Ψηφοφορία

Η γνώμη σας για το St.Anger

Υπέροχος δίσκος
Μέτριος δίσκος
Κακός δίσκος
Ο χειρότερος δίσκος τους

Αποστολέας Θέμα: Metallica - St.Anger  (Αναγνώστηκε 37293 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Distorted

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #100 στις: 11/08/06, 17:11 »
Οι Metallica πλέον ειναι φαντάσματα του παλιού τους εαυτού.Μην περιμένετε ο Hetfield να τραγουδησει ξανα με την παλιά του φωνή (γιατι πολυ απλα δεν μπορει).Μην περιμενετε να ακουσετε high gain κιθαρες του στυλ and justice γιατι τα βαρεθηκε.Βασικα οι "four horsemen" ειναι κατι κουρασμενα-ξεροκεφαλα παληκαρια που στερεψαν αλλα δεν το δεχτηκαν ακομα.Εκει που ειχαν φτιαξει τον δικο τους στυλ-προσωπικο ηχο,ξαφνικα άρχισαν να προσπαθουν να μοιασουν συγκροτηματα "μικροτερα" απο αυτους.Αφου προσπαθουν τοσο σκληρα να ισοπεδωσουν την ιστορια τους,ας αλλαξουν κι όνομα να μην μεινει τιποτα μετα.Λογικο να χανει ενα συγκροτημα τα αρχ**ια του και την "επαναστατικότητα του αφου με τον γάμο-οικογένεια-λεφτα αυτά πάνε σύννεφο, και τον αυθορμητισμο τον πέρνει ο χρόνος.(Αλήθεια πως να βγάλεις καλό μεταλ δίσκο όταν όλη μέρα κάνεις ιππασια ή ξεσκατώνεις τα παιδιά σου?)Μπορούν να συνεχίσουν να βγάζουν καινούργιους δίκους  (δικαίωμα τους) και να προσελκύουν νέους οπαδούς μέχρι να πεθάνουν,εμένα πάντως (και εκατονταδες άλλους φαντάζομαι) με έχασαν..Όσο για το St.Anger,μια χαρα δίσκος για κάποιον που ξεκινάει να ακούει τώρα metal.Τους σεβομαι για τις συγκινήσεις που μου προσφεραν τα τραγούδια τους,αλλά τους θρήνησα το 96 R.I.P.

Αποσυνδεδεμένος mr.bassman

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #101 στις: 13/08/06, 23:52 »
το st.anger ειναι ενας μετριος γενικα δισκος !Ομως κατα την γνωμη μου δεν αντιπροσοπευει τους παλιους καλους  metallica!Αλλο  καποιοι ασχετοι που λενε ο,τι ακουνε απο καποιους ψευτομεταλλαδες που το παιζουνε γνωστες στους πιτσιρικαδες!

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #102 στις: 22/08/06, 00:14 »
Οι Metallica πλέον ειναι φαντάσματα του παλιού τους εαυτού.Μην περιμένετε ο Hetfield να τραγουδησει ξανα με την παλιά του φωνή (γιατι πολυ απλα δεν μπορει).Μην περιμενετε να ακουσετε high gain κιθαρες του στυλ and justice γιατι τα βαρεθηκε.Βασικα οι "four horsemen" ειναι κατι κουρασμενα-ξεροκεφαλα παληκαρια που στερεψαν αλλα δεν το δεχτηκαν ακομα.Εκει που ειχαν φτιαξει τον δικο τους στυλ-προσωπικο ηχο,ξαφνικα άρχισαν να προσπαθουν να μοιασουν συγκροτηματα "μικροτερα" απο αυτους.Αφου προσπαθουν τοσο σκληρα να ισοπεδωσουν την ιστορια τους,ας αλλαξουν κι όνομα να μην μεινει τιποτα μετα.Λογικο να χανει ενα συγκροτημα τα αρχ**ια του και την "επαναστατικότητα του αφου με τον γάμο-οικογένεια-λεφτα αυτά πάνε σύννεφο, και τον αυθορμητισμο τον πέρνει ο χρόνος.(Αλήθεια πως να βγάλεις καλό μεταλ δίσκο όταν όλη μέρα κάνεις ιππασια ή ξεσκατώνεις τα παιδιά σου?)Μπορούν να συνεχίσουν να βγάζουν καινούργιους δίκους  (δικαίωμα τους) και να προσελκύουν νέους οπαδούς μέχρι να πεθάνουν,εμένα πάντως (και εκατονταδες άλλους φαντάζομαι) με έχασαν..Όσο για το St.Anger,μια χαρα δίσκος για κάποιον που ξεκινάει να ακούει τώρα metal.Τους σεβομαι για τις συγκινήσεις που μου προσφεραν τα τραγούδια τους,αλλά τους θρήνησα το 96 R.I.P.

o hetfield δεν μπορεί να τραγουδήσει όπως τραγούδαγε???? τι λες ρε distorted?????

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #103 στις: 22/08/06, 00:29 »
Μα λογικο ειναι να αλλαζει η φωνη του. Ιδια ειναι στο Kill em All, στο Black Album, στα Load/Reload και στο St. Anger? Σε καποια live του 2003-2004 που ειχα ακουσει ηταν ψιλοαθλια η φωνη του αλλα προσφατα ειδα τη φετινη συναυλια του Rock Am Ring και η φωνη του γ****γε! Δεν ξερω πως κι ετσι... Κατι παρομοιο παρατηρησα και με τον Axl Rose... Ειχα δει το live στο Rock In Rio και η φωνη του ηταν επιοικως αθλια αλλα στο Terra Vibe που πηγα ηταν απλα τελεια... Τι κανουν με τις φωνες τους??? Θα μας πει κανεις το κολπο?
« Τελευταία τροποποίηση: 22/08/06, 00:31 από panos4657 »

Αποσυνδεδεμένος Distorted

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #104 στις: 22/08/06, 01:14 »
Ειναι θεμα ψυχολογιας- συντηρησης- κουρασης-ηλικιας.Αλλα συγκεκριμενα για τον Hetfield το ειπε και ο ιδιος (στο some kind) οτι γ****σε την φωνη του στο So what? νομιζω.Εκτος αμα το ειπε για να δικαιολογησει την νεα τους κατευθυνση.

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #105 στις: 22/08/06, 01:20 »
Ειπε οτι χαλασε τη φωνη του στο So What... αλλα ποσα χρονια πριν, αφου αυτη την κασετα που εχει για warm up ειπε οτι την εχει απο την εποχη του Black Album. Anyway, σε ενα ξενο forum ειχαν κατι φωτογραφιες απο μια συσκευη που κανουν εισπνοες και ζεσταινει το λαιμο υποτιθεται, οταν οι αλλοι παιζουν solo ο τραγουδιστης πεταγεται και τραβαει δυο-τρεις τζουρες και φτιαχνει φωνη....Κουλο?? Δεν το ελεγε για τους Metallica... γενικα το ελεγε νομιζω...

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #106 στις: 23/08/06, 16:15 »
Παντως το αν χαλασε η οχι η φωνη του Hetfield δεν μπορει να εξηγησει το γιατι ειναι (αν ειναι) "αντικειμενικα" (γιατι, οπως ειπαμε, ΔΕΝ υπαρχει αντικειμενικοτητα!!!) ασχημο το St. Anger...

Το σιντι δεν εχει μονο ενα φωνητικο σολο του Hetfield, εχει και ολα τα υπολοιπα οργανα, τη μουσικη, η οποια ειναι λιγο... καπως!...

(αυτα τα ντραμς ρε παιδια... αυτα τα ντραμς!!!)


