Αποστολέας Θέμα: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....  (Αναγνώστηκε 6029 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« στις: 25/11/10, 08:32 »
Here's the deal που λέμε και στην Ελλάδα....επειδή την ακριβή ακουστική μου δεν μου πάει η καρδιά να την τρυπήσω για κρύσταλλους, μαγνήτες κτλ κτλ....είπα μιας και που πλησιάζουν οι γιορτές και θα μαζέψουμε και κανά φράγκο να τα ρίξω για την αγορά κάποιας ηλεκτροακουστικής.....
Το θέμα είναι ότι πάντα γούσταρα τρελά με ovation....τόσο εμφανισιακά..όσο και παικτικά (όσες δοκίμασα....).....ο προβληματισμός μου έρχεται στο ότι δεν έχω ακούσει καλά λόγια για τις ovation που ανήκουν στην κατηγορία κάτω του χιλιάρικου......


Τα μοντέλα που τσέκαρα και μ'αρεσαν είναι τα εξής:


http://www.thomann.de/gr/ovation_cc48_pd_celebrity_deluxe.htm
http://www.thomann.de/gr/ovation_1771ax_ccb_standard_balladeer.htm
http://www.musicstore.de:80/en_EN/GRD/Ovation-Celebrity-44-DLX-MD-A/E-WFB-Waterfall-Burst/art-GIT0019879-000
http://www.musicstore.de:80/en_EN/GRD/Ovation-2778AX-Standard-Elite-BK-Black/art-GIT0014730-000?recId=23180bad-0abf-4bae-8abd-cdd85824b108&campaign=EPOQ
http://www.musicstore.de:80/en_EN/GRD/Ovation-6778AX-4-Std-Elite-NT-Natural/art-GIT0018361-000?recId=3b15afdf-fb3b-4892-b4d0-f29e37ca04a5&campaign=EPOQ


Με επικρατέστερες την πρώτη και την τελευταία....


Εννοείται ότι έχω σκοπό να ψάξω και να δοκιμάσω....απλά θέλω να πάρω και μερικές απόψεις επι του θέματος απο κάποιον που έχει κάποια εμπειρία παραπάνω....


Τενκ ιου in advance.... :P


AA....τα χρήματα είναι απο 500 μέχρι 700 γιούρα....και για να είμαι ξεκάθαρος...για να μην παιδεύεστε άδικα....δεν θέλω να μου προτείνετε άλλες εναλλακτικές σε μάρκες..απλά να συζητήσουμε το value for money στις συγκεκριμένες.... ;)

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #1 στις: 25/11/10, 09:45 »
Κοίτα... οι ovation γενικά δεν φημίζονται για τον original acoustic ήχο τους, λόγω πλαστικής πλάτης βγαίνει λίγο ρηχός και "πλαστικός", αλλά αυτά είναι περί ορέξεως...
Πάντως και οι δύο που σου αρέσουν είναι καλές για τα λεφτά τους (η τελευταία είναι ΠΟΛΥ καλύτερη), από εκεί και πάνω λόγο έχουν τα ξύλα και τα ηλεκτρονικά που ανεβάζουν δραματικά το κόστος.
Θα σε συμβούλευα πάντως (δεν ξέρω για τις δύο που σου αρέσουν) στα ηλεκτρονικά να συμπεριλαμβάνεται και anti-feedback για τα live (και όχι μόνο).
Το μόνο μειονέκτημα των ovation είναι ότι θα μοιάζεις με τον Νταλάρα... lol
« Τελευταία τροποποίηση: 25/11/10, 09:51 από elrich »

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #2 στις: 25/11/10, 11:10 »
Κοίτα... οι ovation γενικά δεν φημίζονται για τον original acoustic ήχο τους, λόγω πλαστικής πλάτης βγαίνει λίγο ρηχός και "πλαστικός", αλλά αυτά είναι περί ορέξεως...

Λυπάμαι, αλλά καμία σχέση, ο ήχος τους είναι πολύ γεμάτος και οργανικός ακριβώς λόγω της πλάτης, η καμπυλότητα της οποίας είναι ιδανική για την ενίσχυση και προσδίσει την ιδιαίτερη χροιά που έχουν. Επίσης ηχογραφούν καταπληκτικά από τα onboard electronics που έχουν.

