Αποστολέας Θέμα: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!  (Αναγνώστηκε 7374 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #1 στις: 05/07/08, 15:24 »
οταν βγει και μαθει καπιος απο εδω κατι παρακαλω να το ανακοινωσει!
μπας και χτυπησουμε και μεις καμια

γιατι η 550 ε3αφανιστηκε με τη μια...


Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #2 στις: 05/07/08, 16:54 »
Αυτες ειναι με τον παλιο wizard λαιμο??
SUPER wizard η κατι τετοιο??
Πρεπει να ειναι καλες αλλα ρε σεις απο εμΦανιση λιγο πασχουν...(Γουστα ειναι αυτα ειπε η μαιμου κ εφαγε το σαπουνι) συγνωμη κιολας :-\
Παντως αν εχουν τον παλιο λαιμο τοτε αξιζουν με τα χιλια..
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος Solstafir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #3 στις: 05/07/08, 16:59 »
Απότι ακούγεται σε πολλά φόρουμ, πρέπει να είναι ο παλιός Wizard λαιμός, με τα τότε ηλέκτρικά (τουλάχιστον έτσι φάινεται στούς καταλόγους του 87-88), και το αυθεντικό Edge

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #4 στις: 05/07/08, 17:25 »
Εψα3α παντου για τιμες αλλα δεν βρηκα τπτ.
Και παλι αν μαθει κανεις οτιδηποτε ας το αναφερει

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #5 στις: 05/07/08, 17:30 »
στην σελιδα που εδωσα λεει κατω:
The list price of the RG770DX is $1733.32. The price includes a deluxe hardshell case
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #6 στις: 05/07/08, 17:35 »
Πολλα τα λεφτα.
Αλλα3α αποψη, χαλαρα με λιγοτερα απο 1000 περνεις οριτζιναλ 550 η 770...

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #7 στις: 05/07/08, 19:19 »
Γενικά θα'ταν καλό η Ibanez ν'αρχίσει να κυκλοφορεί ΟΛΑ τα παλιά της μοντέλα. Ανά τον κόσμο όλοι ψάχνουν τα παλιότερα, ενώ τα καινούρια δεν τα'χουν και τόσο "ψηλά"...

Αποσυνδεδεμένος Metal Tiger

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #8 στις: 06/07/08, 04:37 »
Λοιπον η κιθαρα καταρχας ειναι 770DX ΚΑΙ οχι η 770, εδω και καιρο ηταν γνωστο το reissue της και η street price της θα ειναι 1300-1400$, Ελλαδα ειχα ρωτησει ενα παιδι στον Τριμη και δεν ηξερε τιποτα, αλλα αυτο ειχε γινει πριν το SNAMM, επισης ειναι limited edition και Ελλαδα αν θα ερθουν θα ερθουν 1 απο καθε χρωμα... Η τιμη υπολογιζω οτι θα ειναι γυρω στα 1500 αφου σε ενα αγγλικο net store εχει τιμη εδω και μηνες γυρω στις 1000 λιρες...

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #9 στις: 06/07/08, 15:11 »
γιατι η 550 ε3αφανιστηκε με τη μια...

Nαι η ατιμη... Δεν ξερεις ποσο θα ηθελα μια, απο τις reissue εννοω.. Κριμα.. :(

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #10 στις: 06/07/08, 15:20 »
γιατι η 550 ε3αφανιστηκε με τη μια...

Nαι η ατιμη... Δεν ξερεις ποσο θα ηθελα μια, απο τις reissue εννοω.. Κριμα.. :(
εχω εγω μια..:)
την θες?
τον ιανουαριο την πηρα..η τελευταια που ειχε μεινει στο Playback,και αριθμος 1744,απο τις 1987 που βγηκαν!πο ποσο ΤΕΛΕΙΟ ειναι να το λεω...:P
εγω εχω μαυρη..σοβαρα τωρα,δεν την δινω,αλλα σπαστηκα οταν ειδα οτι μια απ τις λιγες που ειχαν ερθει στην Ελλαδα,επαιζε ο Νικος Μιχας μ αυτην στα προηγουμενα Mad Awards...ο κεφτες..και ηταν και κιτρινη! >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #11 στις: 06/07/08, 15:37 »
Η κιτρινη ειναι κουκλαρα. Αυτο το maple στην ταστιερα με φτιαχνει ;D
Μακαρι να το μαθαινα πιο νωρις να χτυπαγα μια οταν σκασαν μυτη...

Λεσ να την πουλαει ο Μιχας?
χααχχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #12 στις: 06/07/08, 15:41 »
γιατι η 550 ε3αφανιστηκε με τη μια...

Nαι η ατιμη... Δεν ξερεις ποσο θα ηθελα μια, απο τις reissue εννοω.. Κριμα.. :(
εχω εγω μια..:)
την θες?
τον ιανουαριο την πηρα..η τελευταια που ειχε μεινει στο Playback,και αριθμος 1744,απο τις 1987 που βγηκαν!πο ποσο ΤΕΛΕΙΟ ειναι να το λεω...:P
εγω εχω μαυρη..σοβαρα τωρα,δεν την δινω,αλλα σπαστηκα οταν ειδα οτι μια απ τις λιγες που ειχαν ερθει στην Ελλαδα,επαιζε ο Νικος Μιχας μ αυτην στα προηγουμενα Mad Awards...ο κεφτες..και ηταν και κιτρινη! >:( >:( >:( >:( >:( >:(


To ξερω καλε οτι εχεις! Πλακα μου κανεις? Ξερω, για να με πικαρεις το κανεις...  :P  Ενταξει, πλακα κανω, οπως φανταζομαι και εσυ αλλωστε, αλλα περα απο την πλακα, θα ηθελα πολυ μια, και ειδικα τη μαυρη, αυτη που εχεις εσυ. Τον μιχα ποιος τον χεζει, και η πρωτοψαλτη στο νεο αλμπουμ με κατι ltd ειναι στη φωτο.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #13 στις: 06/07/08, 15:51 »
γιατι η 550 ε3αφανιστηκε με τη μια...


Nαι η ατιμη... Δεν ξερεις ποσο θα ηθελα μια, απο τις reissue εννοω.. Κριμα.. :(

εχω εγω μια..:)
την θες?
τον ιανουαριο την πηρα..η τελευταια που ειχε μεινει στο Playback,και αριθμος 1744,απο τις 1987 που βγηκαν!πο ποσο ΤΕΛΕΙΟ ειναι να το λεω...:P
εγω εχω μαυρη..σοβαρα τωρα,δεν την δινω,αλλα σπαστηκα οταν ειδα οτι μια απ τις λιγες που ειχαν ερθει στην Ελλαδα,επαιζε ο Νικος Μιχας μ αυτην στα προηγουμενα Mad Awards...ο κεφτες..και ηταν και κιτρινη! >:( >:( >:( >:( >:( >:(



To ξερω καλε οτι εχεις! Πλακα μου κανεις? Ξερω, για να με πικαρεις το κανεις...  :P  Ενταξει, πλακα κανω, οπως φανταζομαι και εσυ αλλωστε, αλλα περα απο την πλακα, θα ηθελα πολυ μια, και ειδικα τη μαυρη, αυτη που εχεις εσυ. Τον μιχα ποιος τον χεζει, και η πρωτοψαλτη στο νεο αλμπουμ με κατι ltd ειναι στη φωτο.

 ;D ;D ;D ;D ;D
εγω δεν ηθελα μαυρη,ηθελα η κοκκινη η κιτρινη,αν και η παρεα μου,μου ελεγαν την μαυρη...εψαχνα 2 μηνες,και θυμαμαι παιρνω τηλεφωνο το Τριμη στην Αθηνα,και ρωταω,αν την εχουν..και σκαει στα γελια...μου λεει 5 ειχαν ερθει στην ελλαδα,κατι τετοιο..ε μετα εψαχνα στο νετ,και δεν εβρισκα πουθενα καινουργια,παντου discontinued,μεχρι που βρηκα την τελευταια στο playback,και την ιδια μερα την πηρα....να σου πω την αληθεια,η μαυριλα της μου την σπαει λιγο,ΑΛΛΑ,μ αρεσει οτι αλλο εχει πανω της...η ταστιερα,τα παντα..ειναι πραγματικα πολυ ωραια κιθαρα!
και επειδη ειχα κολλημα με τις maple ταστιερες,και ηθελα να παρω κιθαρα με maple,μολις ειδα το παρακατω,πηγα να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο...
(κοιτα τον Μιχα)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #14 στις: 06/07/08, 16:03 »
γιατι η 550 ε3αφανιστηκε με τη μια...


Nαι η ατιμη... Δεν ξερεις ποσο θα ηθελα μια, απο τις reissue εννοω.. Κριμα.. :(

εχω εγω μια..:)
την θες?
τον ιανουαριο την πηρα..η τελευταια που ειχε μεινει στο Playback,και αριθμος 1744,απο τις 1987 που βγηκαν!πο ποσο ΤΕΛΕΙΟ ειναι να το λεω...:P
εγω εχω μαυρη..σοβαρα τωρα,δεν την δινω,αλλα σπαστηκα οταν ειδα οτι μια απ τις λιγες που ειχαν ερθει στην Ελλαδα,επαιζε ο Νικος Μιχας μ αυτην στα προηγουμενα Mad Awards...ο κεφτες..και ηταν και κιτρινη! >:( >:( >:( >:( >:( >:(



To ξερω καλε οτι εχεις! Πλακα μου κανεις? Ξερω, για να με πικαρεις το κανεις...  :P  Ενταξει, πλακα κανω, οπως φανταζομαι και εσυ αλλωστε, αλλα περα απο την πλακα, θα ηθελα πολυ μια, και ειδικα τη μαυρη, αυτη που εχεις εσυ. Τον μιχα ποιος τον χεζει, και η πρωτοψαλτη στο νεο αλμπουμ με κατι ltd ειναι στη φωτο.

 ;D ;D ;D ;D ;D
εγω δεν ηθελα μαυρη,ηθελα η κοκκινη η κιτρινη,αν και η παρεα μου,μου ελεγαν την μαυρη...εψαχνα 2 μηνες,και θυμαμαι παιρνω τηλεφωνο το Τριμη στην Αθηνα,και ρωταω,αν την εχουν..και σκαει στα γελια...μου λεει 5 ειχαν ερθει στην ελλαδα,κατι τετοιο..ε μετα εψαχνα στο νετ,και δεν εβρισκα πουθενα καινουργια,παντου discontinued,μεχρι που βρηκα την τελευταια στο playback,και την ιδια μερα την πηρα....να σου πω την αληθεια,η μαυριλα της μου την σπαει λιγο,ΑΛΛΑ,μ αρεσει οτι αλλο εχει πανω της...η ταστιερα,τα παντα..ειναι πραγματικα πολυ ωραια κιθαρα!
και επειδη ειχα κολλημα με τις maple ταστιερες,και ηθελα να παρω κιθαρα με maple,μολις ειδα το παρακατω,πηγα να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο...
http://www.youtube.com/watch?v=4HOkSmSTpXE (κοιτα τον Μιχα)


Ev τω μεταξυ ποσο σου βγηκε? Ποσο σε χαιρομαι ρε συ.. Αντε καλοπαιχτη, τιποτα αλλο δεν λεω, ξερεις εσυ ;)

Υ.Γ. Ασε τον μιχα. Παω στοιχημα οτι και εσυ αγαπας αυτο που κανεις πολυ παραπανω απο αυτον τον λακη,(μην πω οτι αυτος μονο για τα λευτα την κραταει την ριμαδα, ασε που δεν υπαρχει περιπτωση να ξερει τι κραταει στα χερια του) και οτι καλυτερα ξερεις να παιζεις, και καλυτερα κομματια γραφεις, και σε καλυτερη μπαντα παιζεις. Παω με λιγα λογια στοιχημα οτι σου αξιζει που την εχεις, πολυ περισσοτερο απο αυτον... :)

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #15 στις: 06/07/08, 16:05 »
O τυπάς βγάζει αρκετά φράγκα για να παραγγείλει άλλες 30 απευθείας από Ιαπωνία ρε παιδιά, τι να λέμε τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #16 στις: 06/07/08, 16:14 »
Ελλαδα,επαιζε ο Νικος Μιχας μ αυτην στα προηγουμενα Mad Awards...ο κεφτες..και ηταν και κιτρινη! >:( >:( >:( >:( >:( >:(


Nai κ ηταν κ ενας τυπος με την gus g  μαζι του
Ασε που ο μιχας ο μλκς την ειχε κατω απο τα γονατα
Κ επαιζε σαν αδερφαρα(τι "σαν" αφου ειναι)
Απορω γιατι τους δινουν τετοια οργανα..?? ???
Ελεος ρε γ**ωτο..!
Τζαμπα κ αδικα..... :'(
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #17 στις: 06/07/08, 16:16 »
γιατι η 550 ε3αφανιστηκε με τη μια...


Nαι η ατιμη... Δεν ξερεις ποσο θα ηθελα μια, απο τις reissue εννοω.. Κριμα.. :(

εχω εγω μια..:)
την θες?
τον ιανουαριο την πηρα..η τελευταια που ειχε μεινει στο Playback,και αριθμος 1744,απο τις 1987 που βγηκαν!πο ποσο ΤΕΛΕΙΟ ειναι να το λεω...:P
εγω εχω μαυρη..σοβαρα τωρα,δεν την δινω,αλλα σπαστηκα οταν ειδα οτι μια απ τις λιγες που ειχαν ερθει στην Ελλαδα,επαιζε ο Νικος Μιχας μ αυτην στα προηγουμενα Mad Awards...ο κεφτες..και ηταν και κιτρινη! >:( >:( >:( >:( >:( >:(



To ξερω καλε οτι εχεις! Πλακα μου κανεις? Ξερω, για να με πικαρεις το κανεις...  :P  Ενταξει, πλακα κανω, οπως φανταζομαι και εσυ αλλωστε, αλλα περα απο την πλακα, θα ηθελα πολυ μια, και ειδικα τη μαυρη, αυτη που εχεις εσυ. Τον μιχα ποιος τον χεζει, και η πρωτοψαλτη στο νεο αλμπουμ με κατι ltd ειναι στη φωτο.

 ;D ;D ;D ;D ;D
εγω δεν ηθελα μαυρη,ηθελα η κοκκινη η κιτρινη,αν και η παρεα μου,μου ελεγαν την μαυρη...εψαχνα 2 μηνες,και θυμαμαι παιρνω τηλεφωνο το Τριμη στην Αθηνα,και ρωταω,αν την εχουν..και σκαει στα γελια...μου λεει 5 ειχαν ερθει στην ελλαδα,κατι τετοιο..ε μετα εψαχνα στο νετ,και δεν εβρισκα πουθενα καινουργια,παντου discontinued,μεχρι που βρηκα την τελευταια στο playback,και την ιδια μερα την πηρα....να σου πω την αληθεια,η μαυριλα της μου την σπαει λιγο,ΑΛΛΑ,μ αρεσει οτι αλλο εχει πανω της...η ταστιερα,τα παντα..ειναι πραγματικα πολυ ωραια κιθαρα!
και επειδη ειχα κολλημα με τις maple ταστιερες,και ηθελα να παρω κιθαρα με maple,μολις ειδα το παρακατω,πηγα να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο...
http://www.youtube.com/watch?v=4HOkSmSTpXE (κοιτα τον Μιχα)


Ev τω μεταξυ ποσο σου βγηκε? Ποσο σε χαιρομαι ρε συ.. Αντε καλοπαιχτη, τιποτα αλλο δεν λεω, ξερεις εσυ ;)

Υ.Γ. Ασε τον μιχα. Παω στοιχημα οτι και εσυ αγαπας αυτο που κανεις πολυ παραπανω απο αυτον τον λακη,(μην πω οτι αυτος μονο για τα λευτα την κραταει την ριμαδα, ασε που δεν υπαρχει περιπτωση να ξερει τι κραταει στα χερια του) και οτι καλυτερα ξερεις να παιζεις, και καλυτερα κομματια γραφεις, και σε καλυτερη μπαντα παιζεις. Παω με λιγα λογια στοιχημα οτι σου αξιζει που την εχεις, πολυ περισσοτερο απο αυτον... :)

χαχα  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :D
σ ευχαριστω παρα πολυ! :D
εμ,ποσο την πηρα εννοεις?750 ευρω ακριβως μου στοιχησε!
επιπλεον,επειδη την εψαχνα σαν τρελος..υπηρχε καποιος Ελληνας,που γραφει κατα καιρους σε αγγελιες εδω,που τον ειχα βρει μεσω myspace,και μου την εφερνε καινουργια 1000 ευρω...του τα εδινα τα 1000 ευρω,και την εφερνε απο εξωτερικο..ουσιαστικα το επαιζε κατι σαν μεσολαβητης..μεχρι που την βρισκω την κιθαρα στο playback,Και του στελνω mail,και του λεω,ΝΑ 750 ευρω την βρηκα,με αποδειξη και εγυηση 2 χρονων!ενω αυτος δεν μου εδινε αποδειξη ουτε τιποτα..αστα να πανε,ειχα χεστει απ τον φοβο μου με το ολο θεμα,γιατι γενικα δεν κανω και αγοραπωλησιες κιθαρων και μηχανηματων,και αυτα τα πραγματα τα φοβομουν πολυ...
ευτυχως την εχω στα χερια μου..μια χαρα ολα..και ο Τριμης μαλιστα την ειχε 1000 ευρω...
ο Μιχας,απ την αλλη Gothic,δεν ειναι και τετοιος λεφτας...δεν νομιζω να εχει και ΤΟΣΑ πολλα πια :P
σιγα την φημη...
σιγα τις πωλησεις που εχει κανει...
παντως hoba,ακομα δεν μου εχει φυγει αυτο το αχτι να ειχα την κιτρινη η την κοκκινη...:/
:D
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος KJP

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #18 στις: 06/07/08, 16:28 »
μολις ειδα το παρακατω,πηγα να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο...
http://www.youtube.com/watch?v=4HOkSmSTpXE (κοιτα τον Μιχα)


Όποιος ξαναποστάρει τέτοιο βίντεο μουσικής τρομοκρατίας, θα εισηγηθώ ban. >:(
Πάω να ακούσω SRV να ισιώσω. ;D
Όλα είναι δρόμος.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #19 στις: 06/07/08, 16:29 »
Ρε παιδιά η κίτρινη του Μίχα η 550 δεν είναι? Είναι από τις πιο όμορφες κιθάρες που έχω δει.. :-\

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #20 στις: 06/07/08, 16:31 »
Ρε παιδιά η κίτρινη του Μίχα η 550 δεν είναι? Είναι από τις πιο όμορφες κιθάρες που έχω δει.. :-\
ναι ναι αυτο λεω παραπανω..η reissue ομως!η anniversary δλδ!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος hoba

