Αποστολέας Θέμα: θελω να LOOPαρω!!!!!  (Αναγνώστηκε 24483 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #50 στις: 20/12/09, 00:25 »
Παιδια κοιτωντας το JamMan σε reviews ξανα και ξανα, εχω κατανοησει οτι ηχογραφει με ποιοτητα "Audio Format: Uncompressed .wav 44.1 kHz 16 bit mono", οπως ακριβως γραφει και στο site!! (το χω συζητησει λιγο και με τον Ανδριανο)
Μετα πιο πανω γραφει ομως και αυτο "Digital : A/D/A Converters: 24-bit audio"!!Αυτο τι ακριβως σημαινει??Μιλουσα και με τον καθηγητη μου, μου πε οτι τα 16bit ειναι καλα, αλλα τα 24bit θα ηταν αρκετα καλυτερα σαν ποιοτητα..
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #51 στις: 30/12/09, 00:51 »
Παιδια να ενημερωσω οτι εδω και 3 μερες ειμαι κατοχος (ναι και γω :P) του JamMan, και εχω πολυ καλες εντυπωσεις για την ωρα, δεν εχω προλαβει βεβαια να το ξεζουμισω, αλλα απο ποιοτητα ηχου μπορω να πω τουλαχιστον για μενα οτι τα παει πολυ καλα, και ειναι πολυ ευκολο να φτιαξεις σωστες loopες, in time δηλαδη!!Επισης ειναι μαζι με το footswitch πολυ ευκολο να πας απο loop σε loop, και να ηχογραφησεις, για οσους ενδιαφερονται για να το χρησιμοποιησουν live!!
Νομιζω οτι τα αξιζει τα λεφτα του με το παραπανω, τωρα πια εχει και 1gb μνημη μαζι με την αγορα, που σημαινει οτι εχετε παραπανω απο 3 ωρες ηχογραφησης!!

Για την ωρα αυτα εχω να πω μονο, αν καποιος εχει καποια απορια, αρκει να ξερω να απαντησω, ειμαι ολος αυτια  :)
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #52 στις: 02/02/10, 20:23 »
Παιδια εχω ερωτηση για δυνατους λυτες.Διαβαζα σε ενα φορουμ για την ποιοτητα εγγραφης του jamman.Ελεγαν οτι δεν γραφει αυτο που παιζεις αλλα εχει μια μικρη αποκληση?Ισχυει κατι τετοιο...εγω περιμενω να βγει το καινουργιο(που στην ουσια ειναι το ιδιο αλλα πιο ακριβο,για να λεμε και την αληθεια)για να το παρω...Λοιπον Menelae k andr1ane?τι λετε??

http://www.acousticguitarforum.com/forums/showthread.php?t=175224

Εχετε ακουσει τπτ για την release date του jamman stereo.Εγω μιλησα με το dv και μου ειπα απο αρχεσ του μηνα...δλδ τωρα

και εαν οφ τοπικ...Ποιο ηταν ρε παιδια ενα εφε του το CONTROL PANEL εμοιαζε με πυρηνα????
« Τελευταία τροποποίηση: 02/02/10, 20:26 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #53 στις: 13/02/10, 19:10 »
ρε παιδια σορρυ που το ξανα ρωταω αλλα εχει κανεις καμια ιδεα ποτε ερχεται ευρωπη το jamman.εχω παρει τηλ στο dv και δεν εχουν ιδεα(τουλαχιστον αυτος που μιλησα εγω)
ααα ξανα την ιδια ερωτηση ποιο ηταν ρε παιδια ενα εφε του το CONTROL PANEL εμοιαζε με πυρηνα?Huh
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #54 στις: 13/02/10, 19:29 »
Καλησπερα φιλε!!