....απλά θέλω να πάρω και μερικές απόψεις επι του θέματος απο κάποιον που έχει κάποια εμπειρία παραπάνω....
Εάν θέλεις να παίζεις ακουστικά σε ακροατήριο που κάθεται κοντά/μπροστά σου, από όσες Ovation έχουν περάσει απο τα χέρια μου, ή έχω ακούσει στην πράξη, θα σου πρότεινα να πάρεις μία με την παραδοσιακή τρύπα στο κέντρο, όπως πχ η Balladeer, ο ήχος τους απλώνει και γεμίζει καλύτερα τον περιβάλοντα χώρο του μουσικού.

Εάν σε ενδιαφέρει να παίζεις ηλεκτροακουστικά με ενίσχυση, πάρε μία από τις πιο όμορφες με τις τρύπες ψηλά, που έχουν και ακόμα πιο ιδιαίτερο ήχο, απλά η συμβουλή μου είναι να μην επιλέξεις "ρηχή" (Shallow Bowl) στο πάχος του σώματος της αλλά "πλήρη" (Deep Contour), και ας είναι λίγο πιο δύσκολη στο κράτημα, τις έχω ακούσει πλάι πλάι και η χροιά της ρηχής υστερεί λίγο, όταν παίζεις ακουστικά, ενώ η πλήρης είναι καταπληκτική.   
« Τελευταία τροποποίηση: 25/11/10, 13:19 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος marathon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • www.customshop.gr
    • Προφίλ
    • customshop
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #3 στις: 25/11/10, 11:32 »
...επειδή την ακριβή ακουστική μου δεν μου πάει η καρδιά να την τρυπήσω για κρύσταλλους, μαγνήτες κτλ κτλ....

1) Για να βάλεις ένα μαγνήτη σε μία ακουστική, δεν χρειάζεται να τρυπήσεις
http://www.fishman.com/products/details.asp?id=46


2) Υπάρχει και η λύση της κάψας. Έχω αυτές
http://www.thomann.de/gr/shadow_sh712_tonabnehmer.htm
οδηγούμενες από ένα
http://www.fishman.com/products/details.asp?id=42
και ο ήχος είναι εντυπωσιακός...νάναι καλά ο Fishman

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #4 στις: 25/11/10, 15:08 »
Καταρχάς να ευχαριστήσω για τις απαντήσεις...να διευκρινήσω..ο ακουστικός ήχος δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ καθώς την κιθάρα την θέλω για κονσόλα κυρίως (είτε για λαιβ, είτε για ηχογραφήσεις..)...


...., απλά η συμβουλή μου είναι να μην επιλέξεις "ρηχή" (Shallow Bowl) στο πάχος του σώματος της αλλά "πλήρη" (Deep Contour), και ας είναι λίγο πιο δύσκολη στο κράτημα, τις έχω ακούσει πλάι πλάι και η χροιά της ρηχής υστερεί λίγο, όταν παίζεις ακουστικά, ενώ η πλήρης είναι καταπληκτική.   



Σε κονσόλα υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ τους?





Θα σε συμβούλευα πάντως (δεν ξέρω για τις δύο που σου αρέσουν) στα ηλεκτρονικά να συμπεριλαμβάνεται και anti-feedback για τα live (και όχι μόνο).




Το op-pro που φοράει η std elite (η τελευταία δλδ) ακόμα και στο site της ovation δεν αναφέρει κάτι για το feedback....και δεν το έψαξα ακόμα πολύ σε άλλα reviews καθώς μόλις γύρισα απο σχολή....


...επειδή την ακριβή ακουστική μου δεν μου πάει η καρδιά να την τρυπήσω για κρύσταλλους, μαγνήτες κτλ κτλ....

1) Για να βάλεις ένα μαγνήτη σε μία ακουστική, δεν χρειάζεται να τρυπήσεις
http://www.fishman.com/products/details.asp?id=46



Ναι, αλλά μετά κρέμεται το καλώδιο σαν τσουτσούνι..... :-\


Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #5 στις: 25/11/10, 15:43 »
Ναι, αλλά μετά κρέμεται το καλώδιο σαν τσουτσούνι..... :-\

ναι αλλά κρατάς τον ήχο της γ**άτης ακριβής σου κιθάρας και γλιτώνεις και ~500Ε

Αποσυνδεδεμένος marathon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • www.customshop.gr
    • Προφίλ
    • customshop
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #6 στις: 25/11/10, 16:46 »
Ναι, αλλά μετά κρέμεται το καλώδιο σαν τσουτσούνι..... :-\
Δεν κρέμεται γιατί το περνάς εσωτερικά στο κάτω μέρος εκεί που βάζεις το λουρί που ήδη έχει τρύπα...όλα εγώ πρέπει να τα σκέφτομαι? ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #7 στις: 25/11/10, 16:53 »
Ναι, αλλά μετά κρέμεται το καλώδιο σαν τσουτσούνι..... :-\
Δεν κρέμεται γιατί το περνάς στο κάτω μέρος εκεί που βάζεις το λουρί που ήδη έχει τρύπα...όλα εγώ πρέπει να τα σκέφτομαι?


Μάστα...πέρα απο το σαρκασμό......μάλλον δεν σκέφτηκες πως για να λέω ότι θα κρέμεται....σημαίνει ότι δεν έχει τις π**αριές για το λουρί....συνεπώς ΔΕΝ ΕΧΕΙ τρύπα....είναι καθαρά ακουστικό όργανο.......αν είχε τρύπα...λες να ήμουν τόσο χαζός ώστε να μιλάω για τρύπημα κτλ κτλ? πήξαμε στους έξυπνους.....
και επειδή κατα πάσα πιθανότητα η απάντηση σου θα είναι "δεν ανεφερες ότι ειναι καθαρά ακουστικό όργανο, και δεν έχει τρύπα ούτε για λουρι....".....να σου απαντήσω προκαταβολικά ότι το θέμα δεν λέγεται "πως να κάνω την ακουστική μου, ηλεκτροακουστική?"...
cheers....και μερικές φορές ας βουτάμε τη γλώσσα στο μυαλό πριν απαντήσουμε και πριν περάσουμε τους άλλους για χαζούς....... ;)


p.s. και επειδή τροποποιήσες το μήνυμα σου...και έβαλες τις φατσούλες.....τώρα ναι...το παίρνω για χιούμορ.... ;)  οπότε άκυρο και το δικό μου προκλητικό ύφος στο post μου.....απλά χωρίς τις φατσούλες έμοιαζε σα να με περνάς για χαζό.... ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 25/11/10, 16:55 από master of puppets »

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #8 στις: 25/11/10, 17:16 »
Λυπάμαι, αλλά καμία σχέση, ο ήχος τους είναι πολύ γεμάτος και οργανικός ακριβώς λόγω της πλάτης, η καμπυλότητα της οποίας είναι ιδανική για την ενίσχυση και προσδίσει την ιδιαίτερη χροιά που έχουν. Επίσης ηχογραφούν καταπληκτικά από τα onboard electronics που έχουν.

Εμένα πάντως adr1ane, από όσες ακουστικές έχουν περάσει από τα χέρια μου, η ovation είχε τον ποιό "ηλεκτρονικό" ήχο, πάντα βέβαια μιλώντας για χρήση των ηλεκτρονικών και όχι unplugged. Αυτή είναι και η ιδιαίτερη χροιά τους όπως λες και εσύ, που όμως αν έχεις συνηθίσει μια ζωή να παίζεις με συμβατικές θα σε ξενίσει...  δεν είπα ότι δεν έχουν καλό ήχο, απλά ότι είναι διαφορετικός από των συμβατικών. Βέβαια μια όλη κι όλη δοκίμασα, ίσως και να ήταν αστοχία του μοντέλου ή της στιγμής...
Ακόμα και μια APX-7 Yamaha που έχω ακουγόταν αρκετά πιο "ακουστική", για να μη μιλήσω και για μια θεϊκή Ibanez που δυστυχώς την έδωσα.
Βέβαια η γνώμη σου σίγουρα είναι πιο βαρύνουσα από τη δική μου και θα πάω πάσο... ίσως να πάω να τις ξαναακούσω τώρα που θέλω μια δωδεκάχορδη...
« Τελευταία τροποποίηση: 25/11/10, 17:22 από elrich »

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #9 στις: 25/11/10, 17:18 »
Λυπάμαι, αλλά καμία σχέση, ο ήχος τους είναι πολύ γεμάτος και οργανικός ακριβώς λόγω της πλάτης, η καμπυλότητα της οποίας είναι ιδανική για την ενίσχυση και προσδίσει την ιδιαίτερη χροιά που έχουν. Επίσης ηχογραφούν καταπληκτικά από τα onboard electronics που έχουν.


