Αποστολέας Θέμα: Oι καλύτερες ακουστικές κιθάρες κάτω από 200 Ευρώ  (Αναγνώστηκε 84278 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μπιφτέκι

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να περιμένουμε ένα παρόμοιο θέμα και για κλασικές-ηλ/κλασικές κιθάρες;  :D

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Να περιμένουμε ένα παρόμοιο θέμα και για κλασικές-ηλ/κλασικές κιθάρες;  :D

Άκρως απίθανο, δεδομένου ότι έχω από τον προηγούμενο αιώνα να πιάσω κλασσική κιθάρα στα χέρια μου...
« Τελευταία τροποποίηση: 07/12/13, 18:17 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Καλησπερα παιδια!μηπως μπορουμε να κανουμε μια ανανεωση στο θεμα?αν υπαρχει δηλαδη κατι αλλο με τα σημερινα δεδομενα που προτεινετε?εχουν περασει και 2 χρονια απο τοτε..Γενικα εγω σε αυτα τα λεφτα παω προς καποιες lag που εχω βρει...τι λετε?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Καλησπερα παιδια!μηπως μπορουμε να κανουμε μια ανανεωση στο θεμα?αν υπαρχει δηλαδη κατι αλλο με τα σημερινα δεδομενα που προτεινετε?εχουν περασει και 2 χρονια απο τοτε..Γενικα εγω σε αυτα τα λεφτα παω προς καποιες lag που εχω βρει...τι λετε?

Είναι κάτι που το έχω κατά νου, αλλά αυτή την εποχή θα ήταν δύσκολο λόγω έλλειψης χρόνου. Και απ' όσο είμαι σε θέση να διαπιστώσω με μια γρήγορη έρευνα, οι περισσότερες από τις κιθάρες αυτές (όσες είναι διαθέσιμες δηλαδή) κοστίζουν πλέον πάνω από 200 Ευρώ. Οπότε χρειάζεται να αλλάξουμε τα δεδομένα ως προς το περιεχόμενο ή το χρηματικό όριο στο οποίο θα κινηθούμε...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
μηπως μπορεις να μου δωσεις 2-3 ηλ/ακουστικες που μπορω να βρω και μεταχειρισμενες σε αυτα τα λεφτα?τι πιστευεις αξιζει καλυτερα?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Αν o προϋπολογισμό σου είναι αυστηρά περιορισμένος, θα σού έλεγα να κοιτάξεις την Epiphone AJ220S. Eπίσης σε αυτά τα λεφτά υπάρχoυν κάποιες καλές επιλογές από την Harley Benton, όπως η HB Custom. Μέχρι τα 150 Ευρώ, αυτές είναι οι καλύτερες κιθάρες που μπορώ να βρω αυτή τη στιγμή.

Λίγο παραπάνω υπάρχει η Lag Tramontane 66 που όμως δεν έχει καπάκι από συμπαγές ξύλο όπως οι άλλες, η Cort Earth 70NS που είναι πάντα υπολογίσιμη δύναμη σε αυτή την κατηγορία και η HBJC503CEQ που φαίνεται καλή επιλογή αν θέλεις ηλεκτροακουστική.

Πάνω από τα 200 Ευρώ υπάρχουν βέβαια πολύ περισσότερες επιλογές. Εξαρτάται από το χρηματικό σου όριο και τι ακριβώς ψάχνεις.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Σε ευχαριστω πολυ! το budget μου ειναι ταβανι 200..κοιτα για τις harley benton δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα και δεν νομιζω να παρω απο θωμα γιατι δεν υπαρχει πιστωτικη οποτε θα δωσω με αντικαταβολη που δν εχει..

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
δεν νομιζω να παρω απο θωμα γιατι δεν υπαρχει πιστωτικη οποτε θα δωσω με αντικαταβολη που δν εχει..

δε χρειάζεσαι πιστωτική.
μπορείς να πληρώσεις με paypal ή χρησιμοποιώντας την κάρτα ανάληψης σου ως χρεωστική.
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
αα ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
oπως βλεπω στην epiphone θα καταληξω ΠΑΛΙ!Ολες μου οι κιθαρες ειναι epiphone και ειμαι πολυ ευχαριστημενος οποτε λεω να καταληξω παλι εκει!τι λετε και για αυτην? http://www.polytopesystems.com/equipment/audio/guitar-bass/guitars/acoustic-guitars/epiphone-hummingbird-artist-faded-cherry-details
« Τελευταία τροποποίηση: 03/04/15, 16:00 από Pavl0s »

Αποσυνδεδεμένος Last_Rebel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Skype - magflitaVE
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Enjoy socializing and flirting without limits.
Καλησπέρα στην παρέα, πρώτο ποστ...


Για την hummingbird που ρωτάει ο φίλος, εγώ την αγόρασα πρόσφατα και για την τιμή της είμαι ικανοποιημένος για τα πρώτα μου βήματα στην ακουστική ( έχω βέβαια τηνhummingbird pro) . Ωραίος country-southern ήχος

Αποσυνδεδεμένος Pavl0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
ωραια χαιρομαι!λετε να παω κατευθειαν σε ηλ/ακουστικη ή να της βαλω εναν μαγνητη σε μια ακουστικη?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
H Hummingbird Pro που έχει ο Last Rebel δεν είναι η ίδια κιθάρα με την Hummingbird Artist που παραθέτεις. Η Pro έχει καλύτερα ξύλα, πιο όμορφη διακόσμηση (pickguard, inlays, κλπ) και είναι ηλεκτροακουστική. Aν θέλεις οπωσδήποτε ηλεκτροακουστική, ίσως θα ήταν καλύτερα να πάρεις εξ αρχής την Pro ή την AJ220SCE. Δες επίσης και τη Harley Benton ΗBJC503CEQ που είναι ακόμα κάτω από τα 200 Ευρώ και έχει αποσπάσει πολύ καλές κριτικές.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος kith_anna

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Πάνω που ετοιμαζόμουν να φτιάξω καινούριο thread για να ρωτήσω για ακουστική! Τέλεια! Ώρα για μελέτη λοιπόν  ;D

Αποσυνδεδεμένος BitCollector

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • 11110101110
    • Προφίλ
Στο νούμερο 10. Givson Venus Super Special, 6-Strings, Semi-Electric Guitar
Ωραίοι...  ;D

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
3250 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/07/03, 10:44
από jagmaster
3 Απαντήσεις
3763 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/08, 20:40
από Ibanezακιας
15 Απαντήσεις
7547 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/09, 10:21
από sokob
9 Απαντήσεις
7386 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/09, 21:16
από paranoid_gr
14 Απαντήσεις
34211 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/11, 19:45
από ScorpionsManiac
5 Απαντήσεις
3281 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/08/11, 14:48
από jason87
7 Απαντήσεις
5176 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/11, 15:12
από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος
52 Απαντήσεις
91817 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/15, 16:55
από Απόλλων
40 Απαντήσεις
70586 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/20, 11:31
από theycallmepacos
6 Απαντήσεις
5287 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/20, 22:48
από RomanGL