Αποστολέας Θέμα: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis  (Αναγνώστηκε 37409 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GreekElectronica

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
    • Sakis Gouzonis
Μετά την κυκλοφορία τεσσάρων επιτυχημένων άλμπουμ στις 08.08.08, 09.09.09, 10.10.10 και 11.11.11, ο διεθνώς πολυβραβευμένος συνθέτης Σάκης Γκουζώνης επιστρέφει στις 12.12.12 με το 5ο του μουσικό άλμπουμ, που φέρει τον γενικό τίτλο "Vast Victory",

Το "Vast Victory" διατίθεται για δωρεάν κατέβασμα σε μορφή MP3 μέσα από τον επίσημο ιστοχώρο του συνθέτη στο www.SakisGouzonis.com. Στον ίδιο ιστοχώρο, οι ακροατές μπορούν να βρουν και παλαιότερα άλμπουμ του συνθέτη, τα οποία διατίθενται επίσης για δωρεάν κατέβασμα.

Ο Sakis Gouzonis, νικητής πολλών διεθνών μουσικών διαγωνισμών και από τους πιο επιτυχημένους ανεξάρτητους καλλιτέχνες που δεν υποστηρίζονται από δισκογραφικές εταιρείες ή εταιρείες μάρκετινγκ, έγινε ιδιαίτερα γνωστός μέσα από το μεγαλύτερο Αμερικανικό μουσικό κοινωνικό δίκτυο MySpace, όπου η επίσημη σελίδα του www.myspace.com/sakisgouzonis ξεπερνά σήμερα τα 360.000 εγγεγραμμένα μέλη.
Δωρεάν ηλεκτρονική και κινηματογραφική μουσική σε μορφή MP3 στο www.SakisGouzonis.com

Αποσυνδεδεμένος vartanis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεγαλωσα.....
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #1 στις: 13/12/12, 11:11 »
Μπράβο Σάκης, πάντα τέτοια.
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε:
www.myspace.com/vartanis

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #2 στις: 13/12/12, 14:56 »
Το παρακάτω απόσπασμα είναι απο το official site...

"Sakis has an extensive history of touring and playing live. Up to now, he has given more than 1.000 live performances in many Greek cities and towns, such as Athens, Thessaloniki, Larisa, Volos, Katerini, Trikala, Serres, Kavala, Drama, Korinthos, Karditsa, and Elassona. Many thousands of people have been touched and blessed by his inspiring and full of positive energy music.

Ψάχνω στο youtube να βρω κανένα βιντεάκι απο κάποια απο τις 1.000 εμφανίσεις και δεν βρίσκω τίποτα........μάλλον θα κάνω κάτι λάθος.

Μετά έψαξα να βρώ κάποια φωτογραφία στο google βάζοντας στο search "sakis gouzonis". Δεν βγήκε τίποτα!! (εκτός απο την φωτό με το καπελάκι).

Διεθνείς διακρίσεις και βραβεία, χιλιάδες λάιβ παραστάσεις.......ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ!??

Διάολε, εγώ είμαι μόλις ένα χρόνο με μία μπάντα, έχουμε κάνει καμμιά δεκαριά εμφανίσεις και υπάρχουν τουλάχιστον 10 βιντεάκια και καμμιά πενηνταριά φωτογραφίες στο διαδίκτυο..(και χωρίς να έχουμε και διεθνή βραβεία)  :D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 15/12/12, 12:49 από Απόλλων »
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #3 στις: 13/12/12, 16:38 »
περίεργα φαίνονται τα πράγματα....
όντως, σε μια αναζήτηση που έκανα κι εγώ, κάποια διεθνής αναφορά στον Sakis Gouzonis δεν βρέθηκε...πέρα από παρόμοιες ενημερωτικές αναρτήσεις...

έχω μια παρατήρηση και μια απορία....

παρατήρηση: το "Strong" μοιάζει (βασικά είναι ίδιο) με το "I Feel Love" της Donna Summer

απορία:
Μετά την κυκλοφορία τεσσάρων επιτυχημένων άλμπουμ στις 08.08.08, 09.09.09, 10.10.10 και 11.11.11, ο διεθνώς πολυβραβευμένος συνθέτης Σάκης Γκουζώνης επιστρέφει στις 12.12.12 με το 5ο του μουσικό άλμπουμ

το '13 που ρχεται τι θα κάνεις? ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #4 στις: 13/12/12, 17:06 »
Ακουγοντας τα μου δημιουργηθηκε αυτη η εντυπωση των new age CDs που τα αγοραζες 5 μαζι με 10€. Οταν εφτανες σπιτι ειχες εκεινη τη χαρα πως ξεγελασες τον παραγωγο, το καταστημα και την εταιρια...αλλα ακουγοντας τα πρωτα 2 CD διαπιστωνες πως μαλλον εκεινοι σε κοροϊδεψαν αφου στην ουσια επροκειτo ειτε για κακογραμμενα κομματια, ειτε για κομματια που ειχαν παραχθει απο ενα workstation ( με αυτοματους ρυθμους ) με μια βασικη μελωδια.


Οσον αφορα το International Composition Competition που εγινε στο Βολο...δεν ξερω πως οριζεται καποιος ως multi award composer, arranger, orchestrator, κλπ αλλα απεχει αρκετα απο τα δικα μου κριτηρια.

Δεν λεω πως η μουσικη ειναι ασχημη ( αυτη η 80ιλα που αποπνεει μ' αρεσει ), απλως δεν ξερω εαν αυτη η παρουσιαση αντιστοιχει σε αυτο που ακουμε!
« Τελευταία τροποποίηση: 13/12/12, 17:10 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #5 στις: 13/12/12, 17:10 »
new age CDs που τα αγοραζες 5 μαζι με 10€. Οταν εφτανες σπιτι ειχες εκεινη τη χαρα πως ξεγελασες τον παραγωγο, το καταστημα και την εταιρια...αλλα ακουγοντας τα πρωτα 2 CD διαπιστωνες πως μαλλον εκεινοι σε κοροϊδεψαν
άσ'τα....δραματική εμπειρία....  :-\ :-\ :'(

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #6 στις: 14/12/12, 15:24 »


Οσον αφορα το International Composition Competition που εγινε στο Βολο...δεν ξερω πως οριζεται καποιος ως multi award composer, arranger, orchestrator, κλπ αλλα απεχει αρκετα απο τα δικα μου κριτηρια.

Θα σου δείξω τώρα πως ορίζεται.
Ιδού τα αποτελέσματα του "διαγωνισμού"...


5th COMPOSITION COMPETITION VOLOS 2007
Category digital dance music

1st prize.....Chrisoula Mischou (Kavala, Greece)
2nd prize.... - (τίποτα, κενό)
3rd prize.....Sakis Gouzonis


6th COMPOSITION COMPETITION VOLOS 2008
Category digital dance music

1st prize.....Chrisoula Mischou (Kavala, Greece)
2nd prize.... - (τίποτα, κενό)

3rd prize.....Sakis Gouzonis




7th COMPOSITION COMPETITION VOLOS 2009
Category digital dance music


1st prize.....Chrisoula Mischou (Kavala, Greece)
2nd prize.... - (τίποτα, κενό)
3rd prize.....Sakis Gouzonis




8th COMPOSITION COMPETITION VOLOS 2010
Category digital dance music

1st prize.....Sakis Gouzonis
2nd........(τίποτα, κενό)
3rd........(τίποτα, κενό)

http://www.foudoulis.gr/composition/notifications.htm

Φαίνεται βαρέθηκε η Χρυσούλα να βγαίνει πρώτη, αποσύρθηκε, κι έτσι άνοιξε διάπλατα ο δρόμος για τον Σάκη!! :D ;D
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #7 στις: 14/12/12, 15:54 »
αυτός ο "τίποτα, κενό" γιατί πήρε δύο θέσεις το 2010?
συμμετείχε με δύο κομμάτια?

 ;D ;D :P

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #8 στις: 14/12/12, 16:10 »
Φαίνεται βαρέθηκε η Χρυσούλα να βγαίνει πρώτη, αποσύρθηκε, κι έτσι άνοιξε διάπλατα ο δρόμος για τον Σάκη!! :D ;D

Χαχαχαχααχαχαχαχαχαααααα
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος GreekElectronica

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
    • Sakis Gouzonis
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #9 στις: 15/12/12, 09:42 »
Φίλε, vartanis, να σαι καλά. Ευχαριστούμε.

Όσο για τους 4 υπόλοιπους, που μπήκαν για να συκοφαντήσουν και δυσφημήσουν δημόσια τον Σάκη, θα πούμε μόνο 2 πραγματάκια, χωρίς να ασχοληθούμε ξανά.

Ας συγκρίνουμε το background των 4 αυτοδιοριζόμενων κριτών του Σάκη (groovymood, hot_sauce, freemind, atav) με αυτό του Σάκη.


