Αποστολέας Θέμα: Αναζήτηση ενισχυτή c. 500€ για rock/blues-country-progressive-psychedelic  (Αναγνώστηκε 10699 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Murphy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Φίλες και φίλοι καλημέρα


Είμαι νέος στο forum, ξεκίνησα να μαθαίνω κιθάρα στα 40 μου, αρχικά με μια Squire Affinity Stratocaster και έναν Line6 Spider 15W.
Αισίως μετά από 1 χρόνο έχω αρχίζει και παίζω κομμάτια χωρίς να τρέχει ο κόσμος να γλιτώσει, και ο δάσκαλός του ωδείου μου είπε ότι "το έχω", και ότι είναι ευχαριστημένος με την πορεία. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, παραμένω αρχάριος, μόλις ολοκλήρωσα τον 1ο τόμο της μεθόδου του William Leavitt, και μελετάω και άλλα τραγούδια παράλληλα.
Πήραν λοιπόν τα μυαλά μου αέρα και αναβάθμισα την κιθάρα μου σε μια Fender American Special Stratocaster HSS. H Κιθάρα είναι κατά τη γνώμη μου καταπληκτική, μέχρι στιγμής έχω πάθει πλάκα με τον ήχο της και το εύρος που καλύπτει.
Αυτό που την αδικεί πλέον (πέραν από το παίξιμό μου :) ) είναι ο ενισχυτής, ο οποίος από την αρχή δε με είχε ενθουσιάσει.


Σκέφτομαι λοιπόν να τον αναβαθμίσω και θα ήθελα τις προτάσεις σας, με βάση τα εξής:


Budget: €500-550max
Είδος: Combo, ιδανικά με tuner και line in. Χρήση κυρίως εντός σπιτιού ή σε άλλες μικρές αίθουσες. Δε θα με χάλαγαν μερικά εφέ, αλλά κυρίως χρησιμοποιώ clean και ελαφρύ overdrive ή/και sustain. Όχι distortion.
Είδη μουσικής: Country (Willie Nelson, Rory Block, David Allan Coe, Johnny Cash, Kenny Rogers), Rock/Blues (Rory Gallagher, The White Stripes, The Doors, Kansas, Led Zeppelin, [/size]PJ Harvey, ....), Progressive/Psychedelic (Camel, Hawkwind, White Witch, Cathedral, ...)


Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη!


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος AnimaPura

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 556
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Παναγιώτη
    • Προφίλ
    • YouTube
Καλημέρα σου,


Καταρχήν μπράβο σου που ξεκίνησες στα 40 σου, για την κιθάρα δεν είναι ποτέ αργά εφόσον δεν έχεις ακόμα αρθριτικά! Μπράβο επίσης και για την αναβάθμιση στην παραπάνω από τίμια American Special μέσα σε έναν χρόνο. Άποψή μου είναι ότι αν υπάρχουν χρήματα και ο παίκτης είναι σίγουρος ότι δεν θα τα παρατήσει, να παίρνει ένα καλό όργανο όσο νωρίτερα γίνεται. Στο θέμα μας όμως...


Λογική η προτίμησή σου σε combo, από τα υπόλοιπα όμως που θα μας πεις θα καθοριστεί και τι θα σου προτείνουμε. Επειδή γράφεις "ιδανικά με tuner και line in" ίσως να κοιτάμε για κάποιον modelling ενισχυτή, οι οποίοι τα τελευταία χρόνια έχουν γίνει τουλάχιστον αξιόλογοι. Από αυτή την κατηγορία και σε λογικά πλαίσια ισχύος (αλήθεια, τον ενισχυτή τον θες για παίξιμο στο σπίτι?) είναι αυτός ο Vox: http://www.thomann.de/gr/vox_vt20x.htm


Από λαμπάτους, πάλι για τα είδη μουσικής που παίζεις: http://www.thomann.de/gr/fender_super_champ_x2.htm
http://www.thomann.de/gr/vox_ac10c1_custom.htm


Ο Vox όντας πιο "παραδοσιακός" έχει μόνο ένα κανάλι. Οπότε το πόσο γκάζι θα βγάζει (ρίμα για χρήμα) θα το καθορίζεις με σωστή ρύθμιση του Gain και του Volume. Είναι έτσι κάπως πιο περιορισμένων δυνατοτήτων σε σχέση με τον Super Champ, ο οποίος έχει και κάποια εφέ πάνω, καθώς και USB για απευθείας ηχογράφηση.
Excuse me while I kiss the sky!

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Καλή χρονιά και καλή αρχή!

Θα έλεγα ότι αφού ξεκίνησες με modelling ενισχυτή, το να πάς σε άλλο modelling δεν αποτελεί αναβάθμιση.

Αν σε ενδιαφέρουν και μεταχειρισμένοι, θα πρότεινα να πάς κατευθείαν σε vox ac15, γύρω στα 400€ τιμάται σε αγγελίες. 12" ηχείο σε αντίθεση με το 10" του ac10 και θεωρώ ότι θα σε καλύψει.

Ψαχουλεύοντας, επίσης, στο Θωμά βρήκα τον Laney cub 12R
https://m.thomann.de/gr/laney_cub12r.htm?o=0&ref=mal_a_0&search=1452260593
τον οποίο δεν έχω ακούσει αλλά θα με ενδιέφερε κι εμένα να ακούσω κάποια γνώμη, ειδικά σε θέμα headroom.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Αν έχω καταλάβει καλά τα θέλω και τα γούστα σου, οι παρακάτω ενισχυτές θα σου κάτσουν κουτί και για σπιτικές εντάσεις δεν υπάρχει και κανένας λόγος να πας σε κάτι ακριβότερο/περισσότερα βατ.

http://www.thomann.de/gr/laney_cub12r.htm
http://www.thomann.de/gr/vht_special_6_combo_ultra.htm

Τον Laney μπορείς εύκολα να τον ακούσεις στο Νάκα, ο vht πρέπει να είναι πιο δυσεύρετος για δοκιμη.

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Ισως ενα πακετακι μεσα στο μπατζετ σου, με λαμπατο combo (για εντασεις σπιτιου και στουντιο) με 12αρι ηχειο και fx loop + εξτρα εφφεδακι (που μπαινει στο fx loop), να σε ικανοποιησει.
Blackstar HT-5R Combo http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_5cr_combo.htm\
Laney Cub 12R http://www.thomann.de/gr/laney_cub12r.htm
Line6 M5 Stompbox http://www.thomann.de/gr/line6_m5.htm

Αν και για το σπιτι, η αποψη μου ειναι οτι η πιο ανετη, πρακτικη και οικονομικη προταση  (αναλογικα για τις πολλαπλες επιλογες που σου δινει και το αποτελεσμα  που μπορει να βγει και σε ηχογραφησεις) ειναι:
Κιθαρα >>> προσομοιωση ενισχυτων και εφφε ("πεταλιερα") >>> δικαναλη (stereo) καρτα ηχου  + PC >>> 5αρια yamaha ή Jbl active monitors ή/και headphones.
Π.χ αυτο το βιντεο φτiαχτηκε με ενα εφφεδακι των 100e, μια καρτα ηχου των 150e και ενα PC προδιαγραφων πχ 5ετιας.
Ααα ξεχασα, για την ακουστικη κιθαρα χρειαστηκε και ενα πυκνωτικο μικροφωνο των 150e
Webcamera των 25ε και edιtιng γινεται και με free video και audio software.
Ζευγαρι monitor των 280-340e και ακουστικα των 30e.
Για να καταλαβεις το αποτελεσμα, η βαση (bacingtrack με ντραμς μπασο και φωνη) που χρησιμοποιησα για να ηχογραφησω πανω της, ηταν αυτη  http://www.guitarbackingtrack.com/play/pearl_jam/alive_%282%29.htm
« Τελευταία τροποποίηση: 08/01/16, 17:06 από Spyros Delta »

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
καλωσόρισες
θα συμφωνήσω και εγώ για έναν VHT ultra,ο οποίος ταιριάζει απόλυτα με στρατ και παίρνει τα πετάλια χωρίς ενδοιασμούς και γκρίνιες.
με τα ρέστα χτυπάς ένα wah, ένα overdrive ,ένα delay , ένα fuzz , άντε και ένα chorus/phaser/flanger και είσαι έτοιμος για όλα
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Murphy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις.


Τελικά προσανατολίζομαι προς λαμπάτο ενισχυτή, διότι μου αρέσει ο "ζεστός" ήχος και τα πολλά εφέ δε με ενδιαφέρουν, πλήν του reverb.


Θα προσπαθήσω να δω από κοντά τους [size=0px]VHT ultra, Blackstar HT5 και Laney Cub 12, φαίνονται πολύ καλοί.[/size]

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγώ είμαι περίπου στην ίδια φάση, μία δεκαετία μεγαλύτερος (και κάτι :), και είχα πάρει (για αναβάθμιση και εγώ) πέρυσι τον Amplifi75 της Line6. Το έκανα μάλιστα σε πείσμα φίλων μου να δω λαμπάτους, γιατί είμαι γκατζετάκιας και ο Amplifi υποστηρίζει και bluetooth σύνδεση με ipad και άλλα καλούδια που με βοηθούν στις ερασιτεχνικές μου ηχογραφήσεις με το garage band.