Εμένα πάντως adr1ane, από όσες ακουστικές έχουν περάσει από τα χέρια μου, η ovation είχε τον ποιό "ηλεκτρονικό" ήχο, πάντα βέβαια μιλώντας για χρήση των ηλεκτρονικών και όχι unplugged. Βέβαια μια όλη κι όλη δοκίμασα, ίσως και να ήταν αστοχία του μοντέλου ή της στιγμής...
Ακόμα και μια APX-7 Yamaha που έχω ακουγόταν αρκετά πιο μεστή, για να μη μιλήσω και για μια θεϊκή Ibanez που δυστυχώς την έδωσα.
Βέβαια η γνώμη σου σίγουρα είναι πιο βαρύνουσα από τη δική μου και θα πάω πάσο... ίσως να πάω να τις ξαναακούσω τώρα που θέλω μια δωδεκάχορδη...



http://www.thomann.de/gr/ovation_cse445rb_celebrity_se.htm  ;D


την τσέκαρα κι αυτήν να πω την αλήθεια...... ;D  και ακόμα το σκέφτομαι.....αλλά έχω τις επιφυλάξεις μου....

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #10 στις: 25/11/10, 17:22 »
.. η γνώμη σου σίγουρα είναι πιο βαρύνουσα από τη δική μου και θα πάω πάσο... ίσως να πάω να τις ξαναακούσω τώρα που θέλω μια δωδεκάχορδη...

Οχι απαραίτητα, διότι απόψεις και γούστα είναι αυτά, αλλά πράγματι δώσε τους άλλη μία ευκαιρία, εγώ προσωπικά τις έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση.

http://www.thomann.de/gr/ovation_cse445rb_celebrity_se.htm  ;D
την τσέκαρα κι αυτήν να πω την αλήθεια...... ;D  και ακόμα το σκέφτομαι.....αλλά έχω τις επιφυλάξεις μου....

Βέβαια ξεχνάς σόλα με bends κλπ, αλλά για ακόρντα, νομίζω θα είναι το κάτι άλλο..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #11 στις: 25/11/10, 17:25 »
http://www.thomann.de/gr/ovation_cse445rb_celebrity_se.htm  ;D


την τσέκαρα κι αυτήν να πω την αλήθεια...... ;D  και ακόμα το σκέφτομαι.....αλλά έχω τις επιφυλάξεις μου....

Να σoυ πω τη μαύρη αλήθεια, η 6χορδη θα σου φανεί πιο ευέλικτη... εγώ την δωδεκάχορδη τη μόνη φορά που τη χρησιμοποίησα ήταν για να παίξω σε live το "dead or alive"....

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #12 στις: 25/11/10, 17:33 »
http://www.thomann.de/gr/ovation_cse445rb_celebrity_se.htm  ;D


την τσέκαρα κι αυτήν να πω την αλήθεια...... ;D  και ακόμα το σκέφτομαι.....αλλά έχω τις επιφυλάξεις μου....

Να σoυ πω τη μαύρη αλήθεια, η 6χορδη θα σου φανεί πιο ευέλικτη... εγώ την δωδεκάχορδη τη μόνη φορά που τη χρησιμοποίησα ήταν για να παίξω σε live το "dead or alive"....



κλισέ.... ;D ;D


γενικά μ'αρέσει ο ήχος της 12χορδης.....με είχε μαγέψει μια taylor του '80 που είχε ο ιδιοκτήτης απο το στούντιο που πηγαίναμε παλιά....αλλά ποτέ δεν έκατσα να σκεφτώ σοβάρα της αγορά κάποιας 12χορδης....


α...adr1ane...τελικά το πάχος του σωματος που ανέφερες έχεις σημαντικές διαφορές και όταν η κιθάρα είναι πλαγκαρισμένη ή μονο σε ακουστικό ήχο?

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #13 στις: 25/11/10, 17:45 »
α...adr1ane...τελικά το πάχος του σωματος που ανέφερες έχεις σημαντικές διαφορές και όταν η κιθάρα είναι πλαγκαρισμένη ή μονο σε ακουστικό ήχο?
Δυστυχώς έχει διαφορές και "πλαγκαρισμένη". Πρόσφατα βάλαμε πλάϊ πλάϊ δύο σε ένα live event στην Πάργα και του φίλου μου ήταν Shallow και η διαφορά ακόμα και από τα ηλεκτρονικά ήταν αρκετή, όχι όσο η ακουστική διαφορά που είναι έκδηλη, αλλά για μένα ήταν ικανή.
Προτείνω, αφού θέλεις για ηχογράφηση, αν όχι το Deep Contour που είναι και λίγο κτήνος μεταξύ μας, να την πάρεις με Mid Depth Bowl Body.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #14 στις: 25/11/10, 17:51 »
α...adr1ane...τελικά το πάχος του σωματος που ανέφερες έχεις σημαντικές διαφορές και όταν η κιθάρα είναι πλαγκαρισμένη ή μονο σε ακουστικό ήχο?
Προτείνω, αφού θέλεις για ηχογράφηση, αν όχι το Deep Contour που είναι και λίγο κτήνος μεταξύ μας, να την πάρεις με Mid Depth Bowl Body.


Οι περισσότερες που έχω δει έχουν mid depth bowl...γι'αυτο απογοητεύτηκα έτσι όπως το είπες αρχικά....σίγουρα πρέπει να βγω στη γύρα...


για τους θεσσαλονικείς...ξέρουμε ποιος φέρνει σαλόνικα ovation?

Αποσυνδεδεμένος marathon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • www.customshop.gr
    • Προφίλ
    • customshop
Απ: Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #15 στις: 25/11/10, 18:12 »

Ναι, αλλά μετά κρέμεται το καλώδιο σαν τσουτσούνι..... :-\ 
Δεν κρέμεται γιατί το περνάς στο κάτω μέρος εκεί που βάζεις το λουρί που ήδη έχει τρύπα...όλα εγώ πρέπει να τα σκέφτομαι?


Μάστα...πέρα απο το σαρκασμό......μάλλον δεν σκέφτηκες πως για να λέω ότι θα κρέμεται....σημαίνει ότι δεν έχει τις π**αριές για το λουρί....συνεπώς ΔΕΝ ΕΧΕΙ τρύπα....είναι καθαρά ακουστικό όργανο.......αν είχε τρύπα...λες να ήμουν τόσο χαζός ώστε να μιλάω για τρύπημα κτλ κτλ? πήξαμε στους έξυπνους.....
και επειδή κατα πάσα πιθανότητα η απάντηση σου θα είναι "δεν ανεφερες ότι ειναι καθαρά ακουστικό όργανο, και δεν έχει τρύπα ούτε για λουρι....".....να σου απαντήσω προκαταβολικά ότι το θέμα δεν λέγεται "πως να κάνω την ακουστική μου, ηλεκτροακουστική?"...
cheers....και μερικές φορές ας βουτάμε τη γλώσσα στο μυαλό πριν απαντήσουμε και πριν περάσουμε τους άλλους για χαζούς....... ;) 


p.s. και επειδή τροποποιήσες το μήνυμα σου...και έβαλες τις φατσούλες.....τώρα ναι...το παίρνω για χιούμορ.... ;)   οπότε άκυρο και το δικό μου προκλητικό ύφος στο post μου.....απλά χωρίς τις φατσούλες έμοιαζε σα να με περνάς για χαζό.... ;D 
Oμολογώ, χωρίς φατσούλες, ότι δεν κατάλαβα ότι δεν είχε κρεμαστάρια...απλά έτσι έκανα στη δικιά μου

Αποσυνδεδεμένος kotamauri

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ovation κάτω του χιλιάρικου.....
« Απάντηση #16 στις: 12/12/10, 17:05 »
φιλε αν σε ενδιαφερει εχω μια προς πωληση tanglewood ovation ηλεκτροακουστικη την εχω ανεβασει στο poulato.gr


http://www.poulato.gr/various/var_ad_details.php?ad_id=18632


Η τιμη εχει αλλαξει και ειναι στα 170 (απο 400 που την ειχα αγορασει), δεν την εχω βγαλει απο το δωματειο και την δινω με σκληρη θηκη
 αν σε ενδιαφερει στειλε στο e mail      kota_mauri@yahoo.gr

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
9493 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/03, 16:45
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
Ovation

Ξεκίνησε από Alchimistis Τα καλύτερα...

18 Απαντήσεις
11523 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/09, 14:12
από hot_sauce (φλουτσ)
9 Απαντήσεις
4089 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/08, 16:53
από mace
17 Απαντήσεις
6141 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/07/10, 17:03
από G&B
4 Απαντήσεις
3188 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/12, 15:50
από adr1anos
0 Απαντήσεις
1640 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/12, 21:05
από kospas12345
13 Απαντήσεις
8689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/12, 12:51
από hot_sauce (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
2762 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/13, 15:36
από 314style
6 Απαντήσεις
3486 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/14, 18:13
από bigfoot
2 Απαντήσεις
1997 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/22, 21:41
από BitCollector