Ειδικά θέματα > Φωνή και τραγούδι

Γνώμη για φωνη

(1/1)

Panteliskous:
Καλησπέρα παιδια ονομάζομαι Παντελης ειμαι 17 χρόνων και ασχολούμαι ερασιτεχνικά με το τραγούδι κύριος σε φίλους ... Δεν εχω κανει μαθήματα φωνητικής .. Και θελω μια γνώμη για αυτο το cover μου ενός αγαπημένου μου τραγουδιστή του Παντελιδη
https://youtube.com/watch?v=KQNYMD7POX4
Να ενημερώσω πως απλα το εχω ηχογραφισει με ένα κινητο , χωρις μικρόφωνα χωρίς τίποτα ..

ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος:
Λυπαμαι που το λέω, αλλά έχεις πολλά τονικά προβλήματα. Το ότι δημοσιεύεις την προσπάθειά σου, δείχνει ότι δεν έχεις συναίσθηση αυτού του γεγονότος και σε αυτή τη φάση είναι και το σημαντικότερο πράγμα που πρέπει να δουλέψεις κατά τη γνώμη μου. Χρειάζεται να ακούσεις πολλή μουσική, από διάφορα είδη και στυλ και να δίνεις προσοχή στις μελωδικές γραμμές των φωνητικών. Με την τριβή αυτή θα αρχίσεις να αντιλαμβάνεσαι πότε κάτι είναι τονικά σωστό και πότε όχι. Αν παίζεις κάποιο όργανο, θα σε βοηθήσει πολύ να μεταφέρεις σε αυτό τη μελωδία που τραγουδάει η φωνή.

Καθόδιος (φλουτσ):
Σωστά τα λέει ο Ρίτσι. Μελέτη μέχρι να εξασκηθεί το αυτί και να καταλαβαίνεις τη διαφορά ή και κάποια μαθήματα θα σε βοηθούσαν.

Zdgatapsychs:
 Γεια σου κι απο εμενα.

 Κι εγω θα συμφωνησω με οτι σου ειπαν ηδη.Θες πολλη δουλεια ακομη,καθως γενικα ησουν ξεκουρδιστος.
 
 Σιγουρα θα χρειαστεις καποια μαθηματα ή εστω καθοδηγηση απο καποιον που ξερει,για να μπορεσεις να τοποθετησεις τη φωνη σου σωστα.
 
 Δουλευοντας ειμαι σιγουρος πως θα το διορθωσεις,απλα προς το παρον δεν ειναι και κατι αμελητεο...

 Τωρα ισως σε στεναχωρησα,αλλα σου λεω τη γνωμη μου οπως ζητησες.

 Καλη συνεχεια. :)

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View