Πρόσφατα πήρα μία μεταχειρισμένη Les Paul Studio (ιιιιι χααααα) και κατάλαβα ότι χρειάζεται λαμπάτος για να δείξει. Πάλι μιλώντας με φίλους και πάλι χωρίς να τους ακούω 100%, και αφού είδα πολλούς μεταχειρισμένους, έκανα το απόλυτο overkill και παράγγειλα από musicstore τον Bugera 333-212 Infinium. Ήρθε προχθές. Μάλλον δεν θα παίξει ποτέ πάνω από το 3, αλλά είμαι κατενθουσιασμένος (περιέργως πως άρεσε και στη γυναίκα μου ο ήχος χεχε). Τον είχε σε προσφορά 380 ευρά, όσο σχεδόν είχα πάρει τον Amplifi. Τους βλέπω δίπλα δίπλα και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είχα προτιμήσει τον Amplifi. Ήθελα να τον πάρω από Ελληνικό κατάστημα, αλλά στο Skroutz τον έδινε 100 ευρά πιο ακριβά (που δεν έπαιζε).


Λάμπα και πάλι λάμπα συνεπώς. Αυτός που πήρα με ξετρελαίνει αλλά μάλλον δεν χρειάζεσαι τόσο δυνατό, και φαντάζομαι θα υπάρχουν και καλύτεροι στα ίδια λεφτά που απλά δεν γνωρίζω.

...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Έχουν γίνει καλές προτάσεις για λαμπάτους, όπως ο Laney Cub, προσωπικά αφού παίζεις μόνο με καθαρό και λίγο overdrive θα απεύφευγα τον Blackstar, αλλά μία μικρή έρευνα δείχνει ότι οι καλοί ενισχυτές με καθαρά κυκλώματα αρχίζουν κάπου πάνω από τα 500.
Σου συστήνω αφού φτάνεις μέχρι εκεί, να μην σε σταματήσουν αυτά τα τελευταία 50€.

Δύο ακόμα πράγματα, για τα είδη που παίζεις και με καθαρό και λίγο overdrive εγώ θα προτιμούσα EL84 τελικές που έχουν μία λαμπρότητα και διαύγεια, και Τάξη Α τελική με λίγα watt.

Προτείνω:
Laney VC15-110
Fender Pro Junior III
VHT Standard 18 Combo
Laney L5T112 Lionheart

« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/16, 22:14 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
αφου ξεφεύγουν λιγάκι οι προτάσεις σε ισχύ και πάμε προς μικρομεσαίους ενισχυτές τότε θα'ναι κρίμα να μην κοιτάξεις και το Vox AC15C1 και χωρίς να ξεφύγεις απο το budget

παρεμπιπτόντως φαίνεται εξαιρετική η πρόταση του @adr1anos ο vht standard. 2 κανάλια ,master volume, handwired και made in usa

κατά την άποψή μου πάντως ισχύς πάνω απο 5 watt είναι απαγορευτική για το σπίτι είτε με attenuator , είτε με power scale κτλ .
« Τελευταία τροποποίηση: 12/01/16, 11:49 από modfori »
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Επανέρχονται, καθώς δεν άντεξα και πήγα στο Νάκα και δοκίμασαν τον Laney cub 12 που αναφέραμε παραπάνω.

Ήθελα να δοκιμάσω κυρίως τα καθαρά του και να τσεκάρω το headroom. Αποτέλεσμα. Με volume στο φούλ και gain στο 3 είναι το δυνατότερο καθαρό που μπορείς να πάρεις σε ικανοποιητική ένταση για live με μικρόφωνο. Πρόβα δεν ξέρω αν θα έβγαζε, ανάλογα τον δράμμερ. Τα καθαρά του γενικά που άρεσαν αλλά τους έλλειπε ή ατάκα ελέω χαμηλής ποσότητας gain.

Ένα τσίκ παραπάνω το gain και ξεκινάει ή βρώμα. Ωραίο crunch αλλά σε μεγαλύτερη ποσότητα δεν εντυπωσιάστηκα. Ομολογώ ότι ο modelling  vox vt30 μου έχει καλύτερα βρώμικα!

