Αποστολέας Θέμα: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!  (Αναγνώστηκε 167942 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #250 στις: 14/05/06, 15:55 »
Αυτή είναι η ουσία φίλε μου  :)

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #251 στις: 15/05/06, 00:00 »
τελικα κι εγω Παρασκευη θα παω!  ::) ;)

Αποσυνδεδεμένος echo

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
    • Προφίλ
    • Justelene
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #252 στις: 17/05/06, 00:52 »
Εγώ τον είδα για 2η φορά live στο 4ο ΕΚΦ..Άπαιχτος!Μου άρεσε και η διασκευή στην "Μπαλάντα του Κυρ Μέντιου" του Ξυλούρη..
I don't need no arms around me
I don't need no drugs to calm me

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #253 στις: 17/05/06, 16:51 »
Κι εγώ τελικά θα πάω Παρασκευή...
ΑΝ κάποιος πάει αύριο Πέμπτη και μπορεί ας μας γράψει εντυπώσεις...

ΕΠειδή πρώτη φορά θα πάω στο Μίλτο χωρίς τραπέζι (Όχι δεν είμαι καπιτάλας, απλά γουστάρω να μαι κοντά και να βλέπω Μίλτο και ορχήστρα:), οι αφίσες λένε πως το πρόγραμμα ξεκινά 9:30.Τί ώρα πρέπει να πάμε για να πιάσουμε καλή θέση?Δεν έχω πάει στο συγκεκριμένο μαγαζί ποτέ.Ρωτάω επειδή άκουσα όπως ήδη έχω ξαναπεί πως σηκώνονται όλοι όρθιοι και γίνεται συναυλία κανονική...Το bar του μαγαζιού βολεύει αν πιάσει κανείς καλή θέση?
Όποιος γνωρίζει κάτι ας μας πει για να οργανωθώ!:)
Thanks...C ya kai καλή μας αντάμωση!

P.S Την μπαλάντα του Κυρ Μέντιου την έχω σε δύο εκδόσεις από εκπομπές στην TV από Μίλτο...Είναι άπαιχτος...πού να ακούσετε και το "Χίλια μύρια κύματα" με τι πάθος το ερμηνεύει...
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος LousyGuitarPlayer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #254 στις: 17/05/06, 19:47 »
9 παρά τέταρτο πιστεύω ότι μπορεί να σου εξασφαλίσει μία καλή θέση.

Όσον αφορά το μπαρ, αν είσαι ψηλός δεν θα έχεις πρόβλημα. Διαφορετικά μόλις αρχίζει να γεμίζει το μαγαζί θα μπουν πολλοί μπροστά σου (ίσως να είμαι και εγώ ένας από αυτούς ;D) και δεν θα βλέπεις τίποτα.

Η θέση με το μικρότερο κίνδυνο να σε κλείσουν, αν και η οπτική δεν είναι η καλύτερη, είναι κοντά στα κάγκελα. Μόλις μπαίνεις, ίσια μπροστά σου.

ΥΓ. Νιώθω σαν να περιγράφω άσκηση απόβασης κατά τη διάρκεια κάποιου πολέμου!!!

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #255 στις: 17/05/06, 21:18 »
ΥΓ. Νιώθω σαν να περιγράφω άσκηση απόβασης κατά τη διάρκεια κάποιου πολέμου!!!
ισως και καπως χειροτερα!  ;D ;D
αντε να ανταμωσουμε εμεις της Παρασκευης! ;)

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #256 στις: 17/05/06, 21:29 »
Άσκηση απόβασης????Και λίγα λες...!!! ;D ;D
Για φαντάσου να με κλείσει κανείς ψηλός, να τον βρίσω και να είσαι κι εσύ!!!Οπότε θα προσέχω
πώς μιλάω... ;D :-X
Thanks για τις πληροφορίες πάντως...Καλή μας αντάμωση...Ciao! ;)
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #257 στις: 17/05/06, 21:35 »
Τελικα οι περισσοτεροι,για να μη πω ολοι,θα πατε Παρασκευη στον Μιλτο???Εγω ακομη αγνωστο το ποτε!!!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #258 στις: 18/05/06, 20:09 »
ποσο θελω να ερθω κι εγω....  :'( :'( :'( :'(
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #259 στις: 18/05/06, 20:15 »
Αντε ελα να παμε μαζι γιατι και εγω θελω να παω αλλα με βλεπω μονη!!! :-\Τι λες???Κανονικα δεν πρεπει να το κανω αυτο λογω αυτου για τον οποιο δε θες να σου λεμε!!!Βγαινει νοημα απο αυτο που ειπα??? ???
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #260 στις: 18/05/06, 20:30 »
Βγαινει, βγαινει..  ;D
Μακαρι να μπορουσα... Αλλα ξερεις...  :-\ Τρεχω και δε φτανω...  :'( :(
Πολυ στεναχωρεθηκα...  :(  :-\
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #261 στις: 18/05/06, 20:37 »
P.S Την μπαλάντα του Κυρ Μέντιου την έχω σε δύο εκδόσεις από εκπομπές στην TV από Μίλτο...Είναι άπαιχτος...πού να ακούσετε και το "Χίλια μύρια κύματα" με τι πάθος το ερμηνεύει...

  Αυτό ακούγεται πολύ πολύ ενδιαφέρον! Μήπως μπορούμε να ανεβάσουμε και τα δύο αυτά κομμάτια στις συγκεκριμένες εκδόσεις βεβαίως;;;
 
  Αν ήμουν Σαλονίκη....ααααχ....θα ερχόμουν και σήμερα και άυριο!!!
 
  Κι επίσης μια ερωτήση....Ξέρει κανείς το "Νεράιδα δίχως παραμύθι" με ποια αφορμή ή για ποια έχει γραφτεί;;; ΄Τι ρωτάω τώρα...εεεε;;; ::)
  Θα ήθελα πολύ να μάθω πάντως....αν και μπορώ να μείνω με το ενύπνιο ότι έχει γραφτεί για μένα :D :D ;D...Ξυπνήστε με λοιπόν!!!


Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #262 στις: 18/05/06, 20:37 »
Ευτυχως γιατι το εγραψα λιγο καπως!!! :DΚαταλαβαινω!!!Γι'αυτο λεω κανονικα δεν θα επρεπε καν να στο προτεινω!!!Αν παω θα σου μεταγερω τις εντυπωσεις!!Αν δε μπορεσω να παω τοτε στην επομενη θα παμε μαζι!!! ;)
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #263 στις: 19/05/06, 08:11 »
Αν παω θα σου μεταγερω τις εντυπωσεις!!Αν δε μπορεσω να παω τοτε στην επομενη θα παμε μαζι!!! ;)

 :D :D
Εγω λεω οπως και να χει, να παμε μαζι την επομενη φορα  ;) ;D
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #264 στις: 19/05/06, 11:26 »
Αν παω θα σου μεταγερω τις εντυπωσεις!!Αν δε μπορεσω να παω τοτε στην επομενη θα παμε μαζι!!! ;)

 :D :D
Εγω λεω οπως και να χει, να παμε μαζι την επομενη φορα  ;) ;D

Μεσα,γλυκια μου! :D ;DΟποτε περιμενουμε την επομενη συναυλια του Μιλτου!!Σωτηρη αναλαμβανεις να μας ενημερωσεις,ε???
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #265 στις: 19/05/06, 15:47 »
Fusalida τα τραγουδάκια του Ξυλούρη θα φροντίσω να τα ανεβάσω...Κάντε λιγάκι υπομονή μήπως καταφέρω να τα ανεβάσω σε video...εκτός κι αν τα θέλετε σαν mp3 οπότε θα τα ανεβάσω σύντομα...video είναι πολύ πολύ καλή ποιότητα πάντως...Έχε χάρη που δεν έχω μαζί μου την κάμερα αλλιώς θα έγραφα και την αποψινή συναυλία :)!!
Ciao!
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #266 στις: 19/05/06, 17:12 »
Σωτηρη αναλαμβανεις να μας ενημερωσεις,ε???
σταθερος στις υπηρεσιες μου!  8) ;) ;D

καλη ανταμωση σε οσους ερθουν σημερα μιλτο! (αν και κουρασμενος θα ειμαι εκει! ;))

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #267 στις: 19/05/06, 19:37 »

καλη ανταμωση σε οσους ερθουν σημερα μιλτο! (αν και κουρασμενος θα ειμαι εκει! ;))


αααααααααχχχχχχχχχχχ.....  :-[ :'( :'( :-\
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #268 στις: 20/05/06, 02:32 »
Μολις γυρισα.
παιδια δεν εχω λογια..."τα ειπε ολα"! ::) :D :D :D :D
οπως μας ειπε και ο ιδιος ο μιλτος στο δειαλημα, σημερα ηταν πολυ καλυτερα ο ιδιος απο την χθεσινη εμφανιση και το κοινο του αρεσε πολυ οπως ανεφερε (κι ας ζητησε μερικες φορες να κανουμε ησυχια, διοτι υπηρχαν 1,2 ενοχλητικοι) οι περισσοτεροι ομως ειμασταν ΕΚΕΙ! ;)

για οσους ηρθαν χαρηκα εστω που ανταμωσαμε μουσικα και οχι φατσικα.. ::) (πληροφοριακα, ημουν πισω απο την κονσολα, μαζι με τους ηχοληπτες.)

επειδη ειμαι κομματια παω για υπνο και συνεχιζουμε...

Ευα ετσι για να μεινω σταθερος στις υποσχεσεις μου και στα καθηκοντα μου: 20 Ιουλιου στην Μονη Λαζαριστων;)
(δυστυχως..θα ειμαι εκτος Θεσσ :-\)

...καλη ανταμωση! :)
« Τελευταία τροποποίηση: 20/05/06, 02:34 από Σωτήρης »

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #269 στις: 20/05/06, 12:24 »
Συμφωνώ με Σωτήρη!
Όπως κάθε άλλη φορά, και χτες ήταν απίθανος...Απλά εχτές η Βραδιά είχε κάτι το μαγικό...όντως όλοι είμασταν ΕΚΕΙ...το κοινό τέλειο, αλλά και ο Μίλτος εκπληκτικός...αν εξαιρέσεις έναν - δυο ενοχλητικούς και το μόνιμο πρόβλημα που δεν μπορώ να καταλάβω...γιατί όλοι μιλάνε?ΕΚεί έρχονται να λύσουν τα προβλήματά τους ή να ψήσουν ...γκόμενες?Σε κάποια φάση ήταν απίστευτοι...αλλά ήταν τόσο μαγικά που τα ξεχνούσες όλα...Άσε που χάρηκα ιδιαίτερα γιατί είδα τον Μίλτο μόνο Κιθάρα, Πιάνο, Ακορντεόν...Δεν θα λεγα ότι ήταν καλύτερα από Κιθάρα - Ακκορντεόν - Λύρα που ήταν πέρσι στην Βάρδια αλλά όπως και να το κάνεις Μίλτος είναι αυτός...
Καλή αντάμωση λοιπόν του χρόνου...

Ρε Σωτήρη θα σε πήρε το μάτι μου...εγώ ήμουν μπροστά ακριβώς στο Μίλτο...στο πρώτο πρώτο Stand αλλά από την έξω πλευρά...κοίτα να δεις...δίπλα δίπλα καθόματαν...ανταμώσαμε έστω και μουσικά όντως...

P.S Τράβηκα δέκα λεπτάκια με την φωτογραφική video...δεν είναι πολλά αλλά παίρνετε μια ιδέα...υπομονή και θα το ανεβάσω...(δεν έχω dsl εδώ Θεσσαλονίκη:(...
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος LousyGuitarPlayer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #270 στις: 20/05/06, 15:17 »
Με μία λέξη: Καταπληκτικός!

Δεν ξέρω για εσάς παιδιά, αλλά εγώ από τις 4 συναυλίες του Μίλτου που έχω πάει αυτή ήταν μακράν η καλύτερη!

Και να σκεφτείς ότι αυτή τη φορά πήγα με τη λιγότερη ανυπομονησία να τον ακούσω. Και στην τελική "τα άκουσα όλα". Μάθαμε και ότι ο Μίλτος ήταν και μπασκετόφατσα!

Τελικά Mistral δεν πρέπει να σε έκλεισα αφού λες ότι ήσουν στο stand. Ήμουν κι εγώ μπροστά στο Μίλτο αλλά στις σκάλες, πάνω στα κάγκελα. Μερικούς πάντως πρέπει να έκλεισα! Sorry παιδιά!

Το τελευταίο τραγούδι ήταν φανταστικό! Έτσι, και οι τρεις, χωρίς μικρόφωνα και όργανα. Δεν περιγράφεται!

Στο Έντεχνο γίνονται φοβερές συναυλίες πάντως. Ίσως το μειονέκτημά του, ότι είναι μικρό, γίνεται πλεονέκτημα. Υπάρχει πιο ζεστή ατμόσφαιρα!

Τελικά η δεύτερη μέρα ήταν καλύτερη από την πρώτη (κατά ομολογία του Μίλτου).

Περιμένουμε τα ντοκουμέντα!!!

Αποσυνδεδεμένος Γιώτα Μή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Γυναίκα
  • - -
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #271 στις: 25/05/06, 11:12 »
Καλημερα...λοιπον χτες ο Πασχαλιδης ηταν για μια και μοναδικη φορα ;D  στη σχολή μου,στην Αρχιτεκτονική στο Βολο στα πλαισια των καταληψεων που πραγματοποιουνται κ εν οψει της σημερινης πανελλαδικης πορειας στην Αθηνα κατα της ιδιωτικοποιησης των πανεπιστημιων.Τη συναυλια οργανωσαν 5 φοιτητικοι συλλογοι του πολυτεχνειου(αρχιτεκτονες,μηχανολογοι,κλπ...)

Πρωτη φορα τον ειδα live!Ηταν παρα πολυ καλος!Πολυ καλος ερμηνευτης πανω απ'ολα κατα τη γνωμη μου!
Ειπε δικα του τραγουδια αλλα κ αλλα γνωστων συναδελφων του μεταξυ αυτων τα "στα ειπα ολα" "βρεχει στη φτωχογειτονια"  "σου τηλεφωνω" (των γκραβιτον?  το ειπε καταπληκτικα... )
Ειχε παρα πολυ κοσμο!!!Κ νομιζω υπηρξε  καλη επαφη με το κοινο!!Στο τελος ,αφου ειχε αποχωρησει απο τη σκηνη ο Μιλτος ανεβηκαν και τραγουδησαν καποιοι δικοι μας φοιτητες κ να σου σε λιγο ξαναρθε κ ο μιλτος !!!

Σε μια φαση φωναζει ενας "πες ανεκδοτο!!!" κ απανταει ο Μιλτος: "ε,με μπερδευεις με τον Θηβαιο εσυ!!!"

α.ξεχασα να πω πως ενω μας ειπε πως συνηθως ειναι αλλα 8 ατομα μαζι του στη σκηνη,χτες ηταν μονο η πιανιστρια κ ο τυπος π παιζει ακορντεον κ φλογερα ???  ...δε θυμαμαι ονοματα :-\
...La vita e una continua lotta...

Αποσυνδεδεμένος Ρηνιώ-kouzoulotetia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...and so it begins...
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #272 στις: 25/05/06, 11:20 »
ξεχασα να πω πως ενω μας ειπε πως συνηθως ειναι αλλα 8 ατομα μαζι του στη σκηνη,χτες ηταν μονο η πιανιστρια κ ο τυπος π παιζει ακορντεον κ φλογερα ???  ...δε θυμαμαι ονοματα :-\

αυτο ειναι το συνηθες σχημα οτι δεν κατεβαζει ολοκληρη την μπαντα..

ειπες οτι ήταν η πιανιστρια (Μαρια Καναβακη) και ο ακορντεονιστας (Νικος Παπαναστασιου). φλογερα παιζει η Βαλεντινη Ταμιωλακη. ήταν κι εκεινη εκει;

ή μηπως μπερδευεις την φλογερα με την φυσαρμόνικα που οντως παιζει ο Νικος;  ;D

Αποσυνδεδεμένος Γιώτα Μή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Γυναίκα
  • - -
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #273 στις: 25/05/06, 11:24 »
ξεχασα να πω πως ενω μας ειπε πως συνηθως ειναι αλλα 8 ατομα μαζι του στη σκηνη,χτες ηταν μονο η πιανιστρια κ ο τυπος π παιζει ακορντεον κ φλογερα ???  ...δε θυμαμαι ονοματα :-\

αυτο ειναι το συνηθες σχημα οτι δεν κατεβαζει ολοκληρη την μπαντα..

