Αποστολέας Θέμα: Ποια ειναι η γνωμη σας για την συμμετοχη σε γκρουπ ?  (Αναγνώστηκε 9043 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostas80

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 690
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
^^^ βλέπω κι απ'αυτά και τα χαίρομαι τα παιδιά ... αλλιώς θα ήταν για φούντο η νέα γενιά  :P
www.alfacor.gr  ....  http://www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
ας μείνουμε στο θέμα περί συμμετοχής σε γκρουπ γιατι αν αρχισουμε τα παπουδιστικα περι νεων γενεών ...βρασε ρύζι ;D
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος dio21

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ENA RIFF ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ!
    • Προφίλ
το να εισαι σε μπαντα ειναι κατι.....
το να εισαι σε μπαντα με τους κολλητους σου να υπαρχει φοβερη χημεια(ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚ ΤΟΥ ΜΗΔΕΝΟς ΕΤΣΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΠΛΕς Κ ΟΜΟΡΦΕς ΙΔΕΕς)κ να εξελισεσται ΟΛΟΙ ο καθενας στο δικο του τομεα αυτο ειναι το ΤΕΛΕΙΟ!!!
εχω παιξει σε μπαντες, εχω κανει λαιβ,εχω γραψει σε στουντιο ντεμος,καθως κ τελευταια εχω γινει home stoudio player και συμφωνω οτι το συναισθημα ειναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ OTAN ΠΑΙΖΕΙς ΛΑΙΒ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΝΤΑ ΣΟΥ...ΑΠΛΑ ΠΕΤΑς!!!!!!

γινεσαι πιο καλος γενικα οταν εισαι σε μπαντα.....θελει υπευθυνοτητα κ σοβαροτητα το θεμα  εστω κ αν παιζεις για πλακα....για να βγει κατι καλο θελει πειθαρχια ,μελετη απο ολους.....Κ ΜΕΡΑΚΙ!!!!

αν αρχιζουν....''ωχ εχω αργησει γιατι εχω ραντεβου με την γκομενα'' η ''θα παιξω τοσες νοτες εγω κ τοσες εσυ'' οπως κ πολλα κ διαφορα αλλα....ΑΣΤΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!

ο καθενας νομιζω οτι μπανει σε μια μπαντα για τους δικους του λογους......

εγω αν εμπαινα παλι σε μπαντα θα κοιταγα ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΤΙ ΧΗΜΕΙΑ ΕΧΕΙς ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΕΛΗ Κ ΑΝ ΚΟΛΛΑΜΕ ΕΓΚΕΦΑΛΟΜΟΥΣΙΚΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑς!!!!!



οποτε το ρεζουμε για μενα ειναι.....
ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΜΠΑΝΤΑ(ΥΠΟ  ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙς)!!!!
αλλα αν δεν μπορεις να την βρεις ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΠΑΡΤΙ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΥΝΤΙΑΚΙ ΣΟΥ ΧΩΡΙς ΝΑ ΣΕ ΠΡΗΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑς Κ ΦΤΙΑΧΝΕΙς 100% ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΜΟΥΣΙΚΗ!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
μου θύμισες ενα μπλουζάκι που είχα δει και έγραφε

NO MONEY
NO JOB
NO GIRL


but... I'M IN A BAND !

 ;D ;D ;D
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος Guitarholic_punk

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
  • punk's not dead!!!
    • Προφίλ
Οι σχεσεις πρεπει να ειναι "οικογενειακες"... θα υπαρξουν βεβαια και διαφωνιες αλλα πρεπει να βρισκουν παντα λυση κ να μην μαλωνουν για ενα ριφ (δεν εχει κανενα νοημα)
Η κι8αρα ειναι η ποιο πιστη γκομενα!!!

Αποσυνδεδεμένος Κιθαρόβιος

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ας παραθέσω και γω την προσωπική μου εμπειρεία πάνω στο ωραίο αυτό θέμα...


Παίζω κιθάρα από 12 χρονών και μέχρι τα 27 έπαιζα μόνος μου στο δωμάτιο με τα cd μου, δεν είχα κάνει ούτε ένα live. Τώρα στα 30 μου είμαι σε 3 γκρουπ και παίζω live σχεδόν κάθε εβδομάδα. Είναι κάτι που ήθελα να το κάνω στην εφηβεία μου αλλά μου έκατσε μόλις τα τελευταία χρόνια. Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αν αυτό συνέβαινε στα 18 μου ας πούμε, φαντάζομαι ότι το επίπεδο μου (όχι μόνο από άποψη τεχνικής, αλλά και από την άποψη της αντίληψης της μουσικής γενικότερα), θα ήταν πολύ καλύτερο. Επειδή όμως με τα ''αν'' δεν πάμε μπροστά, το ξεπερνάω και χαίρομαι που μπορώ να εκφράζομαι μέσα από τα live και που κάνω τον κόσμο να χορεύει και να περνάει καλά, κατι που το έχει τόσο πολύ ανάγκη!!!


Άρα ΝΑΙ στη συμμετοχή σε γκρουπ, με τη προϋπόθεση να περνάς καλά και να εξελίσσεσαι σαν μουσικός (είτε επαγγελματικά, είτε ερασιτεχνικά) και σαν άνθρωπος...
 
Μ'αρέσει να μη λέω πολλά...

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πιστεύω οτι όποιος παίζει ένα rock όργανο, πρέπει να δώσει στον εαυτό την ευκαιρία να δοκιμάσει ένα γκρουπ. Δεν είναι απαράιτητο να παίξει σε Live.
Με την ίδια λογική ακριβώς που όποιος έχει γλώσσα, καλό είναι να τραγουδάει στο μπάνιο και με την παρέα του, αλλά δεν είναι απαραίτητο να φτάσει στο xfactor.

Το να βρεις μια μπάντα που έχει καλή επικοινωνία στόχους και γούστα είναι πολυ ανώτερο απο ένα Live.

Αποσυνδεδεμένος Harpwood

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Εραστής της τέχνης και της τζαζ
    • Προφίλ
- η μουσική είναι έκφραση. Είτε μόνος έιτε σε μπάντα πρέπει να γίνονται live και να μην παίζεις στους 4 τοίχους μόνος
- απόσπασμα από post του blog Art of Jazz Guitar : Have opportunities to play – sounds obvious, but many people become lifelong ‘practicers’ and forget that the performance aspect is what it’s all about. Private parties, concerts / gigs, school concerts, join an orchestra or band, attend courses, do exams, jam with friends … these are all chances to play music and have fun and......give practicing a reason.

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
μου θύμισες ενα μπλουζάκι που είχα δει και έγραφε

NO MONEY
NO JOB
NO GIRL


but... I'M IN A BAND !

 ;D ;D ;D




 ;D
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
40 Απαντήσεις
25916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/08/09, 20:35
από ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΕΛΛΟΣ
10 Απαντήσεις
5584 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/07, 15:30
από verdict94
37 Απαντήσεις
16768 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/09, 10:54
από Βραζίλης
966 Απαντήσεις
264618 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/15, 11:07
από atav (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
2777 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/08, 02:49
από Pandemonium
2 Απαντήσεις
2374 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/08, 13:49
από Baroness
13 Απαντήσεις
26070 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/08/14, 16:58
από vegos
117 Απαντήσεις
34812 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/08, 18:28
από petros1992
6 Απαντήσεις
4408 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/09, 15:09
από tatanka
1 Απαντήσεις
3973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/03/13, 09:44
από freemind