Αποστολέας Θέμα: Προσβολη και βεβηλωση της μνημης του νεκρου σμηναγου Μπατσαρα  (Αναγνώστηκε 11877 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Με ενδιαφερει η ακμη και η ευημερια του δικου μου λαου που τον θελω ισχυρο ακμαιο και ευημερευον.
επι του θεματος υπογραμμισα τη φραση που ειναι το ζουμι γιατι εμενα και το τονιζω δεν με ενδιαφερει η ευημερια του δικου μου λαου.δεν με ενδιαφερει να ειναι ομαλος αυτος ο κοινωνικος σχηματισμος.οσο με ενδιαφερουν οι ανθρωποι που ζουν σε αυτη τη γειτονια του κοσμου που λεγεται ελλαδα και τους εχουν του κλωτσου και του μπατσου εδω,τοσο με ενδιαφερει και η ιδια κοινωνικη μεριδα σε οποιαδηποτε αλλη χωρα του κοσμου.δεν με αφορα τι κανει η εθνοσυνελευση της τουρκιας ουτε τι κανει η βουλη των ελληνων,στα ματια μου καμια δεν ειναι νομιμοποιημενη να κανει το οτιδηποτε.μονο οι λαοι εχουν το δικαιωμα αυτο.

οσον αφορα τους τουρκους δεν διεκδικουν τιποτα,οι αμερικανοι διεκδικουν γι αυτους και παντα τους κανουν πλατες αν δεν το χεις καταλαβει.αλλα εγω βλεπω τι ζηταει η χουντα της τουρκιας δεν βλεπω τι ζηταει το μεγαλο κομματι του λαου.επειδη βλεπεις εσυ τα συλλαλητηρια με τα καθε λογης καθαρματα γκριζους λυκους κτλ σημαινει οτι ολοι οι τουρκοι ειναι ετσι ε?το οτι βλεπεις οτι οι τουρκοι παραβιαζουν τον εναεριο χωρο καθα μιση ωρα,ειναι ετσι ε?ζητω η χωρα μας η δικαιη που κινειται παντα στα πλαισια των ευρωπαικων νομων και δεν φταιει ποτε σε τιποτα!ενα ζητω στο λαο της κυπρου που ποτε του στο παρελθον δεν διεπραξε κανενα εγκλημα εις βαρος τουρκικων μειονοτητων,πριν την ιμπεριαλιστικη εισβολη των αμερικανοαγγλοτουρκων!ζητω τα αθανατα ελληνικα μμε που μας πουλαν κουτοχορτο!
το αστειο ειναι οτι τυποι σαν και σας τα χαφτουν ολα καλα και ωραια και αμα ερθει καποιος τρελος(σαν και μενα) και λεει τετοιες μλκιες ουα ουα ουα οτι και καλα τα βγαζω απ το μυαλο μου,δεν ξερω τι λεω και αλλα ωραια.παω στοιχημα οτι ολοι εσεις πριν π.χ δειτε τα βιντεακια απο το τμημα της ομονοιας δεν θα μπορουσατε να διανοηθειτε οτι η καλη ελληνικη αστυνομια βασανιζει μεταναστες!
ενα ζητω για τα εθνικιστικα σας χαρακτηριστικα,τα χετε και με το παραπανω.αντε να τα χαιρεστε

Τι εννοείς δε σε ενδιαφέρει η ευημερία του δικού σου λαού? Και τι κάνεις γι' αυτό? εντάξει καλά κάνεις και συμπονάς όλο το κόσμο αλλά για να βοηθήσεις πρέπει να κάνεις κάτι πχ γίνε ιεραπόστολος η εθελοντής στα καμμένα της Πελοποννήσου,εντελώς φιλικά στο λέω αλλά απο την άλλη μου δίνεις την εντύπωση οτι σου φταίνε όλα δηλαδή τι σου έκανε ο κοινωνικός σχηματισμός? Οχι οτι έχεις εντελώς άδικο αλλά πάλεψε να τον βελτιώσεις μη βάζεις βόμβες περνάνε και άμαχοι..... ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εγω αλλα και ο καθενας με το δικο του τροπο,ορια και αντοχη συνεισφερει για να δουμε κατι διαφορετικο καποτε στο κοσμο...πραγματικα το παραδεχομαι σε σχεση με αλλους που εχουν δωσει τις ζωες τους,η συνεισφορα μου ειναι ανυπαρκτη...ΑΛΛΑ,
σκεψου οτι βαζω ενα μικρο λιθαρακι...αμα βαλεις και συ και βαλουν ΟΛΟΙ χτιζουμε ουρανοξυστη.το πιασες? ;)
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
γίνε πιο σαφής γιατι προηγούμενα έλεγες πως δεν σε ενδιαφέρει η ευημερία τω συμπολιτών σου ενω τώρα λες πως παλεύεις να βάλεις και το λιθαράκι σου. Μήπως ήθελες κατι  άλλο να πείς, η απλά αλλάξες γνώμη? Τώρα η συνεισφορά όλων μας, έγκειτε στη διακριτική ευχέρια του καθενός και βέβαια στη προσωπική δουλειά (κοινωνική προσφορά) και οικογενειακή προσφορά.
Δηλαδή με απλά λόγια βοηθάς τους συνανθρώπους σου ? άρα βοηθάς την κοινωνία κάνεις οικογένεια προσφέρεις επίσης, μορφώνεσαι και καλιεργείς την ψυχή σου? βελτιώνεις τη διάθεση και την προοπτική του κόσμου.
Ετσι αλλάζει η κοινωνία οχι σφάζοντας ο ένας τον άλλο, επιτέλους Έλληνες είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εε οταν λεω λιθαρακι εννοω προφανως λιθαρακι για αλλαγη γενικα και ειδικα...
οσον αφορα το ελληνες ειμαστε,τι μπαρουφα ειναι αυτο παλι.και ο κοκκαλης ελληνας ειναι.τι ειμαστε?''αδερφια''?τι κοινο εχω εγω μαζι του πλην του οτι ειμαστε ελληνες?
δεν ξυπναμε λεω γω σιγα σιγα...
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τι θες και εξηγήσεις?
Ναι Έλληνες είμαστε τι Κόκκαλης και μπούρδες λές? 16 χρονών είσαι?  Δηλαδή το παγκόσμιο πρότυπο στη φιλοσοφία τις επιστήμες και τις τέχνες δεν είναι Ελληνικό?  Έτσι αλλάζει ο κόσμος αγαπητέ μου οχι με σπασίματα και γυαλόκαρφα.....
στρώσιμο του κόλου κάτω και διάβασμα και δουλειά έτσι παει μπροστά ο κόσμος οχι όπως θέλουνε οι περίεργοι να τον κάνουν.....καλό και αυτό μου την δίνει η κοινωνία σου σπαω το αμάξι...δουλειά να ματώσουν τα χεράκια. Μέσα απο τον αγώνα μπορείς να νικήσεις και για να αγωνστείς πρέπει να τρέξεις. Με τσαμπουκάδες οτι άλλαξε ήταν για λίγο, δεν τα λέω σε σένα προσωπικά, αλλά οταν ακούω για κοινωνικούς σχηματισμούς, εθνικισμούς κλπ κλπ τρελαίνομαι δηλαδή τι? δε σ' αρέσει η κοινωνία?  Εθνικισμός είναι κατι άλλο απο το να αγαπάς τον τόπο σου?
 Φύγε!!!!!! Γίνε αλπινιστής ιεραπόστολος άλλαξε χώρα ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ αλλά με αξιοπρέπεια, και  οχι σε βάρος άλλων.
Να θυμάσαι καλή η ελευθερία αλλά τελειώνει εκεί που αρχίζει η ελευθερία των άλλων.
 Ελπίζω οι παρόντες να εξαιρούνται και μάλιστα οι νέοι άνθρωποι που ποτίζονται απο εισαγόμενες προπαγάνδες για να διαιρέσουν το τόπο. Δηλαδή τι βλακείες λένε για πχ. κανένας στο στρατό η΄ οχι στρατιώτες στα σύνορα και ξεχνάνε οτι αν ο παπούς σου και ο δικός μου δεν τρώγανε τις λάσπες και τα σκατά του θα φοράγαμε φέσι τώρα που μιλάμε, και η ελευθερία να λες αυτά που λες θα ηταν λίγο πριν τα τούρκικα κελιά.
Γι' αυτό αστο καλύτερα
 

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Εθνικισμός είναι κατι άλλο απο το να αγαπάς τον τόπο σου?

Προσοχή στην επιλογή των λέξεων, για να εξηγούμαστε και να μην παρεξηγούμαστε!
Προτιμήστε την λέξη "εθνισμός":

εθνισμός: η άποψη που ενθαρρύνει την έκφραση και την καλλιέργεια της εθνικής συνείδησης και παράλληλα αναγνωρίζει και σέβεται τις εθνικές διαφορές· η απόλυτη πίστη και αφοσίωση κάποιου στα ιδεώδη του έθνους στο οποίο ανήκει, χωρίς καμία διάθεση περιφρόνησης ή υποτίμησης των ιδεωδών άλλου έθνους· (πρβ. πατριωτισμός, εθνικισμός).  [λόγ. έθν(ος) -ισμός]

και μην προτιμάτε την λέξη "εθνικισμός", για την οποία έχει επικρατήσει η πρώτη ερμηνεία:

εθνικισμός: 1.η απόλυτη και με πάθος προσήλωση των ατόμων στο έθνος τους, η οποία φτάνει ως την περιφρόνηση και την εχθρότητα προς άλλα έθνη· (πρβ. σοβινισμός): Aκραίος / επιθετικός ~. Φαινόμενα / εκδηλώσεις εθνικισμού. H έξαρση του εθνικισμού στις γειτονικές χώρες απειλεί την ασφάλεια και την ειρήνη της περιοχής. 2. η άποψη που ενθαρρύνει την έκφραση και την καλλιέργεια της εθνικής συνείδησης· η αφοσίωση των ατόμων στο έθνος στο οποίο ανήκουν, χωρίς όμως καμία διάθεση υποτίμησης ή περιφρόνησης άλλου έθνους· εθνισμός, πατριωτισμός. 3. (ιστ.) η πολιτική άποψη και κίνηση, που εκδηλώθηκε κατά το 19ο κυρίως αι. και αναγνώριζε και αποδεχόταν τις εθνικές διαφορές και ιδιομορφίες ως βάση για τη σύσταση και λειτουργία των πολιτικών κοινοτήτων: Στα τέλη του 19ου αι., το κίνημα του εθνικισμού άρχισε να χάνει το φιλελεύθερο και διεθνιστικό του χαρακτήρα, και να γίνεται συντηρητικότερο ακόμη και αντιδραστικό.   [λόγ. εθνικ(ός) -ισμός μτφρδ. αγγλ. nationalism ή γαλλ. nationalisme]

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
να σου σε πω ρε Βασίλη, δε με πειράζει, αφου σε λίγο θα αλλάξει και η έννοια του εθνισμού (ο οποίος ετοιμολογικά σημαίνει οτι ακριβώς και ο εθνικίσμός) δηλαδή καλώς η κακώς
ολη αυτή η νεοτσογλαναρία  βαπτίζουν αυτούς που αγαπούν τη χώρα τους κάπως, και αντε  να αποδείχθει ποιος είναι  ο  ελέφαντας  ???

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Παιδιά εγώ δεν ξέρω τι λέτε εσείς, ξέρω μόνο ότι το παιδί ήταν από την πατρίδα μου, ήταν παλιός αθλητής του πατέρα μου (κολυμβητής) είχε δύο παιδάκια νομίζω, και η ειρωνία είναι ότι πέθανε από πνιγμό, λόγω του Vertigo. Δε με νοιάζει προσωπικά τι σκάτα λέει το γαμοβίντεο, αλλά ένιωσα ντροπή γι αυτό που είδα, και στεναχωρήθηκα παρόλο που με τον Θανάση δεν είχαμε σχέσεις.Στο κάτω κάτω και άσχημα λόγια να μην λέει για το παιδί και την Ελλάδα δεν τραβάει κανένας βίντεο ή φώτο από τις κηδείες δικών τους προσώπων για να τις θυμάται, και να λέει ω τι ωραία κηδεία που ήτανε!

 Τί να πω, RIP το παλληκάρι...ελαφρό το χώμα που τον σκεπάζει.

Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παιδιά εγώ δεν ξέρω τι λέτε εσείς, ξέρω μόνο ότι το παιδί ήταν από την πατρίδα μου, ήταν παλιός αθλητής του πατέρα μου (κολυμβητής) είχε δύο παιδάκια νομίζω, και η ειρωνία είναι ότι πέθανε από πνιγμό, λόγω του Vertigo. Δε με νοιάζει προσωπικά τι σκάτα λέει το γαμοβίντεο, αλλά ένιωσα ντροπή γι αυτό που είδα, και στεναχωρήθηκα παρόλο που με τον Θανάση δεν είχαμε σχέσεις.Στο κάτω κάτω και άσχημα λόγια να μην λέει για το παιδί και την Ελλάδα δεν τραβάει κανένας βίντεο ή φώτο από τις κηδείες δικών τους προσώπων για να τις θυμάται, και να λέει ω τι ωραία κηδεία που ήτανε!

 Τί να πω, RIP το παλληκάρι...ελαφρό το χώμα που τον σκεπάζει.


Είδες όμως οι γείτονες προπαγάνδα? δεν αφήνουν τίποτα να πάει χαμένο.... ας είναι καλόδρομος όπου και να 'ναι....... ούτος η άλλως απόγονος του Ίκαρου είναι....

Αποσυνδεδεμένος Harrucci

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Άντρας
  • compresora prin i... meta?
    • Προφίλ
το αστειο ειναι οτι τυποι σαν και σας τα χαφτουν ολα καλα και ωραια και αμα ερθει καποιος τρελος(σαν και μενα) και λεει τετοιες μλκιες ουα ουα ουα οτι και καλα τα βγαζω απ το μυαλο μου,δεν ξερω τι λεω και αλλα ωραια.παω στοιχημα οτι ολοι εσεις πριν π.χ δειτε τα βιντεακια απο το τμημα της ομονοιας δεν θα μπορουσατε να διανοηθειτε οτι η καλη ελληνικη αστυνομια βασανιζει μεταναστες!
ενα ζητω για τα εθνικιστικα σας χαρακτηριστικα,τα χετε και με το παραπανω.αντε να τα χαιρεστε
μεγαλη ιδεα εχεις για τον εαυτο σου...
α!! ...και κοψε το matrix

P.S. εδω που τα λεμε ολοι ψαχνουν κατι για να μαστουρωσουν... τελικα μου φαινεται οτι προτιμω αυτους που μαστουρωνουν με την σημαια παρα αυτους που μαστουρωνουν με τους μπαφους...φιλακια στους ανοιχτομυαλους με τα καμενα μυαλα!! :-*

Αποσυνδεδεμένος SWEET*STRINGS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
το αστειο ειναι οτι τυποι σαν και σας τα χαφτουν ολα καλα και ωραια και αμα ερθει καποιος τρελος(σαν και μενα) και λεει τετοιες μλκιες ουα ουα ουα οτι και καλα τα βγαζω απ το μυαλο μου,δεν ξερω τι λεω και αλλα ωραια.παω στοιχημα οτι ολοι εσεις πριν π.χ δειτε τα βιντεακια απο το τμημα της ομονοιας δεν θα μπορουσατε να διανοηθειτε οτι η καλη ελληνικη αστυνομια βασανιζει μεταναστες!
ενα ζητω για τα εθνικιστικα σας χαρακτηριστικα,τα χετε και με το παραπανω.αντε να τα χαιρεστε
μεγαλη ιδεα εχεις για τον εαυτο σου...
α!! ...και κοψε το matrix

P.S. εδω που τα λεμε ολοι ψαχνουν κατι για να μαστουρωσουν... τελικα μου φαινεται οτι προτιμω αυτους που μαστουρωνουν με την σημαια παρα αυτους που μαστουρωνουν με τους μπαφους...φιλακια στους ανοιχτομυαλους με τα καμενα μυαλα!! :-*

......Έγραψες πάλι Χάρη .......προσοχή στο matrix και μέχρι τρεις φορές τίναγμα

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1428 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/05/07, 12:00
από emmaki
3 Απαντήσεις
2580 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/08, 00:53
από Mistral
1 Απαντήσεις
1621 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/11/08, 15:59
από Aganippi
1 Απαντήσεις
1658 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/09, 19:43
από Ιππέας