Αποστολέας Θέμα: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.  (Αναγνώστηκε 14735 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #25 στις: 10/09/10, 20:37 »
Περίπτωση να διαλυθούνε οριστικά δεν υπάρχει,ε? :-[

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #26 στις: 10/09/10, 23:34 »
το χειροτερο ειναι οτι ολο το pr του portnoy μεσω internet κλπ κλπ θα το αναλάβει ο petrucci τωρα  ;D ;D
ουσιαστικα τωρα η μπαντα θα ειναι αυτος και ο rudess.. καμια φημη για νεο drummer?

Kατι διαβασα για Κουβατσεα!!! :P ;D ;D ;D ;D

μπα δεν νομιζω...παλια ειχαν τσακωθεί με τον petrucci...

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #27 στις: 11/09/10, 18:16 »
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #28 στις: 12/09/10, 03:29 »
το χειροτερο ειναι οτι ολο το pr του portnoy μεσω internet κλπ κλπ θα το αναλάβει ο petrucci τωρα  ;D ;D
ουσιαστικα τωρα η μπαντα θα ειναι αυτος και ο rudess.. καμια φημη για νεο drummer?
απ ότι έγραψε ο JP στο forum του,ακόμα δεν έχουν σκεφτεί κάτι σχετικά με τον νέο drummer,μιας και γι αυτούς ήταν σοκ το σκηνικό.
επιπλέον παιδια,ας χαλαρώσουμε λίγο με τα "φταιει αυτος,φταιει ο άλλος "...δεν ξέρουμε ακριβώς πως έγινε,αλλά και απ αυτά που είπαν οι ίδιοι,ουτε τσακωμός υπήρχε για να φταίει κάποιος σε κάτι ουτε τίποτα κακό.
για το θέμα εμπορικότητας για μελλοντικό reunion που γράψατε παραπάνω, ο ίδιος ο JP απάντησε στο forum του,πως αμα ο Portnoy Θέλει να γυρίσει στη μπάντα,εννοείται πως θα τον δεχτούν και θα είναι αρκετά χαρούμενοι γι αυτό.
:-)
τελος , σχετικά με τις κλασσικές ηλίθιες γενικότητες του στυλ "30000 νότες/sec κλπ", έχουμε νομίζω όλοι μας τη δυνατότητα να  κρίνουμε/εκφράζουμε απόψεις με περισσότερα στοιχεία/σοβαρότητα/βάρος.Ας αρχίσουμε να την εκμεταλλευόμαστε λοιπόν!:-)
« Τελευταία τροποποίηση: 12/09/10, 03:31 από Spell@lchemist! »
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #29 στις: 12/09/10, 23:33 »
Παντως, και πολυ ξιπασμενο μηνυμα αποχαιρετισμου.
Τεσπα, οι DT δε μου αρεσουν ιδιαιτερα, οχι ας πουμε οσο μου αρεσει ο Πετρουτσι μονος του, αλλα ο Πορτνου ειναι το κατι αλλο σαν ντραμμερ...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #30 στις: 13/09/10, 22:30 »
Για το μόνο λόγο που θα μπορούσα εν μέρει να δικαιολογήσω τον μιχαλη είναι μόνο αν τους είπε ''Παιδια, ας κανουμε ενα διαλειμμα να ξελαμπικάρουμε γιατι έχουμε να βγαλουμε κατι σοβαρο απο το 1999''.

Δηλαδή κάπως έτσι:

''Guys, let's take a break to xelabic because we have to put out something serious from 1999.''

Πάντως μη γελιόμαστε, δεν εχουν και πααααρα πολλα να κανουν ακομα...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #31 στις: 13/09/10, 22:39 »
Πάντως μη γελιόμαστε, δεν εχουν και πααααρα πολλα να κανουν ακομα...

Χωρις Portnoy, ειναι πιθανο...ειμαι περιεργος να δω τι θα βγαλουν, αν και περιμενω τα παντα...
Με Portnoy κι εφοσον συνεχιζαν στην πορεια των δυο τελευταιων δισκων, σιγουρα δν ειχαν πολλα να κανουν...μονο δισκαρες!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #32 στις: 13/09/10, 22:48 »
Πάντως μη γελιόμαστε, δεν εχουν και πααααρα πολλα να κανουν ακομα...

Χωρις Portnoy, ειναι πιθανο...ειμαι περιεργος να δω τι θα βγαλουν, αν και περιμενω τα παντα...
Με Portnoy κι εφοσον συνεχιζαν στην πορεια των δυο τελευταιων δισκων, σιγουρα δν ειχαν πολλα να κανουν...μονο δισκαρες!

θεωρω πως ο portnoy ηθελε να βαλει που δεν κολλαγαν στη μουσικη των dt και αυτο φαινεται στους τελευταιους δισκους. ο rudess συνθετικα, αν και σπαει νευρα ωρες ωρες, ειναι πιο progressive και μπορεί να ξεκολλησει τη μπαντα απο τη μετριοτητα των τελευταιων χρονων. γιατι κανενας δισκος δεν ηταν απογοητετικος, αλλα και κανενας απο το train of thought και μετα προσωπικα δε με συνεπηρε.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #33 στις: 13/09/10, 22:57 »
Πάντως μη γελιόμαστε, δεν εχουν και πααααρα πολλα να κανουν ακομα...

Χωρις Portnoy, ειναι πιθανο...ειμαι περιεργος να δω τι θα βγαλουν, αν και περιμενω τα παντα...
Με Portnoy κι εφοσον συνεχιζαν στην πορεια των δυο τελευταιων δισκων, σιγουρα δν ειχαν πολλα να κανουν...μονο δισκαρες!

θεωρω πως ο portnoy ηθελε να βαλει που δεν κολλαγαν στη μουσικη των dt και αυτο φαινεται στους τελευταιους δισκους. ο rudess συνθετικα, αν και σπαει νευρα ωρες ωρες, ειναι πιο progressive και μπορεί να ξεκολλησει τη μπαντα απο τη μετριοτητα των τελευταιων χρονων. γιατι κανενας δισκος δεν ηταν απογοητετικος, αλλα και κανενας απο το train of thought και μετα προσωπικα δε με συνεπηρε.

Εγω παλι, με εξαιρεση το Octavarium, θεωρω πως οι Dream Theater εχουν βγαλει πολυ καλους δισκους, ιδιαιτερα στους δυο τελευταιους, νομιζω οτι δειχνουν ανωδικη πορεια...δεν τρεφω αυταπατες, "Metropolis Pt.II" ειναι δυσκολο να ξαναβγει...κ για να ειμαι κ απολυτα ειλικρινης, δε με ενδιαφερει αν θα βγει κιολας...

Τωρα, για το τι παιζει συνθετικα, νομιζω οτι κανεις μας δε μπορει να γνωριζει...τεσπα, το μελλον θα δειξει...

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #34 στις: 13/09/10, 23:13 »
Οπως και να χει οι λεπτομερειες εμενα δεν με νοιαζουν. Κυριως με χαλαει το γεγονος 1) οτι δεν θα ξαναδω live τουλαχιστον συντομα μια απ τις αγαπημενες μου μπαντες και 2) οτι το αποχαιρετιστηριο μυνημα του Portnoy κατα καποιο τροπο "ριχνει" το βαρος στους αλλους. Παει να πει δλδ πως εγω τους εξηγησα πως οι dt θελουν διαλειμμα (και οχι ο ιδιος) αλλα αυτοι διεφωνησαν γι αυτο και εφυγα. Καλως ή κακως dt δεν ειναι μονο ο portnoy γι αυτο αν θελει ολοκληρη η μπαντα διαλειμμα αυτο σημαινει πως ολα τα μελη ή η πλειοψηφια το νιωθει αυτο και οχι μονο ο ντραμμερ. Οκ το ξερω πως εκανε πολλα για την μπαντα αλλα ηταν απο πορωση δικια του και οχι γιατι δεν ειχανε ξερω γω να πληρωσουν αλλους να τα κανουν για αυτους. Κυριως για μενα ηταν θεμα δικο του....Βαρεθηκε και δεν το παραδεχεται. Και ισως να το χρειαζοταν, καμια αντιρρηση ειναι δικαιωμα του. Ειναι ομως και δικαιωμα των αλλων να θελουν να συνεχισουν να παιζουν με την κυρια μπαντα τους ιδιαιτερα τις στιγμες που ακομα εχουν επιτυχια και ο τελευταιος δισκος τους ειναι τρομερος. Παραθετω αποσπασμα:

"And finally I brought it up to the guys and suggested, "Why don't we   just take a little bit of a break? We've been going non-stop for so many   years, I think maybe a couple of years' hiatus would do us good. It   would give us each a chance to recharge our batteries and be   reinspired." And those guys didn't agree with me. They wanted to keep   going, and they wanted to start a new album in January [2011], and I   just really felt strongly that a break could do us some good. And we   just disagreed on that point. And, basically, it came to... After this   initial discussion, we went off for about a week or so to think about   it, and we came back together a couple of nights ago to talk about it,   and they didn't wanna budge; they really wanted to start the album in   January — with or without me. And I really felt if I was forced to go   into the studio in January feeling the way I'm feeling that my heart   wouldn't be in it and I would be going through the motions and not   really doing what I really, really felt in my heart I should be doing,   which is getting a breather... And that's what happened. Basically, I   was put in the position where I either had to do the album in January   against my will or I had to say goodbye, and I chose to say goodbye."

