Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτης για rock-blues  (Αναγνώστηκε 12255 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS33

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Ενισχυτης για rock-blues
« στις: 27/01/09, 14:41 »
γεια σε ολους ειναι το πρωτο μου post εδω,προσφατα αγορασα μια fender tele αμερικανικη  και ενω ημουν ετοιμος να αγορασω εναν fender hot rod deluxe δυστυχως μου συνεβη κατι και δεν εχω τα χρηματα τι μπορω να αγορασω με 400-450ευρω?μιλαω μονο για λαμπατο ενισχυτη και αν γινεται κατι που να θυμιζει fender,εχω ακουσει καλα λογια για τον kustom defender υπαρχει βεβαια και o fender blues junior που ειναι fender αλλα τα 15w ειναι λιγα.
« Τελευταία τροποποίηση: 27/01/09, 14:57 από KOSTAS33 »

Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #1 στις: 27/01/09, 15:18 »
Γεια χαρα και καλοπαιχτη η κιθαρα.
Τον kustom τον εχω ακουσει και ειναι αρκετα καλος ενισχυτης για τα χρηματα του. Απο την αλλη τα 15 watt του junior ειναι υπεραρκετα για μελετη στο σπιτι αλλα και για live σε καποιο μικρο μαγαζι. Νομιζω οτι οποιον και απο τους 2 και να παρεις θα εισαι καλυμενος. :)
on blackened wings i fly...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #2 στις: 27/01/09, 16:15 »
με 600Ε 50άρης Randall full λάμπα....

μετά είδα στο νετ πως κ ο Kustom είναι 50άρης...15άρης κατάλαβα...
πάντως κ ο Randall αξίζει αλλά είναι 150Ε πάνω...ότι θες...

να πας να τους ακούσεις....
« Τελευταία τροποποίηση: 27/01/09, 16:20 από hot_sauce »

Αποσυνδεδεμένος les paul

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #3 στις: 27/01/09, 16:17 »
καλησπερα φιλε μου,καλοπαιχτη η κιθαρα σου.
αν μου επιτρεπεις,φιλικα παντα, εγω θα σου προτεινα να κανεις λιγο υπομονη και να παρεις μια και καλη τον ενισχυτη που θες(fender hot rod deluxe) γιατι αργα ή γρηγορα θα σε " τρωει" να τον αποκτησεις οποτε θα πανε "τζαμπα" τα λεφτα που θα δωσεις τωρα,με καποια βεβιασμενη κινηση.απο κει περα τωρα αν επιγει η αποκτηση ενος ενισχυτη εγω απο τους αλλους δυο θα σου προτεινα τον kustom defender.ριξε μια ματια και σ'αυτο το thread: Απ: Αξιοπρεπής Λαμπάτος 50w με λιγότερα από 400€ - Kustom Defender
οπου ο φιλος Ανδριανος παραθετει πολλα στοιχεια γι'αυτον τον ενισχυτη και μπορεις να καταλαβεις αν οντως σου ταιριαζει(βεβαια απαραιτητη ειναι η δοκιμη και μαλιστα με τη δικη σου κιθαρα).
ευχομαι να κανεις την καλυτερη δυνατη επιλογη.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #4 στις: 27/01/09, 17:37 »
« Τελευταία τροποποίηση: 27/01/09, 19:51 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS33

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #5 στις: 28/01/09, 14:28 »
ευχαριστω πολυ,φιλε εννοεις τον randall rg50tc?αν ναι τον δοκιμασα προσφατα δεν μου αρεσε το ηχοχρωμα του
ειναι πιο πολυ για μεταλλιες νομιζω,τα χρηματα που μπορω να διαθεσω δυστυχως ειναι αυτα και ολο και μειονονται
για αυτο οτι γινει θα γινει αμεσα,στο μελλον αν εχω τα χρηματα τον πουλαω και παιρνω αυτον που θελω,διαβασα το post θα παω και αυριο να τον ακουσω και αν μου αρεσει...,πολυ καλος ειναι ο peavey classic αλλα?σε αυτα τα χρηματα κατι αλλο(εκτος peavey vakveking)υπαρχει?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #6 στις: 28/01/09, 15:41 »
Ναι αυτόν εννοούσα...
εμένα με εντυπωσίασε η σχετική ευελιξία του αλλά και το ότι έχοντας τη δυνατότητα να τσιτώσεις την προενίσχυση και να έχεις χαμηλά τον τελικό, μπορείς να ακόυς  τις δυνατότητές  του σε χαμηλές εντάσεις...
μετά υπάρχουν κ οι HARLEY BENTON γι αυτή την τιμή αλλά δν έχω ακούσει κάποιον για να σου προτείνω συγκεκριμένα...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #7 στις: 29/01/09, 11:27 »
αν μου επιτρεπεις,φιλικα παντα, εγω θα σου προτεινα να κανεις λιγο υπομονη και να παρεις μια και καλη τον ενισχυτη που θες(fender hot rod deluxe) γιατι αργα ή γρηγορα θα σε " τρωει" να τον αποκτησεις οποτε θα πανε "τζαμπα" τα λεφτα που θα δωσεις τωρα,με καποια βεβιασμενη κινηση.

Συμφωνώ απόλυτα από προσωπική πικρή εμπειρία...

Αν μπορείς απόφυγε τον randall rg50tc. Στα reviews στο Harmony ο RG50TC παίρνει μόνο 6,7 (16 responses) σε sound quality.
Μάλιστα κάποιοι αναφέρουν ότι πλάι πλάι με έναν RG100G2, ο G2 είναι ανώτερος και ας είναι τρανζιστοράτος.
Ξέρω ότι πολλές φορές γράφονται βλακείες και άλλες φορές γίνεται προσπάθεια να διαβληθούν κάποιοα προϊόντα αλλά γενικά τα reviews στο Harmony δίνουν ένα στίγμα.

Στα πολύ λίγα λεφτά, η βέλτιστη λύση με λαμπάτο φαίνεται να είναι ο BLACKHEART που έχουν γράψει φίλοι πολύ καλά λόγια και φαίνεται να έχει στην Ελλάδα ιδιαίτερη μεταπωλητική αξία (όπως έχει φανεί ξεκάθαρα για όποιον παρακολουθεί λίγο τις Αγγελίες).
Μπορείς να τον πάρεις είτε σε COMBO BH15-112 είτε με ακόμα λιγότερα λεφτά σε Κεφαλή BH5H με κάποιο οικονομικό μεγάφωνο 12" που μπορείς να βρείς και εδώ άνετα, ή ακόμα και να φτιάξεις μόνος σου!
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS33

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #8 στις: 29/01/09, 12:11 »
καλημερα σας,οπως αναφερω και πιο πανω απεκλισα τον randall rg50tc μετα απο δοκιμη,επειδη το καλοκαιρι παιζουμε καποια lives σε εξωτερικο μικρο σχετικα χωρο και χωρις κονσολα πιστευω πως καλυτερα να παρω κατι στα
50watts και οχι στα 15 για να ειμαι σιγουρος οτι θα με καλυψει,φιλε Ανδριανε διαβασα ενα post που αναφερεσε στον kustom defender εχεις προσωπικη αποψη?

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #9 στις: 29/01/09, 17:13 »
φιλε Ανδριανε διαβασα ενα post που αναφερεσε στον kustom defender εχεις προσωπικη αποψη?

Όχι φίλε, δεν τον έχω και πέρα από διάφορα videos και reviews δεν έχω προσωπική εμπειρία.
Θα ήθελα πολύ κάποιος να μας κάνει μία ανάλυση πρώτο χέρι, γιατί ακούγεται πολύ αξιόλογος στα λεφτά του!
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #10 στις: 30/01/09, 17:25 »
Εμένα πάλι τα 15 Watt μέχρι στιγμής με έχουν καλύψει σε όλους τους μικρούς χώρους χωρίς να χρειαστεί να τσιτώσω τον ενισχυτή...κάπου υπάρχει ένα ενδιαφέρον ποστ σχετικά με το πόσο λίγο αυξάνεται η ένταση σε σχέση με τα watt, ψαξ'το λίγο. Τώρα πιο συγκεκριμένα για όσους έχω παίξει από αυτούς που αναφέρθηκαν συν έναν:

Blues Junior - δοκιμασμένη και σίγουρη λύση, τον έχει ο άλλος κιθαρίστας της μπάντας και έχει βρει τη χαρά του (κι εμείς μαζί). Ωραία καθαρά, τέλειος για bluesy βρώμικα, και με αρκετά καλό reverb.
Peavey Classic 30 - έπαιξα με αυτόν μια φορά σε live σε ένα μαγαζί...ωραίος, δυνατός και αρκετά ευέλικτος.
Blackheart Handsome Devil BH15-112 - τον περιμένω από μέρα σε μέρα από thomann! Δοκίμασα τον αντίστοιχο 5άρη και μου άρεσε πολύ (δεν είχε τον 15άρη φυσικά ο Νάκας)- ωραία, ουδέτερα καθαρά και αρκετά γκάζια, και τον παρήγγειλα. Μόνο μειονέκτημα για μένα ότι δεν έχει reverb. Θα γράψω περισσότερα όταν φτάσει.
Laney LC15 - έχω το παλιότερο μοντέλο (το LC15R) το οποίο σαν features είναι ουσιαστικά ίδιο με το νέο, σαν ήχος είναι μια χαρά και από ένταση δε χρειάστηκε να παιχτεί ποτέ πάνω από το 6/10 με το gain στο...2 (για live μιλάμε, το σπίτι αντέχει μέχρι 3/10 ζόρικα), αλλά δυστυχώς από αξιοπιστία άστο καλύτερα. Άλλοι βέβαια δεν είχαν μέχρι στιγμής προβλήματα με τους δικούς τους. Δεν ξέρω αν το νέο μοντέλο (LC15-110) είναι πιο αξιόπιστο / καλή κατασκευή, πάντως αξίζει μια... ακοή.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #11 στις: 30/01/09, 23:35 »
Φτου-φτου σκορδα  ;D

Τεσπα, για τα συγκεκριμενα λεφτα, θα σου προτεινα και γω peavy classic και τον fender blues junior. Γενικα αυτοι οι ενισχυτες παιζουν πολυ σε αυτην την κατηγορια. Καλοι οι harley benton και οι blackheart, αλλα αφου το budget σου τους σηκωνει τους αλλους... γιατι οχι? ;)

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #12 στις: 31/01/09, 01:22 »
Αν καποιος συνδέσει τον Blues junior με καθαρο gain σε πεταλιερα ή πεταλακι για metal, θα βγάλει τέτοιο ήχο;
Δηλ. αν τον περασεις απο εφφε δεν θα αποδώσει για άλλα ειδη μουσικής; (μεταλ, hard rock κλπ).
Αυτη η ερώτηση ειναι για μενα γιατι σκεφτομαι και εγω να παρω αυτο τον ενισχυτη μιας και ειναι ο φθηνοτερος λαμπατος (5 λαμπες) με κάτω απο 400€(αγγλια).
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS33

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #13 στις: 31/01/09, 14:12 »
ακουσα πως πλεον το thomann δεν στελνει με αντικαταβολη και πλεον χρεαζεται πιστωτικη καρτα ισχυει?αν ναι υπαρχει καποιο καταστημα που να στελενει χωρις καρτα?

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #14 στις: 31/01/09, 14:47 »
ακουσα πως πλεον το thomann δεν στελνει με αντικαταβολη και πλεον χρεαζεται πιστωτικη καρτα ισχυει?αν ναι υπαρχει καποιο καταστημα που να στελενει χωρις καρτα?

Ο thomann εστελνε με αντικαταβολη Ελλαδα; Το musicstore στελνει με αντικαταβολη νομιζω.

"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #15 στις: 02/02/09, 15:30 »
Αν καποιος συνδέσει τον Blues junior με καθαρο gain σε πεταλιερα ή πεταλακι για metal, θα βγάλει τέτοιο ήχο;
Δηλ. αν τον περασεις απο εφφε δεν θα αποδώσει για άλλα ειδη μουσικής; (μεταλ, hard rock κλπ).
Αυτη η ερώτηση ειναι για μενα γιατι σκεφτομαι και εγω να παρω αυτο τον ενισχυτη μιας και ειναι ο φθηνοτερος λαμπατος (5 λαμπες) με κάτω απο 400€(αγγλια).