Συγγνωμη που αργησα να απαντησω, δεν μπαινω λογο διαβασματος και πολυ συχνα τελευταια και δεν ειδα οτι επανεφερες το θεμα!!
Για το Jamman λοιπον, 1ον βλεπω οτι περιμενεις να βγει το καινουργιο..να σε ενημερωσω οτι δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα στην ηχητικη "ποιοτητα", αν εξαιρεσεις την stereo αναβαθμιση που εχει, την οποια για να αξιοποιησεις θες και τον αναλογο εξοπλισμο!!Κατα τα αλλα εχει καποιες καινοτομιες (βλεπε Καινουργια JamMan απο την Digitech!! που ειχα ανοιξει πριν καιρο), οι οποιες δε νομιζω οτι για χρηση στο σπιτι προκειται να κανουν τη διαφορα!!Βεβαια αν εχεις χρηματα και διατιθεσαι να τα δωσεις γιατι οχι :P

Οσο για τη μικρη αποκλιση που λες για το Jamman..τι να σου πω εγω οσο καιρο το χρησιμοποιω δεν παρατηρησα κατι τετοιο, αντιθετως απο θεμα "συγχρονισμου" αν το θες, ειμαι πολυ ικανοποιημενος!!Σαν ποιοτητα στον ηχο ειναι αρκετα καλο και αξιοπρεπες!!Μην περιμενεις βεβαια τιποτε τρομερο, αλλα πολυ καλο!!Στο θεμα αποκλισης βεβαια παιζουν πολλα ρολο, πιο πολυ "ηχοληπτικης" φυσεως, απο τα οποια δεν ξερω γρη :P, και σιγουρα ο Ανδριανος θα μπορουσε να σε καταρτησει καλυτερα!!Εγω σου το λεω οπως μου ακουγεται εμενα στο αυτι και τιποτα παραπανω!!Αν θελεις μπορω να σου στειλω και μια μικρη βλακεια που ειχα γραψει (χωρις να με γιουχαρεις ;D) που την ειχα περασει στο pc!!
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #55 στις: 13/02/10, 20:27 »
Σ ευχαριστω πολυ Menelae. δεν πιστευω οτι θα εχουν τρελη διαφορα στην ποιοτητα αλλα απο το dv ειναι μολις λιγα ευρΑ παραπανω οποτε μ αρεσει που θα ειναι και καλα το καινουργιο.αν μπορουσες να μου εστελνες το sample θα ηταν πολυ καλο για να παρω μια ιδεα....σε ευχαριστω πολυ mate
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #56 στις: 13/02/10, 20:48 »
Nομίζω ότι μια κύρια διαφορά του καινούργιου jamman από το παλιό και η οποία εμένα προσωπικά θα με ενδιέφερε αρκετά, είναι η δυνατότητα αλλαγής loop χωρίς να χρειάζεται ποδοδιακόπτης. Αυτό που μένει να δούμε είναι αν η διαφορά στην τιμή είναι μικρότερη από την τιμή του ποδοδιακόπτη.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #57 στις: 13/02/10, 21:36 »
http://www.dv247.com/search/0/0/ProductQuantity/Descending/jamman/1/
κανεις τη σουμα και εισαι οκ
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #58 στις: 15/02/10, 22:49 »
Ναι, ξέρω ποιά είναι η τιμή που αναγράφεται τώρα. Τα μαγαζιά όμως δεν έχουν ακόμα το νέο jammam σε στοκ. Πιθανότατα όταν αρχίσει να διατίθεται στη αγορά, η τιμή του να διαμορφωθεί σε διαφορετικά επίπεδα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #59 στις: 16/02/10, 19:49 »
εχουμε πληροφοριες για το ποτε φτανει στην ευρωπη???..(εκτος απο το κλασσικο first Q που γραφουν ολα τα φορΑ :P)

Οσοω αφορα αυτο που λες Απολλων για μενα η μεγαλη διαφορα ειναι το reverse mode(αν δεν κανω λαθος δεν εχει το παλιο)...αν εχει το παλιο παω να το παρω να τελειωνουμε γιατι μου εχουν γινει τα νευρα......
ΑΑ Σε ευχαριστω πολυ O_Menelae για το π.μ σου.
Ρε παιδια για τελευταια φορα ποιος θυμαται ποιο ειναι αυτο το πεταλι που λεω που εχει CONTROL PANEL σαν πυρηνα????σορρυ που σπαω νευρα...νομιζω οτι ηταν delay αλλα δεν θυμαμαι καθολου
Για αλλα loop οπως το Boomerang iii και το 2880 τι ξερουμε???γιατι ειναι τοσο ακριβα?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #60 στις: 05/03/10, 17:50 »
sorry ρε παιδια που ξαναγραφω αλλα δεν την παλευω αλλο...επειδη μολις ειδα οτι το jamman stereo μαλλον θα βγει σε ενα μηνα απο τωρα και επειδη βαρεθηκα να περιμενω εχει κανεις να μου δωσει καμια αλλη ιδεα(πλην του boss )???
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #61 στις: 24/03/10, 16:34 »
αν και πλεον γραφω μονος μου στο θεμα εχω να πω(σε μενα)
τι ειναι αυτο?http://www.dv247.com/studio-equipment/digitech-jamman-delay-looper--73044
γιατι?ποτε?που?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος O_Menelaos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρευω τις ασπρες κιθαρες..!!
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #62 στις: 24/03/10, 16:45 »
Mα τι TANK ειναι αυτο ;D??

Πρεπει να ειναι ο αντιπαλος του Boss RC-50!!
Δεν το ειχα ξαναδει ομολογω..και το πρωτο πραγμα που μου ρθε στο μυαλο ηταν..
γιατι?ποτε?που?
Δεν εισαι μονος σου ειμαι και γω εδω ;D!!!
O Sephiroth ειναι καλος..

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #63 στις: 24/03/10, 16:50 »
αυτο μάλιστα!!! θα μπορει να κανει και αυτο που ειχε ενδιαφερθει αρκετος κοσμος να κτιζει τραγουδι ον στειτζ ή αναπαραγωγή ον στειτζ επίσης!!!
Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #64 στις: 24/03/10, 16:56 »
Ακομα να μου ερθει το jamman menelae.βγαινει την παρασκευη στην ευρωπη και εχω πεθανει απο το αγχος.
Βεβαια δεν βρισκω ττον λογο να βγαλουν delay και looper μαζι απο την στιγμη που ολοι εχουν πανω απο ενα πεταλια.....
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #65 στις: 24/03/10, 17:31 »
Ακομα να μου ερθει το jamman menelae.βγαινει την παρασκευη στην ευρωπη και εχω πεθανει απο το αγχος.
Βεβαια δεν βρισκω ττον λογο να βγαλουν delay και looper μαζι απο την στιγμη που ολοι εχουν πανω απο ενα πεταλια.....

Φίλε zeromancer μην ανησυχείς και άλλοι το βλέπουν το topic  ;)
Και μια ερώτηση... Έκανες παραγγελία?? (Για το jamman stereo αναφέρομαι). Και αν ναι από πού?
Εγώ ετοιμάζομαι να κάνω από thomann οι οποίοι με ενημέρωσαν ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα είναι on-stock…

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #66 στις: 25/03/10, 14:53 »
takissam οχι δεν εχω κανει παραγγελια ακομα αλλα και εμενα μου ειπαν οτι τελος του μηνα(ισως και μεσα στην βδιομαδα)θα ερθει...βεβαια καλο θα ηταν να περιμεναμε και το DV αλλα το περιμενω 3 μηνες(απο τις 14 ιανουαριου που ακυρωασα την παραγγελια του παλιου)αλλα δεν πειραζει
Menelaeeeee μας κοροιδευει ο Θωμας.ειδες την νεα ημερομηνια???Καλα ξερω οτι δεν ειναι φταει αυτος αλλα δεν αντεχω αλλο
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #67 στις: 26/03/10, 08:56 »
Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι για την τελευταία ανανέωση του Θωμά, που πλέον είναι 16.04.2010  :-X
DV μετά από επικοινωνία δεν έχουν καν δώσει ημερομηνία. Πάντως μου κάνει εντύπωση που το Jamman solo είναι σε stock στο thomann... Anyway αναμένουμε λοιπόν!!
Α btw πολύ σωστή η απόφασή σου να ακυρώσεις το κανονικό jamman και να περιμένεις το stereo  ;)
Πριν κανά 2μηνο πούλησα και εγώ το δικό μου!! Άντε να δούμε....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #68 στις: 26/03/10, 16:56 »
Ναι takissam για την τελευταια ανανεωση του Θωμα λεω...πολυ φοβαμαι οτι θα ξαναλλαξει η ημερομηνια.εγω πλεον βλεπω το proguitar.οταν φτασει εκει περα τοτε σιγα σιγα θα ερθει και εδω
Δεν ξερω αν ηταν σωστη η αποφαση μου να ακυρωσω το παλιο jamman δεν νομιζω οτι θα εχει τρελη διαφορα για να σου πω την αληθεια.
Ξερουμε κανενα αλλο καλο looper?αυτα που τα ποσταρα τα ξερετε?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #69 στις: 28/03/10, 11:46 »
Λοιπόν η υπομονή μου έφτασε στο όριό της και αποφάσισα να μην περιμένω το thomann για το πότε (και αν) θα φέρει το jamman...
Έτσι λοιπόν έκανα την υπέρβασή μου και χτύπησα ένα Boss RC-50  ;D
Το "πετάλι" είναι απλά απίστευτο και με αυτά που σου προσφέρει ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να διαπιστώσεις ότι σου λείπει κάτι!!
More updates soon που θα έχω περάσει περισσότερο χρόνο μαζί του.
Α και ενημερωτικά να πω ότι η αγορά έγινε από εγχώριο μαγαζί με ευκολίες πληρωμής και μάλιστα σε τιμή καλύτερη του thomann!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #70 στις: 28/03/10, 12:14 »
Να σου πω την αληθεια ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ.με γεια και καλοπαιχτο.μακαρι να μπορουσα να κανω το ιδιο.
Βεβαια ελπιζω να πηρες το rc-50 της BOSS και οχι αυτο της roland(διαβασε την περιγραφη....πως ειπατε κυριε μου????) που μαλλον μονο το DV εχει.
http://www.dv247.com/guitars/boss-rc-50-loop-station-effects-pedal--35538
« Τελευταία τροποποίηση: 28/03/10, 12:22 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #71 στις: 28/03/10, 12:34 »
Να σου πω την αληθεια ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ.με γεια και καλοπαιχτο.μακαρι να μπορουσα να κανω το ιδιο.
Βεβαια ελπιζω να πηρες το rc-50 της BOSS και οχι αυτο της roland(διαβασε την περιγραφη....πως ειπατε κυριε μου????) που μαλλον μονο το DV εχει.
http://www.dv247.com/guitars/boss-rc-50-loop-station-effects-pedal--35538

Ε... μάλλον είναι το ίδιο πράγμα... Όπως και να έχει για αυτό λέω!! Boss Rc-50 Loop station  :)
Και τώρα που βλέπω την τιμή στο dv ακόμα και από αυτό πιο φτηνά....χεχεχε ;D
Αξίζει πάντως 1000% τα έξτρα 100 ευρώ.....

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #72 στις: 29/03/10, 22:32 »
Ναι το ξερω οτι ειναι το ιδιο πραγμα και πως μαλλον εκαναν λαθος στην περιγραφη.
Σε τι ειναι καλυτερο σε σχεση με τα Jamman και ειναι 100 ευρω πιο ακριβο?
παναθεμασε Takissam ειμαι ετοιμος να παρω το Boss...εχω τρελαθει απο χθες
Λοιπον πειτε αξιζει ναι η ου???
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #73 στις: 29/03/10, 22:35 »
παναθεμασε Takissam ειμαι ετοιμος να παρω το Boss...εχω τρελαθει απο χθες
Λοιπον πειτε αξιζει ναι η ου???


σας παρακαλω δειτε και αυτον τον συνδιασμο και πειτε μου αν αξιζει?
http://www.dv247.com/studio-equipment/electro-harmonix-2880-guitar-effects-stereo-multi-track-looper--60281
http://www.dv247.com/studio-equipment/electro-harmonix-2880-foot-controller-controller-for-the-2880-multi-track-looper--60282
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος takissam

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: θελω να LOOPαρω!!!!!
« Απάντηση #74 στις: 30/03/10, 09:41 »
Ναι το ξερω οτι ειναι το ιδιο πραγμα και πως μαλλον εκαναν λαθος στην περιγραφη.
Σε τι ειναι καλυτερο σε σχεση με τα Jamman και ειναι 100 ευρω πιο ακριβο?
παναθεμασε Takissam ειμαι ετοιμος να παρω το Boss...εχω τρελαθει απο χθες
Λοιπον πειτε αξιζει ναι η ου???
Έλα καλημέρα και μην τρελαίνεσαι!
Λοιπόν ένα ένα… Για το RC-50. Είναι απίστευτο το πόσο ευέλικτο είναι αυτό το looper! Μπορείς πραγματικά να κάνεις (σχεδόν) τα πάντα. Σκέψου μόνο αυτό…
Έχει 3 Phrases που η κάθε μια την ελέγχεις ξεχωριστά! Είναι σαν να έχεις 3x loopers!!! Σοβαρά δεν κάνω πλάκα.

Ειλικρινά η άποψή μου?? Λοιπόν μιας και έχουν περάσει από τα πόδια μου τα RC-20xl, Jamman και RC-50 έχω να πω ότι το τελευταίο είναι ΑΛΛΗΣ κλάσης… Αν θέλεις ένα ποιοτικό looper θα σε ακολουθεί σε όλη σου την πορεία χωρίς να προβληματίζεσαι ότι κάποτε δεν θα σε ικανοποιεί τότε είναι μονόδρομος!! Αν θέλεις απλά ένα looper συνοδευτικό που να μην πιάνει χώρο και να είναι ποιοτικό τότε (κάνεις υπομονή) και πας προς Jamman. Πάντως με την τιμή που παίζει τώρα το RC-50 αξίζει κάθε € του! Σκέψου ότι πριν κανένα χρόνο το έβρισκες στην ελληνική αγορά κοντά στα 600€….
Το EH πάει με το footswitch στα 360€. Εγώ δεν τη σκέφτηκα καθόλου τη λύση αυτή. Δεν μπορώ όμως να στο δικαιολογήσω μιας και δεν το έχω δοκιμάσει ούτε το έχω δει από κοντά. Αλλά η ιδέα του footswitch με ξενίζει λίγο μιας και το boss τα έχει ΟΛΑ πάνω…

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
2496 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/07, 11:56
από Μ.Π
2 Απαντήσεις
2913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/08, 16:42
από Seth21
9 Απαντήσεις
3038 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/10/08, 11:44
από Μαργαρίτα Π.
4 Απαντήσεις
2664 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/08, 12:33
από bassman(4 String Suicide!)
24 Απαντήσεις
8648 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/08, 14:57
από RoyBatty
2 Απαντήσεις
2116 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/09, 19:22
από ilianthos-Kanlis
4 Απαντήσεις
2921 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/01/10, 16:02
από Jezus
22 Απαντήσεις
12444 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/10, 05:45
από TheVrachnoprofiter
0 Απαντήσεις
2241 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/10, 20:21
από gkou
0 Απαντήσεις
883 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/20, 15:16
από ΠΟΙΟΣ