θαναση στη Θεσ/κη,στο Θεατρο δασους στις 29/6!!Για εισιτηρια δε γνωριζω ακομα!!Οποιος ξερει ας πει...Εγω παντως θα ειμαι εκει!!
    ξεχνιουντε τετοια πραματα;;  :P ;) :D
    κι εγω θα ειμαι εκει! ;)
    για εισητηρια 20€ και 15€

    καλη ανταμωση! :D :D 8)
  • #155 από Fusalida στις 24 Jun 2006


  • Λοιπόν....Ο Μπαντουκ και η Φριτζήλα τα'δωσαν όλα χθες...Μου άρεσαν πάρα πολύ...
    Η Μάρθα ειδικά στο κομμωτριάκι και στις γριές και σ'ένα άλλο που είπε, κάτι σαν μοιρολόγι ήταν απίστευτη...
    Ο Θανάσης...όπως πάντα....
    ....απάγγειλε κάτι στίχους για τους οποίους δεν έχει ακόμη τελειοποιήσει τη μουσική...είπε την ιστορία κάποιων τραγουδιών....Σε κάποια φάση κόντεψαι να μεταβληθεί σε πορεία η συναυλία....
    Τα καλαμπούρια μεταξύ τους αρκετά για πρώτη συναυλία αλλά σίγουρα όχι όσα πέρσι στο "Βράχων.."

    Πολύ πολύ καλά σε γενικές γραμμές..... προσωπικά ίσως να ήθελα λίγη περισσότερη απογείωση...με κάποια τραγούδια διαδοχικά...νομίζω ότι είχε κάποια κενά...
    Άντε να'ναι καλά και να'μαστε καλά για τα επόμενα.....



    Υ.Γ. Να πω...πληροφοριακά...ότι μίλησα για δεύτερη φορά στο Θανάση....το πιάσαμε λίγο πριν τη συναυλία....
  • #156 από Σωτήρης στις 24 Jun 2006
  • Να'σαι καλα Γιωτα! :)
    Αναμενουμε κι εμεις εδω στον Βορρα την επομενη πεμπτη να απολαυσουμε τον ποιητη της Λαρισας στο γνωστο ψυχεδελικο μουσικο του ταξιδι!

    Τα καλαμπούρια μεταξύ τους αρκετά για πρώτη συναυλία αλλά σίγουρα όχι όσα πέρσι στο "Βράχων.."
    ε οχι και πρωτη..η 4η για φετος το καλοκαιρι..
    ..μαλλον εννοεις 1η εις στας Αθηνας! ;)

    υγ: και μαζι μου ειχες μιλησει στη συναυλια του Σωκρατη, γιατι δεν το ανεφερε κι αυτο;; :P ;D ;D 8) ;)
  • #157 από Σωτήρης στις 24 Jun 2006
  • Την ΠΡΟΣΟΧΗ σας παρακαλουμε σ'αυτη την ανακοινωση!
    [/url]
  • #158 από Fusalida στις 25 Jun 2006
  • Τα καλαμπούρια μεταξύ τους αρκετά για πρώτη συναυλία αλλά σίγουρα όχι όσα πέρσι στο "Βράχων.."
    ε οχι και πρωτη..η 4η για φετος το καλοκαιρι..
    ..μαλλον εννοεις 1η εις στας Αθηνας! ;)

    Nαι, Σωτήρη μου για την Αθήνα μιλάω....γι'αυτό ανέφερα και το "βράχων"...

    Παράθεση
    υγ: και μαζι μου ειχες μιλησει στη συναυλια του Σωκρατη, γιατι δεν το ανεφερες κι αυτο;; :P ;D ;D 8) ;)

    Καλέ μου πως να εκφράσω με λόγια την ανεπανάληπτη αίσθηση που μου άφησε η γνωριμία μαζί σου;;;;  ::) :P :P ;D
    Ποιος Σωκράτης και ποιος Θανάσης τώρα....εδώ μιλάμε για ολόκληρο Σωτήρη από Σαλονίκη!!!!! :o :o :o :P 


    Ξέχασα να πω ότι η συναυλία είχε πολύ πολύ κόσμο.....Χαμός έγινε στην έξοδο όταν τελείωσε η συναυλία.....
  • #159 από Σωτήρης στις 25 Jun 2006
  • Παράθεση
    υγ: και μαζι μου ειχες μιλησει στη συναυλια του Σωκρατη, γιατι δεν το ανεφερες κι αυτο;; :P ;D ;D 8) ;)

