Αποστολέας Θέμα: Kανείς για αγορά από dv247??  (Αναγνώστηκε 5968 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Kανείς για αγορά από dv247??
« στις: 01/03/10, 14:27 »
Επειδή η λίρα έχει ξεφτιλιστεί εντελώς, λέω να κάνω μια παραγγελία από το dv247...το πρόβλημα μου είναι ότι δεν διαθέτω πιστωτική ή χρεωστική...αν υπάρχει κανείς (ένας ή πολλοί) που ενδιαφέρεται να παραγγείλει και δεν έχει πρόβλημα να με συμπεριλάβει στην παραγγελία, θα ήμουν ευγνώμων. Μένω Αθήνα.

Ευχαριστώ. ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 01/03/10, 16:36 από _KAMELOT_ »

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #1 στις: 01/03/10, 15:54 »
Eχεις δικιο, σημερα εκλεισε κοντα στα 0,91 και ειναι ευκαιρια για οσους αγορασουν σημερα. Την παρακολουθω καιρο και απο Γεναρη επαιζε στα 0,86-0,88. Σημερα ειναι καλη ευκαιρια λοιπον, ειδικά για ακριβές αγορές. Πχ Αγοραζεις Fender Blues Junior με 90 ευρώ διαφορά απο το γερμανό.
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #2 στις: 05/04/10, 18:54 »
Ρε παιδες εκανα αγορα απο το χωριο..ολα οκ.το εστειλαν 31/3 και ακομα να ερθει(μενω Ιταλια).Στο tracking μου λεει πως ειναι γερμανια το πακετακι μου :(.
Μηπως αυτη η DPD ειναι λιγο αργη?οκ ηταν το πασχα στην μεση αλλα στην ευρωπη δεν το γιορταζουν οπως στην Ελλαδα.δλδ και Σαββατο ηταν ανοιχτα τα παντα εδω

σορρυ για το οφ τοπικ απλα δεν ηθελα να ανοιξω νεο θεμα
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #3 στις: 05/04/10, 20:28 »
Ρε παιδες εκανα αγορα απο το χωριο..ολα οκ.το εστειλαν 31/3 και ακομα να ερθει(μενω Ιταλια).Στο tracking μου λεει πως ειναι γερμανια το πακετακι μου :(. Μηπως αυτη η DPD ειναι λιγο αργη?οκ ηταν το πασχα στην μεση αλλα στην ευρωπη δεν το γιορταζουν οπως στην Ελλαδα.δλδ και Σαββατο ηταν ανοιχτα τα παντα εδω

σορρυ για το οφ τοπικ απλα δεν ηθελα να ανοιξω νεο θεμα

Δηλαδή έκανες την παραγγελία Τετάρτη και έχουν περάσει 5 μέρες, δύο από τις οποίες (Μεγάλη Παρασκευή και Δευτέρα του Πάσχα) είναι αργίες τόσο στην Αγγλία όσο και στη Γερμανία. Δεν είμαι σίγουρος γιατί η παραγγελία σου έρχεται μέσω Γερμανίας, αλλά μάλλον είναι νωρίς για να λες ότι έχουν αργήσει...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #4 στις: 05/04/10, 21:37 »
Εχω την εντυπωση Απλολλων οτι μενεις Αγγλια(αν δεν κανω λαθος),αρα για να λες οτι ηταν αργια θα ισχυει.Βασικα εγω εκρινα με τα εδω δεδομενα που δουλευαν και την Παρασκευη και το Σαββατο(πρωι).Σορρυ,την παραγγελια την εκανα την τριτη και μαλιστα το πακετακι το εστειλαν την ιδια μερα(γιατι την εκανα το πρωι).
Παντως απο την στιγμη που ηταν αργια ειναι λογικο να μην εχει ερθει.
Ευχαριστω
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #5 στις: 05/04/10, 22:02 »
Ναι, Αγγλία μένω. Και επειδή έχω γνωστούς στη Γερμανία, ξέρω ότι κι εκεί έχουν τις ίδιες αργίες το Πάσχα. Πάντως αφού το πακέτο έφυγε από το κατάστημα την ίδια μέρα, τώρα το θέμα είναι στα χέρια του courier. Λογικά μέσα στην εβδομάδα θα την έχεις στα χέρια σου.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #6 στις: 07/04/10, 17:47 »
Μαλλον ο Θεος δεν θελει να αγορασω εγω Loop.
Μου ηρθε σημερα το πεταλι και ηταν χτυπημενο.ξερει κανει το τηλ του ελληνα στο χωριο.αν ναι θα μπορουσε να μου το στειλει?ηδη εστειλα ενα μαιλ απλα θα ηθελα να μιλησω και με αυτον(αν υπαρχει).
Ευχαριστω
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #7 στις: 07/04/10, 18:16 »
Είμαι ο μόνος που βλέπει ίδιες τιμές με thomann?

