Σελίδες:
  • #26 από jkstigma στις 11 Oct 2008
  • ΑΝΝ σου αρεσει ο ενισχυτης...οταν παιζεις καρφι σε αυτόν, παρτον
    Για αρχη βολευεσε με τη πεταλιερα σου για εφε(εννοειτε πως το dist του ενισχυτη ειναι απειρως καλυτερο απο αυτο καθε πεταλιερας), και αργοτερα χτυπας σιγα σιγα αναλογικα πεταλακια λιγα και καλα και..καλο ταξιδι  :D

    αν εχεις σκοπο να βαλεις πεταλακια όπως delay και να τα χρησινοποιεις με το dist του ενισχυτη,
     τοτε καλο ειναι ο ενισχυτης σου να εχει fx loop
  • #27 από jkstigma στις 11 Oct 2008
  • και εμενα μου αρεσουν οι orange.ειναι απο τους καλυτερους medium gain ενισχυτες.για metal δεν κανουν,αλλα για ροκιες ειναι κορυφη

    κανουν κανουν.... ;D ;D αλλά με ροκ νοοτροπια
    εγω με orange παιζω και το dist..Ουτε κατα διανοια δεν εχει ανεβει πανω απο το 65% και μου ειναι υπεραρκετο.
    Βεβαιο οκ δεν ειναι μοντερνος hi gain ενισχυτης κ δεν θελει να γινει αφου οτι χανει το κερδιζει..αλλου :)

  • #28 από Crazy Heart στις 08 Nov 2008
  • Orange, σε χρωμα μαυρο και ασπρο ομως, ειχα δει στην Τν πισω απο την Μαντονα, τωρα που διαφημιζαν την περιοδεια της...

    ω ναι, άσπρους είχε στο Confessions Tour (2006) και μαύρους για το Sticky & Sweet Tour (2008)! A και φουξια στο Confessions Promo!!


    φυσικά και είναι custom made!
  • #29 από gers στις 09 Nov 2008
  • O Orange AD5 τι λέει? Πώς τα πάει με τα πετάλια?
  • #30 από deedee στις 11 Nov 2008
  • Παιδιά, για ξερό και δυνατό punk ήχο (στυλ Johnny Ramone) κάνει ο TINY TERROR combo ; Χωρίς πετάλια, χωρίς τίποτα, μιλάω καθαρά για αν το gain του ενισχυτή μπορεί να πιάσει τέτοιο ήχο σε όγκο και δύναμη. Τι λέτε όσοι τον έχουν δοκιμάσει;


  • #31 από Raz στις 11 Nov 2008
  • Παιδιά, για ξερό και δυνατό punk ήχο (στυλ Johnny Ramone) κάνει ο TINY TERROR combo ; Χωρίς πετάλια, χωρίς τίποτα, μιλάω καθαρά για αν το gain του ενισχυτή μπορεί να πιάσει τέτοιο ήχο σε όγκο και δύναμη. Τι λέτε όσοι τον έχουν δοκιμάσει;
    Νομίζω πως ναι.
    Άκουσε τον στον Λογοθέτη
  • #32 από deedee στις 12 Nov 2008
  • Νομίζω πως ναι.
    Άκουσε τον στον Λογοθέτη


    Στο κατάστημα που βλέπω στο site του στα ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ;
    Θα τον έχει τον Tiny Terror; γιατί στο site του έχει διάφορους orange αλλά αυτόν δεν τον βλέπω....



  • #33 από Jezus στις 12 Nov 2008
  • Οχι στα εξαρχεια ειναι, λιγο πιο πανω απο τα γραφεια του ΠΑΣΟΚ.
    Παρε ενα τηλ και ρωτα, λογικα θα τον εχει, αγου εχει και τα πιο μεγαλα μηχανηματα...
  • #34 από adr1anos στις 13 Nov 2008
  • Είναι ανεβαίνοντας την Χαριλάου Τρικούπη, αριστερά, στην Μεθώνης 23.
  • #35 από deedee στις 13 Nov 2008
  • Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Θα κανονίσω να πάω.

    Πρέπει να τον ακούσω από κοντά σύντομα γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτόν (Tiny Terror) και τον VOX AC15. Και θέλω να είμαι σίγουρος ποιός ταιριάζει πιο πολύ στον ήχο που θέλω πριν κάνω την κίνηση. Δεν είναι λίγα για μένα τα 600 ευρά (ειδικά αυτήν την περίοδο) για να το ρισκάρω...

Σελίδες: