Αποστολέας Θέμα: SCALLOPED.ΠΟΥ?  (Αναγνώστηκε 11337 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rory duke

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: SCALLOPED.ΠΟΥ?
« Απάντηση #25 στις: 17/11/05, 00:26 »
Φιλε Αrgo  ευχαριστω  για τις  φωτογραφιες,scalloped  θα κανω  απο  1-21  ολη  δηλαδη  την  ταστιερα,
θα κανω  μια fender mexico που   χρησιμοποιω  σαν  τεταρτη  κιθαρα  και  οχι  φυσικα   καμια  vai  η  jackson.
Οσο  για σενα  φιλε  Night.Crawler   νομιζω  οτι  ημουν  σαφης , εχω 2  VWH 7  αν  μπεις  στο 
www.ibanez.com   θα  καταλαβεις  τι  εννοω  καθως  και  θα ενημερωθεις,γιατι   δεν ειναι  δυνατον
να λες  οτι  εχεις  JEM  και  να μην ξερεις  ποια  ειναι  η VWH 7(η λευκη του vai) τωρα  φιλε μου
αν  και  γνωριζω ολη τη σειρα JEM , INDUSTRIAL   μοντελο  δεν  γνωριζω,παντως  για  να  μην
εχει scalloped  η  BSB 7  θα  ειναι  η  DBK 7.ευχαριστω. 

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: SCALLOPED.ΠΟΥ?
« Απάντηση #26 στις: 17/11/05, 04:38 »
Φιλε Αrgo  ευχαριστω  για τις  φωτογραφιες,scalloped  θα κανω  απο  1-21  ολη  δηλαδη  την  ταστιερα,
θα κανω  μια fender mexico που   χρησιμοποιω  σαν  τεταρτη  κιθαρα  και  οχι  φυσικα   καμια  vai  η  jackson.

Kανε ενα search τοτε μπας και βρεις ετοιμο scalloped λαιμο... Να γλυτωσεις και τον κοπο...  ;)

Παντως αν δεν εχεις αποφασισει που θα πας, παρε κι ενα τηλεφωνο στον Πανο Οικονομακη, 6944606125...

Πες του οτι σε στελνει ο Ιασονας...  ;)

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος rory duke

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: SCALLOPED.ΠΟΥ?
« Απάντηση #27 στις: 17/11/05, 11:15 »
Εκανα  search  για  ετοιμο  και βρηκα  μονο απο Αμερικη  και ζητουν απο  400-650 $  οποτε
και παλι δεν συμφερει
ευχαριστω  για το  τηλ.  θα τα ελεγξω  σημερα.

Αποσυνδεδεμένος Night.Crawler

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: SCALLOPED.ΠΟΥ?
« Απάντηση #28 στις: 17/11/05, 18:44 »
http://www.jemsite.com/               για να μην κουράζεσαι με το site της Ibanez!!!

http://www.jemsite.com/forums/showthread.php?t=41002&highlight=BSB
μια τυχαία συζήτηση απο το Forum...

και το τελευταίο που πρέπει οπωσδήποτε να δεις...αλλα σε παρακαλώ μην βάλεις τα κλάμματα...γιατί
δεν το αξίζω...αφου το ποιόν μου είναι πολύ χαμηλό και είμαι και λίγο άσχετος... ;D ;D ;D 8)

http://www.jemsite.com/jem/model/jem7bsb.htm

αν διαβάσεις προσεκτικά το forum των jem που τόσο καλά γνωρίζεις ή ρωτήσεις τον Τρίμη θα σου πουν ότι έχει το παρατσούκλι Industrial!!!

επίσης... ειλικρινά... ζηλεύω το rockpile επειδή έχω και γω μαγαζί με κιθάρες και κάνω επισκευές και μαιμουδιές!!!!....!!!!! :P ??? ::) και ζηλεύω διπλά...επειδή θαθελα να κάνω scalloped την Suhr μου αλλά δεν έχω τα λεφτά... ;D ;D ;D
σου εύχομαι καλό scalloped και καλό Πάσχα...

Υ.Γ αν μετά απο αυτα έχεις ακόμα αμφιβολίες...μπορείς να με δεις live να παίζω κιόλας με μια BSΒ που δεν υπάρχει...μια οφθαλμαπάτη θα έλεγα.... ;D 8)

Αποσυνδεδεμένος rory duke

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: SCALLOPED.ΠΟΥ?
« Απάντηση #29 στις: 18/11/05, 16:45 »
Αν και ημουν λιγο  αποτομος  σκοπος μου δεν ηταν να σε θιξω, εχεις μια JEM  και το σεβομαι  το γεγονος  αυτο, οσο για το INDUSTRIAL  ειλικρινα  σου   λεω  οτι    γνωριζω ολη την σειρα JEM  ακομα και κατασκευαστικες  λεπτομερειες  αλλα  την BSB 7  δεν την εχω πετυχει πουθενα  να αναφερεται  ως
INDUSTRIAL  απο την αλλη ομως μπορει και να μην το εχω προσεξει.
Την FP 7  οπου την πετυχεις  παρτην ειναι  μοναδικη , και εχει αποκτησει θα ελεγα ενα συλλεκτικο  χαρακτηρα  παντως ειναι μοναδικη.
οσο για το scalloped παιδια  δεν μπορω να παρω την MALMSTEEN  λογω κοστους  αλλα  ουτε και  λαιμο
για τον ιδιο λογο.
 Argo  μιλησα  με τον Πανο  του ειπα οτι με στελνεις εσυ  προκειται  για  εξυπερετικοτατο  παληκαρι
και  απο τεχνικες  λεπτομερειες  μου μιλησαμε  πρεπει  να ειναι   αριστος  τεχνιτης, θα περασω  να μιλησουμε
και απο κοντα,φιλε  ARGO  ευχαριστω.
τελος  σας  ευχαριστω  ολους  για την βοηθεια  παιδια.









Αποσυνδεδεμένος _AdriaN_SmitH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • ...Trust no1...®
    • Προφίλ
Απ: SCALLOPED.ΠΟΥ?
« Απάντηση #30 στις: 21/11/05, 01:16 »
Nomizw oti kai to fender signature montelo tou Blackmore exei kai auto scalloped tastiera.
Ama yparxei pou8ena gia tsekare to.Mporei na sou er8ei poio ftina. ;)

Isws na to breis se kana stock ston stolla stin Patra.
An den me apataei i mini mou auto to signature itan kai set neck kiolas.  8)
« Τελευταία τροποποίηση: 21/11/05, 01:18 από _AdriaN_SmitH »
"Lie down in your dead little baby, You know it's getting late, Listen to this deadtime story, And hold on to your head"

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
37 Απαντήσεις
13514 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/03, 23:38
από marcius
6 Απαντήσεις
2865 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/11, 10:10
από Theoharris