Αποστολέας Θέμα: 2η κιθάρα  (Αναγνώστηκε 20337 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #25 στις: 08/06/08, 11:13 »
Α, και κατι ακομα....

Η κιθαρα του φιλου σου τι μαγνητες φοραει????
Passive η Active???

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #26 στις: 08/06/08, 11:22 »
Active αλλα σε αυτες τις τιμες που μιλαμε τι ρολο παιζουν 100 ευρω πανω η 100 κατω;
Καταλαβαινεις πως το λεω γιατι και εμενα μου φαινεται τελειως κουλο αυτο που ακουγα.
Και πες οτι εγω εχω κουφαθει και ο φιλος μου λογω απειριας δεν μπορουσε να ξεχωρισει τη διαφορα,αλλα και ο μαστορας 45 χρονων ανθρωπος;

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #27 στις: 08/06/08, 11:32 »
την κιθαρα ομως την καταλαβαινες unplugged...
Το ρωτησα το τελευταιο γιατι oι active μαγνητες δεν αναδεικνυουν καθολου, κατα την αποψη μου καλυπτουν, τις ιδιοτητες και την χροια του ξυλου.... :)


Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #28 στις: 08/06/08, 11:46 »
Σωστα!
Αλλοστε εγραψα πιο πανω οτι unplugged οι 2 τους ηταν η μερα με τη νυχτα.
Η τζακσον ακουγοταν λες και βαραγες χορδες σε κακης ποιοτητας μελαμινη!!!

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #29 στις: 08/06/08, 12:58 »
Ναι, βασικα εγω το χα γραψει και πιο πριν. Οι κιθαρες κανουν το playability, την εμφανιση, την αξιοπιστια στο χρονο κτλ απο αποψης ποιοτητας και αυτα ειναι που πληρωνεις. Απο κει και περα τον ηχο, κατα 90% τον παιζει ο ενισχυτης. Αρα, αν αυτο που θες ειναι αλλαγη ηχου, ΔΕΝ πας για κιθαρα, αλλα για ενισχυτη. Αν θες αλλαγη στο playability, στο στυλ της κιθαρας κτλ, αν θες κατι πιο αξιοπιστο, πιο στοιβαρο, πιο ομορφο κτλ, τοτε πας για αλλη κιθαρα. Μια κιθαρα με μια αλλη απο μονες τους θα εχουν μικρες διαφορες στον ηχο (με τον ιδιο ενισχυτη, ιδιες ρυθμισεις κτλ), ειδικα αν ειναι και οι 2 παρομοιας "φιλοσοφιας". Πχ μια Standard Stratocaster με μια Squier II ενω εχουν τρελες διαφορες στην τιμη και στην αντικειμενικη αξια σαν οργανα και σαν ποιοτητα κτλ, αν γινει ενα καλο setup και στις 2 και τις βαλεις στον ιδιο ενισχυτη με τις ιδιες ρυθμισεις, θα δεις πολυ μικρες διαφορες στον ηχο... Μπορει μια να εχει λιγο πιο δυνατους μαγνητες και λιγοτερο θορυβο/μικροφωνισμους, να εχει περισσοτερο sustain κτλ αλλα μεχρι εκει... Δεν θα ακουσεις αλλη κιθαρα. Το ιδιο συμβαινει με ολες τις κιθαρες (τις ηλεκτρικες, οχι τις ακουστικες). Αρα για αλλη μια φορα θα ξαναπω το γνωστο: Θες αλλον ηχο; Παρε ενισχυτη/πεταλιερα κτλ.
Θες να αλλαξεις τον τροπο που καθεται στα χερια σου η κιθαρα και να προσθεσεις καποια αλλα πραγματα (πχ απο 3 μονους να πας σε 2 διπλους κτλ) χωρις να σε ενδιαφερει να αλλαξεις τον ηχο σου σημαντικα; Πηγαινε για κιθαρα.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #30 στις: 08/06/08, 13:11 »
Ναι, βασικα εγω το χα γραψει και πιο πριν. Οι κιθαρες κανουν το playability, την εμφανιση, την αξιοπιστια στο χρονο κτλ απο αποψης ποιοτητας και αυτα ειναι που πληρωνεις. Απο κει και περα τον ηχο, κατα 90% τον παιζει ο ενισχυτης. Αρα, αν αυτο που θες ειναι αλλαγη ηχου, ΔΕΝ πας για κιθαρα, αλλα για ενισχυτη. Αν θες αλλαγη στο playability, στο στυλ της κιθαρας κτλ, αν θες κατι πιο αξιοπιστο, πιο στοιβαρο, πιο ομορφο κτλ, τοτε πας για αλλη κιθαρα. Μια κιθαρα με μια αλλη απο μονες τους θα εχουν μικρες διαφορες στον ηχο (με τον ιδιο ενισχυτη, ιδιες ρυθμισεις κτλ), ειδικα αν ειναι και οι 2 παρομοιας "φιλοσοφιας". Πχ μια Standard Stratocaster με μια Squier II ενω εχουν τρελες διαφορες στην τιμη και στην αντικειμενικη αξια σαν οργανα και σαν ποιοτητα κτλ, αν γινει ενα καλο setup και στις 2 και τις βαλεις στον ιδιο ενισχυτη με τις ιδιες ρυθμισεις, θα δεις πολυ μικρες διαφορες στον ηχο... Μπορει μια να εχει λιγο πιο δυνατους μαγνητες και λιγοτερο θορυβο/μικροφωνισμους, να εχει περισσοτερο sustain κτλ αλλα μεχρι εκει... Δεν θα ακουσεις αλλη κιθαρα. Το ιδιο συμβαινει με ολες τις κιθαρες (τις ηλεκτρικες, οχι τις ακουστικες). Αρα για αλλη μια φορα θα ξαναπω το γνωστο: Θες αλλον ηχο; Παρε ενισχυτη/πεταλιερα κτλ.
Θες να αλλαξεις τον τροπο που καθεται στα χερια σου η κιθαρα και να προσθεσεις καποια αλλα πραγματα (πχ απο 3 μονους να πας σε 2 διπλους κτλ) χωρις να σε ενδιαφερει να αλλαξεις τον ηχο σου σημαντικα; Πηγαινε για κιθαρα.
Απο μενα +1
Σωστος....
Ετσι κι αλλιως, εσυ παντα σε τετοιου τυπου συζητησεις ενισχυτη προτεινεις..... ;)