Sakis Gouzonis
Διεθνή Βραβεία: 7
Διεθνείς Διακρίσεις: 3
Επίσημες κυκλοφορίες άλμπουμ διεθνώς: 5
Αριθμός οπαδών στα social media: Περίπου 400.000

groovymood
Διεθνή Βραβεία: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Διεθνείς Διακρίσεις: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Επίσημες κυκλοφορίες άλμπουμ διεθνώς: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Αριθμός οπαδών στα social media: Ασήμαντος (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Αγαπημένη ενασχόληση: Κράξιμο επιτυχημένων καλλιτεχνών σε φόρουμ.

hot_sauce
Διεθνή Βραβεία: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Διεθνείς Διακρίσεις: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Επίσημες κυκλοφορίες άλμπουμ διεθνώς: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Αριθμός οπαδών στα social media: Ασήμαντος (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Αγαπημένη ενασχόληση: Κράξιμο επιτυχημένων καλλιτεχνών σε φόρουμ.

freemind
Διεθνή Βραβεία: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Διεθνείς Διακρίσεις: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Επίσημες κυκλοφορίες άλμπουμ διεθνώς: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Αριθμός οπαδών στα social media: Ασήμαντος (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Αγαπημένη ενασχόληση: Κράξιμο επιτυχημένων καλλιτεχνών σε φόρουμ.

atav
Διεθνή Βραβεία: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Διεθνείς Διακρίσεις: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Επίσημες κυκλοφορίες άλμπουμ διεθνώς: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Αριθμός οπαδών στα social media: Ασήμαντος (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Αγαπημένη ενασχόληση: Κράξιμο επιτυχημένων καλλιτεχνών σε φόρουμ.


Όσο για τον έναν από τους πολλούς διαγωνισμούς στους οποίους έχει συμμετάσχει ο Σάκης και στους οποίους αναφέρθηκαν τα μέλη που συκοφάντησαν δημόσια τον Σάκη, δεν βρίσκουμε κάτι το περίεργο. Έτσι έκρινε τις συγκεκριμένες 2-3 χρονιές ο διοργανωτής του διαγωνισμού και διευθυντής του Εξεταστικού Κέντρου του Trinity College κ. Γ. Φουντούλης (μαζί με τα υπόλοιπα μέλη της επιτροπής) και έτσι έπραξε με βάση τις συμμετοχές που παρέλαβε. Οι παύλες (-) δείχνουν ότι δεν υπήρχαν μουσικά έργα άξια να καταλάβουν τις συγκεκριμένες θέσεις. Δεν έβγαινε τότε ντε και καλά 1ος, 2ος και 3ος νικητής, χωρίς να το αξίζουν.  Και ο Ολυμπιακός με τον Παναθηναϊκό εναλλάσσονται στην κορυφή, όχι επί 2-3 χρόνια που έτυχε στην συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά επί 20-30 χρόνια και βάλε. Αυτό όμως, δεν μειώνει ούτε στο ελάχιστο την αξία και την ιστορία των 2 ομάδων.

Τα παραπάνω είναι απλά τροφή για σκέψη και τίποτα περισσότερο. Αντί να κάθεστε να χάνετε ώωωωωωρες σε ένα φόρουμ συκοφαντώντας δημόσια Έλληνες πετυχημένους καλλιτέχνες, καθίστε να γράψετε όμορφη μουσική που πραγματικά θα αγαπήσει ο κόσμος και ξεκινήστε να μαρκετάρετε το brand name σας στο internet. Απλά, φιλική συμβουλή. Αν σας ενδιαφέρει η μουσική, θα αφιερώσετε ώρες εκεί. Αν δεν σας ενδιαφέρει ή δεν μπορείτε να γράψετε και αρέσκεστε σε ανούσια κραξίματα, μπορείτε να συνεχίσετε με παραθέσεις επί παραθέσεων. Εμείς όμως δεν θα ξανασχοληθούμε, μας απασχολούν πολύ πιο σημαντικά θέματα.

Greek Street Team
« Τελευταία τροποποίηση: 15/12/12, 10:00 από GreekElectronica »
Δωρεάν ηλεκτρονική και κινηματογραφική μουσική σε μορφή MP3 στο www.SakisGouzonis.com

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #10 στις: 15/12/12, 11:07 »
Επειδη εχω φτασει σε μια ηλικια που αυτες οι παιδιαριστικες συμπεριφορες τις θεωρω επιπεδο δημοτικου και "ο μπαμπας μου εμενα ειναι ο superman" θα σταθω στα εξης:

1) Το γεγονος πως εξεθεσες δημοσια το εργο σου, σημαινει πως πρεπει να το ακουσουμε, αρα και να το κρινουμε ως ακροατες.

