Αποστολέας Θέμα: Συμφωνειτε με την έννοια "Μουσικος Διαγωνισμός"?  (Αναγνώστηκε 20210 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
1.Θεοφανους ελαφρυς, Κοργιαλας σκατοφλωρος αταλαντος κλπ.Επισης η μπαλα πηρε Υπογεια Ρευματα, Κοκκινα Χαλια, Ξυλινα Σπαθια. Καποιοι απο αυτους, ειναι πολυ περισσοτερα χρονια στο κουρμπετι απο εσενα, και η ταπεινη μου αποψη ειναι οτι οπως κι εσυ, ετσι κι αυτοι ειναι αξιοι σεβασμου για αυτα που εχουν πετυχει.

2.Καταρχην ουτε δικηγορος των spitfire ειμαι και ποσως με ενδιαφερει αν αυτοι ή η μπαντα σου ειναι καλυτερη.Οπως ειπα και παραπανω, μου φαινεται ατοπο απο τη μια να λες οτι δε σε εκφραζουν οι διαγωνισμοι γιατι δημιουργουν ιντριγκες και τσακωμους μεταξυ μουσικων, κι απο την αλλη να κανεις συγκριση με στοιχεια η οποια μαλιστα εμπεριεχει και χαρακτηρισμους του στυλ "ηταν τεμπεληδες" κ.α.

3.Και πως μετριεται ποιος μουσικος ειναι καλυτερος? Απο την ταχυτητα ή απο την εκφραση? Απο τη δεξιοτεχνια ή απο τη δημιουργια? Βλεπω εκατονταδες κιθαριστες που παιζουν four octave arpeggios δεκατα εκτα στο 300, και δε μπορουν να κανουν ενα σωστο bend. Βλεπω αλλους τοσους που παιζουν πιο αργα κι απο replay, και γραφουν κομματαρες. Απο μονος σου λες οτι ο Vinnie Moore ειναι καλυτερος "κιθαριστας". Ειναι ομως καλυτερος "μουσικος" απο τον Cobain? Η ταχυτητα κανει το μουσικο ή η δημιουργια? Ο cobain που δεν ηξερε τι ειναι η altered superlocrian ειναι χειροτερος μουσικος απο το Holdsworth? Οπως βλεπεις, καθολου βιαστικο το πορισμα μου.

4.Η αποψη/αποφθεγμα μου, δεν ειναι καθολου του ποδαριου.Οταν λεω "εμπορικοτητα", δεν το λεω με τη "φθηνη" εννοια του ορου, το λεω κυριολεκτικα. Εννοω να πουλαει. Και μιας και ρωτησες για τους rush, ιδου αν ειναι εμπορικοι:

As a group, Rush possesses 24 gold records and 14 platinum (3 multi-platinum) records.[5] According to the RIAA, Rush's sales statistics also place them fourth behind The Beatles, The Rolling Stones and Aerosmith for the most consecutive gold or platinum albums by a rock band. Rush also ranks 79th in U.S. album sales with 25 million units.

Οπως βλεπεις, καθολου ακυρη η διατυπωση μου. Εσυ δεν καταλαβες.

Τελος, εαν αισθανεσαι ακομα προσβεβλημενος, ευχαριστως να ανακαλεσω. Παντως, οπως βλεπεις δε στα ειπα αυτα επειδη τα εβγαλα απο το μυαλο μου, αλλα επειδη προκυπτουν απο τα δικα σου λεγομενα.

Αποσυνδεδεμένος bobkatsionis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • To avoid criticism: Do nothing and be nothing.
    • Προφίλ
    • Find me at Myspace!
ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΘΕΤΑ σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ εγραψες αλλα δεν προκειται να συνεχισω την αναλυση.

θελω να σε ρωτησω ομως κατι:

Ποιος ειναι ο λογος που ξεκινησες αυτη την αντιπαραθεση?
Δεν παρουσιασες πουθενα την ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ πανω στο θεμα των διαγωνισμων,
αντιθετα και ενας χαζος διαβαζοντας το μυνημα σου μπορει να καταλαβει οτι πηρες οτι ηθελες απο τα γραφομενα μου,
ΚΑΙ ΤΑ ΕΣΤΡΕΨΕΣ ΑΠΛΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ με αφορμη μια αντιπαραθεση για τους SPITIFIRE!!!!

Διαβαζω το μυνημα σου και δεν μπορω να καταλαβω που θες να το πας.
Φερνεις επιχειρηματα εναντιον μου λες και εγω η οι Firewind ειμασταν νικητες καποιου διαγωνισμου και με κατηγορεις ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ?
Τι θελεις να αποδειξεις?


Εγω ειμαι εδω μεσα για να κουβεντιασω με ανθρωπους που μπορουν να μιλησουν περα απο τα αυτονοητα,δεν μπορω να καθομαι να αναλυω γιατι ο Holdsworth ειναι καλυτερος μουσικος απο τον Cobain.Μου φαινεται ξεφτιλα.
Επισης,αν θεωρεις οτι τα (κατασκευασμενα απο ενα τηλεπαιχνιδι)Κοκκινα Χάλια ειναι αξιοι σεβασμου για κατι παραπανω απο την χωριστρα τους,
ο θεοφανους δεν ειναι "ελαφρυς" (δεν μιλησα για το ταλεντο του,ειμαι ο μεγαλυτερος fan της Ευρυδικης ΚΑΙ της μουσικης της...)
ο Κοργιαλας εχει ΚΑΠΟΙΟ αλλο ταλεντο (φωνη,συνθεση) απο το να κλεβει τραγουδια η οτι ειναι κανενας μαγκας κ ιντελεκτουαλ τυπος (εχω δει απειρες συνεντευξεις του,η Ευρυδικη τον εχει σαν γιο της και μονο αυτη μιλαει)
τοτε ρε jimi pap..τι να σου πω...Live in your own world και υποστηριξε τους οσο θες.
Εγω προσωπικα δεν τους εκτιμω ουτε κατα 0,0000001%.

Για Υπογεια Ρευματα (φιλος μου ο drummer,btw) δεν εχω πει κατι κακο απλα τους πηρε η μπαλλα λογω συσχετισμου(ε και που ανοιγανε και για τον Καρρα καποτε),δεν ξερω πως σου ηρ8ε και τα Ξυλινα Σπαθια απλα τυγχανει να εχω αποψη και να μην τους γουσταρω ΜΙΑ. Πειραζει? ΕΣΥ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ "ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ"?

Επισης το να διαβαζουν την συζητηση μας εδω καποιοι σεβαστοι στο χωρο φιλοι μου και να μου στελνουν επι λεξη:
"Τi ka8esai re bob kai milas me ton ka8e asxeto poy den exei thn paramikrh idea apo moysikh? Ti sto diaolo,anagkh tous exeis re ****** kai tous milas? aytoi psaxnoun na vroun mia le3h pou 8a peis strava kai meta perimenoun na sou ximi3oun.anti na to boulwsoun kai na akousoun kapoion pou kserei apo mesa ti ginetai,tous afhneis olous na sou poulane mourh me epixeirhmata gymnasiou?"

...ε με κανει να πιστευω οτι ΟΝΤΩΣ ειναι μεγαλο λαθος μου που βρισκομαι επωνυμα σε εναν χωρο γεματο ψευδωνυμα που ενω απολαμβανω οσο τιποτα να μοιραζομαι τις γνωσεις μου στο αντικειμενο,να μαθαινω και γω αλλα πραγματα,να κανω δημιουργικες κουβεντες και χαβαλε και ενιοτε κανα jam,δυστυχως κατι τετοιες μεμονωμενες προσωπικες επιθεσεις
με αναγκαζουν να ειναι αυτο το τελευταιο μου post σε αυτο το forum και ειμαι σιγουρος οτι θα περνατε πολυ καλυτερα χωρις εμενα
αναλυοντας γιατι ο συγχωρεμενος Cobain ειναι καλυτερος μουσικος απο τον Holdsworth.

Have fun guys!

Keyboard and Guitar player of FIREWIND & OUTLOUD.

Recording Engineer,Director,Photographer for PROGRESSIVE VISION GROUP.

www.myspace.com/katsionis
www.myspace.com/soundsymmetrystudio
www.facebook.com/bobkatsionis

E-mail : bob_katsionis@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
H μουσική ειναι συναισθημα και το συναίσθημα δεν μετριεται με μεζούρα.Δεν υπάρχει αντικειμενικά καλύτερος και χειρότερος υπαρχει καλύτερος και χειρότερος ΓΙΑ ΣΕΝΑ.Οπως ενα φαγητο σε ενα ακριβο εστιατοριο....το δοκιμαζεις και στη γλωσσα σου φανταζει ανοστο.....δεν μπα να το χει φτιαξει ο διασημος γαλλος σεφ τετζεριξ....αμα το νιωθεις ανοστο ειναι ανοστο.Το ιδιο με τη μουσικη.Αν κατι στα αυτια σου ηχει καλό τοτε ειναι καλό.Απλα πολλοι δηθεν θελουν και επιβεβαιωση...να το παιζουν και ειδημονες....σου λεει εμενα μου αρεσει....αλλα ειναι γενικα αποδεκτό απο τη μαζα? μηπως φανω βλακας αμα πω οτι μου αρεσει αυτο?Ποιος θεωρειται απο τους πολλους ο καλυτερος του ειδους? Ε αυτον λοιπον θα μαθω να ακουω....ο αλλος που μου αρεσε...μου αρεσε τελικα γιατι ηταν πολυ...."εμπορικός" ...με ...ξεγελασε.... ::) ::) ::).
Αν λοιπον προσπερασεις αυτους τους κομπλεξισμους τα πραγματα ειναι απλα.Τα αυτιά σου ξέρουν τι ειναι καλο και τι οχι(για σενα παντα).Απλα δεν ειναι το ιδιο με τα αυτια του διπλα...και του παραδιπλα....οποτε μουσικοι διαγωνισμοί και τα σχετικά δεν πρεπει να τα βλεπουμε με την απολυτη εννοια.Γιατι απλα δεν υπαρχει αντικειμενικα καλυτερος και χειρότερος.Οποιος θελει διαγωνισμους με αντικειμενικες μετρησεις ας δοκιμασει τους Ολυμπιακους.
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Bobkatsionis, αν και εγώ με τη σειρά μου σε σέβομαι απεριόριστα για τα όσα έχεις καταφέρει και προσφέρει στην ελληνική rock/metal μουσική, εν τούτοις, νομίζω ότι το να παραθέτεις λόγια γνωστών σου για να απαξιώσεις τον συνομιλητή σου είναι εντελώς unfair.. Δεν σημαίνει ότι επειδή ένας φίλος σου διάβασε την διαδικτυακή συνομιλία σου με τον Jimi Pap και θεώρησε ότι είναι βαρετή ή ότι δεν θα έπρεπε να γίνεται καθόλου ή ο,τιδήποτε άλλο πέρασε από το μυαλό του, με το να παραθέτεις τα λόγια του (σαν επίκληση στην αυθεντία όπως λέγαμε και στην Έκθεση Ιδεών) αυτομάτως αποδεικνύεις ότι τα λεγόμενα του Jimi Pap είναι λάθος.. Εγώ απεναντίας, λίγο-πολύ συμφωνώ με τον Jimi Pap.. Υπάρχει μια τάση στους μεταλλάδες κυρίως και όχι τόσο στους ροκάδες, (η οποία πηγάζει από το γεγονός ότι ένας μέσος μεταλλάς μουσικός διαθέτει πολύ καλύτερη τεχνική σε σχέση με μουσικούς άλλων ειδών), να υποβαθμίζει τα άλλα είδη μουσικής και τα άλλα συγκροτήματα στα οποία θεωρεί ότι υπερέχει μουσικά και τεχνικά.. Το τελευταίο όμως είναι εντελώς αυθαίρετο διότι η μουσική έχει "εφευρεθεί", ή έχει λόγο ύπαρξης αν προτιμάς, για να διασκεδάζει τον κόσμο.. Αφού κάποιοι την βρίσκουν με το να διασκεδάζουν στοιβαγμένοι σαν σαρδέλες στα clubs με Κιάμο, τότε ο Κιάμος για το είδος του θεωρείται πετυχημένος.. Πέτυχε το σκοπό για τον οποίο δημιουργήθηκε.. Νομίζω ότι αν το καταλάβουμε όλοι μας αυτό, θα πάψουμε να "βγάζουμε τις μεζούρες" και θα απολαύσουμε καλύτερα την μουσική μας.. Τώρα για το δικαιολογημένο παράπονο που μπορεί να έχει κάποιος και το οποίο μπορεί να συνοψισθεί σε μια πρόταση όπως "εγώ παίζω τις κάλτσες μου και δεν έχω καταφέρει ακόμα να διεσδύσω στο ελληνικό κοινό, και η άφωνη κάνει πλατινένιους", έχω να πω ότι όπως όπως και όλα τα πράγματα στη ζωή, των οποίων η έκβαση είναι καθαρά θέμα επιλογών, έτσι και το πού θα διοχετεύσει κάποιος την μουσική του δημιουργία και ταλέντο (εάν υφίσταται) είναι αυστηρά θέμα επιλογών.. Πιστεύω φίλε Bob ότι αν επέλεγες να γίνεις συνθέτης/τραγουδιστής λαικοπόπ τραγουδιών ίσως τώρα να τραγουδούσες στο Αθηνών Αρένα ή στο Rex.. Οπότε όπως βλέπεις τα πάντα εξαρτώνται από το τι επιθυμεί κάποιος να κάνει.. Εσύ επέλεξες να ασχοληθείς με το prog και παλεύεις με τους νόμους και τους κανόνες της συγκεκριμένης μουσικής βιομηχανίας και του συγκεκριμένου κοινού.. Κάποιος άλλος επιλέγει να ασχοληθεί με το hip-hop και κάθε βδομάδα παίζει πιστολιές με αντίπαλα συγκροτήματα.. Δεν μπορεί όμως να παραπονιέται γιατί γνώριζε εκ των προτέρων ότι θα βρει μια τέτοια κατάσταση.. Λίγο ακραίο το παράδειγμα αλλά νομίζω ότι κατάλαβες τι θέλω να πω..

Και κάτι τελευταίο.. Είμαι ο τελευταίος που θα σχολιάσει κάτι που αφορά αποκλειστικά μόνο εσένα, αλλά νομίζω ότι αν τελικά αποφασίσεις να αποχωρήσεις από το forum λόγω του παρόντος thread τότε νομίζω ότι παίρνεις πολύ στα σοβαρά μία έννοια που ονομάζεται free time.. Πιστεύω ότι το 99% των χρηστών μπαίνει μέσα για να χαλαρώσει λιγάκι και να αντλήσει πληροφορίες για θέματα που τον ενδιαφέρουν.. Ως εκ τούτου δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που να πατάει τον σύνδεσμο kithara αποφασισμένος να τσακωθεί με άλλα μέλη και να αρχίσει να ποστάρει προσβολές ένθεν και κείθεν.. Το να παίρνεις επί προσωπικού μια (κατά τη γνώμη μου ιδιαίτερα light) διαμάχη νομίζω ότι είναι λιγάκι υπερβολικό.. Όπως και να'χει πάντως, η επιλογή είναι δική σου..

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Καμια προσωπικη επιθεση Bob. Απαντησα στο συγκεκριμενο θεμα γιατι μου κεντρισε το ενδιαφερον οτι ενας μουσικος που εχει πετυχει καποια πραγματα, καθεται και ξεστομιζει προσβολες προς πασα κατευθυνση, μονο και μονο επειδη καποιοι εχουν μεγαλυτερο κομματι της "πιτας" στην ελληνικη μουσικη πραγματικοτητα. Δυστυχως, αυτη ειναι συμπεριφορα δεκατριαχρονου χεβιμεταλλακου, που του τη σπαει το οτι το METAL(yeahhh) δεν ειναι mainstream.Επισης δεν καταλαβαινω τη συνεχη αναφορα σου στους spitfire. Μαλλον κατι εχει παιχτει που δε γνωριζω.

Το να παραθετεις τα λεγομενα φιλων σου που λενε οτι ειμαι ασχετος αποδεικνυει ποσο δικιο εχω σε αυτα που σου καταλογιζω. Εχω κι εγω παρα πολλους φιλους και πρωην δασκαλους (οχι ψευτοδασκαλους) που δουλευουν με τα μεγαλυτερα ονοματα της εγχωριας μουσικης που λενε οτι εσυ εισαι ασχετος. Λεει κατι αυτο? Τουλαχιστον, εγω δηλωνω τον δεοντα σεβασμο παροτι δε μου αρεσει καθολου η μουσικη σου και την θεωρω παιδικη, εκτιμω το οτι πετυχες 5 πραγματα στο χωρο που σε ενδιαφερει, ενω εσυ, οτι δε σου αρεσει το υποβαθμιζεις και βριζεις συναδελφους σου καλλιτεχνες.

Χαιρομαι παντως που παραδεχτηκες πεντε πραγματακια, γιατι στο προηγουμενο ποστ σου ελεγες οτι δεν προσεβαλλες κανεναν. Επισης λυπαμαι, γιατι δεν θα κατσεις να αναλυσεις το θεμα για το ποιος ειναι καλυτερος μουσικος, o Cobain ή o Holdsworth. Η για να το πω στη γλωσσα σου, ο Hetfield ή ο Holdsworth? Μηπως τωρα ειναι πιο ξεκαθαρο οτι δεν εχεις απαντηση?
 
Τελος, εκτιμω παρα πολυ τα ατομα το φορουμ που εχουν αποψη. Ολοι αλλαζουμε σκεπτικο και γνωμη για καποια πραγματα μεγαλωνοντας, αλλα εσυ φιλε μου καθε δυο ποστ πεφτεις σε αντιφασεις, επειδη τα λες οπως σε βολευουν. Το αν θα μεινεις η θα φυγεις ποσως με ενδιαφερει, αλλωστε, στο συγκεκριμενο θεμα, στις μισες δημοσιευσεις σου περιαυτολογεις και μας λες ποσο γαματος εισαι, και ποσο μαλακες και ασχετοι ειναι οι αλλοι.

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Παιδιά... "μη μου τον Bob τάραττε!!!"

Ο αγαπητός κατα τα άλλα και πολύ πετυχημένος (για τα δεδομένα) μουσικός, αποδεδειγμένα έχει σοβαρό πρόβλημα με Spitfire! Όχι με όλους, αλλα έχει! Φαντάζομαι δεν έχει καταφέρει να αποδεχθεί το γεγονός πως παρ'όλο που παίζει τις κάλτσες του, έχει φάει άπειρες ώρες μελετώντας τεχνικές ασκήσεις, βγάζει δίσκο κάθε χρόνο, δίνει πολλές συναυλίες, και υπάρχει φωτό του σε κάθε περιοδικό, εν τούτοις εμφανίζεται μια μπάντα μετά απο 23 χρόνια, βγάζει δίσκο ο οποίος δεν είναι και σεμινάριο δεξιοτεχνίας (είναι όμως σεμινάριο ψυχής κατ'εμέ πάντα) και υπάρχει μεγάλη μερίδα κόσμου που τους αγαπάει και τους στηρίζει σε ό'τι και αν κάνουν!!! Και θεωρεί πως αν μιλήσει στη γλώσσα των αριθμών, θα τους υποβαθμίσει αρκετά. Με την ίδια γλώσσα των αριθμών υπερασπίστηκε στο προαύλιο του γυμνασίου (πολλά πολλά χρόνια πριν) μια κοπέλα τους New Kids On The Block!!!!!!

Μόλις βλέπει πως ΑΥΤΟ είναι επιχείρημα γυμνασίου, στρεβλώνει τη συζήτηση, παρουσιάζει "κουτσά" επιχειρήματα, προβαίνει σε κατινιές παρουσιάζοντας μισές αλήθειες, μας παραθέτει σχόλια φίλων του, (λες και εμείς δεν έχουμε σεβαστούς φίλους που να κάνουν και αυτοί τα σχόλιά τους για εκείνον) και στο τέλος αποχωρεί με "δήθεν" πατήματα. Το έκανε και με εμένα μέσω p.m. Το κάνει και εδώ δημοσίως

Δε θα μιλούσα καθόλου όπως και τα τελευταία μου posts μιλούσαν καθαρά για την έννοια του μουσ. διαγωνισμού μέχρι που είδα τις αναίτιες επιθέσεις του σε οποιονδήποτε αναφέρεται στους SF. Εγώ τους προτοανέφερα απλώς ως παράδειγμα (δε δάγκωνα το πληκτρολόγιο καλύτερα;;; ), ο Jimi τους ανέφερε για να σχολιάσει την ποιότητα της επιχειρηματολογίας του Bob και αυτό ήταν... κουνίσαμε το κόκκινο πανί στον ταύρο!!!!!

Εγώ απλώς θα ρωτήσω κάτι: Πότε είδε/άκουσε/διάβασε κανείς τον Gus G να μιλά με τέτοιο τρόπο για συναδέλφους του και να απαξιώνει με τέτοιο τρόπο άλλες Ελληνικές μπάντες; Το παληκάρι είναι τρομερός μουσικός και κυρίως προσγειωμένος και προσηλωμένος σε αυτό που κάνει χωρίς να μπαίνει σε τέτοιες λογικές (εκτός και αν το σχόλιο που μας παρέθεσε ο Bob ήταν του Gus... που δεν το νομίζω). Προφανώς ο διασημότερος Έλληνας Metal κιθαρίστας έχει διαφορετική νοοτροπία σε κάποια πράγματα...

Μιας και ο φίλτατος Bob αποχωρεί όπως είπε, αλλα μπορεί να συνεχίσει να διαβάζει το thread θα τον συμβουλεύσω να χαλαρώσει λίγο και να αρχίσει να απολαμβάνει περισσότερο τη μουσική ως τέχνη και όχι ως έναν εσ'αεί διαγωνισμό εντυπώσεων και αριθμών με τους SF και τους κάθε SF!!!

Αν γίνει αυτό... που ξέρετε... μπορεί μια μέρα να δούμε και το Bob να παίζει με τον Ozzy και να είμαστε διπλά υπερήφανοι!!! Αλλιώς μπορεί να έρθει και η μέρα που να λέμε: "Bob.. who?"
« Τελευταία τροποποίηση: 21/03/10, 14:21 από Vaiking »
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Αυτο το θεμα αν και εχει φτασει 3 σελιδες δεν εχει ΟΥΤΕ μια on topic απαντηση!
The good old times, γουσταρω..! ;) 

Δε νομιζω να καταλαβε και κανενας βεβαια τον ακριβη λογο υπαρξης του... ::)


Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Ρε συ G.K. έχει και on-topic απαντήσεις και μάλιστα και απο εμένα αν και έλαβα και εγώ μέρος στις off-topic αντιπαραθέσεις. Όμως έχεις δίκιο... κάπου χάλασε το πράγμα. Και δεν είναι δύσκολο να χαλάσει αν κάποιος απο τους συνομιλητές στραβώσει με κάτι και πάει την κουβέντα αλλού.

Ψάξε να βρεις την 1η μου τοποθέτηση και θα δεις πως ήμουν εντελώς στο θέμα (και μάλιστα έδωσα και συγχαρητήρια στο Bob που το άνοιξε) πλην όμως έκανα το λάθος να αναφερθώ σε μια μπάντα με την οποία ο συμφορουμίτης είχε "θέμα". Ούτε σε εμένα άρεσε η τροπή που πήρε... Και κυρίως γιατί για άλλη μια φορά βγήκαν στη φόρα οι "ασθένειες" που κουβαλάμε εμείς οι μουσικοί που ειδικά στο metal ιδίωμα θα έπρεπε να τις έχουμε θεραπεύσει για το καλό της ίδιας της μουσικής μας.

Και λυπάμαι για αυτό...
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Αυτό που έχει γίνει εδώ, το να την έχετε πέσει δλδ για τους συγκεκριμένους λόγους στον Κατσιώνη είναι το λιγότερο γελοίο, πόσο μάλλον μικρό!!!

