Αποστολέας Θέμα: AC/DC 28 ΜΑΙΟΥ 2009 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ (ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ)  (Αναγνώστηκε 76344 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Tagima

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • Mr.Ibanezakias
    • Προφίλ
Η Big Star Touring & η Live Nation CEE παρουσιάζουν:

28 Μαΐου 2009
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΘΗΝΑΣ
 
Επιτέλους, για πρώτη φορά οι κεραυνοί των AC/DC θα σαρώσουν την Ελλάδα!
Όταν τον Σεπτέμβριο του 2008, οι AC/DC ανακοίνωσαν την παγκόσμια περιοδεία τους “Black Ice World Tour”, σταυρώσαμε τα δάχτυλα μας και κάναμε μία ευχή!...
Τελικά, όλα μπορούν να πραγματοποιηθούν!
 
Οι AC/DC, γνωστοί παγκοσμίως για τα μοναδικά shows τους και τις sold out εμφανίσεις τους που ξεσηκώνουν μεγάλα στάδια ανά τον κόσμο, καταφτάνουν με την Black Ice World Tour!
 
Όπως χαρακτηριστικά έγραψε η Chicago Tribune, το show της Black Ice World Tour είναι μια γιορτή αφιερωμένη σε ό,τι κάνει το Rock ‘N’ Roll μοναδικό!
Η εντυπωσιακή παραγωγή που σφραγίζει ένα από τα μοναδικά και πιο απολαυστικά shows στον κόσμο, θα ταξιδέψει αυτούσια μέχρι την Ελλάδα.
 
Η Black Ice World Tour  ξεκίνησε στις 28 Οκτωβρίου και ταξιδεύει σε πάνω από 60 προορισμούς σε Ευρώπη και Αμερική, με τα εισιτήρια να έχουν ήδη εξαντληθεί σε όλους αυτούς!!! Μάλιστα, όταν στις 10 Οκτωβρίου, ξεκίνησε η προπώληση των εισιτηρίων της περιοδείας τους, 18 shows έγιναν αυτόματα sold out, σπάζοντας έτσι όλα τα ρεκόρ στη μουσική βιομηχανία!!
 
Η  “Black Ice World Tour” είναι η πρώτη παγκόσμια περιοδεία των ηλεκτροφόρων παιδιών της hard rock σκηνής, AC/DC, μετά το 2001, ενώ είναι η πρώτη φορά στην μακρόχρονη καριέρα τους που θα εμφανιστούν και στην Ελλάδα!
 
Για περισσότερο από 3 δεκαετίες τώρα, οι αδερφοί Young βρίσκονται στην κορυφή της επιτυχίας! Με τραγούδια όπως το Back In Black, Hell’s Bell, Highway to Hell, For Those About To Rock, το σημαντικότερο κιθαριστικό δίδυμο στην ιστορία της ροκ έχει καταφέρει να μπει για τα καλά στη μουσική συνείδηση εκατομμυρίων ανθρώπων, ανεξάρτητα των μουσικών προτιμήσεων τους. Χαρακτηριστικά τους η μοναδική τους ενέργεια και η εκκεντρικά Rock N Roll σκηνική παρουσία τους! Τεράστιες καμπάνες, η φουσκωτή Rosie, τα ηχηρά κανόνια και φυσικά …μην ξεχνάμε το trade mark της μπάντας, την σχολική στολή του αεικίνητου Angus Young!!!

Το Black Ice, είναι το 15ο στούντιο άλμπουμ των AC/DC και κυκλοφόρησε πριν 2 μήνες, καταλαμβάνοντας αυτόματα την πρώτη θέση στα charts παγκοσμίως και το Νο1, σε πωλήσεις άλμπουμ σε 29 χώρες. Στην Ελλάδα έγινε χρυσό μόλις σε 2 εβδομάδες!
 
Ο διεθνής τύπος τους αποθεώνει: “Το Black Ice είναι το καλύτερο άλμπουμ των AC/DC μετά από δεκαετίες!”, γράφει η Washington Post. Ενώ το People magazine σχολιάζει πως “Το Black Ice βρίσκει τους Αυστραλούς rockers στην καλύτερη μουσική φάση τους!”.
 
