Αποστολέας Θέμα: Τι προτεινεται ηλεκτοακουστικη ή ηλεκτρικη?  (Αναγνώστηκε 13832 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος θανος_7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Σπεραααα!
λοιπον ειναι καμποσος καιρος που παιζω κλασικη κιθαρα και θελω να παρω καινουρια,και ιδου το διλυμα?ηλεκτρικη ή ελεκτρακουστικη?Κοιταχτε και οι δυο εχουν τα καλα τους.Με την ηλεκτρικη μπορεις να παιξεις και καποια κομματια που εχουν ακουστικο ηχο μπορεις να παιξεις και τα τρελα με την παραμορφωση!Ενω με την ηλεκτροακουστικη παιζεις τα κομματια με ακουστικο ηχο τελεια(π.χ photograph nickelback)αλλα μου εχουν πει οτι δεν εχει καθολου καλη παραμορφωση.ΑΑΑ!!Υπαρχει και το αλλο με την ηλεκτροακουκη μπορεις να πας και να την κουβαλας οπου γουσταρεις ενω με την αλλη οχι!!Βεβαια μην μου πειτε παρε οποια σου αρεσει.βασιστειτε στο οτι δεν παιζω και πολυ καιρο κλασικη και πειτε ποια θα ηταν για μενα καλυτερη με βαση αυτα που εχω γραψει παραπανω.Ευχαριστω!!! ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
γεια σου φίλε μου...σαν λιγότερο ειδικός έχω να σου παραθέσω ένα βασικό ( ίσως το βασικότερο ) ερώτημα..τι θέλεις να κάνεις...όπως έιπες η μία έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά όσον αφορά την υποστήριξη ( δλδ μονη της η ηλεκτρική...με τπτ..) , την μετακίνηση...τα χρήματα...και το τι παιζεις...δλδ αν θές να παιξεις μέταλ, ε μαλλον μια ηλεκτρική επιβάλεται..σκέψου αυτά...και το τί θες να κανεις εσυ και μετά βλέπουμε τι και ποιά είναι η καλύετρη επιλογή...εγω θα πρότεινα να αρχίσεις με ακουστική πάντως...αλλα..είπαμε..εγώ...λιγότερο ειδικός... ;)
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Για μέταλ η ηλεκτρκή είναι μονόδρομος (αν και τα τελευταία 10 χρόνια μέχρι το One σε κλασσική έπαιξα πριν πάρω ηλεκτρική...)
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Πάντως εγώ ξεκίνησα με κλασσική και όταν αργότερα συνέχισα με ηλεκρτοακουστική δυσκολεύτηκα πάρα πολύ γιατί είχα συνηθίσει να παίζω με δαχτυλισμούς και δεν μπορούσα να συνηθίσω την πένα....φυσικά οι χορδές ήταν σκληρές και τα δάχτυλά μου στην αρχή υπέφεραν. Σε συμβουλεύω και εγώ να πάρεις ακουστική...είναι πιο κοντά σε αυτό που θες και όπως είπε και ο Gabriel..η ηλεκτρική είναι μονόδρομος...Σημασία έχει φυσικά να ακολουθήσεις αυτό που εσύ θες. Πάντως, να ξέρεις πως στην αρχή θα παιδευτείς λιγάκι μέχρι να στρώσει το χέρι σου..Καλή συνέχεια σε ό,τι και αν διαλέξεις.
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος Conviction

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Άντρας
  • λαουτιέρης
    • Προφίλ
    • Frail Conviction Band Page
Κι εγώ πιστεύω αν δεν θέλεις να παίζεις μεταλ, καλό είνα να ξεκινήσεις με ακουστική για να παιδευτείς, όπως λέει και η Μένια..
Αν συνηθίσεις με την ακουστική, μετά όταν πιάσεις ηλεκτρική θα έχεις εξοικιωθεί με την πένα, την ταστιέρα και θα έχεις μόνο ν'ασχοληθείς με τα εφέ και τα χαρακτηριστικά του "ηλεκτρικού" παιξίματος, και θα έχεις μάθει να παίζεις καθαρά, πράγμα πολύ βασικό στη ηλεκτρική..

Αποσυνδεδεμένος θανος_7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Μενια ελα μου ντε που εγω ειμαι τοσο πορωμενος με την ακουστικη που παιζω και κλασσικη με πενα!!Και εκτος απο αυτο ενα παιδι πριν λιγες μερες μου εδωσε μια ηλεκτρικη,και καταλαβα οτι ο conviction ειχε δικιο η ηλεκτρικη εχει και αλλα κολπα!Τωρα Μενια αυτο που λες οτι υπεφερες με τις χορδες δεν ξερω αν υπαρξει τετοιο προβλημα με εμενα γιατι τωρα αν παιζεις ολη την ημερα κλασσικη τα χερια σου θα γινουν κομματια θες δεν θες!!Τελικα  με  βοηθησες πολυ και σε ευχαριστω πολυ για αυτο γιατι καταλαβα πραγματι οτι ειναι ποιο κοντα σε αυτο που θελω.Μαλλον η ηλεκτρικη το μονο πραγμα που θα εκανε ηταν να μου θολωνε τα μυαλα...ξερεις απο τα σολο που εβλεπα και τρελενομουν και ελεγα θελω και εγω να τα κανω αυτα.Αν και πιστευω πως και αυτο που λεει ο conviction ειναι πολυ σωστο γιατι οπως και να το κανεις και μεταλ να θελεις να παιξεις καλο θα ηταν η ακουστικη γιατι και αυτη θα σε παιδεψει με τον τροπο της και θα σε κανει καλυτερο.        Υ.Γ Μενια τι ακουστικη εχεις και τι χρωμα ειναι???Αν επιτρπετε?? :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Θάνο μου.., και εγώ όταν έφευγα με την κλασσική από το Ωδείο στο σπίτι έβγαζα την πένα...  ;) Αλλα να σου πω την αλήθεια, ακόμα δεν την έχω συνηθίσει.  Φαντάζεσαι τα εγκεφαλικά που έπαθε η καθηγήτριά μου όταν το ανακάλυψε..Απλά, επειδή μου αρέσει να παίζω με αρπισμούς, ήταν δύσκολο στην αρχή. Οι χορδές της ακουστικής είναι πιο σκληρές , και ο ήχος δεν ακουγόταν καλός..κάπου έχανε μέχρι να μάθω να βάζω την ανάλογη δύναμη. Έχω μία yamaxa σε κυπαρισσί. Όταν την είδα την ερωτεύτηκα και πέρασαν έξι μήνες μέχρι να την αποκτήσω..άρα καταλαβαίνεις πόση αδυναμία έχω στην μπέμπα μου. Το χειρότερο το έπαθα όταν η αδερφή μου καταλάθος έσπασε την κλασσική μου. Μία alhambra, κούκλα. Ξέρεις, αυτό το "κρακ" που ακούς και σου ραγίζει η καρδιά. Τώρα την έχω κρεμάσει στον τοίχο. Πάντως΄, καλή επιλογή...και εμένα με εντυπωσιάζουν τα solo...αλλα δεν αφήνω την ακουστική. Έχω δοκιμάσει ηλεκτρική αλλα δεν την αγάπησα τόσο..
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος θανος_7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Photo εχεις για την ακουστικη?Με πωρωσες με αυτο το κυπαρισσι και θελω να την δω,γιατι αμα μου ελεγες μαυρη ή μπλε θα ελεγα "α καλα ενταξει" αλλα τωρα κυπαρρισι???????

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Σε πληροφορώ οτι είναι κούκλα...Την πρωτοείδα σε φυσικό ξύλο αλλα όταν ο πωλητής μου την έδειξε στο φυλλάδιο και σε κυπαρισσί...ερωτεύτηκα, τι να σου πω. Επίσης, είναι το αγαπημένο μου χρώμα. Το πράσσινο γενικά ναι, είναι ψυχρό χρώμα αλλα είναι τόσο γήινο, σε ηρεμεί.(το δωμάτιό μου είναι βαμμένο κυπαρισσί με λαχανί....τρελό???) Σου προτείνω λοιπόν να κάνεις μια έρευνα αγοράς πριν αγοράσεις την κιθάρα σου και θα με θυμηθείς. Δυστυχώς δεν έχω κάποια φωτογραφία. Ίσως τις επόμενες μέρες την φωτογραφίσω με την ψηφιακή και την ανεβάσω.
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος poll_18

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Παιδια τις τελευταιες μερες και εγω αυτο σκεφτομουν και τωρα ειδα το post...οταν παιζω ακουστικη η χαρα δεν συγκρινεται με καμιας αλλης κιθαρας...παρολα αυτα καποια κομματια οταν τα παιξεις με την ηλεκτρικη ειναι αλλη φαση,ελπιζω να με καταλαβαινεται...π.χ το shine on you crazy diamond....αυτα τα κομματια δεν παιζονται με ακουστικη...τουλαχιστον δεν θα παρεις την ιδια χαρα με την ηλεκτρικη.Και μεζεψα καποια χρηματα,περιπου 700-800 ευρω και μεχρι χθες ειχα σπασει το μυαλο μ τι να παρω!!μια πιο καλη ακουστικη η μια πιο καλη ηλεκτρικη(γιατι εχω μια ηλεκτρικη αλλα απο τα φθηνοτερα μοντελα)και τελικα πηρα ηλεκτρικη αν και για να πω την αληθεια δεν περιμενω να μεινω τοσο ευχαριστημενος....αλλα απο τα λαθη μας μαθαινουμε!τι να κανουμε??..?..? ???  ???  ???  ???
Έλα ρε ΑΛΑΝΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος loudness

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • let there be ROCK !!!!
    • Προφίλ
 ;D ;D ;D παρε μια line 6 ηλεκρικη η οποια εχει προσωμιοσεις απο αρκετες ακουστικες , κλασσικες , δωδεκαχορδες , μπαντζο , σιταρ αλλα και της παναγιασ τα ματια απο ηλεκρικες οπως fender,gibson,gretch.για σκεψου το τσεκαρε την και σε κανα μαγαζι για να εχεις αποψη  ;D

Αποσυνδεδεμένος poll_18

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
exeiw kana link?
Έλα ρε ΑΛΑΝΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος θανος_7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Καλα loudness αυτη η κιθαρα που μου λες εσυ θα κανει μια περιουσια εγω δεν εχω σκοπο να παρω 700 Ευρο κιθαρα!Δεν ειμαι στοκος!!

Αποσυνδεδεμένος Conviction

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Άντρας
  • λαουτιέρης
    • Προφίλ
    • Frail Conviction Band Page
Καλα loudness αυτη η κιθαρα που μου λες εσυ θα κανει μια περιουσια εγω δεν εχω σκοπο να παρω 700 Ευρο κιθαρα!Δεν ειμαι στοκος!!

Γιατι, είναι στόκος όποιος δίνει 700 ευρά για κιθάρα??????? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος θανος_7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Για μενα ναι!Εκτος αν καποιος παιζει πολυ καιρο και θελει να παρει μια αλλη και υπαρχη μεγαλο χρονικο διαστημα που πηρε την προηγουμενη ναι τοτε να τα σκασει...ή αν ειναι επαγγελματιας!!Στην περιπτωση μου διλ. που παιζω λιγο καιρο και την προηγουμενη κιθαρα την πηρα πριν ενα χρονο ναι θα ημουν στοκος ετσι και επερνα 700!Προφανος για να το λες θα εχεις παρει με 700 ευρο.

Αποσυνδεδεμένος Conviction

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Άντρας
  • λαουτιέρης
    • Προφίλ
    • Frail Conviction Band Page
Για μενα ναι!Εκτος αν καποιος παιζει πολυ καιρο και θελει να παρει μια αλλη και υπαρχη μεγαλο χρονικο διαστημα που πηρε την προηγουμενη ναι τοτε να τα σκασει...ή αν ειναι επαγγελματιας!!Στην περιπτωση μου διλ. που παιζω λιγο καιρο και την προηγουμενη κιθαρα την πηρα πριν ενα χρονο ναι θα ημουν στοκος ετσι και επερνα 700!Προφανος για να το λες θα εχεις παρει με 700 ευρο.

Δε χρειάζεται να είσαι επαγγελματίας ούτε να παίζεις πολλά χρόνια για να δώσεις 700 ευρώ για κιθάρα. Με τόσα λεφτά θα αγοράσεις ένα αξιόλογο όργανο που θα σου κρατήσει. Υπάρχει βέβαια και το θέμα της οικονομικής ευχέρειας.

Και δεν είναι και τόσο προφανές πόσα λεφτά έχω δώσει για ηλεκτρακουστική...

Αποσυνδεδεμένος θανος_7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Κατσε γιατι τωρα κανεις πλακα.δηλαδη θες να πεις οτι αν  δωσεις 450 ευρο δεν θα σου κρατησει οσο η 700.Εγω πιστευω οτι η διαφορα θα ειναι στο ξυλο στην ομορφια και αλλα τετοια...ο ηχος και για της δυο θα ειναι ο ιδιος!Ενω καποιος επαγγελματιας η καποιος ζαμπλουτος θα κοιταζει και αλλα πραγματα και στα τετοια του αν εδινε 700 αντι για 450!!Για αυτο λεω θα εισαι στοκος!!!!

Αποσυνδεδεμένος Conviction

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Άντρας
  • λαουτιέρης
    • Προφίλ
    • Frail Conviction Band Page
Κοίτα, και με μια κιθάρα των 450 ευρώ θα κάνεις τη δουλειά σου μία χαρά...

Προσωπικά έχω την Ibanez RGT42
και είμαι πολύ ευχαριστημένος... και δεν κόστισε 700 ευρώ...
Πάντως υπάρχουν διαφορές στον ήχο ανάμεσα σε κιθάρες των 450 και 700 ευρώ...
Και επίσης το ξαναλέω, δεν χρειάζεται να είσαι ζάμπλουτος ή επαγγελματίας για να δώσεις 700 ευρώ για κιθάρα... υπάρχουν και πολύ πιο ακριβά (και καλύτερα) μοντέλα.

Το πόσα θα δώσεις, βέβαια είναι απολύτως δική σου υπόθεση.

Απλώς μου φάνηκε λίγο υπερβολικό να χαρακτηρίζεις "στόκους" αυτούς που δεν είναι ζάμπλουτοι, ούτε επαγγελματίες, και που ωστόσο έδωσαν 700 ευρώ για το χόμπι τους... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 07/02/06, 02:01 από Conviction »

Αποσυνδεδεμένος Μένια..

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα λέω ψέματα πως δε θα ξαναφύγω...
    • Προφίλ
Αυτό είναι αλήθεια Θάνο μου. Υπάρχει διαφορά μεταξύ ποιότητας..όχι μόνο ήχου αλλα και υλικής. Πάντως εγώ δεν ξέρω αν θα έδινα πάνω από 700 ευρώ. Η κιθάρα για την οποία σου μίλησα έκανε 650. Εμένα με ενδιαφέρει να έχει καλό ήχο και να με βολεύει. Γιατί η κάθε κιθάρα διαφέρει...
There's a shark in the pool
And a witch in the tree
A crazy old neighbor and he's been watching me
And there's footsteps loud and strong coming down the hall

Αποσυνδεδεμένος poll_18

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Καλα loudness αυτη η κιθαρα που μου λες εσυ θα κανει μια περιουσια εγω δεν εχω σκοπο να παρω 700 Ευρο κιθαρα!Δεν ειμαι στοκος!!

αυτη την στιγμη με λες στοκο φιλε μ και δεν σ εχω κανει κατι.βασικα οχι μονο εμενα αλλα παρα πολλα ατομα απο εδω μεσα!!
δεν ηταν σωστη η εκφραση σ.ειναι σαν να λεω οτι οποιος εχει κιθαρα σαν τη δικη σ ειναι στοκος.ελπιζω να με καταλαβαινεις


Φιλικα Αιμίλιος
Έλα ρε ΑΛΑΝΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος poll_18