Το φόρουμ είναι μεταξύ άλλων, μια παρέα μέσα στην οποία ο «καθένας», όπως γίνεται έτσι κι αλλιώς, μπορεί να πει την γνώμη του για οτιδήποτε, ακόμα και για το ποιον γουστάρει και ποιος του τη σπάει, (βλέπε σχετικά θέματα του τυπου ποιο γκρουπ δεν θα έπρεπε να υπάρχει κλπ..). Κι αν είναι γνωστός κι όχι κρυμμένος πίσω από ένα νικ , ακόμα καλύτερα…και μην πω μαγκιά του! Κανονικά θα έπρεπε να σας πειράζουν όλοι οι άλλοι που χαρακτηρίζουν τους πάντες κρυφά και ύπουλα χωρίς κανένα κόστος…

Επίσης, διάβασα Jimi Pap σε λίγο παλαιότερο σου ποστ για τη συμμετοχή σε live της μπάντας σου, του τραγουδιστή των Spitfire Αλέξη Hannibal. Αν μη τι άλλο και τουλάχιστο ως ένα σημείο δικαιώνει τον Κατσιώνη αυτό, (και γιατί «απέφυγες» να το αναφέρεις) γιατί όπως και να χει, μια Α’ καλή σχέση θα την έχετε για να παίξατε μαζί… οπότε τα δικηγορικά ίσως έχουν μια βάση, κλπ κλπ.

Γνώμη μου.....

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Γειά σου Στέργιο! Είπες πολύ πολύ σωστά πως εδώ είμαστε όλοι μια παρέα και λέμε τις απόψεις μας. Αυτός είναι και ο σκοπός ενός forum... Σε μια παρέα που συζητάμε δεν έχουμε το δικαίωμα να διαφωνήσουμε με κάποιον; Δεν έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε την άποψη του άλλου; Βεβαίως και έχουμε όπως βεβαίως έχουν και οι άλλοι δικαίωμα να κρίνουν τη δική μας άποψη και να διαφωνούν μαζί μας! Θέλω όμως να ρωτήσω...

1. Μήπως το γεγονός πως ένας απο τους συζητητές τυχαίνει να λέγεται Bob Katsionis και μιλά επώνυμα αφαιρεί και το δικαίωμα απο τους υπόλοιπους "ανώνυμους" να διαφωνήσουν μαζί του και να τον κρίνουν για τις απόψεις του; Αυτό μας κάνει γελοίους, άδικους και μικρούς; Τουλάχιστο για εμένα δεν το δέχομαι μιας και δεν τον έκρινα μουσικά, ούτε σχολίασα πράγματα που έχει πει ή κάνει άλλού αλλα μόνο πράγματα που έχει γράψει εδω μέσα. Όπως επίσης και συμφώνησα μαζί του σε άλλα πράγματα ακόμα και στο συγκεκριμένο thread. Αν ψάξεις λίγο πιο κάτω θα το δείς. Άρα τουλάχιστον εγώ δεν την έπεσα στο Bob για συγκεκριμένους λόγους...

2. Αν ο Jimi έχει λόγους να δικηγορεί υπέρ μιας μπάντας γιατί ο τραγουδιστής της κάποτε έπαιξε μαζί του και αυτό είναι κακό... ο Bob που έχει θέμα καθαρά με το Hannibal και υποβαθμίζει μια ολόκληρη μπάντα με τεράστια ιστορία (συνεπώς και έναν απο τους πρωτομάστορες του Metal της Ελλάδας ονόματι "Ηλίας" ) μόνο και μόνο για να πλήξει εκείνον τί είναι; Στα δικαστήρια υπάρχουν πάντα δύο δικηγόροι. Ένας για κάθε πλευρά (ενίοτε και περισσότεροι)!!!

3. Τί είναι αυτό που σας έχει πιάσει με τα ψευδόνυμα; Όλο το διαδίκτυο είναι γεμάτο με νικς και ο καθένας έχει τους λόγους του γι'αυτό. Πάντα συζητάμε με κάποιον βάσει αυτών που γράφει και όχι με βάσει το ψευδώνυμο που χρησιμοποιεί. Αλήθεια... εσύ εμφανιζόσουν παλιότερα ως "grusticks" ή με μπερδεύει το εικονίδιο και κάνω λάθος; Και αν ναι για ποιό λόγο; Εν πάσει περιπτώσει...αν κάποιος θέλει να εμφανίζεται σε ένα forum επώνυμα καλά κάνει. Κερδίζει το χειροκρότημα απο πολλούς αλλά και τα αρνητικά σχόλια απο άλλους. Τα ζυγίζει και επιλέγει.

Και όπως δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ όταν του γράφουν ανώνυμα: "Είσαι Θεός", "Τα σπάς", "Respect", "είμαι περήφανος που μιλάω μαζί σου" και άλλα τέτοια, έτσι να μην έχει και ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ όταν επίσης ανώνυμα του πουν κάποιοι τα αντίθετα. Έτσι δεν είναι;

Και εν πάσει περιπτώσει όσον αφορά σε μένα, 5 χρόνια κυκλοφορώ σε αυτό το forum και όλοι με ξέρουν ως Vaiking. Και όταν γράφεται κάτι με αυτό το name βεβαίως και είναι επώνυμο!! Θα σου κάνει διαφορα αν πω πως με λένε Δημήτρη Παπαδόπουλο, Χρήστο Καράμπελα, Χάρη Παναγιώτου ή κάτι άλλο (τυχαία ονόματα έβαλα... μην πέσω μέσα σε κανένα και βρω το μπελά μου); Είναι ολίγον έολο το επιχείρημα "εμείς τα λέμε επώνυμα ενώ εσείς κρύβεστε" τουλάχιστον στη συγκεκριμένη περίπτωση

Αυτά και δε θα ασχοληθώ ξανά με τον κύριο Bob μιας και είχε την καλοσύνη να μου στείλει p.m. και αφού καταπιάστηκε για κάμποση ώρα με τον κύριο Hannibal, με ενημέρωσε πως εκείνος είναι επαγγελματίας και εγω "χομπίστας που δε θα καταφέρω να κάνω τίποτα στη ζωή μου", στο τέλος με παρακάλεσε "ευγενικά" : "να μην τον ξαναπιάσω στο στόμα μου!!!" Και μετά έσβησε το όνομά του και δυστυχώς δεν έλαβε την απάντηση που του έγραψα.