ειπες οτι ήταν η πιανιστρια (Μαρια Καναβακη) και ο ακορντεονιστας (Νικος Παπαναστασιου). φλογερα παιζει η Βαλεντινη Ταμιωλακη. ήταν κι εκεινη εκει;

ή μηπως μπερδευεις την φλογερα με την φυσαρμόνικα που οντως παιζει ο Νικος;  ;D

ε φυσαρμονικα ...γραψε λαθος :-[.δεν ηταν η κοπελια που λες...
...La vita e una continua lotta...

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
Απ: ΜΙΛΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ!!!
« Απάντηση #274 στις: 25/05/06, 13:40 »
Καλημερα...λοιπον χτες ο Πασχαλιδης ηταν για μια και μοναδικη φορα ;D  στη σχολή μου,στην Αρχιτεκτονική στο Βολο στα πλαισια των καταληψεων που πραγματοποιουνται κ εν οψει της σημερινης πανελλαδικης πορειας στην Αθηνα κατα της ιδιωτικοποιησης των πανεπιστημιων.Τη συναυλια οργανωσαν 5 φοιτητικοι συλλογοι του πολυτεχνειου(αρχιτεκτονες,μηχανολογοι,κλπ...)

Πρωτη φορα τον ειδα live!Ηταν παρα πολυ καλος!Πολυ καλος ερμηνευτης πανω απ'ολα κατα τη γνωμη μου!
Ειπε δικα του τραγουδια αλλα κ αλλα γνωστων συναδελφων του μεταξυ αυτων τα "στα ειπα ολα" "βρεχει στη φτωχογειτονια"  "σου τηλεφωνω" (των γκραβιτον?  το ειπε καταπληκτικα... )
Ειχε παρα πολυ κοσμο!!!Κ νομιζω υπηρξε  καλη επαφη με το κοινο!!Στο τελος ,αφου ειχε αποχωρησει απο τη σκηνη ο Μιλτος ανεβηκαν και τραγουδησαν καποιοι δικοι μας φοιτητες κ να σου σε λιγο ξαναρθε κ ο μιλτος !!!

Σε μια φαση φωναζει ενας "πες ανεκδοτο!!!" κ απανταει ο Μιλτος: "ε,με μπερδευεις με τον Θηβαιο εσυ!!!"

α.ξεχασα να πω πως ενω μας ειπε πως συνηθως ειναι αλλα 8 ατομα μαζι του στη σκηνη,χτες ηταν μονο η πιανιστρια κ ο τυπος π παιζει ακορντεον κ φλογερα ???  ...δε θυμαμαι ονοματα :-\

Σχετικα με το "Σου τηλεφωνω" ειναι μουσικη του Νικου Δουκα και στιχοι των Graviton!!Σχετικα παλι με τα ανεκδοτα το παιδι καλα θυμοταν!!!Ο Μιλτος συνηθιζει να λεει ανεκδοτα φυσικα φτανει να κολλανε η θυμηθει η η ατμοσφαιρα ειναι φιλικη και το σηκωνει το ανεκδοτο!!!Εχει τυχει αρκετες φορες να πει ανεκδοτα!!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
5432 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/03, 18:01
από ερεβος
33 Απαντήσεις
20880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/09/04, 23:56
από Γιάννης [nOiz]
12 Απαντήσεις
6289 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/06, 14:27
από capodasto
15 Απαντήσεις
6413 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/08, 11:22
από holliday
1 Απαντήσεις
2739 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/13, 13:33
από Βραζίλης
14 Απαντήσεις
5123 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/13, 09:47
από mackay
0 Απαντήσεις
2974 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/14, 14:01
από MARIOS F
0 Απαντήσεις
2917 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/17, 14:57
από MARIOS F