Αποστολέας Θέμα: Focusrite scarlett studio bundle η κατι αλλο σε καρτα ηχου και μικ  (Αναγνώστηκε 7925 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tolarosla98

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Γεια σας παιδες!Ειμαι νεος στο site και θελω τη βοηθεια σας.Θελουμε εγω και ενας φιλος μου να κανουμε cover τα τραγουδια που παιξαμε σε μια συναυλια μας αλλα δεν μπορουμε χωρις εξωτερικη καρτα ηχου και καλο μικροφωνο.Μπορουμε να διαθεσουμε περιπου 240€ και σκεφτηκα ψαχνωντας να αγορασω το focusrite scarlett studio bundle το οποιο περιεχει πυκνωτικο μικροφωνο,καρτα ηχου και ακουστικα.Το εχει δοκιμασει κανεις?Πιστευετε μπορω να εχω για αρχη ενα αξιολογο αποτελεσμα?Το μικ και η καρτα αξιζουν για τα χρηματα τους?Αλλιως μπορειτε να μου προτεινετε κατι αλλο?Αλλα να κανουν μαζι περιπου 230-240€.Εχω διαβασει οτι ενα πυκνωτικο καλο ειναι ακριβο αλλα διαβασα οτι κ με αυτο που περιεχει η συσκευασια ειναι καλο.Ριξτε γνωμες και ιδεες!Σορρυ για τα πολλα λογια απλα ειμαι 16 χρονων και τελειως ασχετος με μικροφωνα κλπ.
         Ευχαριστω εκ των προτερων,
Αποστολος
« Τελευταία τροποποίηση: 05/02/15, 17:39 από tolarosla98 »

Αποσυνδεδεμένος tolarosla98

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Αν μπορουσατε να μου απαντησετε θα με σωνατε γιατι θελω να την παραγγειλω μεχρι τις 20 του μηνα ???
« Τελευταία τροποποίηση: 05/02/15, 17:39 από tolarosla98 »

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Τη sacrlett την έχουμε για την μπάντα μας και είναι μια χαρά. Για μικρόφωνο τι να σου πω. Χωρίς να το έχω ψάξει θα προτιμούσα μια πιο παραδοσιακή λύση (AKG, Rode, Shure, Senheiser κλπ)

Αποσυνδεδεμένος tolarosla98

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Δηλαδη φιλε εχει καθαρο και ωραιο ηχο?Μπορεις να προτεινεις καποιο πυκνωτικο το οποιο να μου δινει καλα αποτελεσματα γυρω στα 110 ευρω?Αν και απο οτι διαβασα σε αγγλικα reviews λενε οτι ειναι καλο το μικροφωνο.

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Δηλαδη φιλε εχει καθαρο και ωραιο ηχο?Μπορεις να προτεινεις καποιο πυκνωτικο το οποιο να μου δινει καλα αποτελεσματα γυρω στα 110 ευρω?Αν και απο οτι διαβασα σε αγγλικα reviews λενε οτι ειναι καλο το μικροφωνο.



Ναι, κανένα παράπονο με την κάρτα. Για mics ειδικοί είναι ο freemind και ο Korgy. Τσέκαρε κι αυτό http://www.thomann.de/gr/akg_c3000_b.htm

Αποσυνδεδεμένος tolarosla98

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
 Ευχαριστω πολυ φιλε μου για τη βοηθεια.

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι, θα προτεινω ναι μεν πυκνωτικό, το οποιο ομως μπορειτε να το δουλεψετε και σε συναυλία (είτε φωνή είτε κρουστά είτε κιθάρα).
  Καλο το μεγαλου διαφράγματος, αλλα αν ο χωρος δεν βοηθάει, τοτε  καλύτερα σε πυκνωτικό μικρού διαφράγματος.




http://www.thomann.de/gr/rode_m3.htm
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος tolarosla98

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Υπαρχει καποιο καλυτερο στα 120 περιπου?ο χωρος που θα κανω ηχογραφηση ειναι καλος.Ευχαριστω.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
3751 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/09, 01:31
από Abaddon
7 Απαντήσεις
4255 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/10, 23:42
από nikoslykos
14 Απαντήσεις
8252 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/13, 15:22
από freemind
11 Απαντήσεις
9511 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/14, 11:57
από freemind
6 Απαντήσεις
7920 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/08/14, 10:31
από modfori
4 Απαντήσεις
9019 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/14, 22:01
από vaig3
11 Απαντήσεις
9081 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/16, 13:48
από Alex_Under
2 Απαντήσεις
7397 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/17, 13:38
από NckMrts
0 Απαντήσεις
10397 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/18, 21:46
από Nikos7
4 Απαντήσεις
3828 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/21, 03:23
από kopaniamento