Να πώ ότι ή δοκιμή έγινε με μία CV tele και το volume της κιθάρας είχε πολύ καλή απόκριση στο να καθαρίζει τον ήχο αλλά μετά σκέφτηκα οτι με ένα fuzz factory στην αλυσίδα το volume δεν κουνάει ρούπι απ το... 10!

Αυτά τα ολίγα, ελπίζω να έδωσα μία ιδέα.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Σχετικά με τον Laney Cub 12, θα έλεγα ότι κατά τη γνώμη μου τα πλεονεκτήματά του είναι σε γενικές γραμμές αυτά που ανέφερε ο Kαθόδιος. Χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερα εντυπωσιακό, έχει σχετικά καλό καθαρό και crunch, ενώ βρωμίζει αρκετά σε μεγαλύτερα επίπεδα gain. Δηλαδή κάνει λίγο απ' όλα σε ικανοποιητικό βαθμό. Τώρα βέβαια αν σε κάποιον αρέσουν αυτοί οι ήχοι, είναι καθαρά προσωπικό θέμα. Θα προσέθετα ότι παίρνει πετάλια αρκετά καλά, έχει FX loop για όποιον το χρειάζεται, έχει την είσοδο του 1W που επιτρέπει εξάσκηση στο σπίτι χωρίς να ενοχλείς ιδιαίτερα και λόγω μικρού μεγέθους και βάρους είναι εξαιρετικά φορητός. Σε συνδυασμό με την προσιτή τιμή, προσφέρει ένα σαφώς δελεαστικό πακέτο.

Άλλες καλές προτάσεις σε αυτά τα λεφτά (εκτός από τους Vox που έχουν αναφερθεί ήδη) είναι ο Bugera V22 Infinium, o Laney VC15 και λίγο παραπάνω από το χρηματικό όριο που έχεις θέσει ο Egnater Tweaker 112.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Πρακτικά, οι προλαλήσαντες έχουν καλύψει όλο το φάσμα. Προσωπική μου επιλογή (έχω παρόμοια γούστα με αυτά που αναφέρεις) θα ήταν ο Laney L5T Lionheart (καταπληκτικός ήχος) ή ο Vox AC15C1 (πάρα πολύ καλός και θα σε βγάλει και σε live). Και οι δύο είναι καταπληκτικοί ενισχυτές και παίζουν άνετα για σπίτι. Και ο Tweaker είναι πολύ ωραία επιλογή αλλά δεν έχει ένα reverb να γλυκάνει λίγο.
Αν επιμένεις σε line in, tuner κλπ νομίζω πας για Fender Super Champ X2 (για ολίγη από λάμπα) ή κάτι από Fender Mustang II και πάνω (για πολύ καλό modelling).
Βλέποντας πάντως ότι αναφέρεις την country πρώτη να σημειώσω ότι οι Vox έχουν μπει για τα καλά σε αυτό το χώρο που φυσικά κυριαρχούν οι Fender.
Δυστυχώς για κλασικό λαμπάτο Fender ήχο δεν έχεις πολλές επιλογές σε αυτά τα λεφτά εκτός από τους μικρούς VHT (Special 6 ή Ultra) σε συνδυασμό με κανα πεταλάκι reverb.

Τώρα που το ξανασκέφτομαι Vox AC15C1 καρφωτός (α, και χτύπα και καμιά Tele όπως θα'ρχεσαι  ;D )

Αποσυνδεδεμένος Murphy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Και πάλι ευχαριστώ για τις προτάσεις.

Μετά από ώρες στο youtube (Με δεδομένους τους περιορισμούς στην πιστότητα του ήχου), και κάποιες δοκιμές διαφόρων μοντέλων από εδώ κι από εκεί, είμαι μεταξύ των Fender Blues Junior III, Laney L5T Lionheart,  και VOX AC15 C1. Δυστυχώς όλοι "τσιμπάνε" λίγο στο Budget.
Ένας προβληματισμός για τον Lionheart είναι ότι διάβασα πως τα πρόσφατα κομμάτια φτιάχνονται σε άλλο εργοστάσιο στην Κίνα, και εκφράστηκαν κάποια παράπονα σχετικά με την ποιότητα κατασκευής και για κάποιους ήχους, του reverb ειδικότερα. Ίσως βέβαια να πρόκειται για τις γνωστές υπερβολές που διαβάζει κανείς στο Internet, και να μην έχει βάση.

Επόμενο βήμα, να τους δοκιμάσω όλους από κοντά έχοντας αρκετό χρόνο.

@zeoy: Η tele δεν είναι καθόλου κακή ιδέα, μια mexican baja είναι στα σχέδιά μου για το μέλλον, αν και προς το παρόν παίρνω πολύ καλούς ήχους και από την HSS μου με λίγο reverb, ειδικά στη θέση 2.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/01/16, 15:07 από Murphy »

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
567 τον βλέπω το Vox και διαθέσιμο κλπ. Νομίζω τον έχουν σταματήσει (και βγάζουν τον AC10) οπότε ίσως πρέπει να βιαστείς.
O Blues Junior (δεν θυμάμαι αν ήταν ο III) που είχα δοκιμάσει πριν κανά δυο χρόνια δε μου άρεσε καθόλου.
Για το Laney τα έχω ακούσει κι εγώ.
Συμπέρασμα: Vox  ;D


H Baja είναι καταπληκτική επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ

@Murphy , αν θες να δοκιμάσεις τον special 6 ultra πάρε τη special strat σου (και 2 μπύρες) και έλα  ;)
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Murphy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@modfori


Να ΄σαι καλά φίλε. Τελικά ο κύβος ερρίφθη....
Δοκίμασα τον Laney VC30-112 σε ένα κατάστημα και έπαθα πλάκα. Μου τον αφήνουν γύρω στα 500, οπότε έκλεισα!

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Εξαιρετική επιλογή, μπράβο, απόλυτα συμβατή με την αρχική υπόθεση και τα είδη σου, EL84 τελικές και Τάξη Α, ότι καλύτερο (γιαυτό έπαθες πλάκα..).
Καλόπαιχτος να είναι!. :up

Και επειδή είσαι νέος εδώ, να σε ενημερώσω ότι οι κανόνες του forum προβλέπουν ότι κάθε μέλος που αγόρασε με επιτυχία ενισχυτή συμβατό με τις ανάγκες του, με την βοήθεια των υπολοίπων μελών, έχει αυτόματα την υποχρέωση να κάνει αναλυτικό review μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα !!..

Σαφώς αστειεύομαι.. αλλά περιμένουμε ..αναλυτικό review μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα !!..
 :roll
« Τελευταία τροποποίηση: 13/01/16, 20:46 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
... έχει αυτόματα την υποχρέωση να κάνει αναλυτικό review μέσα σε εύλογο χρονικό διάστημα !!..


και να τον φέρει στην επόμενη GASοσυνάντηση (μη σου πω να τη διοργανώσει κι όλας) ;D


Καλόπαιχτος!

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
... μη σου πω να κεράσει και την πρώτη γύρα μπύρες της gasοσυνάντησης ;D
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Πολύ καλή επιλογή! Καλόπαιχτος να ειναι!!
White noise

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
πολυ καλη επιλογη! ΚΑλοπαιχτο το εργαλειο! Στην επομενη gasοσυναντηση θα δουμε και πως ακουγεται με το weehbo jcm drive μπροστα  >:D >:D >:D >:D

Αποσυνδεδεμένος Murphy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ξαφνική αλλαγή πλεύσης...

Πήγα να πάρω τον VC30 και σε πιό προσεκτικό έλεγχο διαπίστωσα πως ήταν πολύ ταλαιπωρημένος, με χτυπηματα,  γρατζουνιές και άπειρη βρώμα μέσα. Μάλλον γι 'αυτό η τιμή ήταν τόσο καλή. Το ήξερα ότι ήταν εκθεσιακό κομμάτι αλλά τελικά δεν το πήρα το ρίσκο.

Έτσι τελικά γύρισα σπίτι με έναν Lionheart L5T-112 που επίσης βρήκα σε καλύτερη τιμή, αλλά του κουτιού.

Θα γράψω εντυπώσεις σύντομα!


Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Πήρες ενισχυτάρα!

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
καλορίζικος φίλε.
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
35 Απαντήσεις
14514 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/08/04, 16:14
από Αύγουστος
32 Απαντήσεις
10176 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/05, 22:51
από Highway_Star
14 Απαντήσεις
5976 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/06, 16:57
από sitsanakak
0 Απαντήσεις
2574 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/06, 03:16
από btwh
17 Απαντήσεις
7408 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/03/07, 04:36
από Fys
15 Απαντήσεις
6447 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/09/08, 00:20
από themos
12 Απαντήσεις
5831 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/08, 21:16
από PlusYeaR
1 Απαντήσεις
12493 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/11, 01:36
από Kostas Ladopoulos
5 Απαντήσεις
2272 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/09/10, 15:33
από Μητσάκος
0 Απαντήσεις
1532 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/11, 12:14
από comealot