Το “Rock N Roll Train”, το πρώτο single του Black Ice, είναι υποψήφιο για το Grammy Award της κατηγορίας της καλύτερης Ροκ εμφάνισης γκρουπ. Είναι η πέμπτη φορά που οι Αυστραλοί προτείνονται για Grammy. Μάλιστα, για την δημιουργία του video clip του  “Rock N Roll Train “, οι AC/DC προσκάλεσαν 150 fans τους να συμμετάσχουν σε αυτό.
 
Και η σχέση τους με τους φανατικούς οπαδούς τους δεν σταματά μόνο εκεί! Λίγο πριν ξεκινήσει η περιοδεία Black Ice, στην Αμερική, χιλιάδες fans είχαν την ευκαιρία, μέσω διαγωνισμού, να δουν την πρόβα τζενεράλε του σημαντικότερου ροκ γκρουπ, AC/DC, στην  αρένα του Wilkes-Barre! Fans απ’ όλο τον κόσμο ταξίδεψαν για να δουν πρώτοι αυτό το μεγάλο show!...


Στο βάθος της σκηνής ένα τεράστιο τραίνο και οι ήχοι του “Rock N Roll Train” που καθηλώνουν... Πραγματικά κιθαριστικά πυροτεχνήματα φωτίζουν τη σκηνή με το “Let There Be Rock”... και φυσικά η τεράστια φουσκωτή Rosie να δίνει τον ρυθμό στο “Whole Lotta Rosie”...
 
Το ηλεκτρικό κύμα των AC/DC ξεκίνησε!
 
Ακριβώς 7 μήνες μετά την έναρξη της “Black Ice World Tour”, στις 28 Οκτωβρίου στην αρένα Wachovia στο Wilkes-Barre της Πενσυλβανίας,  υποδεχόμαστε τους AC/DC στις 28 Μαϊου, στο ΟΑΚΑ, της Αθήνας!
 
Λονδίνο: Sold Out!
Παρίσι: Sold Out!
Μιλάνο: Sold Out!
Πράγα:  Sold Out!
Όσλο: Sold Out!
...
 
Αυτή τη στιγμή, όλα τα shows στην Ευρώπης είναι ήδη sold out!
 
Τα μόνα εισιτήρια που θα μπορείτε να βρείτε είναι αυτά του Αθηναϊκού show.

Η προπώληση ξεκινάει στις 3 Φεβρουαρίου 2009.
 
Οι τιμές των εισιτηρίων διαμορφώνονται ως εξής:
 
90€ καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου, στο κάτω διάζωμα
70€ καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου στο κάτω διάζωμα.
60€ καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου στο άνω διάζωμα.
80€ όρθιοι, γενικής εισόδου στην αρένα.
 
Θα υπάρχει όριο αγοράς εισιτηρίων, έως 4 εισιτήρια ανά άτομο.
 
Σημεία Προπώλησης:
 
Ticket House:
Αθήνα – Πανεπιστημίου 42 (εντός της στοάς) / 210 3608366
Θεσσαλονίκη  - Μητροπόλεως 102 / 2310 264880
Ωράριο λειτουργίας:

Δευτέρα - Παρασκευή 10:30-18:00
Σάββατο: 10:30-16:00
 
Online Sales: www.ticketpro.gr


ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ......ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 22/12/08, 18:08 από Tagima »
Life Its running, don't dance too fast
Just catch the rythm, and follow it with your heart

