Αποστολέας Θέμα: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...  (Αναγνώστηκε 14572 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #25 στις: 22/05/08, 23:39 »
Εγω παντως οπως σ ακουω να λες οτι θες κατι ευελικτο σε στρατ στυλ, αλλα χωρις κοντουρς και γενικα "τετραγωνο σωμα", σκεφτομαι με την μια την Ernieball Morse signature...

Οι SG (ταυρακια) ειναι γενικα ευελικτα οργανα, κι αυτα χωρις καμπυλες και πιο οικονομικα απο λεςπολια... ΚΑΙ υπαρχει και το μοντελλο με το Bigsby απο Gibson...

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #26 στις: 22/05/08, 23:41 »
Παντως, για να μη σου χαιδευω τα αυτια, τα πιο πολλα απ αυτα που ζητας ειναι και παραταιρα, και πολυ συγκεκριμενα, οποτε το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να χτυπησεις καμια καστομια...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #27 στις: 23/05/08, 08:55 »
Και μένα με ψήνει αυτό με τα εφέ της Line 6 μάλλον.. Τι άλλες πληροφορίες έχεις; Πόσο θα κοστίζει περίπου; (το βασικότερο)

Ειναι η ιδια τεχνολογια που χρησιμοποιει για τους ενισχυτες, μονο που εδω εφαρμοζεται σε κλασσικα πεταλακια (Big muff, tube screamer, κτλ απο ολα τα "κυρια" ειδη, δλδ compressors, drives, modulations κτλ. Αν ειναι ιδιας (ή καλυτερης) ποιοτητας με αυτα που εχει το Vetta (τον εχω και ξερω) τοτε ναι θα ειναι πολυ καλα... Ακομα δεν το εχω ακουσει βεβαια για να εκφερω αποψη. Τιμη γυρω στα 480 - 500 νομιζω θα εχει...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #28 στις: 23/05/08, 10:01 »
Fender Japan Rare Stratocaster STR80 With Floyd Licensed locking trem!

Body wood is Birdseye Maple laminate on top and back, Poplar middle
Trans Blue Burst finish over nice Birdseye Maple!
Maple neck with Rosewood fingerboard
C slim shape neck profile (42.5mm at nut, 52mm at 12th fret)
Very fast neck
Fender Hotrod-7S and Dragster-8H pickups
Mini switch for coiltap
EX-Trem Tremolo
Tone pot has been replaced with TBX control(wide range tone pot) as well as the jack has been upgraded with Switchcraft jack.
Gold parts
Pickups are original Fender pickups of Hotrod 7S and Dragster 8H.
It weighs 8 lbs 5 oz

Υπάρχει τίποτα καλύτερο από το original???

Αποσυνδεδεμένος ...darkface...

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #29 στις: 23/05/08, 10:08 »
prs εχει αντιπροσωπο στην κυπρο και μπορεις καλλιστα να τις δοκιμασεις.se μοντελα εχει στο στοκ του αλλα μπορει να πετυχεις κανα αμερικανικο.σχετικα με τις se μιας και είμαι κατοχος της σου την προτινω ανεπιφυλακτα,οκ δοκιμασε τις βεβεαια.

Αποσυνδεδεμένος thanasis93

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #30 στις: 23/05/08, 16:41 »
Απο της κιθαρες που παρεθεσες στο πρωτο σου μηνυμα εγω θα σου προτεινα την epiphone επειδη ξερω οτι ειναι εμπιστα οργανα αντιθετα για την bc rich δεν μπορω να σου πω την προσωπική μου γνωμη γιατι δεν εχω παιξει με τα συγκεκριμενα οργανα...Εχω ακουσει ομως οτι ενω ειναι λιγο παρεξηγημενα αντιθετα ειναι καλα οργανα...Για να πληροφορηθεις καλυτερα ψαξε να βρεις ενα θεμα που υπαρχει μεσα στο site για τις συγκεκριμενες κιθαρες ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #31 στις: 26/05/08, 15:24 »
Λοιπόν παιδιά επανήλθα με λίγη περισσότερη έρευνα επί του θέματος....
Έστειλα e-mail στην Ran με τα specifications Που θέλω και βγήκε 2770Ε.....Μετά είδα και την νέα LP Custom του Jimmy  Page....έρωτας....πανάκριβη και λίγο πολύ η ίδια με την custom από τη Ran.....Από την άλλη βρήκα και μια πολύ καλή  Ibanez που την έχω βάλει στο μάτι....πείτε και σείς τη γνώμη σας...

http://www.thomann.de/gr/ibanez_xpt700_rch.htm(εδώ είναι η Ibanez....)

Και εδώ η custom του Page που είναι "δίδυμη" με αυτή από τη Ran...
http://guitarplayer.wordpress.com/2008/02/01/jimmy-page-les-paul-custom-wbigsby-first-image/
http://www.musiciansfriend.com/product/Gibson-Custom-Shop-Jimmy-Page-Les-Paul-Custom-VOS-Electric-Guitar-with-Bigsby?sku=516117&src=3SOSWXXA

Ξέρω ότι και πάλι μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές κιθάρες και ουσιαστικά μη συγκρίσιμες αλλά πείτε μου λίγο τη γνώμη σας...

Από εξοπλισμό θα πάρω ένα Marshall 100W (κεφαλή) και μάλλον ενα καμπινέτο Harley-Benton (http://www.thomann.de/gr/marshall_mg100hdfx_top.htm) [το αναφέρω επειδή λέγαμε για τη διαφορά που κάνει ο ενισχυτής στον 'ηχο παρά η κιθάρα...]

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #32 στις: 26/05/08, 21:45 »
     Ο ενισχυτής που διάλεξες είναι για την ακρίβεια ένα βασικό παράδειγμα κακού ενισχυτή που μπορεί να χανατακώσει μια καλή κιθάρα.. Αυτός ο ενισχυτής σ'αυτά τα watt και stack είναι μια καλή περίπτωση αν θέλεις όσο το δυνατόν περισσότερη ένταση με όσο το δυνατόν λιγότερα λεφτά.. Πραγματικά σ'ενδιαφέρει τόσο η ένταση; Που θα παίζεις;
     
    Δεν ξέρω αν σκέφτεσαι σοβαρά αυτές τις custom κιθάρες που παραθέτεις αλλά αν δώσεις 2700 για κιθάρα και την βάλεις σ'αυτόν είναι έγκλημα.. Χωρίς καμία δόση υπερβολής στο λέω ότι αν δώσεις 350 για κιθάρα και 2700 για ενισχυτή θα βγάλεις ήχο τουλάχιστον 9999999999999999999 φορές καλύτερο απ'ότι με το συνδυασμό που έχεις στο μυαλό σου.  Ουσιαστικά έτσι, θα πληρώσεις για το feeling και την ομορφιά της κιθάρας, γιατί ο ήχος της δε θα κάνει ιδιαίτερη διαφορά..

   Εκτός βέβαια αν δεν σε ενδιαφέρει ο ήχος στο σπίτι γιατί απλά θα παίρνεις την κιθάρα και θα πηγαίνεις σε στούντιο, οπότε σ'ενδιαφέρει να είναι καλή η κιθάρα.. Και  σ'αυτήν την περίπτωση όμως μπορείς να πάρεις έναν μικρότερο και καλύτερο practice amp.. Ψάξ΄το λίγο το θέμα..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #33 στις: 26/05/08, 22:20 »
     Ο ενισχυτής που διάλεξες είναι για την ακρίβεια ένα βασικό παράδειγμα κακού ενισχυτή που μπορεί να χανατακώσει μια καλή κιθάρα.. Αυτός ο ενισχυτής σ'αυτά τα watt και stack είναι μια καλή περίπτωση αν θέλεις όσο το δυνατόν περισσότερη ένταση με όσο το δυνατόν λιγότερα λεφτά.. Πραγματικά σ'ενδιαφέρει τόσο η ένταση; Που θα παίζεις;
     
    Δεν ξέρω αν σκέφτεσαι σοβαρά αυτές τις custom κιθάρες που παραθέτεις αλλά αν δώσεις 2700 για κιθάρα και την βάλεις σ'αυτόν είναι έγκλημα.. Χωρίς καμία δόση υπερβολής στο λέω ότι αν δώσεις 350 για κιθάρα και 2700 για ενισχυτή θα βγάλεις ήχο τουλάχιστον 9999999999999999999 φορές καλύτερο απ'ότι με το συνδυασμό που έχεις στο μυαλό σου.  Ουσιαστικά έτσι, θα πληρώσεις για το feeling και την ομορφιά της κιθάρας, γιατί ο ήχος της δε θα κάνει ιδιαίτερη διαφορά..

   Εκτός βέβαια αν δεν σε ενδιαφέρει ο ήχος στο σπίτι γιατί απλά θα παίρνεις την κιθάρα και θα πηγαίνεις σε στούντιο, οπότε σ'ενδιαφέρει να είναι καλή η κιθάρα.. Και  σ'αυτήν την περίπτωση όμως μπορείς να πάρεις έναν μικρότερο και καλύτερο practice amp.. Ψάξ΄το λίγο το θέμα..

+1
Σε καμία περίπτωση δεν εννοούσαμε αυτό όταν λέγαμε (λέγανε,...) για τη διαφορά που κάνει ο ενισχυτής. 1000 φορές κάτι ]τέτοιο με κάποιο overdrive ή distortion για τα γκάζια, για να ευχαριστηθείς την κιθάρα. Αν θες τη γνώμη μου, μην πάρεις ΚΑΝ ενισχυτή αμα αγοράσεις τέτοια κιθάρα (ran custom etc.), μάζεψε για κανα τρίμηνο ακόμα να πάρεις κάτι πολύ καλύτερο για να καθαρίσεις. Έγκλημα να πάρεις αυτόν τον ενισχυτή για να "κάνει τη διαφορά"..

BTW, τί έβαλες στην κιθάρα Ran και σου βγήκε τόσο?
(Καλά αν είναι καμιά Les-Paul Neck-Thru με bigsby τρεις μαγνήτες, 32 τάστα και επιχρυσωμένα τάστα οκ  :P)

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #34 στις: 26/05/08, 23:25 »
* σβηστηκε απο εμενα *
« Τελευταία τροποποίηση: 28/05/08, 09:14 από Σκίρων »

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #35 στις: 26/05/08, 23:41 »
Αντί για les paul με bigsby, ή τα άλλα custom που σκέφτεσαι, γιατί δεν παίρνεις μια κανονικότατη epiphone les paul std (ή ακόμα και custom), ΧΩΡΙΣ τρέμολο (που κατα τη γνώμη μου χαλάει όλη τη φιλοσοφία της λεσπολ -γνώμη μου-), που με κάποιες βελτιώσεις πετάει, παίρνεις και μια fender strat, ή καμια ibanez ή κάτι άλλο με τρέμολο. Θα σου βγεί πολύ λιγότερα από την custom που θές, και θα έχεις και δύο κιθάρες να στολίζουν το δωμάτιό σου. Άλλη αίσθηση να έχεις πολλές κιθάρες :P

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #36 στις: 27/05/08, 12:54 »
     Ο ενισχυτής που διάλεξες είναι για την ακρίβεια ένα βασικό παράδειγμα κακού ενισχυτή που μπορεί να χανατακώσει μια καλή κιθάρα.. Αυτός ο ενισχυτής σ'αυτά τα watt και stack είναι μια καλή περίπτωση αν θέλεις όσο το δυνατόν περισσότερη ένταση με όσο το δυνατόν λιγότερα λεφτά.. Πραγματικά σ'ενδιαφέρει τόσο η ένταση; Που θα παίζεις;
     
    Δεν ξέρω αν σκέφτεσαι σοβαρά αυτές τις custom κιθάρες που παραθέτεις αλλά αν δώσεις 2700 για κιθάρα και την βάλεις σ'αυτόν είναι έγκλημα.. Χωρίς καμία δόση υπερβολής στο λέω ότι αν δώσεις 350 για κιθάρα και 2700 για ενισχυτή θα βγάλεις ήχο τουλάχιστον 9999999999999999999 φορές καλύτερο απ'ότι με το συνδυασμό που έχεις στο μυαλό σου.  Ουσιαστικά έτσι, θα πληρώσεις για το feeling και την ομορφιά της κιθάρας, γιατί ο ήχος της δε θα κάνει ιδιαίτερη διαφορά..

   Εκτός βέβαια αν δεν σε ενδιαφέρει ο ήχος στο σπίτι γιατί απλά θα παίρνεις την κιθάρα και θα πηγαίνεις σε στούντιο, οπότε σ'ενδιαφέρει να είναι καλή η κιθάρα.. Και  σ'αυτήν την περίπτωση όμως μπορείς να πάρεις έναν μικρότερο και καλύτερο practice amp.. Ψάξ΄το λίγο το θέμα..

+1
Σε καμία περίπτωση δεν εννοούσαμε αυτό όταν λέγαμε (λέγανε,...) για τη διαφορά που κάνει ο ενισχυτής. 1000 φορές κάτι ]τέτοιο με κάποιο overdrive ή distortion για τα γκάζια, για να ευχαριστηθείς την κιθάρα. Αν θες τη γνώμη μου, μην πάρεις ΚΑΝ ενισχυτή αμα αγοράσεις τέτοια κιθάρα (ran custom etc.), μάζεψε για κανα τρίμηνο ακόμα να πάρεις κάτι πολύ καλύτερο για να καθαρίσεις. Έγκλημα να πάρεις αυτόν τον ενισχυτή για να "κάνει τη διαφορά"..

BTW, τί έβαλες στην κιθάρα Ran και σου βγήκε τόσο?
(Καλά αν είναι καμιά Les-Paul Neck-Thru με bigsby τρεις μαγνήτες, 32 τάστα και επιχρυσωμένα τάστα οκ  :P)


φιλε μου, επειδη ησουν   καθ' όλη τη διαρκεια της συνομιλιας ειλικρινης, θα σου μιλήσω και εγω, έτσι ..
απο ό,τι εχω καταλαβει, εχεις ενα προτυπο κιθαριστα μεσα σου, με τη λες πολ, και το μαρσαλ απο πισω να φαινεται στο ντεκορ..
απο ολα αυτα που διαβασα καταλαβαινω οτι θελεις να παρεις κατι ευκολο που να κανει τα παντα και να εχεις και ενα τρεμολο -  σου'χει κατσει το Bigsby - να κανεις όλα αυτά που εχεις δει σε λαιβ η στη τηλεοραση .. αληθεια .. ξερεις απο .. Bigsby??
 :D
φιλε μου το συκεκριμενο τρεμολο είναι για πολυ συκεκριμενα πραγματα, και στα χερια καποιου που κατα λαθος το αγορασε του ειναι ... αχρηστο!
φαντασου, να παρεις μια πολυ καλη κιθαρα και να το βαλεις επανω .. θα τη καταστρεψεις .., κριμα
εδω οι ανθρωποι προσπαθησαν με τη κοινη λογικη να σε προστατεψουν και εσυ εκει!!
τουλαχιστον για να εχω καθαρη τη συνηδειση μου, θα σου ξαναπω και εγω με τη σειρα μου, τα εξης ..
δοκιμασε το δυνατων περισσοτερα οργανα..΄
πολλους ενισχυτες, πολλα πεταλια - πεταλιερες ..
ακου τη καρδια και τη ψυχη σου και εχε στο νου σου, οτι η κιθαρα στα χερια καποιου που θα της δωσει αγαπη, θα παρει πισω!
και πιστεψε με.. ειναι πολυ καλυτερο απο το συναισθημα που σου δινει η κ****α του φαινεσθαι ..
Φιλικα & ειλικρινα -  :)



Ρε παιδιά σιγά σιγά....μια κουβέντα είπαμε.... :-X Καταρχήν για τον ενισχυτή δεν ψάχτηκα και πολύ...δεν ήθελα montelling ενισχυτή γιαυτό και άφησα την επιλογή Line6...Προτείνετε μου αν μπορείτε κάτι καλύτερο από τον Marshall...(btw δεν τον διάλεξα για το "φαίνεσθαι" απλά είχα την εντύπωση ότι οι Marshall αξίζουν τα λεφτά τους....από ενισχυτές όμως να λέμε και αλήθειες εγώ δεν... :-\) Πάντως φίλε Raz δεν νομίζω να πάρω ενισχυτή με λυχνία...δεν αξίζει τον κόπο αφού δεν θα παίζω σε συναυλίες...είναι περισσότερο για την πρόβα...δεν χρειάζομαι ένταση περισσότερο να κάνει αυτή τη διαφορά στον ήχο θα έλεγα...

Να ξεκαθαρίσουμε και κάτι το Bigsby με βολεύει(το χρησιμοποιώ μια φορά τη βδομάδα από την κιθάρα του δασκάλου μου :P) ...η μουσική που παίζω δεν χρειάζεται και πολύ τρέμολο (εννοώ σε επίπεδο Floyd Rose) και το πρότυπο κιθαρίστα που λες φίλε μου Σκίρων δεν είναι πλασμένο από live διάσημων συγκροτημάτων αλλά πλάθεται κάθε στιγμή από τα νέα πράγματα που ακούω ή παίζω και σίγουρα δεν είναι από την εμφάνιση ή από το πόσο ξακουστά μηχανήματα χρησιμοποιούν τα μεγάλα ονόματα...Εν ολίγεις δεν αντιγράφω αλλά προσπαθώ όσο μπορώ να πιάνω στα χέρια μου, να ακούω, να παίζω και να κρίνω...(πάντως να ξέρεις φίλε Σκίρων το post σου με προσβάλλει....)
Πάντα φιλικά Jimmy

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #37 στις: 28/05/08, 09:12 »
πάντως να ξέρεις φίλε Σκίρων το post σου με προσβάλλει....)
Πάντα φιλικά Jimmy

δεν ειχα προθεση να σε προσβαλω .. Συγνωμη
Ισως στα ειπα λιγο χονδροκομμενα, αλλα
μονο να σε βοηθησω ηθελα και να σου πω οτι ολοι μας εχουμε περασει απο αυτή τη φαση και εχουμε πεταξει λεφτα τζαμπα ..
ετσι λοιπον σβηνω το post μου, και τα παιρνω όλα πισω!
Αληθεια δεν ειχα προθεση να σε προσβαλω ..Και παλι Συγνωμη ..
 
« Τελευταία τροποποίηση: 28/05/08, 09:15 από Σκίρων »

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #38 στις: 28/05/08, 12:56 »
 Δεκτή η απολογία φίλε μου...:). Καταλαβαίνω τις προθέσεις σου...δεν χρειαζόταν να σβήσεις το post...ίσως και να υπερέβαλα λίγο...

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #39 στις: 28/05/08, 20:50 »
2770 ευρω???????????????????????????????? :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Παρα πολλα μου ακουγονται...

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #40 στις: 28/05/08, 21:20 »
2770 ευρω???????????????????????????????? :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Παρα πολλα μου ακουγονται...
Για μένα όχι και τόσο.... :-\ Μιλάμε για neck-through LP με bigsby και μερικά "έξυπνα" ηλεκτρικά.... ;) Επίσης έχει gold  hardware γιαυτό βγαίνει κάπου εκεί πάνω...Δεν με χαλάει προσωπικά γιατί είναι αυτό που λέμε "η κιθάρα των ονείρων μου".... :D

Αποσυνδεδεμένος JimiDS

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Απ: Πρέπει να διαλέξω κιθάρα...
« Απάντηση #41 στις: 29/05/08, 00:24 »
Παιδιά αποφάσισα τελικά να πάρω την Ibanez....για τώρα και μετά βλέπουμε για custom ;)
Τώρα μένει το δίλημμα του ενισχυτή....δεν σας κρύβω ότι ερωτεύτηκα αυτόν
http://www.thomann.de/gr/blackheart_handsome_devil_head_bh15h.htm
που μάλλον θα 'ρθεί μαζί με αυτό
http://www.thomann.de/gr/blackheart_bh112.htm
Τι λέτε αξίζει να κάνω το βήμα και να πάρω  λαμπάτο???? (αυτόν τον λαμπάτο)???

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
96 Απαντήσεις
27655 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/08, 16:55
από Baroness
3 Απαντήσεις
3736 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/08, 16:06
από zagortsnos
21 Απαντήσεις
6974 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/11, 00:06
από kopaniamento
16 Απαντήσεις
5767 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/12/11, 13:48
από themos
20 Απαντήσεις
10738 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/12, 14:42
από pipokas99
0 Απαντήσεις
3145 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/14, 19:28
από Ioannis Anastassakis
4 Απαντήσεις
4182 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/14, 17:35
από Ioannis Anastassakis
2 Απαντήσεις
7190 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/16, 16:06
από Ioannis Anastassakis
2 Απαντήσεις
9480 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/16, 12:15
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
9306 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/19, 07:59
από panixgr