Για μενα επρεπε να πει "κουραστηκα και φευγω απ την μπαντα αφου δεν καταφερα να τους πεισω πως χρειαζομαστε διαλειμμα και ισως να ξαναγυρισω" γιατι απο προσωπικης αποψης του ιδιου αυτο πιστευω πως συμβαινει. Τωρα αν θελετε την προσωπικη μου αποψη, περα απ το αν βαρεθηκε ή οχι ο πορτνου πιστευω πως οντος ενα διαλειμμα θα εδινε καινουριο αερα στην μπαντα γιατι να σας πω την αληθεια κι εγω ειχα βαρεθει την ρουτινα αυτη και οντος ειχαν αρχισει να πεφτουν θυματα του στυλ τους ενω μεχρι και το Six degrees ο καθε δισκος δεν ειχε καμια σχεση με τον προηγουμενο ενω απο κει και περα επαναπαυθηκαν λιγο στην φορμουλα. Μπορεις ομως να υποχρεωσεις τα υπολοιπα μελη να σταματησουν αφου εσυ πιστευεις πως η μπαντα θελει διαλειμμα? Οχι βεβαιως. Αρα τα μαζευεις και φευγεις και απο κει και περα βλεπουμε. Μην το παρουσιαζεις ομως σαν ΕΓΩ κι  ΑΥΤΟΙ γιατι οταν γινει το reunion θα φανεις γελοιος. (Βλεπε halford με τις μπουρδες που ελεγε περι μεταλ και μετα γυρισε στους Judas priest σαν βρεγμενη γατα).

Οσον αφορα στον Labrie δεν καταλαβαινω πρωτον γιατι να πρεπει να φυγει καποιος και τελικα αν "πρεπει" αυτος θα ειναι ο labrie. Για μενα theater χωρις τους LABRIE-PETRUCCI-MYUNG-PORTNOY και μετα RUDESS δεν υπαρχουν.

Αυτα.. :)

MIKE

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #35 στις: 13/09/10, 23:14 »
Πάντως μη γελιόμαστε, δεν εχουν και πααααρα πολλα να κανουν ακομα...

Χωρις Portnoy, ειναι πιθανο...ειμαι περιεργος να δω τι θα βγαλουν, αν και περιμενω τα παντα...
Με Portnoy κι εφοσον συνεχιζαν στην πορεια των δυο τελευταιων δισκων, σιγουρα δν ειχαν πολλα να κανουν...μονο δισκαρες!

θεωρω πως ο portnoy ηθελε να βαλει που δεν κολλαγαν στη μουσικη των dt και αυτο φαινεται στους τελευταιους δισκους. ο rudess συνθετικα, αν και σπαει νευρα ωρες ωρες, ειναι πιο progressive και μπορεί να ξεκολλησει τη μπαντα απο τη μετριοτητα των τελευταιων χρονων. γιατι κανενας δισκος δεν ηταν απογοητετικος, αλλα και κανενας απο το train of thought και μετα προσωπικα δε με συνεπηρε.

+1

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #36 στις: 13/09/10, 23:14 »
Περίπτωση να διαλυθούνε οριστικά δεν υπάρχει,ε? :-[

Για μενα θα ηταν το εντιμοτερο απο μερους τους. Επειδη ομως μιλαμε για business δεν νομιζω ;)

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #37 στις: 13/09/10, 23:16 »
Για το μόνο λόγο που θα μπορούσα εν μέρει να δικαιολογήσω τον μιχαλη είναι μόνο αν τους είπε ''Παιδια, ας κανουμε ενα διαλειμμα να ξελαμπικάρουμε γιατι έχουμε να βγαλουμε κατι σοβαρο απο το 1999''.

Δηλαδή κάπως έτσι:

''Guys, let's take a break to xelabic because we have to put out something serious from 1999.''

Πάντως μη γελιόμαστε, δεν εχουν και πααααρα πολλα να κανουν ακομα...