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
....was about fuckin' time....ΘΑ ΤΑ ΣΠΑΣΟΥΜΕ!!!!  >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
OEOEOeoOEOOEoEoEOEOOEEoEoeoeoEoEoEOEOoEoE  >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D OEOEOeoOEOOEoEoEOEOOEEoEoeoeoEoEoEOEOoEoE  >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D OEOEOeoOEOOEoEoEOEOOEEoEoeoeoEoEoEOEOoEoE  >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D OEOEOeoOEOOEoEoEOEOOEEoEoeoeoEoEoEOEOoEoE  >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
« Τελευταία τροποποίηση: 22/12/08, 19:54 από fake7 »
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
 >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Οι παραπανω απαντησεις με εκφραζουν απολυτα και καλυπτουν πληρως το θεμα. One down, two to go....
 >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Ας μετρησουμε παρακαλω ποσα θεματα μπηκαν τα τελευταια 5 χρονια για το οτι εκεινη την χρονια θα ερχοντουσαν οι AC/DC. Ε λοιπον ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ :clap: :clap: :clap: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal:. (πολλα τα λεφτα βεβαια δεν μπορω να μην το πω)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Ας μετρησουμε παρακαλω ποσα θεματα μπηκαν τα τελευταια 5 χρονια για το οτι εκεινη την χρονια θα ερχοντουσαν οι AC/DC. Ε λοιπον ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ :clap: :clap: :clap: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal:. (πολλα τα λεφτα βεβαια δεν μπορω να μην το πω)
οχι που δν θα λεγες!  :P :P

λετε να γινει ο ιδιος πανικος με τη ψευτοβασιλισσα της pop?
παντως θα ρθουνε παρα πολυ απτο εξωτερικο μονο κ μονο που σιγα συμπληρωνεται το παζλ της περιοδειας...

αντε κ μεταλλικα τωρα!:D
« Τελευταία τροποποίηση: 22/12/08, 22:08 από fake7 »
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΤΕΛΙΚΑ!!!!!

Ετσι ετσι ετσι.......headbanging μεχρι τελικης πτωσης!!!!!

Θα βαλω τα κλαματα νομιζω...απο 1ο ετος ονειρευομαι αυτη την μερα....
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Είναι πολλά τα λεφτά Ανγκους...
αλλά τα αξίζεις(και η υπόλοιπη παρέα φυσικά)
 :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :drums: :drums: :drums: :drums: :drums: :drums: :drums: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :solo: :solo: :bass: :bass:

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
80 ευρω?

 :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Τι πινετε και δε μας δινετε ρε? :beer:

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
80e? Πάμε καλά ρε? Ναι, θα τα έδινα αν ήμουν τρελά πωρωμένος αλλά δεν το βλέπετε λίγο κοροϊδία το όλο θέμα?  Έρχονται Iron Maiden, 80e... Depeche Mode, άλλα 80e... Metallica, 80e... AC/DC, τα ίδια...
Και γενικά, για κάθε μεγάλη μπάντα (ντάξει, αν εξαιρέσεις τους metallica ;D ;D :P) θα πρέπει να δίνουμε 80άρια..

Εγώ θα έλεγα να το σκεφτείτε, με τα ίδια λεφτά πάτε εξωτερικό και τους βλέπετε εκεί!! >:(

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά ποιος αλήθεια περίμενε φθηνότερο εισιτήριο; Μιλάμε για ένα συγκρότημα που δεν έχει ξανάρθει Ελλάδα (και πιθανότατα δεν πρόκειται να επιστρέψει), που είναι από τα γηραιότερα και πιο σημαντικά ενεργά συγκροτήματα, που έχουν επηρεάσει κόσμο και κοσμάκη, που κάνουν φοβερό show με πολλά εφέ και καλλούδια και παίζουν και στο ολυμπιακό στάδιο - που δε νομίζω ότι είναι και ο φθηνότερος χώρος. Όταν με τα ίδια περίπου λεφτά είδαμε Maiden και Metallica, και μάλιστα στο Terra Vibe, πάλι καλά να λέμε...

Ξέρει κανείς τι παίζει με τα διαζώματα, πώς είναι κατανεμημένα, τι συμφέρει κλπ;
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
80 ευρω?

 :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Τι πινετε και δε μας δινετε ρε? :beer:
80e? Πάμε καλά ρε? Ναι, θα τα έδινα αν ήμουν τρελά πωρωμένος αλλά δεν το βλέπετε λίγο κοροϊδία το όλο θέμα?  Έρχονται Iron Maiden, 80e... Depeche Mode, άλλα 80e... Metallica, 80e... AC/DC, τα ίδια...
Και γενικά, για κάθε μεγάλη μπάντα (ντάξει, αν εξαιρέσεις τους metallica ;D ;D :P) θα πρέπει να δίνουμε 80άρια..

Εγώ θα έλεγα να το σκεφτείτε, με τα ίδια λεφτά πάτε εξωτερικό και τους βλέπετε εκεί!! >:(
και νόμιζα πως ήμουν ο μόνος που του φάνηκαν πολλά....
παρ'όλα αυτά θα το σκεφτώ σοβαρά να πάω....

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά ποιος αλήθεια περίμενε φθηνότερο εισιτήριο; Μιλάμε για ένα συγκρότημα που δεν έχει ξανάρθει Ελλάδα (και πιθανότατα δεν πρόκειται να επιστρέψει), που είναι από τα γηραιότερα και πιο σημαντικά ενεργά συγκροτήματα, που έχουν επηρεάσει κόσμο και κοσμάκη, που κάνουν φοβερό show με πολλά εφέ και καλλούδια και παίζουν και στο ολυμπιακό στάδιο - που δε νομίζω ότι είναι και ο φθηνότερος χώρος. Όταν με τα ίδια περίπου λεφτά είδαμε Maiden και Metallica, και μάλιστα στο Terra Vibe, πάλι καλά να λέμε...

Ξέρει κανείς τι παίζει με τα διαζώματα, πώς είναι κατανεμημένα, τι συμφέρει κλπ;

Καταλαβες κυρια μου? Οι ανθρωποι δεν ειναι ακριβοι! Τα στοιχειωδη χρεωνουνε οι ανθρωποι: 20ευρω βασικη τιμη!!!

Απλα μετα πληρωνεις και τα εξτρα:

1)Δεν εχουν ξαναρθει Ελλαδα    +10ευρω

2)Ουτε και προκειται να ξαναρθουν    +10ευρω

3)Ειναι γηραιοι αλλα ενεργοι     +30ευρω (ευκαιρια!)  :love:

4)Κανουνε και show με εφε και καλουδια (μα, σε συναυλια δεν ηρθα? Δηλαδη παιζει και να ΜΗΝ κανανε show?)     +10ευρω


Ετσι, μανι μανι, φτανουμε στα 80 ευρω. Αλλα νταξ, τα αξιζουνε. Ειναι γηραιοι ΚΑΙ ενεργοι  :roll: :roll: :roll:
« Τελευταία τροποποίηση: 23/12/08, 10:55 από MechMech »

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Παραδόξως δεν εξεπλάγην ούτε από την ανακοίνωση ούτε από τις τιμές αλλά από τον χώρο. Εννοείται οτι η Live Nation έβαλε το χεράκι της όπως έκανε με την "Βασίλισσα της Ποπ" και δεν τους βλέπουμε στο TerraVibe...

Τώρα όσο αφορά τις τιμές εν γένει των συναυλιών, μου κάνει εντύπωση που τόσα έχουν γραφτεί και μάλιστα μερικά από τα στόματα των ίδιων των διοργανωτών αλλά δεν βλέπω να έχει καταλάβει το κοινό γιατί οι τιμές είναι αυτές που έιναι...

Όσο για τη συγκεκριμένη συναυλία, είναι αναμενόμενο οτι αυτές τους οι εμφανίσεις, γιατί σίγουρα θα καλύψουν το κενό που έχουν από τις 24 Μαίου που παίζουν Βιέννη μέχρι τις 12 Ιουνίου που παίζουν Λονδίνο και με άλλα live, θα είναι sold out στην πλειονότητα τους (γιατί το ΟΑΚΑ κακά τα ψέματα είναι το 3πλάσιο των venues που παίζουν αλλού) οπότε είναι επίσης αναμενόμενο οι διοργανωτές να θέλουν να καλύψουν την ζημία που πάθανε από όλα τα άλλα μικρά σχήματα που φέρνουν και πατάμε μόνοι οι συγγενείς και φίλοι...

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Φιλε την αποψη μου για τα γηραια και ενεργα συγκροτηματα την εχω εκφρασει και σε αλλο post: Συνηθως καλα live και περνας χαρμα αλλα δεν βλεπεις το θρυλο του συγκροτηματος, βλεπεις κατι κατωτερο.
Απο εκει και περα, τα εισητηρια ειναι οντως ακριβα και εκμεταλλευση, αλλα πολυς κοσμος θα τα σκασει...
Τι πρεπει να κανουμε; Να ριξουμε στους διοργανωτες ενα ακυρο (οπως τους αξιζει) η να κανουμε μια εξαιρεση για τους AC/DC; Φυσικα ο κοσμακης εφαρμοζει και εναλλακτικες λυσεις (απ'εξω με μπυρα απο περιπτερο, μαζικο ντου, απο την απενατι πολυκατοικια κτλ)
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Aντε επιτελους γιατι βαρεθηκα να βλεπω συνεχως φημες και ποστ αναμονης..
Δινω μια αποδοση 1,10 οτι το 70% αυτων που θα πανε ειναι επειδη οι ac  dc ειναι θρυλος και δεν εχουν ξαναρθει και οχι επειδη γουσταρουν τη μουσικη τους ;D κακουλης.-
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κοίτα...εγώ το σκέφτομαι ακόμα....
φοβερή μουσική..περιμένω να είναι φοβερή συναυλία...
ναι...είναι θρύλος και θέλω να έχω την εμπειρία του να πάω στη συναυλία τους...
ΑΛΛΑ No1:Αρκετά ακριβό έως πολύ ακριβό εισητήριο κατά τη γνώμη μου...
ΑΛΛΑ Νο2:Στο πισω μέρος του μυαλού μου φοβάμαι πως θα είναι σαν αυτά τα συγκροτήματα που προσπαθούν να μαζέψουν τη σύνταξή τους και κάνουν ένα "κύκνειο" tour αλλά (από τις κριτικές που έχω διαβάσει) συνήθως είναι κάτω του μετρίου και θα πάνε τζάμπα τα 80Ε...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Ναι μα δεν κατηγορω κανεναν φυσικα.Απλα ειναι αστειο το γεγονος ποσοι φωναζουν για αυτη συναυλια τοσο καιρο,ποσοι θα πανε και ποσοι  στην ουσια ακουνε Ac/Dc.Οποιος παει καλα θα κανει και πιστευω οτι δεν θα ειναι σαν μια συναυλια οποιοδηποτε πεθαμενου συγκροτηματος απλα κανω μια διαπιστωση.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Είναι όντως πολλά τα χρήματα. Αλλά πέρα από το γεγονός οτι οι AC DC τ'αξίζουν και με το παραπάνω, ειναι και το άλλο...ΟΙ AC DC ΤΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ !!!!  ;D Πιστεύω πως όποιος θέλεις μπορεί να φυλάει 13 ευρώ το μήνα μέχρι τότε και να πάει...(αν και σιγά μη βρει εισιτήριο τελευταία στιγμή). Ζητήστε το σαν δώρο Χριστουγέννων τέλος πάντων...:)


AC DC RULES !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Καλά, δν το πιστεύω με κάποιες απαντήσεις που βλέπω. Είναι δυνατόν να πιστεύουν κάποιοι ότι η συναυλιά θα είναι αρπαχτή? Μιλάμε για ένα συγκρότημα που εδώ και 35 χρόνια όλο γίνεται μεγαλύτερο και μεγαλύτερο εμπορικά (φέτος ξεπέρασε κ τα "σκαθάρια") και τα μέλη του είναι απ'τους πλουσιότερους ανθρώπους στις χώρες τους, αλλά ναι παρ'όλο που έχουν ξεπουλήσει μια ολόκληρη περιοδεία 6 μήνες πριν με αρένες και ολυμπιακά στάδια πρέπει να ρθουν κ από δω να μας φάνε τα λεφτά γ να χουν για τη σύνταξη....έλεος.....Το εισιτήριο είναι ίσως ελάάάάάάχιστα ακριβότερο απ τις υπόλοιποες χώρες της περιοδείας αλλά και 200 ευρώ να το έβαζαν αμφιβάλλετε ότι 20 χιλιάδες θα μαζεύονταν σίγουρα? Και όσο για το σοου και τα εφε που αναφέρθηκαν, είναι απ'τις ακριβότερες παραγωγές, εάν κουβαλάνε 30 νταλίκες πράγματα και δουλεύουν 200 άτομα κάθε βράδυ δν πιστεύετε ότι είναι κάποια έξοδα αυτα? Άκου μαζεύουν λεφτά για τη σύνταξη...lmao