Μια χαρά συνεργάζεται με πετάλια...μην το φοβάσαι. Καλό είναι βέβαια να τον ακούσεις με το πετάλι που χρησιμοποιείς πριν τον παραγγείλεις.

ακουσα πως πλεον το thomann δεν στελνει με αντικαταβολη και πλεον χρεαζεται πιστωτικη καρτα ισχυει?αν ναι υπαρχει καποιο καταστημα που να στελενει χωρις καρτα?

Πράγματι δε στέλνει με αντικαταβολή, αλλά μπορείς να πληρώσεις με κατάθεση στο λογαριασμό τους (έμβασμα). Κάνεις την παραγγελία, πηγαίνεις και καταθέτεις τα χρήματα, και σου στέλνουν την παραγγελία μόλις τα λάβουν (συνήθως 1-2 μέρες μετά). Το κακό είναι ότι πληρώνεις περίπου 15 Ευρώ επιπλέον στην τράπεζά σου για το έμβασμα.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS33

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #16 στις: 02/02/09, 15:50 »
ειδα πως το musicstore εχει σχεδον ιδιες τιμες με το thomann απο αξιοπιστια τι γινεται?

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #17 στις: 02/02/09, 17:12 »
Δες σχετικό θέμα εδώ: http://forum.kithara.gr/index.php?topic=46356.0
και γενικά κοίταξε την ενότητα "Καταστήματα, αγορά" ->  http://forum.kithara.gr/index.php?board=83.0.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #18 στις: 02/02/09, 17:58 »
ειδα πως το musicstore εχει σχεδον ιδιες τιμες με το thomann απο αξιοπιστια τι γινεται?

ειναι αξιοπιστο οπως ο thomann  ;) αλλα πριν παρεις κατι ρωτα αμα το εχουν διαθεσιμο
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος A.P_mods

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #19 στις: 02/02/09, 19:16 »
Τόσο καιρό δεν είχα τον χρόνο να ασχοληθώ και να ενταχθώ στην παρέα σας εδώ στο φόρουμ.Ετσι θα επιχειρήσω να πω τα συμπεράσματα μου από τον Kustom Defender του οποιού είμαι κάτοχος μια εβδομάδα αφότου κυκλοφόρησε στον Thomann.
Συμπέρασμα 1ο: Εξαιρετικό value for money. Δεν νομίζω πως υφίσταται κατι τόσο καλό σε λάμπα, σε αυτή την κατηγορία τιμής.
Συμπέρασμα 2ο: Είναι ένας ενισχυτής ο οποίος προσανατολίζεται σε ήχους blues έως classic rock κυρίως, και δεν νομίζω οτι θα ικανοποιήσει και κάποιον ο οποίος είναι φαν του john norum ας πούμε.Ξεκινάμε:
Έχοντας το bright switch on, επιτυγχάνεται ένα περισσότερο british style ηχόχρωμα το οποιο θυμίζει VOX και μπορω να πω οτι ανετα με ενα πεταλάκι dist ή treble booster έχουμε Rory Gallagher , Ritchie Blackmore ήχους.Είναι αρκετά φιλικό σε πετάλια mid και plain gain. όχι όμως σε κάτι βαρύτερο.
Αντίθετα όταν το bright switch είναι στο off, έχουμε ένα american style ηχόχρωμα,το οποιο φέρνει στο μυαλό ήχους από Fender ,θυμίζοντας αυτόν τον 'κρεμώδη' ήχο των bluesmasters των 60's, B.B. King, Freddie King κλπ. και ακόμη stevie ray vaughan.Μαζί με ένα Ts-808 ή 9, και με κατάληλη ρύθμιση στο reverb,άνετα ακούμε τη Lenny ;)
Συμπέρασμα 3ο: Το Duo-Mod που ανεφέρουν και στο site της custom,είναι πραγματικότητα.Για παράδειγμα, χαμηλόνοντας το volume και τσιτώνωντας το master volume έχουμε μία όμορφη παραμόρφωση από τις λάμπες.Επίσης, τα ποτενσιόμετρα των μεταβολών (bass,mid,treble) είναι αρκετά ευαίσθητα στις αλλαγές για αυτό θα πρέπει να είστε προσεκτοί όταν θα αρχίσετε να ψάχνεται για τον ήχο σας.
Συμπέρασμα 4ο: Στον ενισχυτή αυτό μου αρέσει η ευελιξία και η δεκτικότητα σε πετάλια έως μεσαίου gain.Αλλα κυρίως όλη η υπόθεση για εμένα είναι το reverb.Απλά εξαιρετικό.
Συμπέρασμα 5ο (και τελευταίο :)): Είναι καλός και με μονούς μαγνήτες αλλά και με διπλούς.
Οι στοκ λάμπες μου φαίνονται οκ και έτσι δεν τις αλλάξα.

Φιλικά,

Αβραάμ
A.P_mods: mods σε πεταλάκια!!!
http://apmods.yooblog.gr

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #20 στις: 02/02/09, 19:43 »
Δεν ξεερω ποσοι θα με βρισουν αλλα αν μπορεις να βρεις κατι σε marshall jcm800 η 900(????) μεταχειρισμενο..????
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #21 στις: 03/02/09, 14:47 »
Δεν ξεερω ποσοι θα με βρισουν αλλα αν μπορεις να βρεις κατι σε marshall jcm800 η 900(????) μεταχειρισμενο..????

"Να θυμίζει Fender" είπε ο φίλος  :P...θα μου πεις γούστα είναι αυτά, αλλά ο jcm να του θυμίσει fender... ;D
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος BLUESPL

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #22 στις: 10/02/09, 12:48 »
Γεια χαρα,μολις χθες σας ανακλυψα διαβαζα για 3 ωρες θεματα που εχετε γραψει,μπραβο κανετε πολυ καλη δουλεια βοηθατε αρχαριους να βρουν τον δρομο τους,και εγω ειμαι περιπου αρχαριος παιζω blues 1 χρονο αλλα σε Η/Υ και εγω ψαχνω τον πρωτο μου ενισχυτη και σιγουρα θελω να ειναι λαμπα,ειμαι στην ιδια φαση με τον φιλο(που εχει ποσταρει εννοω)εχω στα σκαρια ενα συγκροτηματακι ποσα watt θα χρειαστω?μου αρεσει πολυ ο fender
blues junior τον ακουσα στο youtube αλλα ειναι 15w και πανακριβος,ο blackheart που αναφερεται τι λεει?τα χρηματα που μπορω να διαθσω ειναι 400ε.

Αποσυνδεδεμένος dimitris_sg

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #23 στις: 10/02/09, 13:52 »
Ο Blackheart επειδη τον εχω να σου πω οτι ειναι μια χαρα για τα λεφτα του. Ομως δεν ειναι οτι δινεις 300 ευρω και καθαρισες. Για την μουσικη που παιζεις θες ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ επιπλεον reverb γιατι απο μονος του ειναι πολυ ξερος, και απο κει και περα προσθετεις distortion εφε κτλ. Δηλαδη αποτελει μια πολυ καλη value for money βαση για να πειραματιστεις και να φτιαξεις τον καλο λαμπατο ηχο που θες.

Αποσυνδεδεμένος BLUESPL

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτης για rock-blues
« Απάντηση #24 στις: 10/02/09, 14:37 »
Συμφωνω φιλε hellknight με τα λεγομενα σου αλλα οταν εισαι φοιτητης και ο προυπολογισμος σου μικρος θελεις
κατι που να τα εχει ολα,ο kustom defender ειναι ενας τετοιος ενισχυτης?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
35 Απαντήσεις
14529 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/08/04, 16:14
από Αύγουστος
12 Απαντήσεις
5684 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/09/06, 05:20
από Stelios Sovolos
15 Απαντήσεις
7162 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/06, 02:38
από Νίκος
17 Απαντήσεις
6947 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/07, 19:31
από George_JimMorrison
15 Απαντήσεις
6450 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/08, 00:20
από themos
12 Απαντήσεις
7920 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/11, 20:01
από Fourier
5 Απαντήσεις
5843 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/11, 17:25
από Stinky
18 Απαντήσεις
8222 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/12, 09:34
από kostas80
33 Απαντήσεις
8955 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/14, 18:18
από tech21man
51 Απαντήσεις
13116 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/15, 15:30
από milemaster