    Καλέ μου πως να εκφράσω με λόγια την ανεπανάληπτη αίσθηση που μου άφησε η γνωριμία μαζί σου;;;;  ::) :P :P ;D
    Ποιος Σωκράτης και ποιος Θανάσης τώρα....εδώ μιλάμε για Σωτήρη!!!!! :o :o :o :P 
    εεεεεεετσι!  8) 8) ;D ;D :-* :-*
    οχι τιποτες αλλο αλλα δινουμε αξια ολο στους "διασημους" κι εμεις οι "ασημοι" ακολουθουμε την προκαθορισμενη μας πορεια...
    παρακαλω να δωθει τιτλος ευγενειας στην Φυσαλιδα μας! ;D ;) :P

    καλη ανταμωση στους βορειους την πεμπτη στο Θεατρο Δασους!  8) ;)
  • #160 από Βραζίλης στις 26 Jun 2006
  • Θα σας ενδιέφερε μια συνέντευξη του Θανάση στο kithara.gr; ;)
    Δείτε Ερωτήσεις για συνέντευξη: Θανάσης Παπακωνσταντίνου
  • #161 από Σωτήρης στις 26 Jun 2006
  • Θα σας ενδιέφερε μια συνέντευξη του Θανάση στο kithara.gr; ;)
    Δείτε Ερωτήσεις για συνέντευξη: Θανάσης Παπακωνσταντίνου

    ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8)
  • #162 από neraida_ths_aughs στις 30 Jul 2006
  • χθες ο θανασακος ειπε ''σιγα σιγα φευγει το κριθαρ κ ερχεται το σταρ''  :P (για το Σωκρατηηη)
  • #163 από juliad στις 15 Aug 2006
  • Γράψτε με γράψτε με!!!
    Τον είδα στον Λυκαβητό.
    ΑΑΑΑιιιντε δω σιμάά κοντάά 2  μέτρα βαάάθος...
    (Το χρυσό λαρύγγι ξαναχτυπά..
    και εκδιώκεται..)
  • #164 από Bάγια στις 17 Sep 2006
  • Ο Θανάσης μέχρι τέλη Οκτώβρη θα έχει κυκλοφορήσει τον νέο του δίσκο με τίτλο " Ο Διάφανος".
    Τα τραγούδια του δίσκου αρχικά φαίνεται να είναι τα παρακάτω.

    1.   Διάφανος
    2.   Περσεφόνη(?)
    3.   Ορυχεία
    4.   Στην Αμερική
    5.   360 χλμ.
    6.   Οι μύγες βαλσαμώνονται με βαλς
    7.   Κομμωτριάκη
    8.   Τα παξιμάδια
    9.   Αερικό
    10.   Πες μου κάτι
    11.   You, the universe
    12.   Στην κοιλάδα των Τεμπών
    13.   Βασιλιάς
    14.   Μοσχαροκεφαλή



    ...ωστόσο έχω επιφυλάξεις τουλάχιστον ως προς τα τέλη Οκτώβρη...μακάρι!
  • #165 από schizm στις 17 Sep 2006
  • Όχι πως μ' ενοχλεί δα (όλα άλλωστε κρίνονται εκ του αποτελέσματος), πολύ στο τσακ μπαμ όμως αυτή η κυκλοφορία. Σίγουρα δεν την ανέμενα τόσο σύντομα.
  • #166 από Bάγια στις 17 Sep 2006
  • Όχι πως μ' ενοχλεί δα (όλα άλλωστε κρίνονται εκ του αποτελέσματος), πολύ στο τσακ μπαμ όμως αυτή η κυκλοφορία. Σίγουρα δεν την ανέμενα τόσο σύντομα.

    Εγώ πάλι, μετά το «Η βροχή από κάτω» το περίμενα…κι ακόμα πιο γρήγορα να σου πω… :-\
  • #167 από Σωτήρης στις 17 Sep 2006
  • Κατα Δεκεμβρη πιστευω να βγει το δισκακι..ισως και πιο μετα..
    μακαρι ομως να βγουμε ψευδεις, φιοτι προκειτε για εξαιρετικα τραγουδια!!!! 8) 8) ;)
  • #168 από Σωτήρης στις 25 Sep 2006
  • μην ξεχασετε για θεσσαλονικη:

    ΛΙΜΑΝΙ ΠΡΟΒΛΗΤΑ Α
    30/09 Θανάσης Παπακωνσταντίνου & Θέρος

    καλη ανταμωση και καλη ακροαση! :)
  • #169 από neraida_ths_aughs στις 04 Oct 2006
  • μην ξεχασετε για θεσσαλονικη:

    ΛΙΜΑΝΙ ΠΡΟΒΛΗΤΑ Α
    30/09 Θανάσης Παπακωνσταντίνου & Θέρος

    καλη ανταμωση και καλη ακροαση! :)

    εχουμε κι εδω κατω λιμανια και προβλητες! θαναση ξαναπερνα απ την αθηνααα ::) :P

    ωραια ητανεεεε?
  • #170 από Shu_Ji στις 04 Oct 2006
  • ωραια ωραια!ξενερωσαμε οσοι περιμεναμε να παιξει εξαρχης αλλα δεν πειραζει
    !αξιζε η αναμονη αφου αρχισε στις 11 παρα....
  • #171 από Σωτήρης στις 05 Oct 2006
  • ωραια ωραια!ξενερωσαμε οσοι περιμεναμε να παιξει εξαρχης αλλα δεν πειραζει
    !αξιζε η αναμονη αφου αρχισε στις 11 παρα....
    ημουν κι εγω εκει!  8) ;)
    δεσποινις Shu_Ji η αναμονη δεν μας ξενερωσε τοσο πολυ οσο μας εκανε να παγωσουμε!
    καλα εμεις το παρακαναμε..τι τα θελαμε τα soundcheck;; ::) ;D :P
    soundcheck μονο το καλοκαιρι! :)
  • #172 από Shu_Ji στις 29 Oct 2006
  • Αχ αχ αχ!κανεις δεν πηγε στο σταυρο του νότου, μονό εγω?και μαλιστα 2 βραδιες?και μαλιστα θελω κι αλλο?α κατι συνεβη εκει στο σταυρο του νοτου, κατι μας εκαναν οι απαιχτες ενορχηστρωσεις, κατι μας εκαναν τα τραγουδια και οι ερμηνειες κατι κατι κατι...!αχ! τρεξτε! 10 ευρω οι ορθιοι αλλα βλεπετε σουπερ και στανταρ δεν κουραζεστε!σφιχτοδεμενο προγραμμα, εξαιρετικα ιδιοφυεις ενορχηστρωσεις και πολυ καλη διαθεση απο ολους!!Ενα πανηγ΄ρυι που αραξε στο σταυρο του νοτου! με καλες τιμες και εξαιρετικη ατμοσφαιρα! αχ αχ αχ!
    Αυτααα! α κ ενα νεο! Ετοιμαστηκε αφιερωμα στον κιθαρα για την απιστευτη μπαντα και απο δευτερα τριτη θα ανεβουν οι 5 συνεντευξεις, 2-2! Ρίξτε μια ματαια, ειναι γοητευτικοτατες προσωπικοτητες ολοι τους!
    Και καλη ανταμωση εις του σταυρου τα καλντεριμια!!

     ;D ;) :)
  • #173 από Shu_Ji στις 01 Nov 2006
  • http://portal.kithara.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=913
    Για θανασικούς και μη! Καλό μηνα με την πρωτη συνεντευξη του αφιερώματος!!Σωτήρηηηηη άααρχισε!! ;) :D :-*

    Αναμονη για τους άλλους 4!
  • #174 από Σωτήρης στις 01 Nov 2006
  • Σωτήρηηηηη άααρχισε!! ;) :D :-*

    Αναμονη για τους άλλους 4!
    το δα το δα! (και επισημα)  ;)
    αναμονη για τα υπολοιπα τα οποια ειναι εξησου καλα!  8)
  • #175 από Shu_Ji στις 10 Nov 2006
  • ‘‘Μητσοοοοο τη βερα!!‘‘ ;D ;D
    ‘‘Φωτη παιδι μου παιξε μου το σολ!!‘‘ ;D ;D

    το δευτερο μερος του αφιερωματος ειναι  ετοιμο και ανεβασμενο(στα συννεφα πεταει!) και ακρως αιχμηρο και ενδιαφερον.
    http://portal.kithara.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=920


    Σωτηρακη ειδες τις αλλαγες;;;;;χιχιχιχιχι!
Σελίδες: