Αποστολέας Θέμα: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )  (Αναγνώστηκε 91644 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος explorer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
  • born to lose...live to win
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #25 στις: 10/02/06, 15:43 »
Εχω βρει ένα μεταχειρισμενο μπασσο charvel made in usa  .νομιζω  ότι είναι το μοντελο santimas(δεν ειμαι σιγουρος) .ειναι μαυρο με αβαφτο λουστραρισμενο μπρατσο, τετραχορδο .μοιαζει με τα  μοντελα της jackson    αλλα εχει μεγαλιτερο headstock me magnites Jackson.μηπος ξερει κανεις κατι περισσοτερο?καμια φωτο?Η τιμη είναι 400 ευρο.τη λετε?
lay down your souls to the gods of rock'n'roll

Αποσυνδεδεμένος c0uNt_OrGatH-ParanoidGeorge

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Injekting Khaos FTW !
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #26 στις: 10/02/06, 20:07 »
Δεν ξέρω από μπάσα, αλλά το usa μοντέλο καινούριο στο site www.charvel.com κανει 1.700, 1.800 δολλάρια.Μπες εκεί για να δεις φωτογραφίες.
Paranoid George Reborn :D , meta apo 1,5 xrono gaming back :P

Αποσυνδεδεμένος explorer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
  • born to lose...live to win
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #27 στις: 11/02/06, 00:10 »
εξωτερικα ειναι ιδιο με αυτο που λες,ειναι ακριβος αυτο

καποιος μου πε οτι ειναι δεκαετιας 80 και μοντελο "heavy metal"
pisteyv pantos οτι εφοσον ειναι made in usa θα ναι καλο...
lay down your souls to the gods of rock'n'roll

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #28 στις: 11/02/06, 03:32 »
Oι καλές Charvel φτιάχτηκαν το 80 όπου και προτιμούνταν από πάρα πολλούς χεβημεταλάδες της εποχής.Αν είναι το μπάσο μεταχειρησμένο και σε καλή κατάσταση τότε το πιο πιθανό είναι να πατάει κάθε καινούργια Charvel. ;)

Αποσυνδεδεμένος explorer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
  • born to lose...live to win
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #29 στις: 12/02/06, 14:15 »
πηγα και επαιξα με το μπασσο και μου φανηκε πολυ καλο.εχω παιξει και με jackson japan με τα 900 ευρο και αυτο μου φανηκε καλιτερο.μαλον θα το τσιμπησω :D
lay down your souls to the gods of rock'n'roll

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #30 στις: 20/02/06, 13:18 »
Λοιπον αν και ξερω πανω κατω περιπου καποια καλα μπασα να παρω θελω και την γνωμη οποιουδηποτε πιστευει οτι ξερει απο μπασα.Αυτο σημαινει σας παρακαλω πολυ,οσοι ξερετε και ασχολειστε με το μπασο πειτε μου.Το θεμα εχει ως εξης.Ειμαι αριστεροχειρας και παιζω με πενα(πληροφοριακα για οσους δεν με ξερουν) και μου αρεσει ο δυνατος πριματος ηχος.Σκεφτομαι πολυ να παρω ιμπανεζ γιατι μου αρεσε ο ηχος,εχει ωραιο μπρατσο και σχετικα προσιτες τιμες.Τα φραγκα που θα διαθεσω ειναι 600Ε με 800 μαξιμουμ.Τα φωτα σας...
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #31 στις: 24/02/06, 08:23 »
Τελικά αυτό είναι αλλά είναι Japan με Amstrong μαγνήτες... ;)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #32 στις: 11/04/06, 14:35 »
Ειχα ανοιξει ενα θεμα πριν τη "μεγαλη πτωση" του κιθαρα. Ψαχνω μαγνητες για το Squier affinity P-bass μου μια και βλεπω κ εγω κ πιο εμπειροι απο μενα οτι τραβαει καπως σαν οργανο κ επειδη δεν παιζουν λεφτα για καινουριο οργανο. Εχω κανει ηδη μια διαδυκτιακη ερευνα κ για την ωρα ειμαι αναμεσα σε αυτους τους δυο:
Seymour Duncan SSPB-3
DiMarzio DP127 BK
Τους εχετε ακουσει η ξερετε κατι? Σκεφτομαι και τον SSPB-2 σαν λυση αλλα δεν ξερω... Παιζω κυριως pop, funk, fusion (προσπαθω δηλαδη) κ rock γενικα. Το πιο σκληρο που θα παιξω ειναι stoner. Οι Active αποκλειονται σαν πιθανοτητα, γιατι δεν θα μου προσφερουν τον ηχο που θελω, ο οποιος ειναι τονισμενο χτυπημα της χορδης (ογκος στο μπασα κ τονισμενα πριμα) αλλα κ sustain με καπως "τραγανο" ηχο... Περισσοτερες πληροφοριες για τους παραπανω μαγνητες:
Dimarzio
Seymour Duncan
« Τελευταία τροποποίηση: 11/04/06, 14:39 από Fteo »

Αποσυνδεδεμένος ESPlayer

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n' Ball
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #33 στις: 12/04/06, 10:56 »
Ibanez.... Hm.. ???
To B-50 leei agria, se ligo 8a petaxtw na to paroume gia ena filo  ;D ...
"Polla kila" basso gia ta lefta tou. Gia enisxyth ti proteinete? Budget +-100Eurw kai gyrw sta 20-30W
Αν όλοι ήξεραν μουσική ο κόσμος θα ήταν διαφορετικός, καλύτερος...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #34 στις: 13/04/06, 16:29 »
Θα σου προτεινω το Cort Action Bass στα 198€ απο Thomann.

Cort χρησιμοποιει ο μπασσιστας του γκρουπ μου και ειναι πολυ ευχαριστημενος... Βεβαια δεν εχει αυτο το μοντελο αλλα γενικως οσα δοκιμασε ηταν αρκετα καλα...
Αυτο ηταν το πρωτο μου μπασσο. Πολυ καλο για τα λεφτα του με αρκετα καλο ηχο δεν το πουλησα το εχω ακομα και το πειραζω του κανω διαφορα του βαζω χορδες 5χορδου και τετοια. Αξιζει τα λεφτα του για να μαθεις και να παιξει μερικα χρονια με αυτο ειναι πολυ αξιοπιστο. Σκυλι δεν παθαινει τπτ
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Greek Hammer

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #35 στις: 16/04/06, 01:14 »
Greetings.
geia sas paidia.eimai poli xaroumenos pou eimai melos autis tis megalis koinonias mousikofilon.
telika to pira to ESP LTD B-50 (ego eimai o filos tou ESPlayer) kai exo pathei ... megali plaka...
den jero kai polla apo mousika organa afou tora matheno alla nomizo oti to exo ... eroteutei ! :P
pisteuo oti den prepei na pigan tsampa ta lefta mou
se euxaristo gia ton enisxiti pou mou proteineis file Arg0 alla einai ligo akrivos
mallon tha paro kanan DRIVE (lene tipota ?) an vro me 100 Europoula 20 Watt.
euxaristo

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #36 στις: 16/04/06, 03:09 »
se euxaristo gia ton enisxiti pou mou proteineis file Arg0 alla einai ligo akrivos

Κι εγω παρακαλω... Αν θυμομουνα και ποιον ενισχυτη (και σε ποιο θεμα) σου προτεινα θα ηταν ακομα καλυτερα...  ;D
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Greek Hammer

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #37 στις: 24/04/06, 01:23 »
Θα σου προτεινω το Cort Action Bass στα 198€ απο Thomann

auto mou protines file, ligo akrivo alla sigoura kalo
kati se 100 euro exeis ? ???

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #38 στις: 24/04/06, 02:26 »
Μα αυτο που σου προτεινα δεν ηταν ενισχυτης αλλα μπασσο...  :-\

Τωρα στα 100€ μπασσο μπορεις να παρεις ενα Harley Benton απο τον Τhomman η ενα  Οsmond απο τον Αρμαο αλλα να ξερεις οτι θα ειναι καυσοξυλο... Βεβαια αν δεν εισαι σιγουρος αν θες να μαθεις μπασσο ειναι σιγουρα μια λυση...

Τωρα αν θες ενισχυτη στα 100€ μονο τον Behringer Thunderbird στα 106€ μπορω να σου προτεινω...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος dread12

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Roscoe Beck
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #39 στις: 02/05/06, 16:05 »
Το εικονιζόμενο μπάσο είναι ένα μοντέλο Fender American Deluxe J-Bass Lefty. Περιλαμβάνει 2 ενεργούς Jazz μαγνήτες Fender SCN (Samarium Cobalt Noiseless), ισοσταθμιστή 3 θέσεων, 18V power supply και διατείθεται σε δύο χρώματα, καφετί 3-tone sunburst με 3-ply aged parchment pickguard και μεταλλικό montego μαύρο (Montego Black Metallic) με 1-ply beveled gold vinyl. Το μπράτσο είναι φτιαγμένο από maple (one piece with graphite reinforcements) και περιλαμβάνει μια ταστιέρα από τριανταφυλλιά με 22 medium-jumbo τάστα και abalone dot markers.




American Deluxe J-Bass Lefty - Montego Black Metallic with Beveled Gold Vinyl Pickguard
« Τελευταία τροποποίηση: 02/05/06, 16:10 από dread12 »

Αποσυνδεδεμένος evil666

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #40 στις: 02/05/06, 20:31 »
Γειά και χαρά σε όλους. Αναζητώ γνώμες και απόψεις για το 4χορδο SR-Prestige της Ibanez. Το μπασσάκι το
δοκίμασα το περασμένο Σάββατο και πραγματικά μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις για το πόσο ευκολόπαιχτο,
ελαφρύ και γρήγορο είναι. Κάνοντας βόλτα σε 3-4 μαγαζιά και δοκιμάζοντας αρκετά μπασσάκια σε τιμές που έφτανανμέχρι και 2000-2500 γιούρια ήταν το μόνο που μου ταίριαξε στο χέρι. Σχετικά φτηνό (1.100 μετρητοίς) σε σχέση με άλλα της κατηγορίας, με χάλασε λιγάκι που είναι Made in Korea, αν και ο έμπορος με διαβεβαίωσε οτι όλα τα Ibanez φτιάχονται εκεί. Επίσης με προβληματίζει λιγάκι η αξία του μπάσσου στο πέρασμα του χρόνου, όπως και η τιμή μεταπώλησης, γιατί έχω την εντύπωση οτι δεν "σπρώχνονται" εύκολα.
Αν κάποιος το έχει ή γνωρίζει κάτι παρακαλώ για τη βοήθειά του.
Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #41 στις: 02/05/06, 21:30 »
Άμα είναι αυτό που νομίζω το είχε παλιά ένας φίλος μου και αξίζει τα λ7 του
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #42 στις: 02/05/06, 21:43 »
Καταρχας να ξεκαθαρισουμε κατι...1100 ευρα φτηνο δεν ειναι.... Αν 1100 ειναι φτηνα καλυτερα (και αν ηδη παιζεις μπασσο) χτυπα εναν τζαμαουα wtfomgpwn ενισχητη να καραγουσταρεις. Αν τωρα θες ντε και καλα να παρεις μπασσο πρεπει να ξεκαθαρισεις και τι ηχο θες... Εγω προσωπικα πιστευω οτι αν θες καλο ακριβο μπασσακι παρε απο καλη μαρκα. Ibanez κατα τη γνωμη μου εινια καλα γι ανα αρχισεις να παιζει ς να μαθεις κτλ αλλα μεχρι εκει. Δν μου κανουν αισθηση μετα. Μπορεις να βρεις εξισου ευκολοπαιχτα μοντελα απο brian moore ας πουμε που πραγματικα αξιζουν τα λεφτα τους αξιζουν τα παντα. Η musicman. Εγω παντως προσωπικα λεω fender και ξερω ψωμι και warwick σε τετοιες τιμες κια πανω ειναι Απιαστα. Τωρα σου ειπα εξ αρταται απο πολλα τοπ αν θα παρεις μπασσο ενισχητη τι να σ πω....
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος evil666

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #43 στις: 02/05/06, 22:06 »
Ίσως δεν ήμουν αρκετά σαφής, δεν είμαι κιθαρίστας, είμαι μπασσίστας από το '88 (στα 33 μου τώρα), έχω ήδη ένα Fender LYTE (γι'αυτό και θέλω ελαφρύ όργανο), έχω αλλάξει ήδη 4-5 μπάσσα (σύμφωνα με την οικονομική μου δυνατότητα τότε) και θέλω απλώς κάτι ακριβότερο και καλύτερο από το υπάρχον μουσικό εργαλείο μου. Δοκίμασα αρκετά μπασσάκια (από τη σχετικά περιορισμένη Ελληνική αγορά) και το συγκεκριμένο μου "έκατσε" όσο κανένα άλλο. Το Musicman το είδα, έπαιξα και σε ένα Warwick corvette των 900 ευρώ, αλλά κανένα δεν με ξετρέλανε όσο το Ibanezάκι σε αίσθηση και ήχο. Τα κλασσικά Fender Jazz, Precision δεν μου πάνε καθόλου. Το θέμα μου είναι το εξής: ΟΝΤΩΣ τα Ibanez είναι όλα Made in Korea και αν ναι, σημαίνει κάτι αυτό;  Το μπάσσο αξίζει τα όποια λεφτά του; Το έχει κάποιος από δω ή κάποιος φίλος-μπασσίστας και είναι ή όχι ευχαριστημένος; Τέλος, μπορεί να παίξει
π.χ. Jazz-Funk, ή είναι μόνο για σκληρό ροκ όπως είχα ακούσει κάποτε;

Αποσυνδεδεμένος Slapper

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #44 στις: 03/05/06, 23:51 »
guys.exw ena bass yamaha twn 240E.8a i8ela na agorasw ena kainourio to poly mexri 750E.deksioxeiras eimai kai pezw mono me ta daxtila.

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #45 στις: 09/05/06, 15:02 »
guys.exw ena bass yamaha twn 240E.8a i8ela na agorasw ena kainourio to poly mexri 750E.deksioxeiras eimai kai pezw mono me ta daxtila.
Ενα μεξικανικο P η J κ αργοτερα βαζεις αλλους μαγνητες κ ειναι σχεδον σαν το αμερικανικο, η το Cort B5. Πολυ ωραιο μπασακι για τα λεφτα του, 5χορδο, active, ανετο, ευρυχωρο, ευηλιο κλπ....

Αποσυνδεδεμένος Remember Lizzy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
    • Remember Lizzy
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #46 στις: 15/05/06, 17:09 »
Χαιρετώ τους συνάδελφους μπασίστες!

Την πολύτιμη γνώμη σας θέλω:
Το Σάββατο θα κατέβω Πάτρα και θα πάω στο Στόλλα να δω για κανένα μπάσο της προκοπής. Συγκεκριμένα θα κοιτάξω για Fender Jazz Bass. Θέλω να αγοράσω ένα τέτοιο καλό μπάσο αλλά δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με Fender. Το ανώτερο που μπορώ να δώσω είναι 1500-1800 ευρώ. Παίζω εκτός απο παλιό ροκ (Thin Lizzy) και πολύ soul, funk kai blues. Επίσης θέλω ένα μπάσο που να βγάζει καλό slap και tapping. Μόνο αυτά!  ;D

Τι προτείνετε εσείς οι ειδήμονες των Fender;
Roll me over and turn me around, let me keep spinning till I hit the ground
Roll me over and let me go, running free with the buffalo...

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #47 στις: 15/05/06, 20:05 »
Αν κ δεν μπορω να θεωρηθω ειδημων στα Fender (σ στο μπασο γενικοτερα!) πιστευω οτι σε ενα Jazz Bass θα τα βρεις ολα αυτα... Στο κατω κατω αφου θα το δοκιμασεις, αν σου κανει το παιρνεις...

Αποσυνδεδεμένος aljam

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #48 στις: 17/05/06, 11:19 »
Υπαρχει κανενας παλιος εδω μεσα?εχω ενα μπασω με το οποιο επαιζε ο θειος μου πριν 30 χρονια.Η μαρκα του ειναι melody.Kαποιος μου ειπε οτι στελνανε κομματια απο εξωτερικο σε ελληνες μαγαζατορες και εφτιαχναν ιδιοκατασκευες.Το μπασο πριν ενα χρονο τα πειραξα λιγο.το ετριψα,μικρινα λιγο αλλα και παλι ειναι τεραστιο σε σχεση με τα καινουργια.να φανταστειτε οτι ηταν 5 κιλα σε βαρος.οι μαγνητες του οπτικα ειναι χαλια αλλα ακουγονται.πως μπορω να τους ξαναδωσω ζωη?πρεπει να τους αλλαξω?και κατι αλλο,ψαχνω για χορδες που να μην χανουν τοσο γρηγορα τον μεταλικο τους ηχο και να μην σπανε γρηγορα.τις χορδες βεβαια που εχω τωρα τις εχω δυστυχως 5 χρονια.ακουγονται πολυ καλα αλλα πολυ μπασα.τοτε τις ειχα παρει 50 Ε
ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΝΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ
ΚΑΙ ΣΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Μπασα 2 ( αγορα-εκμαθηση-πληροφοριες )
« Απάντηση #49 στις: 18/05/06, 00:06 »

Τι προτείνετε εσείς οι ειδήμονες των Fender;
Εγω προσωπικα πηρα το τελευταιο μοντελο που κυκλοφορησε με το switvh στους μαγνητεσ και μπορω να σου πω οτι κανει για τη δουλεια σου. Βασικα κατα τη γνωμη μου  ειναι απο τα καλυτερα μπασα και ειμια καμενος φεντερας.... Οποτε εγω σου λεω οτι αξιζει μονο που εχει παχυ μπρατσο
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
58 Απαντήσεις
65376 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/10, 00:15
από ZaranisPetros
58 Απαντήσεις
62165 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/10, 21:32
από ΜΙΧΑΛΗΣ KRHTH
21 Απαντήσεις
30810 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/06, 04:24
από manitou
185 Απαντήσεις
137519 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/10, 16:34
από kotsnirvana
146 Απαντήσεις
140709 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/10/12, 15:02
από Stergios Kourou
50 Απαντήσεις
57498 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/10, 21:12
από xXDestroyerGRXx
138 Απαντήσεις
85049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/10, 19:25
από Nikoubis
34 Απαντήσεις
15942 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/09, 18:23
από SirBlackBass
6 Απαντήσεις
4462 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/08/08, 00:24
από Jezus
1 Απαντήσεις
5049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/13, 13:04
από juand