Σελίδες:
  • #1 από Portrait Of Karma στις 16 Jan 2006
  • θέλω ν'αρχίσω να ψάχνομαι με πετάλια...

    ρώτησα αριστερά δεξιά τι παίζει και όλοι προτείνουν boss. εκτός από boss δε παίζει τπτ άλλο? ??? ενδιαφέρομαι κυρίως για delay αλλά και γενικότερα.
  • #2 από Σιδηρόπουλος στις 16 Jan 2006
  • δες και Digitech, DOD, Electroharmonix
  • #3 από Arg0 στις 16 Jan 2006
  • Πολλες μαρκες παιζουν...

    Περα απο αυτες που ανεφερε ο φιλτατος Σιδηροπουλος...

    George Dennis, Danelectro, Rocktron, Morley, MXR...

    Για αρχη... ;)

    Κι αν εχεις τον προϋπολογισμο της Τανζανιας μπορεις να τσεκαρεις και τον Pete Cornish
  • #4 από morello στις 16 Jan 2006
  • αν ρωταγες εμενα θα σου λεγα κοιτα οτι θες εκτος απο boss...κοιτα στο harmony να δεις ποσες εταιριες υπαρχουν...
  • #5 από djkostas στις 16 Jan 2006
  • Αν δεν θές να τα κρατήσεις 50 χρόνια και να ξοδέψεις μια μικρή περιουσία
    εγώ θα έλεγα να ρίξεις μια ματιά και στα πεταλάκια της Behringer!
  • #6 από Σιδηρόπουλος στις 16 Jan 2006
  • ο μορελλο θα σου πει επισης tech 21 :P
  • #7 από Korgy στις 16 Jan 2006
  • και φυσικά η αφεντιά μου δεν μπορεί να λείψει απεδω ;D ;D
    electro harmonix ασυζητητί ;D ;D(φυσικά με noise gate γιατι ειναι πολύ η βρώμα Άρη :P)
    και αντί να παιδεύεσαι με πολλά πραματακια δες και το G major ths TC
  • #8 από Portrait Of Karma στις 16 Jan 2006
  • ευχαριστώ. πέρα από πετάλια γενικά σε delay έχετε να μου προτείνετε κάτι συγκεκριμένο?
  • #9 από vagx69 στις 16 Jan 2006
  • ο μορελλο θα σου πει επισης tech 21 :P


    Πάρε ενα psa να βρεις την υγεια σου.... :p


    Για ντιλέι όντως οι περισσοτεροι θα λέγαν το Ντίντζιταλ Ντιλέι της Μπόςς (βλ. BOSS DD-3)
  • #10 από Σιδηρόπουλος στις 16 Jan 2006
  • κατοχος toy DD-3
    πολυ αξιόλογο πετάλι ομως με μονο βασικές λειτουργίες..
    ο ηχος πολυ καλος ομως θα ήταν καλυτερο με tap + reverse delay
  • #11 από fenderiarhs στις 16 Jan 2006
  • delay??????????? boss...εγγυηση αν δε θες να το ψαχνεις πολυ..........................αν θες κατι παραπανω δες και το delay της line6............

    An to ψαχνεις ακομα λιιιιιιιιγο παραπανω κοιτα το  TC ELECTRONICS 2290.........καλα πλακα κανω..... :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • #12 από Gabriel6th στις 16 Jan 2006
  • και φυσικά η αφεντιά μου δεν μπορεί να λείψει απεδω ;D ;D
    electro harmonix ασυζητητί ;D ;D(φυσικά με noise gate γιατι ειναι πολύ η βρώμα Άρη :P)
    και αντί να παιδεύεσαι με πολλά πραματακια δες και το G major ths TC

    Το G Major το έψαξα και εγώ κάπως και φαίνεται να έχει πολύ καλό value for money...
  • #13 από Σιδηρόπουλος στις 16 Jan 2006
  • αν πας για Boss πηγαινε για DD-6
     
    φεντεριαρη, καλο το 2290 ομως δεν ειναι λιγο φτηνο? :P
    και το D-Two μας κανει απο TC-Electronic :P
  • #14 από Conviction στις 17 Jan 2006
  • Κι εγώ το DD-6 έχω και είμαι πού ευχαριστημένος...
    Ρε παιδιά, μήπως έχετε δοκιμάσει το analog delay της ibanez; λεέι τίποτα;
  • #15 από morello στις 17 Jan 2006
  • για delay digidelay απο digitech φοβερο και εχει οτι θες (απο thomann 77ευρω) και εχει και delay μεχρι 7 sec οχι σαν το boss dd3 που χει μεχρι 800ms νομιζω...αμα θες καλο delay το καινουριο που βγαλε η tc electronic σκοτωνει αλλα κανει και 500 ευρω...
    της ibanez analog delay ειναι φοβερο αλλα κανει μονο για tap καθως ειναι μεχρι 300ms νομιζω και με tweak παει στα 500,,,κανει και 200 ευρω...παρε το digidelay και θα με θυμηθεις και εγω θελω να το παρω...
    τα ehx ειναι καλα αλλα τεραστια...αμα παρεις 3-4 θες αεροπλανοφορο να τα κουβαλας...
    και ναι θα προτεινω και tech21 :P :P
    παρε το gt2 για distortion...αν εχεις φραγκα τσιμπα το psa (παντως μετα παο ψαξιμο κατεληξα gt2=psa και μου το παν και αλλοι αυτο απλα το psa το παιρνεις για την ευελιξια του ειναι σαν να εχεις πχ 100 gt2 ...εγω παντως τελικα κρατησα το gt2 Μου και εχω και το eq μου και βγαζω οτι ηχο θελω...
    Και προτεινω και μερικα αλλα...
    τρεμολο danelectro tuna melt φοβερο και εχει 30 ευρω...
    φλανγκερ ibanez fl-9 (~150 ευρω) η boss bf3   (το fl-9 το χω εγω και ειναι καλο για τα λεφτα του και αναλογικο...καποτε θα παρω ενα αλλο ομως επειδη μαρεσει πολυ το flanger αλλα αυτο κανει 400ευρω...δεν θυμαμαι ονομα εφαγα κολημα...
    chorus digitech multichorus,voodoo labs analog chorus,tc scf,............
    phase mxr phase 90 η 100
     
  • #16 από vagx69 στις 17 Jan 2006
  • θέλω ν'αρχίσω να ψάχνομαι με πετάλια...

    ρώτησα αριστερά δεξιά τι παίζει και όλοι προτείνουν boss. εκτός από boss δε παίζει τπτ άλλο? ??? ενδιαφέρομαι κυρίως για delay αλλά και γενικότερα.


    κατα φωνή
Σελίδες: