Αποστολέας Θέμα: Aνακυκλωση! Που?  (Αναγνώστηκε 7646 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Aνακυκλωση! Που?
« Απάντηση #25 στις: 12/10/07, 10:19 »
Α!Και κάτι ακόμα...
όταν μας μοίρασαν τις ειδικές πολύ μικρες σακουλες ανακύκλωσης..
τις έβρισκα πεταμένες στους κάδους γεμάτες σκουπίδια λες και ήταν σακούλες σκουπιδιών... :o :P

Αποσυνδεδεμένος MUSIC GARDEN

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Aνακυκλωση! Που?
« Απάντηση #26 στις: 24/10/07, 10:55 »
Συμφωνώ απόλυτα EVE..!!Στο GALATSI CITY όπου μένω κι εγώ,δεν έχουμε ανακαλύψει τι είναι ανακύκλωση.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!Μαζεύω χαρτί,κουτάκια,μπουκάλια πλαστικά,και αναγκάζομαι να τα πηγαίνω ή με λεωφορείο(τα κουτάκια και τα μπουκάλια) στην Κυψέλη που έχει μηχάνημα που τα ρίχνεις και κάνει κρατς-κρατς!! ή με το αμάξι με τον πατέρα μου στη Φιλοθέη που έχει μπλε κάδους γιατί τα χαρτιά έχουν και βάρος,όταν μαζευονται πολλά,δεν μπορώ να τα σηκώσω.Αν κάθε δήμος φρόντιζε να βάλει μπλε κάδους,τα σκουπίδια θα ήταν λιγότερα,οι χωματερές δεν θα είχαν πήξει,και όλο και περισσότεροι θα συμμετέιχαν στην ανακύκλωση.Βέβαια στο GALATSI CITY δεν υπάρχουν ούτε αρκετά καλαθάκια στους δρόμους και σε κάποιες στάσεις λεωφορείου,πχ στην Πρωτοπαπαδάκη,κέντρικη λεωφόρο,(δεν μιλάμε για στενάκι),στις στάσεις δεν υπάρχουν καλαθάκια και όσοι κατεβαίνουν από τα λεωφορεία η πρώτη κίνηση είναι να πετάνε κάτω τα εισιτήρια.Φυσικά φταίνε ΚΑΙ αυτοί που πετάνε κάτω(ας το κρατήσουν στην τσέπη το εισιτήριο να το πετάξουν σε καλαθάκι).Τα συμπεράσματα δικά σας.