Παρ'όλα αυτά εγώ θα σεβαστώ (τουλαχιστο θα προσπαθήσω ειλικρινά) την "ευγενική" του παράκληση και δε θα ξανασχοληθώ με το εν λόγω άτομο. Άλλωστε αυτές οι κόντρες απο ένα σημείο και μετά, μας απομακρύνουν απο τον πραγματικό σκοπό που είναι η "μουσική συζήτηση" και όχι οι εξω-μουσικές προσωπικές κόντρες των μουσικών οι οποίες ενδέχεται να πηγάζουν και απο το ανταγωνιστικό/διαγωνιστικό περιβάλλον στο οποίο "ίσως" κινείται και η δική μας μουσική (για να επιστρέψω κάπως στο θέμα)  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 23/03/10, 12:10 από Vaiking »
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Φιλε μου Στεργιο, το οτι καναμε ενα λαιβ μαζι με το Hannibal δε λεει και πολλα, ποσο μαλλον οταν ηταν για λογους αναγκης στα πλαισια ενος μαγαζιου που φιλοξενουσε και τους δυο μας. Αν δεις τα ποστ μου, οσο ανεφερα τους spitfire, αλλο τοσο ανεφερα και αλλους καλλιτεχνες (περισσοτερο για να ακριβολογουμε), τους οποιους πηρε η μπαλα του σεβαστου κατα τα αλλα Bob. Επομενως, δε νομιζω οτι μπορεις να μου χρεωσεις "υπερασπιστικη γραμμη" υπερ των sf, εφοσον αυτοι αναφερθηκαν μεταξυ πολλων αλλων. Ο Bob ηταν αυτος που στεκοταν συνεχως στους sf, μαλλον λογω καποιων χρονιων συμπλεγματων που τον βαραινουν.

Τωρα, σχετικα με τους λογους για τους οποιους εγινε ολη αυτη η κουβεντα, νομιζω οτι ειναι εμφανεις και τουλαχιστον απο τη μερια μου, εξηγησα τι μου εκανε εντυπωση και συμμετειχα στο παρον thread. Δεν θεωρω καθολου "μικρο" οπως λες το οτι καποιοι ενοχληθηκαν απο την ακατασχετη υβρεολογια προς καλλιτεχνες, απο καποιον που θελει να λεγεται καλλιτεχνης. "Μικρο" ειναι να ξεστομιζεις βρισιδια προς πασα κατευθυνση, αφοτου μας εχεις πει ποσο γ**ατος εισαι και αφοτου εχεις πεσει σε 100 αντιφασεις που αναφερθηκαν παραπανω.

Τελος, θα ηθελα μιας και εισαι σεβαστο μελος του φορουμ και εχεις συνεπεια στο λογο σου να μου πεις ειλικρινα εαν διαφωνεις με καποια απο αυτα που ειπα παραπανω, και αν ναι με ποια. Γιατι ως φτασμενος μουσικος ,πιστευω οτι συμφωνεις με αρκετα απο αυτα που ειπα, ασχετα αν θες να το εκφρασεις ή οχι για λογους "καλης γειτονιας" με το Bob.

Α και στα περι "επωνυμιας" και "ανωνυμιας" νομιζω οτι ο Vaiking με καλυψε απολυτα. Να προσθεσω μονο οτι η ταπεινη μου εντυπωση ειναι πως γενικως οσοι μπαινουμε ανωνυμα, το κανουμε διοτι δεν επιδιωκουμε επαγγελματικο κερδος απο τη συμμετοχη μας στο φορουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: 23/03/10, 12:34 από Jimi Pap »

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Και για να ελαφρύνουμε λίγο την ατμόσφαιρα αλλα και να επιστρέψουμε στο θέμα...

Τι πιο ωραίο να μπορούν να διοργανώνονται σε όλη την Ελλάδα μικρά και μεγαλύτερα φεστιβάλ με ουσιαστική κρατική βοήθεια οπου θα μπορούν ΟΛΟΙ οι μουσικοί να παρουσιάζουν τη δουλειά τους στον κόσμο; Ακόμα και να οργανώνονται "ανταλλαγές" μουσικών μεταξύ νομών. Για παράδειγμα οι καλλιτέχνες της Αχαίας να μπορούν να πάνε οργανωμένα να παίξουν στη Ρόδο και της Ρόδου στην Αχαία. Έτσι οι μουσικοί να μπορούν να παίζουν σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας, αλλα και οι κάτοικοι μιας περιοχής να έχουν την ευκαιρία να ακούσουν πράγματα που να προέρχονται απο διαφορετικά σημεία του τόπου μας. Χωρίς έπαθλα! Απλή μουσική! Και πάλι οι "κυνηγοί ταλέντων" θα προσέγγιζαν αυτούς που τους ενδιαφέρουν, όχι όμως μέσα απο το σύστημα του διαγωνισμού που φέρνουν τους μουσικούς αντιμέτωπους μεταξύ τους αντί για αλληλέγγυους!

Ξέρω πως αυτό ακούγεται σα ρομαντικό σενάριο επιστημονικής φαντασίας μιας και χρειάζεται αλλαγή πολιτιστικής πλεύσης απο μεριάς της πολιτείας, πλην όμως αυτό θα με χαροποιούσε ιδιαίτερα μιας και θα μου έδινε την ευκαιρία να ακούσω πολλή μουσική αλλα και να παίξω σε πολλά μέρη χωρίς την ανταγωνιστική διάθεση που είναι το "σαράκι" της τέχνης!
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος ioannisperakopoulos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Έναν Άνδρα Τον Αλλάζεις Μόνο Αν Φοράει Πάνες!
    • Προφίλ
OXI!!!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
που χαθηκε αυτη η μορφη απο τα ματια μας...

η ολη ουσια του θεματος βρισκεται εδω

Δε νομιζω να καταλαβε και κανενας βεβαια τον ακριβη λογο υπαρξης του... ::)


δηλαδη ειχαμε ενα ατομο που δεν μπορουσε να δεχθει οτι ισως υπαρχουν κι αλλες αποψεις...

και ακομα...

βρισκομαι επωνυμα σε εναν χωρο γεματο ψευδωνυμα


επειδη το εχει ξαναδηλωσει πολλες φορες σε συνεντευξεις και σε αλλα μεσα, εναι μια πιπιλα που χρησιμοποιουν πολλοι...
ολοι εχουμε μια ταυτοτητα, κι αν ψαξει καλυτερα καποιος μεσα σε ενα φορουμ μπορει να βρει ποιος ειναι ποιος πανω κατω...
λιγο πιο κοινωνικος να εισαι και σε λιγο σε φωναζουν με το μικρο σου ονομα μεσα σε καθε φορουμ... ;)

κι ακομα πρεπει να σημειωσουμε οτι επιλογη ειναι του καθενος να αποκαλυπτει το ονομα του οταν θεωρειται γνωστος, και μπαινει σε ενα φορουμ... μια βολτα απο το musicheaven μπορει να γινει μαθημα για καποιους, οπου μεγαλοι ελληνες ερμηνευτες εχουν κανει εγγραφη με ψευδωνυμα για να μην δεινουν στοχο και για να μην το παιζουν αυθεντια...

επειδη ομως και λιγο με νοιαζει η ολη φαση... και ποιον γενικοτερα αλλωστε...
ε ενας καδος ειναι οτι πρεπει :P :P :P :P


υ.γ. και δεν πρεπει να ξεχναμε κατι διαγωνισμους του e-rock που εν μια νυκτι αλλαζαν τα αποτελεσματα...

edit: ισως και να ειναι το μοναδικο thread που θα γουσταρα να βρισκετε στο electric requiem...

Edit2: "Αν ρωτήσω αυτούς που σε ήξεραν πριν από τους Firewind θα μου πουν ότι έχεις αλλάξει?

Το μόνο που έχει αλλάξει πάνω μου είναι το ότι είμαι πιο επιθετικός σε κάποιες συζητήσεις και σίγουρα έχω γίνει πολύ καχύποπτος με τους ανθρώπους. Ξέρεις δεν είναι όλοι χαρούμενοι με αυτά που κάνω και με αυτά που συμβαίνουν με τους Firewind, τους Outloud κλπ και δεν είναι λίγες οι φορές που μου έρχεται κάποιος μου αρχίζει το γνωστό γλείψιμο, μετά πάει τη κουβέντα πχ για τον Gus ,μετά για τον Ozzy ,και μετά στους Firewind για να καταλήξουμε στο τέλος να μου πει ότι δεν μας γουστάρει μια και ότι μας θεωρεί και μαλάκες έτσι για να έχει και να λέει μόνο και μόνο ότι «την είπα στον Κατσιώνη». Όποτε και εγώ προσέχω πάρα πολύ, το μόνο μέρος που έχω πρόβλημα πλέον είναι τα forums όπου επειδή κάνω το λάθος να έχω τα αρχίδια να μπω επώνυμα κάθομαι και τσακώνομαι με όλους τους ανίδεους που δεν έχουν γράψει στη ζωή τους ούτε μισό δίσκο, δεν έχουν υπογράψει ούτε μισό συμβόλαιο αλλά έχουν κατά έναν πολύ παράξενο λόγο τρομερή επιχειρηματολογία, γνώσεις, έχουν πάντα δίκιο και βέβαια είναι πολύ πιο cool γιατί αυτοί δεν έχουν κάνει τίποτα στην μουσική και υποτίθεται παίζουν με την ψυχή τους ενώ εγώ για όλους τους forum-ιστες θα είμαι πάντα ένας φιγουρατζής ξεπουλημένος μεταλάς. Και ενώ κανονικά θα έπρεπε να μη με νοιάζει καθόλου κάθομαι και στενοχωριέμαι και προσπαθώ να τους αλλάξω τα μυαλά. Παρεκτράπηκα λίγο ε?!" link
« Τελευταία τροποποίηση: 21/04/10, 15:36 από Neikos »

Αποσυνδεδεμένος ioannisperakopoulos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Έναν Άνδρα Τον Αλλάζεις Μόνο Αν Φοράει Πάνες!
    • Προφίλ
OXI!!!!  ;D
ΟΧΙ;;; ??? ??? ??? Σε ποιό πράγμα;

OXI δε συμφωνώ με την έννοια μουσικός διαγωνισμός...
Απλά έχουν γραφτεί τόσα πολλά που δεν υπάρχει λόγος να το αιτιολογήσω!!! απλά ήθελα να πω κι εγώ την άποψή μου!  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 21/04/10, 14:01 από ioannisperakopoulos »

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Και πολύ καλά έκανες! Απλά έχουν ειπωθεί τόσα και τόσα σε αυτό το thread που χρειάστηκα μια επιπλέον διευκρίνηση  :)
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος ioannisperakopoulos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Έναν Άνδρα Τον Αλλάζεις Μόνο Αν Φοράει Πάνες!
    • Προφίλ
no problem my friend !  :beer
Βρίσκομαι εδώ για να συζητήσω, να μάθω, να αφουγκραστώ τα νεότερα παιδιά... όχι για να βγάλω το άχτι μου... :up

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
no problem my friend !  :beer
Βρίσκομαι εδώ για να συζητήσω, να μάθω, να αφουγκραστώ τα νεότερα παιδιά... όχι για να βγάλω το άχτι μου... :up
Έχεις απόλυτο δίκιο! Άλλωστε αν θέλει κάποιος να βγάλει το άχτι του, μπορεί να το κάνει και στο "devilhorns" Και δε θα του απαντήσει και κανένας "ανίδεος forum-ιστής που δεν έχει γράψει ούτε μισό δίσκο"!

Ας μιλήσουμε λοιπόν για μουσική και διαγωνισμούς: Ποιοί είναι οι δικοί σου λόγοι που σε κάνουν να δηλώνεις κατηγορηματικά ΟΧΙ; Έχεις καλυφθεί απόλυτα απο τους συνομιλητές ή έχεις και κάποια δική σου περαιτέρω σκέψη;
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
lol!!!! ;D  Πρεπει να ενοχληθηκε παρα πολυ ο μπομπ που παρ' ολο που αυτοανακυρησσεται σε μουσικη ιδιοφυια, δεν καταφερε να απαντησει στο ελαχιστο στα απλα επιχειρηματα που παρεθεσαν δυο-τρεις "χαζοι" και ανιδεοι συμφορουμιτες. Ουτε καν συνεχεια στη σκεψη του δεν καταφερε να επιτυχει.. Μαλλον δεν εχει καταλαβει οτι το ποσο ανιδεος εισαι στη μουσικη ειναι κι αυτο σχετικο, μιας και θελησε να θιξει καλλιτεχνες που τον ξεπερνουν κατα πολυ σε νουμερα και σε δισκους. Πιθανοτατα αυτος ειναι ο λογος που εβγαλε ολα αυτα τα συμπλεγματα.
 