Tόσο έχει ο KC-350 στο DV247
Τόσο έχει στο thomann
Kαι η ισοτιμία δίνει το εξής ποσό....
« Τελευταία τροποποίηση: 07/04/10, 18:18 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood »
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #8 στις: 07/04/10, 19:24 »
Ρε σεις δεν την παλευουν στο χωριο..μου στειλαν το πεταλι χτυπημενο  και τωρα μου λενε να μου δωσουν 20 ευρω σαν δωρο..
δεν εχουν την υποχρεωση να μου το στειλουν καινουργιο???τι πρεπει να κανω?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #9 στις: 07/04/10, 19:39 »
Όταν λες "χτυπημένο", εννοείς ότι έχει κάποια εξωτερική ζημιά ή ότι δεν λειτουργεί καλά; Προφανώς οι υπάλληλοι του Digital Village θα υποθέτουν ότι το πετάλι λειτουργεί κανονικά και το πρόβλημα είναι απλά εμφανισιακό, οπότε σού προτείνουν να σού επιστρέψουν ουσιαστικά ένα ποσό για να το κρατήσεις και να μη χρειαστεί να κινηθεί η όλη διαδικασία επιστροφής και αποστολής ενός άλλου. Αν πάντως εσύ θέλεις να το επιστρέψεις, για οποιοδήποτε λόγο, έχεις κάθε δικαίωμα να το κάνεις.

Αν σού είναι εύκολο να παραθέσεις το email που σού στείλανε, ίσως καταλάβουμε καλύτερα τι συμβαίνει. Και πες μας ποιό πετάλι αγόρασες, ώστε να ξέρουμε για τι ποσό μιλάμε.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #10 στις: 07/04/10, 19:43 »
Ειναι στα ιταλικα το μαιλ οποτε λιγο δυσκολο.Αγορασα το RC 50 της Boss και δεν υπαρχει περιπτωση να το δεχθω οπως μου το στειλαν
οριστε καποιες φωτογραφιες
http://i732.photobucket.com/albums/ww321/zeromance777/IMG_4146.jpg
http://i732.photobucket.com/albums/ww321/zeromance777/IMG_4144.jpg

ο πανεξυπνος υπαλληλος εβαλε μεσα στο κουτι τον ανταπτορα με αποτελεσμα αυτο στις φωτογραφιες
Οριστε και το "οπλο"
http://i732.photobucket.com/albums/ww321/zeromance777/IMG_4147.jpg

Οπως βλεπετε ειναι εξωτερικη η ζημια αλλα δεν εχω καμια διαθεση να το κρατησω.απο την στιγμη που πληρωσα για καινουργιο πεταλι πρεπει να ειναι και καινουργιο.
Υπαρχει περιπτωση να μη μου το δεχτουν?η διαδικασια επιστροφης ειναι με δικα μου εξοδα?
« Τελευταία τροποποίηση: 07/04/10, 19:46 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #11 στις: 07/04/10, 21:26 »
Από τη στιγμή που δεν είναι στην κατάσταση που πρέπει, είναι δικαίωμά σου να το επιστρέψεις. Και φυσικά το ποσό των 20 Ευρώ που σού προτείνουν αναλογικά με την τιμή του looper (η οποία είναι πάνω από 400 Ευρώ) είναι μάλλον αστείο. Εγώ στη θέση σου θα τούς πρότεινα να μού επιστρέψουν τουλάχιστον 50 Ευρώ, αλλιώς θα απαιτούσα να επιστραφεί με δικά τους έξοδα και να μού στείλουν άλλο. Πάντως συγκεκριμένα για τα διαδικαστικά της επιστροφής, θα πρέπει να ρωτήσεις το κατάστημα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #12 στις: 07/04/10, 21:41 »
 Εχω νευριασει παρα πολυ με το ολο θεμα...ειναι τραγικη ΓΥΦΤΙΑ το να μου πουν 20 ευρω.
Τους εστειλα μαιλ που τους τονιζω πως δεν προκειται να δεχτω οποιοδηποτε ποσο.Τους τονισα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωσω για τα μεταφορικα και πως ειναι πολυ λογικο να απαιτω το προιον που φτανει στα χερια μου να ειναι καινουργιο.
εκανα αιτηση για αποστολη προιοντος.Φυσικα με το που πηγε η ωρα 5+30 δεν μου ξαναστειλαν μαιλ γιατι ειχαν φυγει.Εκανα ο,τι λεει εδω.
Εγω παντως εχω φτιαξει το πακετακι μου και περιμενω να μου δωσουν οδηγιες για να το στειλω.
Το κακο ειναι πως δεν τους ειδα με διαθεση...δεν πειραζει ομως θα την βρουν
απορω ποιος λοβοτομημενος αγγλος μεθηστακας ειχε την ιδεα να βαλει τον ανταπτορα μεσα στην θηκη και πανω στο πεταλι
Παντως ασχετα με το γεγονος αυτο η αποστολη του Θωμα δεν παιζεται.καμια σχεση.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #13 στις: 09/05/10, 23:50 »
απλα για να ενημερωσω οτι στην επιστροφη του πεταλιου τα παιδια στο οντως ηταν αψογα(παρα τις οποιες γκρινιες μου).μου ηρθε ολοκαινουργιο πεταλι σε τελεια κατασταση και παρα πολυ γρηγορα ,μεσα σε 3 μερες απο την παραλαβη...να λεμε και τα καλα...μπραβο τους
ααα το αστειο ειναι οτι ενω σε μενα διναν 20 ευρο για την ζημια,τωρα το εχουν σε b-stock σε 60 ευρω κατω.βαλτε και τα μεταφορικα η χασουρα πρεπει να ειναι λιγο μεγαλυτερη.
Ευχαριστω και τον Απόλλων για την βοηθεια του.Να σαι καλα φιλε
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #14 στις: 10/05/10, 00:17 »
Eυχαρίστησή μου να βοηθήσω όπως μπορώ. Πάντως αποδεικνύεται ότι δεν έπεσα πολύ έξω όταν έλεγα ότι πρέπει να σού επιστρέψουν τουλάχιστον 50 Ευρώ, αφού τόσο περίπου κοστολογούν οι ίδιοι τη ζημιά που έγινε στο πετάλι.

Ό,τι και να έγινε όμως, τέλος καλό, όλα καλά. Με γειά το καινούργιο looper και καλόπαιχτο...

Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #15 στις: 10/05/10, 00:39 »
Ευχαριστω πολυ Απόλλων.Οχι,ησουν μεσα στην τιμη.εδω ειναι και η διαφορα
http://www.dv247.com/search/0/0/ProductQuantity/Descending/boss+rc-50/1/
Ευχαριστω ξανα.παλα ηθελα να γραψω και τα θετικα του χωριου γιατι το εκραξα αρκετα
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #16 στις: 10/05/10, 00:46 »
ηθελα να γραψω και τα θετικα του χωριου γιατι το εκραξα αρκετα

Kαλά έκανες. Είναι χρήσιμο να αναφέρονται τέτοιες εμπειρίες ώστε να ξέρει κανείς τι να περιμένει. Όπως ανέφερες κι εσύ, μάλλον φάνηκαν απρόθυμοι να προχωρήσουν αμέσως στην επιστροφή γιατί ήξεραν ότι θα χάσουν αν το πουλήσουν ως B-stock. Για αυτό και σού πρότειναν να σού επιστρέψουν ένα ευτελές ποσό για να το κρατήσεις. Το σημαντικό όμως είναι ότι αφού αποφάσισες να το επιστρέψεις, όλα κύλησαν ομαλά και τώρα έχεις στα χέρια σου το καινούργιο looper που ήθελες.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #17 στις: 10/05/10, 00:55 »
Απλα να ενημερωσω για το μελλον αν χρειαστει οτι δεν γινεται δεκτη αποστολη πακετου αν πριν δεν υπαρχει συνενοηση με το καταστημα.Απο την στιγμη που θα σου δωσουν το ο.κ για την αποστολη,σου στελνουν και τον κωδικο αποστολης πακετου που πρεπει να αναγραφεται στο πακετο(εγω το εκτυπωσα και το κολλησα αρκετες φορες).Οπως γραφουν και στο site πρεπει να εχει το original πακεταρισμα.
Εγω δεν μιλησα με τους κουριερ απο πριν.Μου τηλεφωνισαν μονο για να δουν αν ειμαι σπιτι ετσι ωστε να ερθουν να παρουν το πακετο.Δεν πληρωσα τιποτα ουτε για την αποστολη απο το σπιτι μου στο χωριο ουτε και απο το χωριο για μενα την δευτερη φορα.
Αυτα τα λιγα...ελπιζω να μη χρειαστει να γυρισει κανεις καποιο πακετο,αλλα αν τυχει μπορειτε να μου στειλετε καποιο π.μ και αν μπορω θα σας βοηθισω
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #18 στις: 20/05/10, 19:40 »
το χωριο εριξε ασχημα την τιμη στο B/stock στο πεταλι που ειχα παρει στα 100ευρα :P
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Kανείς για αγορά από dv247??
« Απάντηση #19 στις: 23/12/10, 20:57 »
Ανανεώνω το θέμα. Άν σκοπεύει κανείς να παραγγείλει κάτι τώρα μέσα στις γιορτές άς ενημερώσει να συμμετέχω και εγώ. Αθήνα μένω. Δεν έχω πιστωτική.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
4832 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/07, 14:29
από Βραζίλης
22 Απαντήσεις
11299 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/10, 03:20
από Μητσάκος
3 Απαντήσεις
3478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/02/09, 21:15
από Stinky
20 Απαντήσεις
7427 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/10, 01:39
από Crazy Heart
2 Απαντήσεις
2615 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/10, 01:20
από zeromancer
8 Απαντήσεις
3617 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/10, 10:27
από atav (φλουτσ)
9 Απαντήσεις
8282 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/12, 13:04
από Alex_Under
6 Απαντήσεις
3040 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/12, 01:15
από PetrosHM
10 Απαντήσεις
13496 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/13, 00:35
από kkmspm (φλουτσ)
3 Απαντήσεις
12820 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/13, 12:34
από billguit14