Αποστολέας Θέμα: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο  (Αναγνώστηκε 673886 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #525 στις: 09/03/07, 01:23 »
Η Α-ληθεια ομως, μπορει να εινια και ληθη papou! Και σε αυτην την περιπτωση, οι παραμεθωριοποιημενοι ( οπως το indymedia και οποιοδηποτε indymedia ) δεν μπορουν παντα να λενε την αληθεια..Ετσι δεν ειναι; Εκτος αν ολοι πασχουν απο ομαδικη παρακρουση ( του στυλ "γιατρε βλεπω ενα UFO" ) και μονο 200 ατομα ξερουν τι γινεται κατω απο τη μυτη τους..
Ισως και αυτοι που ενδιαφερονται και νομιζουν πως ξερουν την Α-ληθεια, να τους εχουν πιασει στον υπνο και να τους τραβανε..
Ποιος ξερει...ολα μπορουν να συμβαινουν,ετσι?
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #526 στις: 09/03/07, 02:03 »
"Η Α-ληθεια ομως, μπορει να εινια και ληθη papou!" Δηλ. freemind εννοείς ότι η μνήμη μπορεί να είναι και α-μνησία? Φαντάζομαι ότι και το άσπρο θα μπορεί με τον ίδιο τρόπο να είναι μαύρο, το δίκαιο να είναι άδικο, το καλό να είναι κακό?
Αυτήν ακριβώς την "παιδεία" προσπαθούν να εισάγουν! Δεν είναι απόλυτα φανερές οι επιπτώσεις της?

"Ισως και αυτοι που ενδιαφερονται και νομιζουν πως ξερουν την Α-ληθεια, να τους εχουν πιασει στον υπνο και να τους τραβανε"
Αυτοί που νομίζουν πως ξέρουν την α-λήθεια νομίζουν ότι έχουν γνώση. Αυτοί που ενδιαφέρονται για την α-λήθεια απλά ερευνούν.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #527 στις: 09/03/07, 02:45 »
Τελικα ποιος εκαψε το κουβουκλιο?δεν εχει εξακριβωθει..αλλα λεγανε στην αρχη,αλλα προβαλλονται σε βιντεακια τωρα!
κανουμε οτι κανουμε και τα φορτωνουμε και αλλου?
ειλικρινα δεν ξερω τι να πιστεψω πια..

παντως ο νομος ηδη εφαρμοστηκε οσον αφορα στο ασυλο
στη θεσσαλονικη μπατσοι εριχναν δακρυγονα στο εσωτερικο του κτιριου της πολυτεχνικης,παραβιαζοντας προφανως το προαυλιο της σχολης,που μεχρι χθες ηταν χωρος ασυλου.
τα παιδια εχουν μαζεψει δακρυγονα (και ενα του 1970κατι :P) και πλαστικες σφαιρες απο το προαυλιο
πριν λιγο ακουγα απο σταθμο εντος του πολυτεχνειου,οτι η κατασταση μεσα ηταν ασφυκτικη και την παλευαν με φωτιες

τα συμπερασματα δικα σας..
εγω εχω να πω οτι η κατασταση εχει ξεφυγει..τα γεγονοτα που διαδραματζιονται θυμιζουν αλλες αποχες,αλλα καθεστωτα
στους συλληφθεντες υπαρχουν και ατομα που δεν εχουν εμπλακει καθολου σε μπαχαλα,απλα ηταν τα ευκολα θυματα και τους απαγορευουν καθε επικοινωνια με δικηγορους..
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #528 στις: 09/03/07, 03:41 »
Αυτό είναι παιδιά το ζητούμενο. Γι' αυτό δεν υπάρχουν αντιπροτάσεις. Γιατί δε θέλουμε να αλλάξουμε τίποτα. Όταν σκοτώθηκε κόσμος για την χούντα, ήξερε τι ήθελε να αλλάξει. Το ζήταγε. Ήθελε να κυκλοφορεί ανενόχλητος στις 10 το βράδυ. ( ???  :o) Τώρα δεν ζητάμε κάτι. Δε θέλουμε να αλλάξει κάτι και γι' αυτό φωνάζουμε.

Σε ξαναρωτώ pa..., έχεις διαβάσει τις μεταρυθμίσεις?
Πως θα αναβαθμιστούν οι πανεπιστημιακές σπουδές? Με την αλλαγή του τρόπου εκλογής του Πρυτανικού συμβουλίου μήπως? ;D Με την θεσμοθέτηση της θέσης του Γραμματέα ίσως? ;D  ;D Με την "κοινωνική λογοδοσία" ενώπιον της βουλής οπωσδήποτε....  ;D  ;D   ;D  :D  Και η διαφάνεια? όπου μέσω διαδυκτίου θα πληροφορούνται όλοι για τις αδιαφανείς διαδικασίες? Κι αυτή θα βοηθήσει εξαιρετικά... ::)
Τις θεωρείς προτάσεις αλλαγής αυτές? Τι θα βελτιώσουν? Την αναξιοκρατία και τα μικρομαγαζάκια? Εκεί είναι το πρόβλημα των ΑΕΙ φίλε μου, απλά είναι τα πράγματα. Εκεί όμως είναι και το πρόβλημα όλης της Δημόσιας διοίκησης!


Παππού τις ξέρω τις "μεταρυθμίσεις" αλλά αν και εσύ ξέρεις από το τι τρέχει στα ελληνικά πανεπιστήμια να σου πω ότι οι όποιες μεταρυθμίσεις δεν αγγίζουν ούτε στο ελάχιστο τα προβλήματα. Είναι σαν να θέλαμε να αλλάξουμε θέση στην πόρτα και τελικά να αλλάξαμε την πόρτα.


« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/07, 12:09 από pa... »
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #529 στις: 09/03/07, 08:58 »
Τελικα ποιος εκαψε το κουβουκλιο?δεν εχει εξακριβωθει..αλλα λεγανε στην αρχη,αλλα προβαλλονται σε βιντεακια τωρα!
κανουμε οτι κανουμε και τα φορτωνουμε και αλλου?
ειλικρινα δεν ξερω τι να πιστεψω πια..

παντως ο νομος ηδη εφαρμοστηκε οσον αφορα στο ασυλο
στη θεσσαλονικη μπατσοι εριχναν δακρυγονα στο εσωτερικο του κτιριου της πολυτεχνικης,παραβιαζοντας προφανως το προαυλιο της σχολης,που μεχρι χθες ηταν χωρος ασυλου.
τα παιδια εχουν μαζεψει δακρυγονα (και ενα του 1970κατι :P) και πλαστικες σφαιρες απο το προαυλιο
πριν λιγο ακουγα απο σταθμο εντος του πολυτεχνειου,οτι η κατασταση μεσα ηταν ασφυκτικη και την παλευαν με φωτιες

τα συμπερασματα δικα σας..
εγω εχω να πω οτι η κατασταση εχει ξεφυγει..τα γεγονοτα που διαδραματζιονται θυμιζουν αλλες αποχες,αλλα καθεστωτα
στους συλληφθεντες υπαρχουν και ατομα που δεν εχουν εμπλακει καθολου σε μπαχαλα,απλα ηταν τα ευκολα θυματα και τους απαγορευουν καθε επικοινωνια με δικηγορους..


Τι εννοείς Σοφία, ποιά βιντεάκια; Για δώσε μας ένα link.
Τώρα για την Θεσσαλονική, δεν υπάρχει άσυλο, όταν οι συμμορίες των κουκουλοφόρων το καπηλεύονται και το χρησιμοποιούν σαν λημέρι. Ευχής έργο θα ήταν να αναλάμβανε, επιτέλους, κάποιος την ευθύνη και να επέτρεπε στις αστυνομικές δυνάμεις να μπουν και να συλλάβουν αυτούς τους τραμπούκους.
Στο τελευταίο, όμως, που λες έχεις δίκιο. Πολλές φορές οι αστυνομικοί, μια που δε μπορούν να πιάσουν τους μπάχαλους, ξεσπούν σ' όποιον βρουν μπροστά τους και δεν τους αρέσει η φάτσα του. Και στα χθεσινά επεισόδια, όπως αποδείχτηκε τελικά, το ξύλο το έφαγαν άσχετοι φοιτητές που δεν είχαν σχέση με τα επεισόδια.
Πάντως ήταν μεγάλη π**αριά μιάς συγκεκριμένη φοιτητικής παράταξης να σπάσει, πάνω στο χαμό, τα μπλοκς και να μπει μέσα στο χώρο των επεισοδίων. Οι αστυφύλακες, που είχαν κάνει την άλλη μεγάλη π**αριά να επιτεθούν για να σπάσουν την πορεία, με αποτέλεσμα να δημιουργήσουν πολεμικό κλίμα όχι με τους μπάχαλους, αλλά με όλους τους διαδηλωτες, πανικοβλήθηκαν όταν βρέθηκαν περικυκλωμένοι ανάμεσα στους διαδηλωτές που είχαν ήδη εγκλωβίσει κάτω από το Σύνταγμα και σ' εκείνους που ερχόντουσαν από την Πανεπιστημίου, οπότε άρχισαν, όπως διαβάζω, να βαράνε όποιον έβρισκαν μπροστά τους. Μια φορά, όλοι συμφωνούν (και οι δημοσιογράφοι που κατέγραφαν τα γεγονότα και αυτόπτες μάρτυρες, αλλά και τα καλόπαιδα με τις κουκούλες) πως το ξύλο το έφαγαν οι φοιτητές (κι όχι μόνον αυτοί που ήταν στην πλ. Συντάγματος. Πολύ ξύλο, λένε, έπεσε και μπροστα στη Μεγ. Βρετάνια) κι όχι οι τραμπούκοι με τις κουκούλες που, ως συνήθως, έφυγαν ως κύριοι από τον τόπο των επεισοδίων.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/07, 09:00 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #530 στις: 09/03/07, 12:03 »
Papous, αν θελεις να παιξουμε τη φιλοσοφικη προσεγγιση του τι ειναι αληθεια και τι ειναι μνημη, ευχαριστως. Ομως δεν μπορεις να κατηγορεις ενα εκπαιδευτικο συστημα, ή ορισμενους αντιπροσωπους του, επειδη καποιοι διαφωνουν και εχουν αντιθετη αποψη απο τη δικη σου.
Οπως ελεγαν και οι σοφιστες, αληθειες υπαρχουν πολλες, αρκει να ξερεις να τις διατυπωνεις σωστα! Νομιζω πως τα περι α-ληθης και προβληματικου μνημονικου εχουν να κανουν αμεσα με αυτο.
Παρολαυτα, καποιοι διαλαλουν δυνατα πως ξερουν την αληθεια, ομως δεν εκαναν την ερευνα που λες, ή παρεμειναν κολλημενοι σε παλιες νοοτροπιες και καθεστωτα και συνεχιζουν να σκεφτονται σαν ανθρωποι του τοτε!