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #31 στις: 08/06/08, 13:12 »
Ναι, βασικα εγω το χα γραψει και πιο πριν. Οι κιθαρες κανουν το playability, την εμφανιση, την αξιοπιστια στο χρονο κτλ απο αποψης ποιοτητας και αυτα ειναι που πληρωνεις. Απο κει και περα τον ηχο, κατα 90% τον παιζει ο ενισχυτης. Αρα, αν αυτο που θες ειναι αλλαγη ηχου, ΔΕΝ πας για κιθαρα, αλλα για ενισχυτη. Αν θες αλλαγη στο playability, στο στυλ της κιθαρας κτλ, αν θες κατι πιο αξιοπιστο, πιο στοιβαρο, πιο ομορφο κτλ, τοτε πας για αλλη κιθαρα. Μια κιθαρα με μια αλλη απο μονες τους θα εχουν μικρες διαφορες στον ηχο (με τον ιδιο ενισχυτη, ιδιες ρυθμισεις κτλ), ειδικα αν ειναι και οι 2 παρομοιας "φιλοσοφιας". Πχ μια Standard Stratocaster με μια Squier II ενω εχουν τρελες διαφορες στην τιμη και στην αντικειμενικη αξια σαν οργανα και σαν ποιοτητα κτλ, αν γινει ενα καλο setup και στις 2 και τις βαλεις στον ιδιο ενισχυτη με τις ιδιες ρυθμισεις, θα δεις πολυ μικρες διαφορες στον ηχο... Μπορει μια να εχει λιγο πιο δυνατους μαγνητες και λιγοτερο θορυβο/μικροφωνισμους, να εχει περισσοτερο sustain κτλ αλλα μεχρι εκει... Δεν θα ακουσεις αλλη κιθαρα. Το ιδιο συμβαινει με ολες τις κιθαρες (τις ηλεκτρικες, οχι τις ακουστικες). Αρα για αλλη μια φορα θα ξαναπω το γνωστο: Θες αλλον ηχο; Παρε ενισχυτη/πεταλιερα κτλ.
Θες να αλλαξεις τον τροπο που καθεται στα χερια σου η κιθαρα και να προσθεσεις καποια αλλα πραγματα (πχ απο 3 μονους να πας σε 2 διπλους κτλ) χωρις να σε ενδιαφερει να αλλαξεις τον ηχο σου σημαντικα; Πηγαινε για κιθαρα.
Απο μενα +1
Σωστος....
Ετσι κι αλλιως, εσυ παντα σε τετοιου τυπου συζητησεις ενισχυτη προτεινεις..... ;)
Και απ'οτι φαινεται καλα κανει  :)