Παντως μπομπ, σε ευχαριστουμε που μας εκανες ακομα μια φορα την τιμη να ασχοληθεις μαζι μας! Πραγματικα, νιωθω πολυ περηφανος που ενα τεραστιο αστερι της εγχωριας αλλα και την παγκοσμιας μουσικης με "στοχοποιησε" μεσα απο τα λεγομενα του. Αυτογραφο pls?

Αποσυνδεδεμένος dimi1234

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ


και ειδα κατι τσαρλατανακια τυπου Second Skin να αποτελουν ντροπη για ολους εμας τους "μαυροντυμενους" που ουτε φωνη εχουν,ουτε να πιασουν τα οργανα σωστα ξερουν, απλα θελουν να βγουν στο γυαλι..

Καλυτερα με τα 500.000 ευρω να χτιζανε ενα ακομα Μουσικο Λυκειο,καπου στην Ελλαδα...


« Τελευταία τροποποίηση: 15/08/10, 16:13 από dimi1234 »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ


και ειδα κατι τσαρλατανακια τυπου Second Skin να αποτελουν ντροπη για ολους εμας τους "μαυροντυμενους" που ουτε φωνη εχουν,ουτε να πιασουν τα οργανα σωστα ξερουν, απλα θελουν να βγουν στο γυαλι..

Καλυτερα με τα 500.000 ευρω να χτιζανε ενα ακομα Μουσικο Λυκειο,καπου στην Ελλαδα...

ase re bob.dld esu ti ise ?
milas gia atoma kai kallitexnes ( gnk ) pou einai polu pio gnwstoi apo esena .
kai oso gia tous second skin , tous exei i sunny baltzi pou exei grapsei kommatares pou ESY den prokeite POTE na grapseis. prospatheis den lew...alla den prokeite POTE.


Καλως ηρθες στο φορουμ...αν μπορεις, καλο ειναι να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες κ οχι Greeklish ;)
Δευτερον, ελπιζω να μην εισαι ο Δημητρης, ο μπασιστας της Μπαλτζη...

Αποσυνδεδεμένος dimi1234

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ


και ειδα κατι τσαρλατανακια τυπου Second Skin να αποτελουν ντροπη για ολους εμας τους "μαυροντυμενους" που ουτε φωνη εχουν,ουτε να πιασουν τα οργανα σωστα ξερουν, απλα θελουν να βγουν στο γυαλι..

Καλυτερα με τα 500.000 ευρω να χτιζανε ενα ακομα Μουσικο Λυκειο,καπου στην Ελλαδα...

ase re bob.dld esu ti ise ?
milas gia atoma kai kallitexnes ( gnk ) pou einai polu pio gnwstoi apo esena .
kai oso gia tous second skin , tous exei i sunny baltzi pou exei grapsei kommatares pou ESY den prokeite POTE na grapseis. prospatheis den lew...alla den prokeite POTE.


Καλως ηρθες στο φορουμ...αν μπορεις, καλο ειναι να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες κ οχι Greeklish ;)
Δευτερον, ελπιζω να μην εισαι ο Δημητρης, ο μπασιστας της Μπαλτζη...

ο δημητρης ειναι κιθαριστας κανονικα.
οχι . ο λαγαριασμος εγινε για εκεινον για καποια προιοντα που θα εβγαζε στην αγορα απλα το χειριζομαι εγω.
Πανος . και οι αποψεις ειναι δικες μου και ο δημητρης ειναι ενημερος απλα γιααυτο.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ


και ειδα κατι τσαρλατανακια τυπου Second Skin να αποτελουν ντροπη για ολους εμας τους "μαυροντυμενους" που ουτε φωνη εχουν,ουτε να πιασουν τα οργανα σωστα ξερουν, απλα θελουν να βγουν στο γυαλι..

Καλυτερα με τα 500.000 ευρω να χτιζανε ενα ακομα Μουσικο Λυκειο,καπου στην Ελλαδα...

ase re bob.dld esu ti ise ?
milas gia atoma kai kallitexnes ( gnk ) pou einai polu pio gnwstoi apo esena .
kai oso gia tous second skin , tous exei i sunny baltzi pou exei grapsei kommatares pou ESY den prokeite POTE na grapseis. prospatheis den lew...alla den prokeite POTE.


Καλως ηρθες στο φορουμ...αν μπορεις, καλο ειναι να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες κ οχι Greeklish ;)
Δευτερον, ελπιζω να μην εισαι ο Δημητρης, ο μπασιστας της Μπαλτζη...

ο δημητρης ειναι κιθαριστας κανονικα.
οχι . ο λαγαριασμος εγινε για εκεινον για καποια προιοντα που θα εβγαζε στην αγορα απλα το χειριζομαι εγω.
Πανος . και οι αποψεις ειναι δικες μου και ο δημητρης ειναι ενημερος απλα γιααυτο.

Nαι, το γνωριζω οτι ο Δημητρης ειναι κιθαριστας, οπως και το οτι παιζει μπασο στους Second Skin. Χαιρομαι που οι υποψιες μου δν επιβεβαιωθηκαν, δε θα ηταν ωραιο να πεφτει διαδικτυακο ξεκατινιασμα αναμεσα στους μουσικους...

Αποσυνδεδεμένος dimi1234

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
παρεμπιπτοντως . για να αποφυγουμε τις παρεξηγησεις και να μην του κανω κακο.
το μονο που χειριζεται ο Δημητρης ειναι η σελιδα του στο facebook. ακομα και το myspace του το εχω εγω.

οποτε τον ιδιο θα τον βρειτε ΜΟΝΟ εδω :

http://www.facebook.com/dbenekos#!/dbenekos

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
13690 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/10/03, 16:19
από kain
17 Απαντήσεις
11701 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
12 Απαντήσεις
12845 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
16 Απαντήσεις
16821 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/06, 23:19
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
15 Απαντήσεις
10476 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
11 Απαντήσεις
6158 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/07, 20:48
από penoktonos
39 Απαντήσεις
17223 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/08, 09:13
από mick77
7 Απαντήσεις
4843 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/08, 23:39
από Νεφελοβάτης
12 Απαντήσεις
6901 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/09, 02:02
από Aganippi
64 Απαντήσεις
21928 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/10, 07:08
από gkou