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
Κατσε γιατι τωρα κανεις πλακα.δηλαδη θες να πεις οτι αν δωσεις 450 ευρο δεν θα σου κρατησει οσο η 700.Εγω πιστευω οτι η διαφορα θα ειναι στο ξυλο στην ομορφια και αλλα τετοια...ο ηχος και για της δυο θα ειναι ο ιδιος!Ενω καποιος επαγγελματιας η καποιος ζαμπλουτος θα κοιταζει και αλλα πραγματα και στα τετοια του αν εδινε 700 αντι για 450!!Για αυτο λεω θα εισαι στοκος!!!!
Α και ξεχασα,μια κιθαρα δεν μπορει να κανει 100 ευρω και η αλλη 500 και να ειναι ιδιες.και σαν κατασκευη και ηχο.η ομορφια δεν κολλαει πουθενα.μπορω να σ βρω κιθαρα με 100 ευρω και να ειναι πιο ομορφη απο καποιες με 500 και με 1000,ναι,δεν ειπα οχι σε αυτο.... αλλα οχι και στον ηχο!οσο για το ξυλο εννοειται εχει διαφορα γιατι ειναι απο τους μεγαλυτερους παραγοντες για ενα καλο ηχο.
Έλα ρε ΑΛΑΝΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος θανος_7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Κοιτα εγω δεν σε ειπα στοκο ειπα στοκους εκεινους που εχουν δωσει 700 ευρο για κιθαρα που να το ξερω εγω οτι εσυ εχεις δωσει τοσα λεφτα απλά λεω οτι δεν πιστευω να εχει ρε παιδια διαφορα κιθαρα που κανει 500 ευρο με κιθαρα που κανει 700 στον ηχο!!!δηλαδη που καταντησαμε γαμοτο!!δηλαδη να μαζεψω και αλλα λεφτα???sorry Αν σε πειραξε poll απλα δεν ηξερα οτι υπαρχει διαφορα αλλα για να το λετε ολοι θα υπαρχει διαφορα μεγαλη αναμεσα στην τιμη !!!χεσε μεσα!!!

Αποσυνδεδεμένος θανος_7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
ΑΑΑΑΑ!!!!!και κατι αλλο απο καλαματα εισαι poll ???απο που ακριβως....στο λεω γιατι και εγω απο εκει ειμαι!!

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Καλα loudness αυτη η κιθαρα που μου λες εσυ θα κανει μια περιουσια εγω δεν εχω σκοπο να παρω 700 Ευρο κιθαρα!Δεν ειμαι στοκος!!

Σταματίστε να βλέπετε τις κιθάρες σαν επένδυση, σαν αυτοκίνητα η δεν ξέρω και γώ τι άλλο. Αμα τα αυτιά σου δεν ακούν διαφορά μην πληρώνεις λεφτά. Μπορεί μια κιθάρα των 500 ευρώ να ακούγεται "καλύτερα" απο μια των 700 αλλά μπορεί και οι δύο να είναι για τα πανηγύρια και κατασκευαστικά άθλιες. Καλό είναι αυτοί που το μόνο που ξέρουν για ένα όργανο είναι "πόσο κανει" να μην χαλάνε πολλά χρήματα για όργανα γιατί προφανώς δεν μπορούν ούτε να τα εκτιμήσουν αλλα ούτε και να τα αξιοποιήσουν.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος poll_18

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Pink Floyd
    • Προφίλ
ΑΑΑΑΑ!!!!!και κατι αλλο απο καλαματα εισαι poll ???απο που ακριβως....στο λεω γιατι και εγω απο εκει ειμαι!!

Ναι απο καλαματα!σε ξερω??
Έλα ρε ΑΛΑΝΙ!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
5818 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/06, 16:05
από schizm
14 Απαντήσεις
8132 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/07, 04:50
από dellas
30 Απαντήσεις
11915 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/08, 19:59
από Littlejohn
16 Απαντήσεις
7596 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/08, 01:31
από Mistral
3 Απαντήσεις
6828 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/08, 23:49
από RORY GALLAGHER
3 Απαντήσεις
3706 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/08, 15:03
από Baroness
4 Απαντήσεις
2503 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/09, 01:27
από Dark_kronos
18 Απαντήσεις
6642 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/09, 12:43
από adr1anos
6 Απαντήσεις
4841 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/09, 21:08
από Eagle Of Kamelot
11 Απαντήσεις
5530 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/10, 00:12
από Dr Wolf