Επειδη σε καποιους διαγωνισμους εχεις βραβευτει με καποια θεση ( και μαλιστα μονο σε ενα συγκεκριμενο διαγωνισμο, αν κρινω απο αυτα που διαβασα απο το profile sου ), δε σημαινει πως αυτο που θα κρινει ο ακροατης θα ειναι τα βραβεια σου, αλλα κυριως τη μουσικη σου.

Αν προσεξες, η κριτικη μου σταθηκε στο επιπεδο της παραγωγης και της συνθετικης "δεινοτητας" των κομματιων που ακουσα, ενω υπηρξε και μελος που θεωρησε πως ενα κομματι σου εχει σαφως ( και συγχωρα με, αλλα εχει ) αντεγραμμενη μελωδικη γραμμη απο ξενο κομματι.

2) Η ικανοτητα ενος συνθετη δεν κρινεται απο τα social media, αφου ολοι ξερουμε πως γινονται τα likes κι ολοι ξερουμε επισης πως το myspace ειναι το παρηκμασμενο παιδι των social media.

Ειλικρινα, και ο Νοτης Σφακιανακης εχει περισσοτερο κοσμο απο εσενα, ομως αυτο δεν τον κανει καλυτερο καλλιτεχνη απο εσενα, οποτε ο νοων νοητω!

3) Εψαξα με περιεργεια να δω πως οριζεται ο ενορχηστρωτης στην ηλεκτρονικη μουσικη, ενα ειδος που αγαπαω κι εχω ακουσει πολυ καλυτερες δουλειες απο αυτο που ακουσα στη σελιδα σου. Δουλειες ανθρωπων που σπουδασαν το αντικειμενο, δουλεψαν πανω στο χωρο της ηλεκτρονικης μουσικης και το ονομα τους θα μεινει ως πρωτοπορο στο τομεα.

Μην καρπωνεσαι ορολογιες που δεν γνωριζεις και δεν εχεις κατα νου ποσα χρονια σπουδων και μελετης χρειαζονται, ασχετα με ποιο ειδος ασχολεισαι!

4) Εαν σε καθε ακροατη που κανει μια κριτικη με αρνητικο χαρακτηρα επιτιθεσαι με τη μορφη "ξερεις ποιος ειμαι εγω, πες μου ποιος εισαι εσυ", τοτε μαλλον πρεπει να ωριμασεις και να αποκτησεις μια συμπεριφορα καλλιτεχνη.

Ποσο μαλλον οταν ο καλλιτεχνης περισσοτερο πλασαρει τα νουμερα του myspace, γραφει για multi-awarded καταστασεις, αλλα απο μουσικη ειναι σε επιπεδο 80s και συνθεσης μεσω απλων workstation.

5) Επειδη ποτε δεν ξερεις με ποιον μιλας ή τι μπορει να εχει κανει στη ζωη του, σε συμβουλευω φιλικα να αποφυγεις τη διαδικασια συγκρισης γιατι εδω μεσα υπαρχουν μελη που εχουν γραψει πολλακις καλυτερη μουσικη απο τη δικη σου! Αν ειχες την ορεξη, θα εψαχνες λιγο να βρεις τι παραγει η Ελλαδα και τι παραγουν οι "διαγωνισμοι" ενος ωδειου στο Βολο!




Αυτα τα ολιγα...και σε παρακαλω, μονο ο Ιουλιος Καισαρας στο Αστεριξ κι Οβελιξ μιλουσε για τον εαυτο του στον Α πληθυντικο...Κι αυτο οι σχεδιαστες του ( Γκοσινυ κι Ουντερζο ) το εκαναν μονο και μονο για να προκαλουν γελιο....
« Τελευταία τροποποίηση: 15/12/12, 11:10 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #11 στις: 15/12/12, 11:21 »
Φαντάζεσαι να είχα βγάλει δίσκους με το ψευδώνυμό μου σε κάποιο φόρουμ? ;D

όσο για το "αυτοδιοριζόμενοι κριτές"...αν είχατε αφιερώσει ελάχιστο χρόνο να δείτε τι γίνεται εδώ και στα πολλά άλλα φόρουμ που προωθείτε τον Sakis Gouzonis θα βλέπατε πως όταν ανεβαίνει μια δουλειά κρίνεται....δεν είναι διαφημιστικά σάιτ...