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #32 στις: 08/06/08, 15:28 »
Κοιταξτε..ποτε δεν είπα οτι δεν με καλυπτει σε ήχο η squire η ο ενισχυτης μου..Ισα ισα πιστεύω πως ειναι πολύ καλος και μαζι με το Petal βγαζει πολύ ωραίο ήχο...Θελω Super Strat σχήμα..ελαυρύ..καλη ταστιερα(βασικό) και τα extra feautures Οπως το κλειδωμα στις χορδες δεν με χαλαει.Αυτά!!
Mπορει να τα δώσει αυτά η jackson?Αυτό ρωταω..Αν οχι..πειτε κατι αλλο σε SS η αλλιως παω για SG..
http://www.thomann.de/gr/jackson_js30dktbk.htm

Μηπως αυτη με σταθερο bridge ειναι καλυτερη?
« Τελευταία τροποποίηση: 08/06/08, 15:43 από apressas »

Αποσυνδεδεμένος Seth21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #33 στις: 08/06/08, 16:53 »
Ναι καλυτερα με σταθερη γεφυρα. Δες αυτην http://www.thomann.de/gr/schecter_revenger_6_sbk.htm ειναι βεβαια 100 ευρω παραπανω αλλα ειναι πολυ καλυτερη και με ωραιο σχημα αλλα βεβαια βαρυτερη λογω του μαονιου.

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #34 στις: 08/06/08, 17:13 »
Δεν μ'αρεσουν τα υπερβολικα σχηματα man..Γιαυτο επελεξα την συγκεκριμένη..

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #35 στις: 08/06/08, 18:01 »
http://www.thomann.de/gr/schecter_omen_6_extreme_bch.htm

Aν και πιστεύω ότι δεν πρέπει να πάρεις άλλη κιθάρα τώρα.
Θα το μετανιώσεις...
Να ρωτήσω πόσο χρονών είσαι?

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #36 στις: 08/06/08, 18:22 »
15..

Αποσυνδεδεμένος harisz

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #37 στις: 08/06/08, 19:51 »
νομίζω πως δεν έχεις ακόμα ανάγκη για 2η κι8άρα...έχω την εντύπωση πως είναι σχετικά νωρίς ακόμα..
εκτός αν έχεις εξελιχ8εί τόσο πολύ,οπότε πάω πάσο   ::)

φιλικά  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #38 στις: 08/06/08, 21:19 »
Θα σου πρότεινα την Ibanez GRG270B. Εκτός αν δεν θες Floyd Rose. Είναι κιθάρα που μετά μπορείς να τηις φορέσεις και κανα DiMarzio. Από κει και πέρα μια λύση είναι να βάλεις κανα σετάκι Noiseless στην Squier αλλά δεν θα στο πρότεινα γιατί η Squier είναι καυσόξυλα...

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #39 στις: 08/06/08, 22:36 »
Λοιπον..ετσι οπως το θετετε..θα περιμενω και αλλο και θα παρω αυτην -> http://www.thomann.de/gr/jackson_dxmg_blk.htm
Aυτή είναι κορυφή..ετσι?Bασικα ναι εχω εξελιχθει και 3ερω ποτε χρειαζομαι καινουργια κιθαρα..Δεν σας ρωτησα αν χρειαζομαι η οχι..Κιθαρα ειπα να μου προτείνετε..ΟΥΤΕ ενισχυτη ,ΟΥΤΕ πως να βελτιωσω τον ηχο μου ,ΟΥΤΕ τι να κανω για να μην το μετανιώσω..

Θελω κιθαρα και ρωτάω τι να παρω..θέλω όριο γυρω στα 400 ευρώ..αφου θελετε μεγαλυτερη γκαμα τιμών..

Δηλαδη ελεος ρε παιδια..ο καθενας το δικο του πελάγωσα..
« Τελευταία τροποποίηση: 08/06/08, 23:05 από apressas »

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #40 στις: 08/06/08, 23:43 »
Ακου φιλε μου προσπαθουμε ολοι να καταλαβουμε τι θες να κανεις, επειδη προφανως εισαι απειρος και μαλλον κι εσυ δεν ξερεις τι θες.
Απο οτι εχω καταλαβει απο οσα λες, μαλλον απλα θες να παρεις μια νεα κιθαρα χωρις ιδιατερο λογο, μιας και απο οτι λες με τον ηχο και με το playability εισαι ευχαριστημενος.
Αφου λοιπον το χεις παρει αποφαση, ειναι ματαιο να ρωτας αλλους, ακριβως γιατι ο καθενας θα λεει παντα το μακρυ του και το κοντο του.
Εδω ο ενας θα σου πει παρε με floyd rose και ο αλλος θα σου πει, οχι παρε με σταθερη γεφυρα. Αρα γυρναμε παλι σε σενα και στο τι θες εσυ και οχι ο καθενας εδω μεσα. Θες τρεμολο ναι ή οχι; Το σχημα το ειπες θες strat (υποθετω οτι οταν λες superstrat εννοεις γενικα σχημα stratocaster με διπλους μαγνητες κτλ), αρα ειναι ακυρο να σου προτεινει καποιος τυπου sg κτλ.
Ουσιαστικα με λιγα λογια εχεις καταληξει απο μονος σου σε αυτο που χρειαζεσαι, οποτε τι ρωτας γνωμες;
Ακου μια αληθεια: Οτι μα οτι κιθαρα και να παρεις σε μια Α τιμη, θα ειναι παρομοια ποιοτικα με οποιαδηποτε αλλη αντιστοιχης τιμης.
Ετσι πχ, αν παρεις μια 350€ Jackson να σαι σιγουρος οτι θα ναι αντιστοιχη ποιοτικα με μια Ibanez των 350€. Απο κει και περα ειναι θεμα δικο σου τι θες. Εγω πχ θα προτεινα μια με 1 διπλο και 2 μονους ή 2 διπλους και 1 μονο μαγνητη, με τρεμολο (κατα προτιμηση lock, θα ναι πιο δυσκολο να το σεταρεις κτλ, αλλα οταν μαθεις πως γινεται θα δεις οτι σου δινει περισσοτερα πραγματα απο ενα απλο, ειδικα στις φτηνες κατηγοριες κιθαρων).
Απο κει και περα, ειναι καθαρα θεμα εμφανισης πιστευω το τι θα διαλεξεις καθως και λαιμου. Πχ γενικα μια Ibanez εχει συνηθως λεπτοτερο λαιμο απο τις αλλες κιθαρες (χωρις αυτο να ναι κανονας). Λεπτος λαιμος ομως δεν σημαινει και καλυτερο playability (τουλαχιστον οχι για ολους, αλλους τους βολευει ενας λεπτος λαιμος και αλλους τους κουραζει).
Με λιγα λογια: Τα πραγματα ειναι πολυ απλα. Εχεις τα λεφτα στο χερι, πας σε οσα περισσοτερα μαγαζια μπορεις και τους λες θελω μια κιθαρα superstrat μεχρι 400€ που να εχει αυτο κι αυτο. Σου κατεβαζουν οτι εχουν, δοκιμαζεις, και αυτη που σου καθεται καλυτερα στο χερι και στο αυτι την παιρνεις και φευγεις.
Αν κατσεις να ακους τον καθενα εδω μεσα, ακρη δε θα βγαλεις, χωρια που μπορει να καταληξεις με μια κιθαρα που μπορει να δεις αργοτερα οτι δε σου κανει. Για αυτο σου λεω, παρε τους δρομους, ασε το pc και αρχισε να δοκιμαζεις. Και οταν την αγορασεις, βαλε και καμια φωτογραφια να την δουμε...
« Τελευταία τροποποίηση: 08/06/08, 23:46 από Johnie Darko (Arafinwë) »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #41 στις: 09/06/08, 00:43 »
Ρε σεις το παιδί έχει δίκιο, κιθάρα θέλει να του προτείνετε...Τα ίδια και χειρότερα είχα πάθει εγώ μ'ένα Delay μέχρι που το γύρισα σε ψηφοφορία. Για ένα Boss ρώτησα και τελικά μου λέγαν για Moog. Έλεος...

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #42 στις: 09/06/08, 10:53 »
 Συμφωνώ με όσους είπαν να περιμένεις άλλο λίγο για 2η κιθάρα. Εγώ αγόρασα 2η ηλεκτρική μετά από 7 περίπου χρόνια... Δεν λέω να κάνεις το ίδιο  αλλά καλό είναι να περιμένεις όσο χρειαστεί για να μαζέψεις παραπάνω χρήματα και να αγοράσεις κάτι που θα σε καλύψει για περισσότερα χρόνια από την κιθάρα που λες να αγοράσεις ;)
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #43 στις: 09/06/08, 11:01 »
To G.A.S. φυγείν αδύνατον... Οπότε ότι και να λέμε θα πάει μόνος του και θα πάρει μια κιθάρα και καλά θα κάνει άμα τον έπιασε, θα μάθει αργότερα το τι περαιτέρω χρειάζεται, don't worry.  ;)

Οπότε, στο θέμα μας, καλύτερα πάνε πάρε σβάρνα τα μαγαζιά, δοκίμασε ότι σου αρέσει, και όταν φτάσεις σε 4-5 επιλογές που πάνω κάτω είναι στα ίδια για σένα, τότε μπες ξανά και ρώτα, γιατί σίγουρα αντικειμενικές απόψεις υπάρχουν. Άμα σου πώ από τώρα πάρε μια schecter, κι εσύ έχεις συνηθίσει σε μανίκι Ibanez π.χ., μετά θα'ρθεις και θα μου πείς "καλά ρε θείο πας καλά? Έπιασα το μανίκι και μου φάνηκε σαν ρόπαλο...".

Αποσυνδεδεμένος Vaisilis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #44 στις: 09/06/08, 11:14 »
Συμφωνω με οσους σου προτειναν να περιμενεις και να ψαχτεις λιγο παραπανω προς αποφυγην τσαμπα εξοδων, και καταλαβαινω απο την αλλη οτι οταν μας πιανει καβλα να παρουμε κιθαρα δεν ακουμε κανεναν, αλλα καλυτερα μαζεψε παραπανω λεφτα (1200-1400) παιξε με πολλες και διαφορετικες κιθαρες και μετα δεν θα χρειαζεσαι την γνωμη κανενος....
Υ.Γ Ο ηχος ειναι κατα 70% στα δαχτυλα μην ξεχνιομαστε! ;)

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #45 στις: 09/06/08, 11:14 »
Ρε σεις το παιδί έχει δίκιο, κιθάρα θέλει να του προτείνετε...Τα ίδια και χειρότερα είχα πάθει εγώ μ'ένα Delay μέχρι που το γύρισα σε ψηφοφορία. Για ένα Boss ρώτησα και τελικά μου λέγαν για Moog. Έλεος...

+1000
Καλό είναι να μη βγάζουμε τα απωθημένα μας κάθε φορά που κάποιος ζητάει τη γνώμη μας...
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #46 στις: 09/06/08, 15:03 »
Λοιπον..θα περιμενω να φτάσω τα 500 τότε =).

Μηπως συμφερει να χώσω τους Dimarzio στην JS30?
« Τελευταία τροποποίηση: 10/06/08, 19:57 από apressas »

Αποσυνδεδεμένος nikolix

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Up the irons
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #47 στις: 16/06/08, 01:53 »
εχω αυτην την κιθαρα σε ψαρι ομως κατα τα αλλα ακριβως ιδια κατασκευη
ναι ειναι φτιαγμενη στην ινδονισσια
τα ξυλα της ειναι ινδικος κεδρος οποτε δε λενε πολλα πραγματα
παντως για τα λ7 της ειναι ενα πολυ καλο μαθητικο μουσικο οργανο
η δικη μου αποψη ειναι πως δεν απεχει και πολυ απο την σκουαιερ που εχεισ συνεπως.........κανε για λιγο καιρο το σκ@#ο σου παξιμαδι και δωσε 700-800 ευρω για ενα καλο μουσικο οργανο ωστε να εχεις πραγματικα πολυ μεγαλυτερη αποδοση απο αυτο που παιζεις

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #48 στις: 16/06/08, 02:04 »
Λοιπον..θα περιμενω να φτάσω τα 500 τότε =).

Μηπως συμφερει να χώσω τους Dimarzio στην JS30?
κανε οτι σου ειπαν και οι αλλοι..παρε μια σβαρνα τα μαγαζια,και παιξε με οτι κιθαρονι θες,και εκει θα καταληξεις στο τι θες! ;) ;) ;) ;)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος apressas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: 2η κιθάρα
« Απάντηση #49 στις: 30/06/08, 17:46 »
Τελικά παιδιά παω για τηνhttp://www.thomann.de/gr/jackson_dxmg_blk.htm

Japanese..και τα μυαλά στα κάγκελα..

Γνώμες..κατι καλύτερο σ'αυτά τα λεφτά?(και ομορφότερο..)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
3788 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/02, 20:06
από Θοδωρής
24 Απαντήσεις
9603 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/04, 16:35
από κατέ((γίδα))
23 Απαντήσεις
8490 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/05, 10:49
από Βραζίλης
32 Απαντήσεις
12490 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/08, 02:39
από Heatseeker
21 Απαντήσεις
6720 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/08, 17:56
από Como Esta Loco
16 Απαντήσεις
5664 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/08, 02:42
από groovymood
10 Απαντήσεις
6478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/08, 00:23
από Βραζίλης
9 Απαντήσεις
3737 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/08, 20:14
από Jizzzm
71 Απαντήσεις
34527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/09, 11:47
από onou12345
16 Απαντήσεις
8924 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/12, 03:03
από Adoni