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεν τους ζητησε κανεις να κανουν κατι καλυτερο απο το Donnington...

Ξερεις τι εισητηριο ειχε το Donnington?

Aς μην κοροιδευομαστε παιδια, οι τιμες ειναι υπερογκες και ακρως και γελοια κερδοσκοπικες. Απ τη μια οι υπερβολικες απαιτησεις των καλλιτεχνων, απ την αλλη η υπερβολικη κερδοσκοπια των διοργανωτων (και η λογικη -πληρωστε-και-τον-Ρικι-Μαρτιν-τωρα-κολοπαιδα-), απ'την αλλη το ελληνικο κοινο που δεν ξερει τι εστι μποικοταζ...

Ε σκατα στα μουτρα μας.....Μαθες ειναι μικροι οι ελληνικοι χωροι.

Νομιζετε οτι θα παιξουν σε πολλα σταδια στην Ευρωπη μεγαλυτερα απ'το ΟΑΚΑ?

Καποια στιγμη πρεπει να εκλειψει ο ραγιαδισμος και να καταλαβουμε οτι εφοσον προσφερουμε εξισου καλες εγκαταστασεις και ποιοτητα οργανωσης με την υπολοιπη Ευρωπη, πρεπει και τα λεφτα που μας ζητανε να 'ναι ομοια.

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
MEch σου επαναλαμβάνω οι τιμές παντού είναι παρόμοιες. Τόσα χρόνια τους περιμένουμε ρε γμτ, γτ να γκρινιάζουμε αν είναι και 5 ευρω ακριβότερο το εισιτήριο, τι να κάνουμε ο νόμος της ελεύθερης αγοράς είναι....προσφορά-ζήτηση...Στο κάτω κάτω το μπουκάλι στα μπουζούκια πιο ακριβό είναι και όλοι μας το 'χουμε πληρώσει..

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλά, δν το πιστεύω με κάποιες απαντήσεις που βλέπω. Είναι δυνατόν να πιστεύουν κάποιοι ότι η συναυλιά θα είναι αρπαχτή? Μιλάμε για ένα συγκρότημα που εδώ και 35 χρόνια όλο γίνεται μεγαλύτερο και μεγαλύτερο εμπορικά (φέτος ξεπέρασε κ τα "σκαθάρια") και τα μέλη του είναι απ'τους πλουσιότερους ανθρώπους στις χώρες τους, αλλά ναι παρ'όλο που έχουν ξεπουλήσει μια ολόκληρη περιοδεία 6 μήνες πριν με αρένες και ολυμπιακά στάδια πρέπει να ρθουν κ από δω να μας φάνε τα λεφτά γ να χουν για τη σύνταξη....έλεος.....Το εισιτήριο είναι ίσως ελάάάάάάχιστα ακριβότερο απ τις υπόλοιποες χώρες της περιοδείας αλλά και 200 ευρώ να το έβαζαν αμφιβάλλετε ότι 20 χιλιάδες θα μαζεύονταν σίγουρα? Και όσο για το σοου και τα εφε που αναφέρθηκαν, είναι απ'τις ακριβότερες παραγωγές, εάν κουβαλάνε 30 νταλίκες πράγματα και δουλεύουν 200 άτομα κάθε βράδυ δν πιστεύετε ότι είναι κάποια έξοδα αυτα? Άκου μαζεύουν λεφτά για τη σύνταξη...lmao
Δεν είπα πως οι AC/DC είναι μία απ αυτές τις μπάντες...
και όλα αυτά τα στοιχεία που είπες δν τα ήξερα...
αλλά...οκ..κ αν το πίστευτε κάποιος....
κ όσο για το μαζεύουν λεφτά...μπορεί να μν πήγαινε για τους συγκεκριμένους αλλά αν είναι από τους πλουσιότερους στη χώρα τους όπως λες ας μην είχαν τέτοιες οικονομικές απαιτήσεις για να ταν και μικρότερο το εισητήριο....