παρ'όλ'αυτά, δεν νομίζω πως κάναμε κάποια συκοφαντία....παρατέθηκαν κάποια γεγονότα και στοιχεία για τα οποία ρωτήθηκαν κάποια πράγματα...αν σας ενδιαφέρει να τα υποστηρίξετε καλώς....

και τέλος:
Δεν λεω πως η μουσικη ειναι ασχημη ( αυτη η 80ιλα που αποπνεει μ' αρεσει ), απλως δεν ξερω εαν αυτη η παρουσιαση αντιστοιχει σε αυτο που ακουμε!

edit: ένα μεγάλο "+1" στο τελευταίο ποστ του freemind

ΥΓ.σοβαρά έψαξες για δουλειές μας ως hot_sauce,atav,freemind και groovymood? ;D
Σα να ψάχνεις για το Ρουβά μέσω του sakrouv....

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #12 στις: 15/12/12, 12:50 »
groovymood
Διεθνή Βραβεία: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Διεθνείς Διακρίσεις: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Επίσημες κυκλοφορίες άλμπουμ διεθνώς: 0 (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Αριθμός οπαδών στα social media: Ασήμαντος (αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας)
Αγαπημένη ενασχόληση: Κράξιμο επιτυχημένων καλλιτεχνών σε φόρουμ.


Ούτε διεθνή βραβεία έχω ούτε διεθνείς διακρίσεις.
Η μπάντα στην οποία παίζω τώρα δηλώνει ερασιτεχνική (τα μέλη δλδ έχουν κάποιο άλλο βασικό επάγγελμα, δεν ασχολούνται αποκλειστικά με τη μπάντα).

ΟΜΩΣ, ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΠΑΝΤΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΨΑΧΤΗΡΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΒΙΝΤΕΟΣ ΑΠΟ ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ.
όπως πχ αυτό...

Loose Rag - "I'll Never Play The Blues", live at Vinlion Club



Μπορώ να σου πω ποιό ήταν το τελευταίο λάιβ που έπαιξα όπως και ποιό θα είναι το επόμενο για να έρθεις να με ακούσεις.
Εσύ μπορείς να κάνεις το ίδιο?
θα βρεις επίσης και αρκετές φωτογραφίες των μελών της μπάντας διασκορπισμένες στο διαδίκτυο.


Στη δική σου περίπτωση όμως δεν υπάρχει τίποτα.
"Ένας πολυβραβευμένος συνθέτης διεθνούς φήμης με πάνω απο 1.000 live εμφανίσεις" και το μόνο που υπάρχει είναι μια φωτογραφία ενός ανθρώπου με ένα καπελάκι?

Ποιός κοροιδεύει ποιόν λοιπόν?!  ;)

Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #13 στις: 15/12/12, 12:56 »
Έλεος ρε παιδιά...

To θέμα πάει στον κάδο.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #14 στις: 15/12/12, 13:15 »
Έλεος ρε παιδιά...

To θέμα πάει στον κάδο.

Sorry guys αλλά όταν αντιλαμβάνομαι ότι κάποιος μας δουλεύει (όλους μας, ανεξαιρέτως) νιώθω ότι πρέπει να πω κάτι.

Το έχω ξανακάνει στο παρελθόν  και θα το ξανακάνω και στο μέλλον
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος thomsot

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #15 στις: 15/12/12, 13:41 »
Εγω παντως ειμαι με το Saki το Gouzguonis  8)
« Τελευταία τροποποίηση: 15/12/12, 13:44 από thomsot »

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #16 στις: 18/12/12, 08:45 »
Το άκρον άωτον της υπερφίαλης συμπεριφοράς, και με ψεύτικα "παραμυθένια" στοιχεία λες και απευθύνεται σε παιδάκια.

Το "364,000+ fans" είναι μια εικόνα/banner που έφτιαξε ο ίδιος και την ανέβασε στο photobucket.com, και το link παραπέμπει στο msplinks.com το οποίο κάνει redirection στο sakisgouzonis.com
Για να κάνει κάποιος 1000 live εμφανίσεις θα πρέπει να παίζει (και πρώτα να βρει κάπου να παίζει) κάθε μέρα για 3 χρόνια, ή κάθε Παρασκευή-Σάββατο για 10 χρόνια.
Από το βιογραφικό: "Today, Sakis is still the most popular Greek artist on MySpace" ... μάλλον μέσα από μια κρίση ταυτότητας μπερδεύτηκε με τον Sakis Rouvas.