Σοφια, ατυχης η συγκριση μεταξυ της Χουντας και της Ελλαδας του 2007. Μιλαμε για τελειως διαφορετικη κατασταση, διαφορετικο αγωνα και διαφορετικη αντιμετωπιση. Καλυτερα να αφησουμε τους ανθρωπους που εζησαν επι χουντας να ξεχωρισουν τις 2 εποχες.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #531 στις: 09/03/07, 12:08 »
α..για να μην παρεξηγηθω δεν εκανα καμια συγκριση

απλα συχνα στο λογο μας δεν λεμε πχ ->αυτος ειναι σκετη χουντα!
σε τετοιο στυλ το ειπα
εχω την ωριμοτητα να καταλαβψ οτι καμια σχεση δεν εχει η σημερινη κατασταση με αυη του 40 η του 70!!
δεν χρειαζεται να μου το διευκρινησεις,γιατι και στο παρελθον εχω αρκετα ειρωνευτει διαφορους που την εχουν δει "¨ηρωες"

ελπιζω τωρα να καταλαβες ,τι εννοουσα παραπανω..και αντι να σταθεις σε αυτο,απλα για να "μου την πεις",θα ηταν πιο ουσιαστικο να κρινεις ο γεγονος που παρεθεσα!

και για να γινω πιο σαφης,οταν ειμαστε φορτισμενοι,χρησιμοποιουμε τετοιου ειδους φρασεις,ισως καταλοιπα..
επιπλεον οταν κανεις μια συγκριση για ενα σγκεκριμενο πραγμα,δεν συνεπαγεται οτι συγκρινεις την οοολη κατασταση!
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/07, 12:10 από Σοφία »
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #532 στις: 09/03/07, 12:13 »
και κατι αλλο
ποσο δημοκρατικο ειναι να υπαρχουν ατομα με ανοιγμενα κεφαλια και να μην μπορουνε να πανε στο νοσοκομειο? να μην τους αφηνουν να συνενοηθουν με δικηγορο?να τους σαπιζουν στο ξυλο
σθγγνωμη αλλα αν δουμε τις μεμονομενες αυτες συμπεριφορες..δεν ειναι ουτε πολιτισμενες ουτε δημοκρατικες!
εχω αδικο?

δεν κρινω φυσικα την ολη κατασταση και θα ηταν χαζο αν το εκανα,κρινω τις συγκεκριμενες πραξεις!και αναλογες υπαρχουν πολλες,απο ολους τους χωρους..
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #533 στις: 09/03/07, 12:15 »
Η απαντηση μου δεν ηταν του στυλ "να στην πω". Μια επισημανση εκανα για να μην φερνουμε το παρελθον σε συγκριση με το παρον!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Σοφία

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #534 στις: 09/03/07, 12:26 »
οκ..συγγνωμη αν αρπαχτηκα,απλα εχω συνηθισει σε μια διαρκη κοντρα  :P
εχεις δικιο σε αυτο,απλα απο εμενα δε νομιζω οτι θα γινοταν ουσιαστικη και σοβαρη συγκριση σε τετοιο επιπεδο,περα απο μεμονωμενα γεγονοτα!
..αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι θα διοργάνωναν πού και πού μεγάλες γιορτές στο νερό γιατί τα χαρούμενα ψαράκια έχουν καλύτερη γεύση απο τα μελαγχολικά..

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #535 στις: 09/03/07, 12:35 »
Παρεμπιπτόντως, η αλήθεια, με πλατωνικούς όρους, αναφέρεται στις αρχετυπικές ιδέες.
Σήμερα, η φιλοσοφία αναγνωρίζει, πλέον, πως οι ιδέες δεν είναι κάποιες υπεριστορικές κι αναλλοίωτες "οντότητες", αλλά γεννιούνται, διαμορφώνονται και αλληλεπιδρούν με την εκάστοτε ιστορική και οικονομικοπολιτική συγκυρία. Επομένως, τόσο οι ιδέες, όσο και οι αλήθειες, είναι έννοιες υποκειμενικές.
Εκείνο που δεν είναι υποκειμενικό, είναι η πιό χονδροειδής, καθημερινή, πραγματικότητα. Και μέσα σ' αυτήν την πραγματικότητα, η αλήθεια είναι πως ο καπιταλιστικός ολοκληρωτισμός, που πρεσβεύει ο νεοφιλελευθερισμός, δεν επέλυσε απολύτως κανένα πρόβλημα, απεναντίας διογκώνει καθημερινά την κοινωνική ανισότητα και αδικία.
Μέσα σ' αυτό το πλαίσιο, είναι σίγουρο πως η ιδιωτικοποίηση του χαρακτήρα της εθνικής Παιδείας (εγώ επιμένω πως η Παιδεία αποτελεί θεμέλιο και αρμό του εθνοκράτους) δεν πρόκειται να προσδώσει καμιά επιπλέον ποιότητα στις σπουδές, απέναντίας θα δημιουργήσει επιπλέον προβλήματα και ανισότητες.
Το γεγονός πως, μέσα στον ιδιότυπο κοινοβουλευτικό ολοκληρωτισμό που βιώνουμε σήμερα, η εκάστοτε κυβέρνηση μπορεί να περνά νομοθετήματα με τα οποία διαφωνεί το σύνολο, σχεδόν, της κοινωνίας, αποτελεί ακόμη μια ένδειξη της πολιτικής και κοινωνικής παθογένειας του αστικού κοινοβουλευτισμού.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/07, 12:39 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #536 στις: 09/03/07, 15:22 »
Ακομα και οι καμερες τηλεοπτικων δικτυων που κατα κυριο  λογο υπερασπιζονται τα ΜΑΤ δεν μπορουν να κρυψουν την αλητεια των ματατζηδων.



Και κυριως στα σημεια 3:10 που ειναι οι ματατζηδες που εχουν κυκλωσει 100 πανω κατω φοιτητες και τους βαρανε και προς το τελος στο 4:52 που ειναι κατι που πρεπει να δειτε μονοι σας
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #537 στις: 09/03/07, 16:47 »
εγώ πάλι θα έλεγα πως μάλλον με όσα είδαμα χθες (επεισόδια) και κυρίως με την ψήφιση του άρθρου 16 παρά τις αντίθετες απόψεις του κοινωνικού συνόλου, μάλλον ζούμε την απόλυτη Δικτατορία παρά δημοκρατία.

Για να το πούμε καλύτερα.
ΑΠό τότε που ανακαλύψθηκε η συγγνώμη χάθηκε το φιλότιμο, λένε.
Συμπληρώνω λοιπόν,
Από τότε που ανακαλύφθηκε η έννοια της Δημοκρατίας στην ΣΥΓΧΡΟΝΗ Ελλάδα, χάθηκε ο οποιοσδήποτε σεβασμός στους θεσμούς, στην αξιοπρέπεια και στην αλληλεγγύη, με αποτέλεσμα την ενίσχυση του καπιταλισμού.
ΑΠό κει κ πέρα, οτιδήποτε παραπάνω φαίνεται περιττό. (σε μένα)
C ya!
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #538 στις: 09/03/07, 18:13 »
Στον κάθε αστυνομικό που χτύπησε φοιτητή και εν γένει πολίτη αθώο αξίζει τουλάχιστον απόλυση αν όχι νομικές ποινές.Η εξουσία τους έχει δοθεί για να εφαρμόζουν την τάξη και όχι για να βγάζουν τα νεύρα τους.
Απ την άλλη πλευρά έχουμε φοιτητές οι οποίοι διαμαρτύρονται για το νόμο που προωθεί η κυβέρνηση ειρηνικά και κάποιους οι οποίοι κάθε Πέμπτη ή παλιότερα Τετάρτη πάνε πορεία για να παίξουν με πετραδάκια και τα στρατιωτάκια ονόματι ΜΑΤ.
Αυτά τα όντα εύχομαι κάποια στιγμή να τα δω να σαπίζουν στη φυλακή για να μην πω τίποτα πιο βαρύ.Γενικώς δεν είμαι το πλέον θρησκευόμενο άτομο ή αυτή που ζω με την ιστορική μνήμη απ την άλλη όμως σέβομαι κάποια πράγματα.Σέβομαι πως κάποιοι κάποτε θυσιάστηκαν για να μπορούν αυτοί οι μπάχαλοι σήμερα να βγαίνουν ελεύθερα έξω και να καίνε ό,τι βρουν μπροστά τους.Οι εύζωνοι στο Σύνταγμα είναι συμβολικό άγημα και δε βρίσκω ειλικρινά το λόγο που κάηκε το φυλάκια.Ή μήπως και αυτό ήταν ακτιβισμός?Αν ήταν τότε ελπίζω μια μορφή του είναι το ανελέητο ξύλο αυτού που προέβει στην ακτιβιστική πράξη του καψίματος του φυλακίου.
Άρη είδα το βιντεάκι και το σημείο που είπες να προσέξουμε όπου ο αστυνομικός κλωτσάει το νεαρό  είδα όμως και κάτι άλλο στην τηλεόραση που σύμφωνα με σένα δεν τα δείχνει όλα...
Τρέχουν τα ΜΑΤ και ένας τους προλαβαίνει έναν με κράνος και τη γνωστή τσάντα από πίσω.Τον ρίχνει κάτω και περνώντας και τα υπόλοιπα ΜΑΤ τον κλωτσάνε.Ε δεν τον λυπήθηκα καθόλου,αντιθέτως εύχομαι να έφαγε όσο ξύλο δεν έχει φάει ποτέ και αυτή τη στιγμή να βρίσκεται σε κελί.Το έδειξε η τηλεόραση η οποία όπως υποστηρίζεται δείχνει μόνο τα "καλά" της αστυνομίας.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #539 στις: 09/03/07, 18:17 »
30.000 διαδηλωτές χτες.Θα μπορούσαν να είναι και 1.000.000 αν τόσους μήνες που είναι γνωστή η πρόταση του νόμου είχαν ευαισθητοποιηθεί και οι υπόλοιποι πολίτες.
Αλλά το μόνο μέτρο πίεσης ήταν οι καταλήψεις και οι διαδηλώσεις κάθε βδομάδα.Γιατί όλοι αυτοί που διαμαρτύρονται δεν πήγαν πόρτα πόρτα να δηλώσουν την αντίθεσή τους και να ενημερώσουν τον απλό πολίτη που ίσως τελικά τον νοιάζει αυτή η υπόθεση ώστε να τον πάρουν με το μέρος τους και να έρθει και αυτός στην επόμενη διαδήλωση?
Εδώ είναι η έλλειψη δημοκρατικής αντίδρασης που έχω ξαναπεί.Κλείνουμε τις σχολές την πληρώνουν οι υπόλοιποι φοιτητές και είμαστε οκ.Αν δεν αντιδράσει ολόκληρος ο λαός τότε τίποτα δε θα γίνει ποτέ.Αντιθέτως είναι 100 άτομα που αποσπούν την προσοχή από το επίμαχο θέμα πουλώντας τσάμπα μαγκιά με hi-tech σφεντόνες.Ήθελα να ξέρα τι θα λεγανε αν τα σφαιρίδια-μπίλιες που εκτοξεύονταν βγάζανε το μάτι αθώου φοιτητή.
Πάλι η αστυνομία θα έφταιγε?
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #540 στις: 09/03/07, 21:46 »
Να ενημερώσω : Δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις στο θέμα απο χτές μόνο της τελευταίας σελίδας...Τα μόνα μέσα που ενημερώθηκα για τα χτεσινά ήταν οι ειδήσεις της Νετ και τα σημερινα "νεα"...

FSL:

Παράθεση
δεν τον λυπήθηκα καθόλου,αντιθέτως εύχομαι να έφαγε όσο ξύλο δεν έχει φάει ποτέ και αυτή τη στιγμή να βρίσκεται σε κελί

Αλήθεια το πιστεύεις αυτό? Θελω σε παρακαλώ να μου απαριθμίσεις τους λόγους που το θες αυτο... Θα ηθελα πολύ να τους ακούσω... Και ο αστυνομικός που χτυπάει αθώους, που που που (μην τα ξαναλεω) ? Αυτός τι πρέπει να γίνει? Μήπως και κάποιος που καίει μια σημαία πρέπει να σαπίσει στην φυλακή επειδή προσβάλει αυτά που καποιοι καποτε πολέμισαν?

Παράθεση
Γιατί όλοι αυτοί που διαμαρτύρονται δεν πήγαν πόρτα πόρτα να δηλώσουν την αντίθεσή τους και να ενημερώσουν τον απλό πολίτη που ίσως τελικά τον νοιάζει αυτή η υπόθεση ώστε να τον πάρουν με το μέρος τους και να έρθει και αυτός στην επόμενη διαδήλωση?
Πιστεύεις ότι ο απλός πολιτης με όλα αυτά που τον βομβαρδίζουν καθημερινα απτην τηλεόραση θα άφηνε τον οποιονδήποτε διαμαρτυρόμενο φοιτητή να μπει στο σπίτι του να του μιλήσει?? Παω στοιχημα ότι με το που θα τον έβλεπε θα φοβόταν μην του πετάξει καμια μολότοφ στο κεφάλι "ο αλήτης"

Παράθεση
Κλείνουμε τις σχολές την πληρώνουν οι υπόλοιποι φοιτητές και είμαστε οκ

Οσο γι'αυτο, αν και off-topic- θέλω να πώ, ότι ένας φίλος μου, φοιτητής στο πολιτικό της νομικής αθηνών, η σχολή του και καταλήψεις έκανε και κάνει και την εξαιταστική τους δεν χάσανε!! Πως εγινε αυτο? Μαγοι ειναι??  ::)  ::) γκουχ γκουχ


Τελος...-Ποιος εξακριβώνει ποιοι ακριβώς ήταν αυτοί που έκαψαν το κουβούκλιο? ? οεο??
- Τι εχει περάσει αυτή την στιγμή στον κάθε πολίτη? "Οι αντιδράσεις και οι κινητοποιήσεις είναι κακό πράγμα γιατί όλοι αυτοί οι αντιδραστικοι νεοι, "καίνε σπάνε και λεηλατούν" (αυτό είναι απο λεζάντα σε ειδήσεις "εκαψαν, εσπασαν κ λεηλατησαν") " ...Αλλο που δεν θέλει η κυβέρνηση να περάσει αυτή η αποψη...Η καλύτερη της...Κατα την γνώμη μου η κυβερνηση "γουσταρει" πολύ όταν γίνονται επεισόδεια...Και ο λόγος είναι ευνοήτος νομίζω...Ισως λοιπον και να τα ευνοει με καποιου τροπους  ::) γκουχ γκουχ

- Ποιο ειναι το πρακτικό αποτελεσμα των επεισοδείων? Το κουβουκλιο αντικαταστάθηκε, οι ζημιες αποκαταστάθηκαν, κανενας αθώος πολίτης δεν επαθε τπτ , 30 ατομα προσήχθησαν για να συλληφθούν οι 11!! (ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ με τις ασχετες προσαγωγες!!), και για μια ακομη φορα αμαυρώθηκε ο αγώνας τόσων χιλιάδων φοιτητών απο 50 κουκουλοφόρους (αγνώστου ταυτοτητας γκουχ γκουχ) κ 100 ματατζιδες
-Δεν ξέρω τι δείχνει το βίντεο του Roufos αλλά  είδα στην τηλεόραση (ναι βλέπω και τηλεόραση), εκεινη την σκηνή που ήταν μια ομάδα 50 ατόμων περικυκλωμένοι απο 80 αντρες των ματ οι οποιοί τους βαράγανε ασταμάτητα και με μισος,σαν να ήταν σακιά που εκτονώνονταν πάνω τους... Δηλαδή ΕΛΕΟΣ πια!!!!


« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/07, 22:03 από -hurted- fairy »

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #541 στις: 09/03/07, 22:16 »
Fairy για το βήχα καραμελίτσες ή σιροπάκι.Αν έχεις να πεις κάτι με αποδείξεις πες το ειδάλλως ξέρεις δε χρειάζεται να κουράζεις τα χεράκια σου.
Νομίζω είπα τη γνώμη μου για τους αστυνομικούς που χτύπησαν αθώους.
Ναι καλά του κάνανε αφού πήγε εκεί με κράνος και πολεμοφόδια με μόνο σκοπό να κάνει επεισόδια.Αυτός και οι όμοιοί του είναι που καίνε περιουσίες και τρομοκρατούν.
Αφού οι φοιτητές πιστεύουν πως έχουν δίκιο μια χαρά θα έπειθαν τους υπόλοιπους πολίτες.Άλλωστε οι φοιτητές δε φοράνε κράνη και δεν κρατάνε πέτρες σωστά?
Άλλωστε δε νομίζω να δοκίμασαν και να βρήκαν πόρτες κλειστές σωστά?

Όσο για την εξεταστική που βήχεις πως ακριβώς εγώ θα έδινα μαθήματα σε κλειστή σχολή?
Εσύ που είσαι έξυπνη και ξέρεις και τον τρόπο έλα να τον πεις και σε μας να δούμε φως.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #542 στις: 09/03/07, 22:21 »
Η βλακεία ορισμένων τελικά είναι απύθμενη.. Πότε θα κάταλάβουμε ότι το νομοσχέδιο θα περάσει και το ότι το μόνο που καφέρνουμε με το να αντιδρούμε είναι να επιβαρύνουμε τη θέση μας;; Αφού δε σας βγαίνει η γ**ημένη η πορεία μην την κάνετε. Αφού ξέρετε τι θα γίνει και ξέρετε ότι θα πέσει ξύλο και επίσης ξέρετε ότι δεν θα αλλάξει τίποτα γιατί όπως πολύ σωστά ειπώθηκε
Αν δεν αντιδράσει ολόκληρος ο λαός τότε τίποτα δε θα γίνει ποτέ.

 γιατί επιμένετε;;
Δε θα κατηγορήσω συμπεριφορές, ούτε τον μπάτσο που κλώτσησε τον φοιτητή ούτε αυτούς που κάψανε το κουβούκλιο (και μην ακούω πίπες του τύπου ότι ήταν μπάτσοι!! (γιατί κάπου υπονοήθηκε και αυτό) Δηλαδή ΕΛΕΟΣ!!) ούτε όσους κουβαλήσανε τις μολότοφ, ούτε όσους κάψανε και σπάσανε! Και οι μεν και οι δε, βρίσκουνε και τα κάνουνε. Και καλά κάνουνε ρε παιδιά! Αν εσάς σας δίναν την ευκαρία να διασκεδάζετε με ανταρτοπόλεμο κάθε εβδομάδα και ήσασταν πολεμόχαρα γουρούνια δε θα γουστάρατε;; Θα γουστάρατε! Αυτό κάνουν και αυτοί! Πανηγύρι σου λέει, πορεία, καιρός για ξύλο, μπάχαλο, συλλήψεις και τα συναφή.

Πιο συγκεκριμένα όταν γίνεται, ένας πόλεμος, γιατί αυτό που γίνεται κάθε εβδομάδα στην Αθήνα είναι πόλεμος, και πας να το παίξεις περαστικός, διαδηλωτής ή λαχειοπώλης να είσαι προετοιμασμένος να φας και το γκλομπ και το χημικό και την μολότοφ. Στην μάχη δεν παρχίζουμε τις συστάσεις να δούμε ποιος είναι ο ένοχος και ποιος ο αθώος. Από ένα σημείο και μετά λειτουργείς  ενστικτωδώς για να επιβιώσεις.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΦΙΝΑΛΕ....
Το κουβουκλιο αντικαταστάθηκε, οι ζημιες αποκαταστάθηκαν


Δεν είναι οι υλικές ζημιές, είναι το τι συμβολίζει αυτό το οποίο καταστράφηκε και κατά πόσο μπορούμε να το σεβαστούμε. ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΤΡΟΠΗ!! Στοιχειώδης σεβασμός χρειάζεται για να το καταλάβεις αυτό, ούτε καν μυαλό... Αλλά φαίνεται μέχρι και τα ζώα μπορούν να σεβαστούν κάποια πράγμα, εμείς αδυνατούμε ακόμα....
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #543 στις: 09/03/07, 22:36 »
Α ρε νεραϊδα..ομολογω πως καθε φορα γινεσαι ολο και πιο διασκεδαστικη...
Μην βαρατε..καψτε, γιατι η υλη αντικαθισταται..το κρεας ομως ποτε!
Ωραιο σλογκαν για τους χασαπηδες!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #544 στις: 09/03/07, 22:39 »
Παράθεση
Ναι καλά του κάνανε αφού πήγε εκεί με κράνος και πολεμοφόδια με μόνο σκοπό να κάνει επεισόδια.

Δεν μου απαντησες στην ερωτηση μου... Αυτη η πράξη δηλαδή, διακαιολογεί το να φάει το ξύλο της ζωής του και όπως είπες "να σαπισει στην φυλακή"?...Μιλάμε για ισόβια καταδίκη δηλαδη... Θελω να μου πεις, τι ακριβώς κάνει αυτόν τον άνθρωπο τετοιο στιγνο εγκληματια που να αξίζει τέτοια αντιμετώπιση.

Παράθεση
Όσο για την εξεταστική που βήχεις πως ακριβώς εγώ θα έδινα μαθήματα σε κλειστή σχολή?
Εσύ που είσαι έξυπνη και ξέρεις και τον τρόπο έλα να τον πεις και σε μας να δούμε φως.
Δεν το παίζω εξυπνη...Σου λέω πολυ καλός μου φίλος σπουδάζει εκει... Απλα, έκαναν καταληψη, άνοιγαν μια-δυο μερες για να γράψουν και μετα ξαναέκλειναν, και τώρα που έδωσαν όλα τα μαθήματα συνεχίζει η καταληψη κανονικα...Και αν δεν με πιστεύεις ρώτα όποιον φοιτητή του πολιτικού της νομικής θες εσυ..