Σαν ξεχωριστοι μουσικοι εχουν πιστευω. Σαν μπαντα ουτε κι εγω το νομιζω. Απο το six degrees και μετα οι κυκλοφοριες ηταν σαφως κατωτερες των προηγουμενων.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #38 στις: 13/09/10, 23:29 »
Διεγραφηκαν τα ασχετα/flames μηνυματα. Παραμεινετε στο θεμα.

Ειτε μας αρεσουν, ειτε οχι, οι DT ειναι μια μπαντα που ανοιξε το δρομο σε πολλες αλλες στη progressive σκηνη. Και σα μουσικες μοναδες ειναι απιστευτα "μελετημενες" πανω στο τομεα τους. Και η σοβαροτητα που τους διακατεχει ειναι επισης παραδειγμα για πολλες αλλες μπαντες ( κι οχι μονο του χωρου ;) ).

Απο εκει και περα, το θεμα κατ'εμε ειναι η αποχωρηση ενος ιδρυτικου μελους, οι αιτιες που τον οδηγησαν σε μια τετοια κινηση κι ο τροπος που επελεξε να το κανει. ;)

Κι εμενα δε μου αρεσουν οι περισσοτεροι τους δισκοι ( οχι παικτικα, αλλα μελωδικα κυριως, αντε και λιγο η φωνη ;D ), ομως περα απο αυτο δε μπορει κανεις μα κανεις εδω να αμφισβητει την παρουσια τους στη μουσικη σκηνη.

Οποτε ας παραμεινουμε ψυχραιμοι κι αν δεν αρεσουν σε καποιον οι DT ( οπως ο υποφαινομενος, αλλα οχι με τη γενικη εννοια της αντιπαθειας ) απλως ας μην απαντησουν στο θεμα. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 13/09/10, 23:39 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #39 στις: 07/01/11, 18:16 »
Eξελιξεις...

Ο Portnoy ξεμπλεξε απο τους Avenged Sevenfold και προσπαθησε να ριξει γεφυρες με τους Dream Theater, αλλα εφαγε χυλο και μαλιστα μεσω "τριτου προσωπου", τον δικηγορο της μπαντας. Ε, ρε γλεντια...

http://thesilvertongueonline.com/?p=20746

Παντως, υπαρχει και ενα θετικο, οτι ο Portnoy ξεκιναει ενα project με Neal Morse, Steve Morse, Dave LaRue και τον Casey McPherson, τον οποιο δεν τον ξερω...

Α, ακομα αναμενουμε την ανακοινωση για το ποιος πηρε τη θεση του Portnoy, καθως εχουν διαλεξει αντικαταστατη οι Theater, αλλα δε λενε να τον κανουν γνωστο και σε μας.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #40 στις: 07/01/11, 21:35 »
αρκει να διαβασει κανεις τα ποστ του portnoy στο twitter...κανει σαν 17αχρονο κοριτσακι που το παρατησε ο γκομενος...τι ηθελε ενας φτασμενος μουσικος να μπλεξει με τα παιδακια τους avenged...εχει πεσει στα ματια μου...

ο καινουργιος drummer κατα πασα πιθανοτητα ειναι αυτος εδω ο βραζιλιανος


ή ο γνωστός σε όλους mike mangini
« Τελευταία τροποποίηση: 07/01/11, 21:42 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #41 στις: 07/01/11, 21:54 »
αρκει να διαβασει κανεις τα ποστ του portnoy στο twitter...κανει σαν 17αχρονο κοριτσακι που το παρατησε ο γκομενος...τι ηθελε ενας φτασμενος μουσικος να μπλεξει με τα παιδακια τους avenged...εχει πεσει στα ματια μου...

ο καινουργιος drummer κατα πασα πιθανοτητα ειναι αυτος εδω ο βραζιλιανος
http://www.youtube.com/watch?v=g8ATHpb1f_g


Δε γουσταρω τη φατσα του...ελπιζω να παρουν τον Bobby Jarzombek.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #42 στις: 07/01/11, 21:59 »
αρκει να διαβασει κανεις τα ποστ του portnoy στο twitter...κανει σαν 17αχρονο κοριτσακι που το παρατησε ο γκομενος...τι ηθελε ενας φτασμενος μουσικος να μπλεξει με τα παιδακια τους avenged...εχει πεσει στα ματια μου...

ο καινουργιος drummer κατα πασα πιθανοτητα ειναι αυτος εδω ο βραζιλιανος
http://www.youtube.com/watch?v=g8ATHpb1f_g


Δε γουσταρω τη φατσα του...ελπιζω να παρουν τον Bobby Jarzombek.


απο ενα προχειρο ψαξιμο στο youtube, να σου πω την αληθεια, παιζει και να μην ξερει ουτε αγγλικα ο τυπος που σου λεω...!

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #43 στις: 08/01/11, 01:06 »
αρκει να διαβασει κανεις τα ποστ του portnoy στο twitter...κανει σαν 17αχρονο κοριτσακι που το παρατησε ο γκομενος...τι ηθελε ενας φτασμενος μουσικος να μπλεξει με τα παιδακια τους avenged...εχει πεσει στα ματια μου...

ο καινουργιος drummer κατα πασα πιθανοτητα ειναι αυτος εδω ο βραζιλιανος
http://www.youtube.com/watch?v=g8ATHpb1f_g

ή ο γνωστός σε όλους mike mangini
http://www.youtube.com/watch?v=Oe8XKgOuNtk



Ο Aquiles Priester είναι ο ντραμμερ των angra, vinnie moore κλπ... Δεν είναι απλα ένας Βραζιλιάνος...  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #44 στις: 08/01/11, 01:23 »
αρκει να διαβασει κανεις τα ποστ του portnoy στο twitter...κανει σαν 17αχρονο κοριτσακι που το παρατησε ο γκομενος...τι ηθελε ενας φτασμενος μουσικος να μπλεξει με τα παιδακια τους avenged...εχει πεσει στα ματια μου...

ο καινουργιος drummer κατα πασα πιθανοτητα ειναι αυτος εδω ο βραζιλιανος
http://www.youtube.com/watch?v=g8ATHpb1f_g

ή ο γνωστός σε όλους mike mangini
http://www.youtube.com/watch?v=Oe8XKgOuNtk



Ο Aquiles Priester είναι ο ντραμμερ των angra, vinnie moore κλπ... Δεν είναι απλα ένας Βραζιλιάνος...  ;D ;D ;D


Ορθον, ηταν για πολυ καιρο στους Angra...ωστοσο, τωρα εχει επιστρεψει ο Confessori στο drumkit των Βραζιλιανων.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #45 στις: 12/02/11, 23:01 »
Απο wikipedia:

"Drummers who auditioned for the replacement for Portnoy included Bobby Jarzombek, Mike Terrana, Brann Dailor, Mike Mangini and Marco Minnemann"

Καλα, ο Jarzombek ηταν απο την πρωτη στιγμη αυτος που θα ηθελα να δω στους Dream Theater. Terrana, Dailor και Mangini για μενα δεν κανουν, για διαφορετικους λογους ο καθενας. Ο Minnemann (των Κreator) ακουγοταν καιρο, αλλα μαλλον δεν επιβεβαιωνεται κατι τετοιο.

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #46 στις: 12/02/11, 23:47 »
Ο Bobby καλυτερα να εκανε κατι με τον αδερφο παλι και ας αφησει κατα μερους τις auditions. :P
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #47 στις: 12/02/11, 23:50 »
Ο Bobby καλυτερα να εκανε κατι με τον αδερφο παλι και ας αφησει κατα μερους τις auditions. :P

Ρεεεε, αϊ κανε καμια καρτα φωτομονταζ κι ασε τα σχολια... :P ;D

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #48 στις: 13/02/11, 00:08 »
Διάβασα πάντως ότι ρίξανε πόρτα στον Portnoy ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Αποχωρει ο Mike Portnoy απο τους Dream Theater.
« Απάντηση #49 στις: 13/02/11, 00:12 »
Διάβασα πάντως ότι ρίξανε πόρτα στον Portnoy ::)

Κοιτα 10 posts πιο πανω ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
28 Απαντήσεις
11780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:48
από HeavyHead
56 Απαντήσεις
23264 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/06, 13:53
από Spell@lchemist!
88 Απαντήσεις
29506 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/09, 15:28
από edgar_jp ♫
29 Απαντήσεις
10977 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/05, 17:27
από JaYmZ
41 Απαντήσεις
14487 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/06, 14:39
από paran0id
17 Απαντήσεις
6228 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/03/07, 18:06
από paran0id
4 Απαντήσεις
2948 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/07, 02:16
από nicktgr15
10 Απαντήσεις
4886 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/08/07, 22:34
από Fretwork
13 Απαντήσεις
4831 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/12/09, 14:28
από red hot
9 Απαντήσεις
4202 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/10, 12:29
από Stergios Kourou