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Οχι, δεν ειναι παντου ομοιες οι τιμες (εχω παει σε φεστιβαλ σε Βελγιο κσι Δανια και ξερω)
Οχι, δεν το χουμε πληρωσει ολοι το μπουκαλι στα μπουζουκια, μιλα για σενα, και
Ναι, θεμα προσφορας και ζητησης ειναι, γι αυτο και μονο οταν παρουμε χαμπαρι οτι ρυθμιζοντας καταλληλα τη "ζητηση" οι τιμες θα πεσουν, τοτε θα δουμε ασπρη μερα απ'την καθε κολο-DIDI και λοιπους.

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Οχι, δεν ειναι παντου ομοιες οι τιμες (εχω παει σε φεστιβαλ σε Βελγιο κσι Δανια και ξερω)
Οχι, δεν το χουμε πληρωσει ολοι το μπουκαλι στα μπουζουκια, μιλα για σενα, και
Ναι, θεμα προσφορας και ζητησης ειναι, γι αυτο και μονο οταν παρουμε χαμπαρι οτι ρυθμιζοντας καταλληλα τη "ζητηση" οι τιμες θα πεσουν, τοτε θα δουμε ασπρη μερα απ'την καθε κολο-DIDI και λοιπους.

1. Μιλάω για τις τιμές της τρέχουσας περιοδείας του συγκεκριμένου γκρουπ, αλλού είναι λίγο ακριβότερα, αλλού λίγο φθηνότερα, πουθενά δεν είναι 30 ευρώ πάντως
2. Το ξερα ότι αυτό με τα μπουζούκια θα μου γυρίσει μπουμερανγκ, μιλάω για την πλειοψηφία των ανθρώπων που αναγκάστηκαν να πάνε έστω και μια φορά λόγω παρέας ή άλλων κοινωνικών απαιτήσεων
3. ΜΑζί σου είμαι αλλά σόρρυ, δε θα κάνω μποικοτάζ στο συγκρότημα που περιμένω να δω από 11 χρονών, μήπως και πέσουνε οι τιμές στο μέλλον. Σέβομαι όμως αυτους που δε θα πάνε, γιατί συγκριτικά με άλλες συναυλίες είναι όντως ακριβό αν δεν τους αρέσει το συγκρότημα. ( κ γω όταν ήταν να ρθουν οι στοουνς πριν λίγα χρόνια δε θα δινα ένα σκασμό λεφτά μόνο επειδή είναι οι στοουνς απ τη στιγμή που δεν είμαι φαν)

Αυτό που ήθελα να περάσω ότι οι AC/DC δν είναι τπτ ξεπουλημένοι που βγάζουν δίσκο κάθε χρόνο όσο μέτριος κι ας είναι για να τα παίρνουν απ τους φανς. Εχουν κυκλοφορήσει μόνο 2 λαιβ μέσα σε 35 χρόνια, και καμία συλλογή κι έχουν να περιοδεύσουν απ το 2003.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1876 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/08, 20:00
από DREAM AWAY
6 Απαντήσεις
3908 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/09, 02:10
από zeromancer
10 Απαντήσεις
5434 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/09, 08:32
από philip the great
160 Απαντήσεις
54085 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/09, 03:15
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
0 Απαντήσεις
3459 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/08, 19:52
από Βραζίλης
94 Απαντήσεις
29541 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/09, 00:14
από taxfreesax
47 Απαντήσεις
15622 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/09, 20:59
από D@ve Murray
73 Απαντήσεις
19891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/09, 14:47
από hoba
155 Απαντήσεις
38318 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/09, 21:19
από Spell@lchemist!
182 Απαντήσεις
53824 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/09, 04:36
από Vaiking