Παράθεση
Αν εσάς σας δίναν την ευκαρία να διασκεδάζετε με ανταρτοπόλεμο κάθε εβδομάδα και ήσασταν πολεμόχαρα γουρούνια δε θα γουστάρατε;; Θα γουστάρατε! Αυτό κάνουν και αυτοί! Πανηγύρι σου λέει, πορεία, καιρός για ξύλο, μπάχαλο, συλλήψεις και τα συναφή.
Αυτο όντως ισχύει και για τους μεν (μπαχαλακιδες) και για τους δε(ματατζιδες) (όχι ομως για όλους)

Παράθεση
Πιο συγκεκριμένα όταν γίνεται, ένας πόλεμος, γιατί αυτό που γίνεται κάθε εβδομάδα στην Αθήνα είναι πόλεμος, και πας να το παίξεις περαστικός, διαδηλωτής ή λαχειοπώλης να είσαι προετοιμασμένος να φας και το γκλομπ και το χημικό και την μολότοφ. Στην μάχη δεν παρχίζουμε τις συστάσεις να δούμε ποιος είναι ο ένοχος και ποιος ο αθώος. Από ένα σημείο και μετά λειτουργείς  ενστικτωδώς για να επιβιώσεις.

ΝΑ ΤΟ! Αυτο ακριβως εννοώ όταν λέω ότι την κυβερνηση την συμφέρει παααρα πολυ αυτό με τα μπαχαλα...Γιατί σου λέει ο άλλος "αν πάω στην πορία μπορει να μην την βγάλω καθαρη..οποτε ας κάτσω σπιτακι μου...Ειναι επικινδυνα εκει εξω, στους δρομους..."   Το πετυχαν λοιπον  αυτο που ήθελαν... :-\ >:(


Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #545 στις: 09/03/07, 22:48 »
Αν και ξερω πως οποτε ανοιγω συζητηση μαζι σου, θα καταληξω να απανταω σε ασυναρτητα και ανορθογραφα κειμενα, θα κανω τον κοπο γιατι μια μερα ειναι..ας κανουμε το χατηρι ( κατι σαν δωρο για τη γιορτη της γυναικας...)
Παράθεση
Ναι καλά του κάνανε αφού πήγε εκεί με κράνος και πολεμοφόδια με μόνο σκοπό να κάνει επεισόδια.

Δεν μου απαντησες στην ερωτηση μου... Αυτη η πράξη δηλαδή, διακαιολογεί το να φάει το ξύλο της ζωής του και όπως είπες "να σαπισει στην φυλακή"?...Μιλάμε για ισόβια καταδίκη δηλαδη... Θελω να μου πεις, τι ακριβώς κάνει αυτόν τον άνθρωπο τετοιο στιγνο εγκληματια που να αξίζει τέτοια αντιμετώπιση.
Η απαντηση σου θα βρεθει αν απαντησεις και εσυ στο τι πρεπει να υποστει ενας αστυνομικος που βαραει αθωους. Βεβαια μια βομβα μολοτωφ καταστρεφει περιουσια,ετσι; Οποτε δεν ειναι τοσο επικινδυνη!Αρα ο κατοχος της δεν ειναι στυγνος επαγγελματιας! Απλα μπογιατζης ειναι που καιει προσοψεις για να βρει δουλεια μετα!


Παράθεση
Αν εσάς σας δίναν την ευκαρία να διασκεδάζετε με ανταρτοπόλεμο κάθε εβδομάδα και ήσασταν πολεμόχαρα γουρούνια δε θα γουστάρατε;; Θα γουστάρατε! Αυτό κάνουν και αυτοί! Πανηγύρι σου λέει, πορεία, καιρός για ξύλο, μπάχαλο, συλλήψεις και τα συναφή.
Αυτο όντως ισχύει και για τους μεν (μπαχαλακιδες) και για τους δε(ματατζιδες) (όχι ομως για όλους)
Η παραδοχη ειναι μιση αρχη...


Παράθεση
Πιο συγκεκριμένα όταν γίνεται, ένας πόλεμος, γιατί αυτό που γίνεται κάθε εβδομάδα στην Αθήνα είναι πόλεμος, και πας να το παίξεις περαστικός, διαδηλωτής ή λαχειοπώλης να είσαι προετοιμασμένος να φας και το γκλομπ και το χημικό και την μολότοφ. Στην μάχη δεν παρχίζουμε τις συστάσεις να δούμε ποιος είναι ο ένοχος και ποιος ο αθώος. Από ένα σημείο και μετά λειτουργείς  ενστικτωδώς για να επιβιώσεις.

ΝΑ ΤΟ! Αυτο ακριβως εννοώ όταν λέω ότι την κυβερνηση την συμφέρει παααρα πολυ αυτό με τα μπαχαλα...Γιατί σου λέει ο άλλος "αν πάω στην πορία μπορει να μην την βγάλω καθαρη..οποτε ας κάτσω σπιτακι μου...Ειναι επικινδυνα εκει εξω, στους δρομους..."   Το πετυχαν λοιπον  αυτο που ήθελαν... :-\ >:(
Ακριβως...το πετυχαν οι σιωνιστες και μασονοι της κυβερνησης..Μην πω πως ο Πολυδωρας ειναι τοσο εξυπνος, ωστε κρυβεται πισω απο τις δυναμεις των ΜΑΤ!
Η περιβοητη προφυλαξη του συναλλητηριου που ηταν; Οχι απο τα ΜΑΤ βεβαια ( γιατι ξερω πως χαλανε τη διαθεση σας, επειδη το συνολακι σας δεν ταιριαζει με το δικο τους ), αλλα απο τους φοιτητες που ειχαν επωμιστει με αυτη την διαδικασια!

