Αποστολέας Θέμα: Μεγαλο πρόβλημα με UPS και παραγγελιά κιθάρας ..  (Αναγνώστηκε 6389 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Xtasy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Καλησπέρα..
Εχω μπλέξει τώρα τελευταία με ένα θέμα της UPS ...
Πριν από αρκετό καιρό παράγγειλα μια κιθάρα απο γερμάνια , και μου ήρθε με σπασμένο μπράτσο (οπός αναφέρω σε αυτό το άρθρο [size=78%]http://forum.kithara.gr/index.php?topic=84230.0[/size] )


Το θέμα είναι οτι συνεννοήθηκα με το κατάστημα που την παρήγγειλα και την έστειλα πίσω οπός μου ήρθε
μεσώ γενικής ταχυδρομικής για να το παραδώσουν το δέμα στην UPS (επειδή είμαι απο επαρχεία και δεν έχω UPS  εδώ)  και μετά πάει λέγοντας..
το δέμα το παρέδωσα στης 2/2/2012 και το παρέλαβε η UPS στης 7/2/2012 , με κολλημένο το label της UPS πανό στο δέμα (το οποιο μου στείλανε απο το κατάστημα για να κανό την επιστροφή) και ολα καλά.
το θέμα ειναι τώρα, οτι δεν έχει δρομολογηθεί καν το δέμα για γερμάνια, και οτι δεν ξέρουν καν μέσα στην UPS το τι τους γίνετε , και ποια ειναι ι κατάσταση του δεματάς ..
εχουν περάσει 13 μέρες , και τους περνώ κάθε μερα τηλέφωνο να μάθω το λογο που δεν φεύγει το δέμα απο εκει, ι αν υπάρχει καποιο πρόβλημα, και μου λενε πως θα το κοιτάξουν ε το θέμα και θα με πάρουν τηλέφωνο εντός της ημέρας κ.τ.λ , αλλα φαίνεται  τρωω χοντρό δούλεμα , αφου κανείς δεν περνει τηλέφωνο, και ο καθε υπάλληλος μου "πουλάει " διαφορετικό παραμύθι .. Μιλάω και με το κατάστημα που την παρήγγειλα να συνεννοηθεί και αυτός με την UPS, αλλα δεν μπορώ να βγάλω άκρη παιδιά .. 


Έχει τύχει σε κανέναν αυτο συμβάν? και τι μπορώ να κανω τώρα εγω?

Αποσυνδεδεμένος guitalele

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κοίτα. Εγώ τόσα χρόνια παραγγέλνω απο Γερμανία (thomann,musicstore) και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Είναι και οι οι δύο πολλοί αξιόπιστοι και δεν υπάρχει περίπτωση να σου κάνουν κάποια μαμουνιά. Τώρα στην δική σου θέση δεν έχω βρεθεί. Τι να πω...απλά συνέχισε να τους πιέζεις. Πάτα και καμιά φωνή άμα λάχει να στρώσουνε  ;D

Αποσυνδεδεμένος Xtasy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
ναι δεν αντιλέγω, τα καταστήματα ειναι πολυ αξιόπιστα, αλλά από την άλλη δεν θα έπρεπε αυτή να ασχολούνται με το θέμα της UPS ? 650 eyro τους έδωσα, αυτη τα πήρανε ενω εγω έμεινα χωρίς κιθάρα..

Αποσυνδεδεμένος guitalele

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Όταν επικοινώνησες μ'αυτούς τι σου είπαν;

Αποσυνδεδεμένος Xtasy

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
οτι θα ασχοληθούν με το θέμα αυτοί, και πως δεν θα μεινω χωρείς κιθάρα και τέτοια.. αλλά δεν βλωπω καμια βελτίωση ..

Αποσυνδεδεμένος guitalele

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αφού σου είπαν οτί θα ασχοληθούν αυτοί θα το κάνουν. Παίρνουν χρόνο αυτά...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
4959 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/03, 14:12
από delfinaki
12 Απαντήσεις
6600 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/08, 18:22
από Metallos
16 Απαντήσεις
5381 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/08, 13:14
από Βραζίλης
24 Απαντήσεις
7670 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/08, 01:20
από Jezus
69 Απαντήσεις
26393 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/09/10, 17:53
από adr1anos
1 Απαντήσεις
2180 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/09, 02:38
από jim.ni
2 Απαντήσεις
4020 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/10, 23:45
από Stinky
2 Απαντήσεις
3309 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/11, 19:06
από Jezus
1 Απαντήσεις
2184 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/11, 00:39
από ScorpionsManiac
10 Απαντήσεις
6844 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/12, 15:35
από Υπνοβάτης...