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 406
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #22 στις: 06/07/08, 20:20 »
παντως hoba,ακομα δεν μου εχει φυγει αυτο το αχτι να ειχα την κιτρινη η την κοκκινη...:/
:D

Ειναι περιττο να σου ευχηθω να την αποκτησεις καποια μερα, με καποιο τροπο.. Μεταχειρισμενη,καμια ξεχασμενη κλπ κλπ. Και ξερεις, εμεις, σε καποια τετοια περιπτωση, εδω ειμαστε...   ;D

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #23 στις: 06/07/08, 22:18 »
παντως hoba,ακομα δεν μου εχει φυγει αυτο το αχτι να ειχα την κιτρινη η την κοκκινη...:/
:D

Ειναι περιττο να σου ευχηθω να την αποκτησεις καποια μερα, με καποιο τροπο.. Μεταχειρισμενη,καμια ξεχασμενη κλπ κλπ. Και ξερεις, εμεις, σε καποια τετοια περιπτωση, εδω ειμαστε...   ;D
για καμμια 5αρα-6αρα χρονια δεν με βλεπω για κιθαρα :P
ε πηρα μια καλη,χαρηκα και πολυ μου ειναι :D
οταν παρω ομως μια κιτρινη,δεσμευομαι να σου χαρισω την μαυρη! ;D
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Η Ibanez Επανακυκλοφορει την RG770!
« Απάντηση #24 στις: 06/07/08, 23:36 »
Τρελό off-topic αλλά δεν άντεξα.. Διαβάζω τα σχόλια των youtubers για την κιθάρα.. OK.. O Μίχας ίσως να μην ξέρει να παίζει.. Τι σχέση έχει όμως το πόσα κιλά κιθάρα γνωρίζει κάποιος με το τι κιθάρα κρατάει.. Δηλαδή τις καλές κιθάρες αξίζει να τις έχουν μόνο οι σολίστες και οι shredders ενώ εμείς οι ταλαίπωροι να βολευτούμε με Harley Benton; Δεν νομίζω ότι πάει έτσι.. Όποιος έχει το όνειρο (και τα χρήματα βεβαιώς-βεβαίως) να αγοράσει μια κιθάρα που του αρέσει, ας το κάνει.. Ευτυχώς που οι καταστηματάρχες δεν έχουν βάλει npmετρο για να βλέπουν αν ο αγοραστής "αξίζει" την κιθάρα που θέλει να αγοράσει..

Btw, η διασκευή μου άρεσε.. Αν και δεν ακούω τέτοια μουσική, πιστεύω ότι η συγκεκριμένη διασκευή αναδεικνύει κάπως το κομμάτι (ακούστε το rhythm section).. Αν δεν ήταν τραγούδι του Ρουβά, αλλά είχε ξένο στίχο και συμπεριλαμβανόταν σε ένα δίσκο ενός metal συγκροτήματος, θα είχε γίνει respectable hitάκι next to no time..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
4506 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/07/03, 19:53
από FENDERAS
Γνώμες για Ibanez

Ξεκίνησε από psomas « 1 2 ... 9 10 » Τα καλύτερα...

230 Απαντήσεις
92369 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/13, 17:17
από hot_sauce (φλουτσ)
ESP VS Ibanez!!!

Ξεκίνησε από profsokin « 1 2 3 4 » Τα καλύτερα...

98 Απαντήσεις
34319 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/06, 14:13
από gerosma
9 Απαντήσεις
10650 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/13, 13:49
από JP.M
3 Απαντήσεις
3574 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/07, 01:59
από giorgos_z
18 Απαντήσεις
8953 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/08, 15:13
από Crossroad
28 Απαντήσεις
10500 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/08, 13:14
από Und3ad
8 Απαντήσεις
4567 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/08, 18:11
από mosquito
16 Απαντήσεις
6371 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/08, 15:24
από RitchieB
5 Απαντήσεις
2929 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/08, 01:59
από jujube