Τελοσπαντων, επειδη περιμενω αλλο ενα post σιγουρα που μονο θα ρωτας, αλλα δεν θα σε ενδιαφερει η απαντηση που θα σου δωσουμε απο κατω, θα σου προτεινα να ζεις εδω και οχι στη χωρα που διδασκουν οι φιλοι και γνωστοι σου...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #546 στις: 09/03/07, 22:52 »
Επίσης, να σημειωθεί ότι είναι εξοργιστικό άτομα λυκείου ακόμα να έχουν γνώμη για το τι τρέχει στα πανεπιστήμια. Εντάξει, παιδιά, θα μπείτε και θα μας τα πείτε μετά. Αλλά πρώτα περιμένετε να τα δείτε.
Είναι σαν να βάζουμε έναν αστρολόγο να μιλήσει για αστρονομία, μπορεί να κάνει μια προσπάθεια αλλά τελικά θα αρλουμπολογήσει..
Fairy, να σου θυμίσω ότι ο Έλληνας ξέρει πολύ καλά τη σημαίνει πορεία από παλαιότερες, χειρότερες εποχες. Δεν περίμενε τα χθεσινά για να μαζευτεί σπίτι του. Έχει περάσει πολύ χειρότερα και το ξέρουμε. Απλά εκέι που θέλω να καταλήξω είναι ότι όταν πας σε μια πορεία, για οποιονδήποτε λόγο, να είσαι έτοιμος για όλα και μετά να μην ψάχνεις εξηλαστήρια θύματα για να χρεώσεις τις μελανιές σου.
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #547 στις: 09/03/07, 22:58 »
Επίσης, να σημειωθεί ότι είναι εξοργιστικό άτομα λυκείου ακόμα να έχουν γνώμη για το τι τρέχει στα πανεπιστήμια. Εντάξει, παιδιά, θα μπείτε και θα μας τα πείτε μετά. Αλλά πρώτα περιμένετε να τα δείτε.
Τωρα θα πεσουν ολοι πανω σου, γιατι ως γνωστον αυτοι που μιλανε και κανουν επανασταση εδω μεσα ( πλην 2 ατομων Σοφιας και inthewoods ) ειναι του Λυκειου!
Και απορω..κανεις μα κανεις γονεας δεν απορει που στο διαολο πανε ολα αυτα τα Λυκειοπαιδα; Δηλαδη τι να πω πια....Φταινε και τα παιδια, αλλα περισσοτερο φταινε οι γονεις!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος FAIRY-The return!

  • Νεραϊδοπαρμένη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Γυναίκα
  • que serra serra.
    • Προφίλ
    • 90ίλες
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #548 στις: 09/03/07, 23:06 »
Pa.... Ποτε μίλησα εγώ για την κατασταση που επικρατεί μέσα στα πανεπιστήμια??....Σε συζητήσεις του στυλ "αν καταργείται το ασυλο στα πανεπιστιμια, κατα ποσο οι συνελευσεις ειναι νοθευμενες, αν συμφωνω με τα ιδιωτικα πανεπιστημια" δεν συμμετεχω...Γιαυτο και εχω να απαντησω πολυ καιρο! Και γενικα σε θέματα που δεν με παίρνει δεν μιλάω...Εκτος αν για τα επεισόδια πρέπει να εχεις μπει στο πανεπιστήμιο για να μπορείς να εχεις άποψη...  ::)

Παράθεση
Βεβαια μια βομβα μολοτωφ καταστρεφει περιουσια,ετσι; Οποτε δεν ειναι τοσο επικινδυνη!Αρα ο κατοχος της δεν ειναι στυγνος επαγγελματιας!

Ναι....Εκτος αν για σενα είναι το ίδιο το να σπασει μια καμερα/βιτρινα/ (έστω και το κουβουκλιο του τσολια) με το να ξυλοκοπηθει ενας αθώος, και να υποστεί όλες τις επιπτώσεις των χημικών (δακρυγόνων) που αναφέρθηκαν πιο πριν

Παράθεση
Απλά εκέι που θέλω να καταλήξω είναι ότι όταν πας σε μια πορεία, για οποιονδήποτε λόγο, να είσαι έτοιμος για όλα και μετά να μην ψάχνεις εξηλαστήρια θύματα για να χρεώσεις τις μελανιές σου.

Δηλαδη για να καταλάβω...Το θεωρείς φυσιολογικό να πηγαίνει κάποιος κοινός πολιτης σε μια πορία και να τρώει ξύλο?...Τα θελε και τα παθε...ε?

Αποσυνδεδεμένος Ιμπανεζιος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aστυνομία και αλητεία Μέρος 2ο
« Απάντηση #549 στις: 09/03/07, 23:14 »
Επίσης, να σημειωθεί ότι είναι εξοργιστικό άτομα λυκείου ακόμα να έχουν γνώμη για το τι τρέχει στα πανεπιστήμια. 
:o :o
Γουσταρω να βλεπω τετοια ποστ... ::) ::) ::)


Επισης θελω να πω οτι για ακομη μια φορα το ξυλο το φαγαν οι φοιτητες και οχι οι "αναρχικοι"...
Γιατι αραγε;; ???
Ρωτησα το Αγιο Πνευμα αν υπαρχει σωτηρια και μου ειπε:"Γουτ γουτ..."