ΥΓ: Παντως το St. Anger, το τραγουδι, εχει πλακα ρε!!!
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #107 στις: 24/08/06, 00:34 »
Καλα εγω δε λεω οτι το St. Anger ειναι χαλια μονο λογω της φωνης του Hetfield, η ολη η παραγωγη ειναι gtp... Οκ η μουσικη μπορει να αρεσει σε καποιους (λιγους) αλλα κανεις δε μπορει να αμφισβητησει οτι η παραγωγη ειναι χαλια...Τωρα αν ειναι "πρωτοτυπια" αυτο δε νομιζω... ;D

Αποσυνδεδεμένος satraphs

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #108 στις: 27/08/06, 18:27 »
Πιστευω οτι ειναι λάθος να ειμαστε απολυτοι σχετικα με τις νέες δουλειες των Metallica..!Το St.Anger μπορει να μην ειναι κατι το ιδιαιτερο,αλλά μη μου πει κανεις οτι δεν ειναι ενας δισκος που ακουγεται ευχαριστα!Απλα οι ανθρωποι εχουν αλλαξει στιλ!Ειτε προς το χειροτερο ειτε προς το καλυτερο...Οπως το εκλαμβανει κανεις.. Εννοειται πως προτιμω τους Metallica του master of pupetts και του ..And justice for all,ειναι πολλυ πιο αυθεντικοι δισκοι απο το St.Anger..!Το οτι δεν υπαρχει solo στο cd λεει πολλα..

Αποσυνδεδεμένος HammettAKOS

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #109 στις: 28/08/06, 11:51 »
Συμφωνω με τον φιλο τον satraph δεν πρεπει να καταδικαζουμε τα καινουργια album των Metallica... Ειδικα για το St.Anger το οποιο εγινε κατω απο δυσκολες συνθηκες για το συγκροτημα. Παντως το παρηγορο ειναι οτι γυρισαν παλι σε σκληρες φορμες και μερικα κομματια ειναι πολυ ωραια και αν ειχαν καλυτερη παραγωγη θα ηταν πολυ πιο ωραια!!!
BANG THE HEAD THAT DOESN'T BANG!!!!!!!!!!!!!!!
HAMMETTakos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #110 στις: 28/08/06, 18:04 »
Ο καθένας γράφει και κρίνει όπως επιθυμεί (στα πλαίσια του site). Αν κάποιος στη συνείδησή του το έχει καταδικάσει ως μούφα ολκής, έχει κάθε δικαίωμα και δε μας πέφτει και λόγος, για να του υποδεικνύουμε τι πρέπει να κάνει. Αν θέλει πάλι να είναι απόλυτος, με γεια του και χαρά του...

Αποσυνδεδεμένος Panos the drummer

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
  • Down in the shadows of your deepest secrets
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #111 στις: 28/08/06, 22:03 »
ειναι ο καλυτερος δισκος τους
L OS T  I N  O B L I V I O N

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #112 στις: 02/09/06, 11:45 »
α ρε kiratzoharri,έχουμε πολλά κοινά!αυτός που είπε οτι το st.anger είνα ο καλύτερος δισκος τους είναι είτε μ@λ@κ@ς είτε φοβερός μάγκας!αλλά μια συμβουλή,αυτά μη τα λες κ έξω γιατί σε βλέπω να σε πετάνε απο κανένα παράθυρο! 
Ρε μαλλον πρεπει να διαβαζεις καλυτερα..Εγω το ειπα γιατι ειναι 13 χρονων και "τολμησε" να το πει εκει που ολοι βριζουν τον δισκο..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #113 στις: 02/09/06, 19:58 »
εγώ πρέπει να ομολογήσω...ότι μετα απο την πρώτη και δευτερη μέρα κυκλοφοριας του δισκου...τον ξαναακουσα προσφατα απο την αρχή....και συγκεκριμενα....μια μερα που δεν είχα τι να κάνω άκουσα στη σειρα ride the lightning, st.anger και master of puppets....έπιασα τον εαυτο μου να γουσταρει σε καποια σημεια απο δυο τρια τραγουδάκια (st.anger, unnamed feeling, some kind of monster)....αλλα ειλικρινα....δεν συγκρινονται τα μεγεθη του ride και του master με το st....

