Αποστολέας Θέμα: Ακουω τις εντυπωσεις σας απο το νεο ορχηστρικό κομμάτι μου!  (Αναγνώστηκε 3778 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Xαιρετώ και πάλι!

Έκανα upload στο Myspace ένα καινούριο ορχηστρικό με τίτλο "Break whatever Breaks you"

Είναι αρκετά δυνατό όπως υποδηλώνει και ο τίτλος του

Τα σχόλιά σας επιθυμητά!

www.myspace.com/mikemossproject

Ευχαριστώ!

ΜΙΚ
« Τελευταία τροποποίηση: 04/08/08, 10:47 από mikemoss »

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: New instrumental uploaded - Break whatever Breaks you
« Απάντηση #1 στις: 03/07/08, 00:55 »
Τρομερό mike....πάρα πολύ καλό ...2-3 σημεία μου φάνηκαν λίγο "κάπως" αλλά τα προσπερνώ αμέσως....!
Ωραία ...δάκτυλα....
Θες να μοιραστείς λίγα πράγματα για την ηχογράφηση?
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: New instrumental uploaded - Break whatever Breaks you
« Απάντηση #2 στις: 03/07/08, 11:42 »
Σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια! :)

Θα μοιραστώ τα της ηχογραφησης αν μοιραστεις κι εσυ τα 2-3 σημεία που σου φάνηκαν καπως  ;)

Τα περισσοτερα που χρησιμοποιώ αναφέρονται στα Info του Myspace...
Eνδεικτικά: ESP Κιθάρα μέσα από έναν παλιό marshall που έχω και μέσα από ένα processor της digitech.
Η ηχογράφηση είναι συνδυασμός direct σήματος στην καρτα ήχου και ηχογραφημένου από ένα μικρόφωνο.

Τώρα βεβαίως έχει πέσει και αρκετό eqing μέσα στο qubase...

Drums και bass ειναι όλα Plugins

Eλπίζω να σε κάλυψα

MIKE
« Τελευταία τροποποίηση: 03/07/08, 11:43 από mikemoss »

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: New instrumental uploaded - Break whatever Breaks you
« Απάντηση #3 στις: 03/07/08, 12:29 »
Απλά στην εισαγωγή το riff αυτό που αργότερα επαναλαμβάνεται κιολας ενω καταλαβαίνω τι ήθελες (έτσι νομίζω δηλαδή), νομίζω πως δε κυλλάει και τόσο ομαλά....δε groovαρει έτσι ώστε όταν κάνεις το κόψιμο να σου γυρίσει το κεφάλι στραβα απο το κουνημα.....αν με καταλαβαίνεις... ίσως αν άλλαζες κάτι απο την ενορχήστρωση σου ώστε να υπήρχε μεγαλύτερη συμμετοχή σε αυτό ή αν άλλαζες λίγο το πως κυλλάει...
Και το δευτερο ήταν στο τέλος του κομματιού (3:50) που σου "κόβεται" λίγο ο αυτοσχεδιασμός(?).....
Αυτά...
Πάντως είσαι πολύ καλός παικτης τα συγχαρητήρια μου και πάλι...πολύ ωραίο tone στα χέρια σου και πάλι...τρομερά σηκώματα με ποικιλία στο χρώμα τους.....κρίμα που τα ακούμε μόνο στο τέλος του κομματιού, σίγουρα θα μου άρεσαν περισσότερα....!
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: New instrumental uploaded - Break whatever Breaks you
« Απάντηση #4 στις: 03/07/08, 14:50 »
Απλά στην εισαγωγή το riff αυτό που αργότερα επαναλαμβάνεται κιολας ενω καταλαβαίνω τι ήθελες (έτσι νομίζω δηλαδή), νομίζω πως δε κυλλάει και τόσο ομαλά....δε groovαρει έτσι ώστε όταν κάνεις το κόψιμο να σου γυρίσει το κεφάλι στραβα απο το κουνημα.....αν με καταλαβαίνεις... ίσως αν άλλαζες κάτι απο την ενορχήστρωση σου ώστε να υπήρχε μεγαλύτερη συμμετοχή σε αυτό ή αν άλλαζες λίγο το πως κυλλάει...
Και το δευτερο ήταν στο τέλος του κομματιού (3:50) που σου "κόβεται" λίγο ο αυτοσχεδιασμός(?).....
Αυτά...
Πάντως είσαι πολύ καλός παικτης τα συγχαρητήρια μου και πάλι...πολύ ωραίο tone στα χέρια σου και πάλι...τρομερά σηκώματα με ποικιλία στο χρώμα τους.....κρίμα που τα ακούμε μόνο στο τέλος του κομματιού, σίγουρα θα μου άρεσαν περισσότερα....!

Μα αυτο ηθελα να αποφυγω...την τυπικη εισαγωγη τετοιου τυπου... το  ριφφ αν και υπακουει στο ιδιο τεμπο με το ρυθμικο στην πραγματικοτητα ειναι σε εντελως διαφορετικο μετρημα... οτι ακους ειναι ηθελημενο. Στο 3΄50 δεν καταλαβαινω τι εννοεις :)

Αλλα αφου σου ακουγεται ετσι... ειναι ζητημα του καθενος ;)

Ευχαριστω για το χρονο και τα καλα σου λογια!

ΜΙΚΕ
« Τελευταία τροποποίηση: 03/07/08, 14:52 από mikemoss »

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: New instrumental uploaded - Break whatever Breaks you
« Απάντηση #5 στις: 03/07/08, 16:33 »
Για το 3:50 το ξανάκουσα...και ...οκ... μάλλον έχεις δίκιο ...τι μάλλον, προφανώς δηλαδή γιατί εσύ ξέρεις τι ηθελες να παίξεις και οχι εγω !!! χαχα!!
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Σκοτώνει φίλε mike. Δεν θα αναλυθώ σε λεπτομέρειες. Αν ανέβει απειροελάχιστα η παραγωγή στις κιθάρες θα είναι πραγματικά άψογο!

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σκοτώνει φίλε mike. Δεν θα αναλυθώ σε λεπτομέρειες. Αν ανέβει απειροελάχιστα η παραγωγή στις κιθάρες θα είναι πραγματικά άψογο!

Και σε ξαναευχαριστω... ;D

Ε τα δειγματα που ακουτε εδω δεν θα ειναι και στο τελικο αποτελεσμα, προφανως γιατι το myspace λογω χωρου υποθετω, ριχνει την ποιοτητα στα κομματια και επισης θα υπαρξει η βοηθεια επαγγελματια για την μιξη, το eq, το mastering και λοιπες πολυ σημαντικες διαδικασιες... Ολα εν καιρω ομως

Να σαι καλα, τα λεμε
ΜΙΚΕ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
92 Απαντήσεις
34878 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/07, 23:31
από d3vilsoul
2 Απαντήσεις
2505 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/05, 00:53
από Kostas Ladopoulos
4 Απαντήσεις
3099 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/07, 13:02
από King Lui
3 Απαντήσεις
2054 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/10, 02:54
από zeromancer
4 Απαντήσεις
2005 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/08/10, 23:47
από freemind
17 Απαντήσεις
5957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/11, 20:58
από hot_sauce (φλουτσ)
12 Απαντήσεις
3079 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/11, 09:33
από Spyros Delta
2 Απαντήσεις
2758 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/18, 23:22
από Dagoth
0 Απαντήσεις
1935 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/20, 21:14
από Mike Moss
49 Απαντήσεις
16724 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/22, 21:54
από hawk13