Δεν σχολιάζω άλλο...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #17 στις: 18/12/12, 11:55 »
Ας συγκρίνουμε το background των 4 αυτοδιοριζόμενων κριτών του Σάκη (groovymood, hot_sauce, freemind, atav) με αυτό του Σάκη.
..αν μας διαφεύγει κάτι, διορθώστε μας..
Σου διαφεύγουν τα εφόδια ευγένειας, συνεργατικότητας και έκφρασης ελεύθερου λόγου που είναι απαραίτητα για την συμμετοχή σου σε αυτό το forum. Προσωπικά εισηγούμαι να διαγραφής και να μην μας ξανατιμήσεις με την παρουσία σου. 

Και μία συμβουλή: Αυτή την παραμύθα με τις 1000 εμφανίσεις μαζέψτε την εσύ και ο Σάκης (αν δεν είστε το ίδιο πρόσωπο) γιατί στους καιρούς ανέχειας και φοροδιαφυγής που διανύουμε, δεν απέχεις πολύ από το να τηλεφωνήσει ο πρώτος θυμωμένος άνεργος που θα σε διαβάσει στην ΣΔΟΕ και να περάσουν από την Ελασσόνα, να δούν τον Σάκη, τι έναρξη έχει κάνει, τι βιβλία έχει, τι αποδείξεις έχει κόψει από τις 1000 εμφανίσεις και που δήλωσε τα έσοδα. Εντάξει αγοράκι μου?
« Τελευταία τροποποίηση: 18/12/12, 12:14 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος vartanis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεγαλωσα.....
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #18 στις: 18/12/12, 13:08 »
Παιδια, το ατομο δεν υπάρχει.
Παλιά ιστορία απο αλλο σαιτ, που εχει κλείσει.
Ανοιξαμε και σας περιμενουμε:
www.myspace.com/vartanis

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Free connections, find your partner without obligations
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #19 στις: 18/12/12, 13:13 »
Παιδες περιμενω γνωμες για το ατομο μου ως καλλιτεχνης!!!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #20 στις: 18/12/12, 13:37 »
Παιδες περιμενω γνωμες για το ατομο μου ως καλλιτεχνης!!!

επειδή βλέπω πως έχεις επιτυχία.....μια ερώτηση!

η γραμματοσειρά είναι Arial?

 :P

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Free connections, find your partner without obligations
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #21 στις: 18/12/12, 13:44 »
Παιδες περιμενω γνωμες για το ατομο μου ως καλλιτεχνης!!!

επειδή βλέπω πως έχεις επιτυχία.....μια ερώτηση!

η γραμματοσειρά είναι Arial?

 :P
Φιλως δε πιστευω να ειρωνευεσαι ετσι?Και για να εχουμε καλο ρωτημα το Hot ειναι το ονομα και Sauce επιθετο?Για τι σε εψαξα στο myspace,ρωτησα και τον Φοιβο και δε σε ξερει κανενας.Να προσεχουμε πως και σε ΠΟΙΟΝ μιλαμε, ετσι?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #22 στις: 18/12/12, 13:49 »
Φιλως δε πιστευω να ειρωνευεσαι ετσι?Και για να εχουμε καλο ρωτημα το Hot ειναι το ονομα και Sauce επιθετο?Για τι σε εψαξα στο myspace,ρωτησα και τον Φοιβο και δε σε ξερει κανενας.Να προσεχουμε πως και σε ΠΟΙΟΝ μιλαμε, ετσι?
;D

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #23 στις: 18/12/12, 13:51 »
Ποιός είναι ο Φοίβος; Τι επιτυχίες έχει κάνει; Έχει πάει στο Βόλο να τον κρίνουν ή λέμε ό,τι νά'ναι; Σας παρακαλώ να μη μπλέκουμε άσχετους στην κουβέντα μας...
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Vast Victory - Νέο άλμπουμ από τον Sakis Gouzonis
« Απάντηση #24 στις: 18/12/12, 15:06 »
μπορούμε να βρούμε μια άλλη φωτογραφία, σας παρακαλώ?
τη βαρέθηκα αυτή με το καπελάκι....

1000 λάιβ είναι αυτά!
να μην έχει δώσει και καμιά συνέντευξη?
κανά εξώφυλλο?
ένα group στο Facebook....ΕΣΤΩ!!! ΚΑΤΙ!!!!


@GreekElectronica
ξέρω....σου δίνω ιδέες..... ;D