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #114 στις: 02/09/06, 21:21 »
Είμαι άνθρωπος που αναζητά, πολλές φορές επί ματαίω, έστω κι ένα ψήγμα ενδιαφέροντος σε ό,τι ακούει. Στο συγκεκριμένο δίσκο κατόρθωσα, έπειτα από αλλεπάλληλες ακροάσεις, να ανακαλύψω μια χρησιμότητα...τα κλαμπατσίμπαλα εναρμονίζονται με το παχύ μου έντερο, προκαλούν συγχρονισμό κι διευκολύνεται η αφόδευση. Έψαχνα καιρό τρόπο να αποφύγω το κλύσμα...είναι κι αυτές οι καταραμένες αιμορροΐδες βλέπεις...!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #115 στις: 03/09/06, 10:26 »
Είμαι άνθρωπος που αναζητά, πολλές φορές επί ματαίω, έστω κι ένα ψήγμα ενδιαφέροντος σε ό,τι ακούει. Στο συγκεκριμένο δίσκο κατόρθωσα, έπειτα από αλλεπάλληλες ακροάσεις, να ανακαλύψω μια χρησιμότητα...τα κλαμπατσίμπαλα εναρμονίζονται με το παχύ μου έντερο, προκαλούν συγχρονισμό κι διευκολύνεται η αφόδευση. Έψαχνα καιρό τρόπο να αποφύγω το κλύσμα...είναι κι αυτές οι καταραμένες αιμορροΐδες βλέπεις...!
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα!!!!Με εκανες και γελασα πρωινιατιακα και μαλλον θα δοκιμασω τη συμβουλη σου..Φυσικα διαβαζοντας και τους στιχους..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος mr.bassman

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #116 στις: 03/09/06, 13:16 »
Ρε μαλλον πρεπει να διαβαζεις καλυτερα..Εγω το ειπα γιατι ειναι 13 χρονων και "τολμησε" να το πει εκει που ολοι βριζουν τον δισκο..
Παράθεση
κ εγώ για αυτό το είπα!μην αρπάζεσαι!

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #117 στις: 03/09/06, 21:05 »
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα!!!!Με εκανες και γελασα πρωινιατιακα και μαλλον θα δοκιμασω τη συμβουλη σου..Φυσικα διαβαζοντας και τους στιχους..

Χμμ...με τους στίχους τα πράγματα είναι λίγο περίεργα. Ή θα σε πιάσει τσιρλιπιπί από τα γέλια ή θα γίνει συστολή του σφιγκτήρα και δε θα περνάει ούτε υπόλειμμα, καθότι ολίγον στριμόκωλοι από τη φύση τους.

Δεν ξέρω αν θα το αποτολμούσα στη θέση σου, αλλά έχεις το σεβασμό μου αν το πράξεις!

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Metallica - St.Anger
« Απάντηση #118 στις: 04/09/06, 00:21 »
Ρε μαλλον πρεπει να διαβαζεις καλυτερα..Εγω το ειπα γιατι ειναι 13 χρονων και "τολμησε" να το πει εκει που ολοι βριζουν τον δισκο..
Παράθεση
κ εγώ για αυτό το είπα!μην αρπάζεσαι!

enw esy pou eisai 15,eisai poly megalyteros kai tous derneis olous. re filaraki se exoun fovi8ei oloi edw mesa

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
39 Απαντήσεις
12541 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/06, 19:27
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
11 Απαντήσεις
4598 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/06, 23:38
από freemind
18 Απαντήσεις
6862 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/06, 17:26
από Ommadawn
14 Απαντήσεις
8151 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/09, 23:56
από Nicos_metal
1 Απαντήσεις
2466 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/09, 18:08
από Stinky
9 Απαντήσεις
3861 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/10, 14:46
από CLIFF EM ALL
4 Απαντήσεις
2848 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/10, 21:14
από Mike Moss
Metallica rig

Ξεκίνησε από tech21man Ενισχυτές

3 Απαντήσεις
3268 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/10, 23:52
από Jezus
1 Απαντήσεις
1866 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/12, 17:04
από kkmspm (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
1449 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/20, 12:50
από vangelis