Αποστολέας Θέμα: Freeware recording software?  (Αναγνώστηκε 7955 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Alani_No.13

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Bad, I'm Nationwide να 'ουμ και ξερό καρβέλι!
    • Προφίλ
    • Bloodlust και μαμώ τα κάγκελα!
Freeware recording software?
« στις: 13/06/12, 14:53 »
Χρησιμοποιώ το Adobe Audition 3.0 και είχα και το Samplitude στην αρχή.
Τώρα μετά από format του υπολογιστή λέω να ξαναπάω για το Adobe Audition που το συνήθισα και είναι και αρκετά λειτουργικό.

Το θέμα μου είναι πως σπασμένα προγράμματα σε τέτοιες δουλειές συνήθως βγάζουν μικροπροβλήματα έως χονδροπροβλήματα... Είχα τέτοια φαινόμενα με το Adobe Audition.
  Ξέρει κανείς κανένα freeware πρόγραμμα που να έχει δυνατότητες για αξιοπρεπείς ηχογραφήσεις? Το μόνο που γνωρίζω είναι το Audacity αλλά μπροστά στις δυνατότητές του, καλύτερα τα προβλήματα του Adobe Audition.
Σαλεπάκι παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #1 στις: 13/06/12, 15:01 »
reaper...
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #2 στις: 14/06/12, 00:43 »
χμμ.. cool edit pro 2? κυκλοφορει σπασμενο σε τορεντς. Δουλευει 100% και εχει καλο αποτελεσμα.
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #3 στις: 14/06/12, 01:35 »
χμμ.. cool edit pro 2? κυκλοφορει σπασμενο σε τορεντς. Δουλευει 100% και εχει καλο αποτελεσμα.



για freeware ρώτησε ο άνθρωπος και είχε ήδη μια πολύ καλή πρόταση (αν και όχι ακριβώς freeware)




http://studioone.presonus.com/free/
http://www.zynewave.com/forum/viewtopic.php?t=2337

Αποσυνδεδεμένος Alani_No.13

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Bad, I'm Nationwide να 'ουμ και ξερό καρβέλι!
    • Προφίλ
    • Bloodlust και μαμώ τα κάγκελα!
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #4 στις: 14/06/12, 02:36 »
Το reaper το βρήκα μόνο σε 30-days trial από το site του.
Κάτι ποιο μόνιμο?
Σαλεπάκι παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #5 στις: 14/06/12, 03:00 »
Το reaper μπορει να αναφερει 30days trial, ομως γενικα ειναι ελευθερο προγραμμα. Απλως οταν περασουν οι 30 μερες θα σου βγαζει αρχικα μια ενδειξη πως δεν ειναι αγορασμενο το προγραμμα, ομως νομιμα θα μπορεις να το χρησιμοποιησεις ;)

Ειναι ενα εκπληκτικο προγραμμα γενικοτερα που στις underground ηχοληπτικες communities, εχει αρκετη αιγλη και αντιπαρατιθεται αγρια με μεγαθηρια του χωρου ( Pro Tools, Cubase, Logic...οχι ομως με Pyramix, Samplitude, κλπ  ;D ).
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #6 στις: 14/06/12, 09:09 »
Το reaper μπορει να αναφερει 30days trial, ομως γενικα ειναι ελευθερο προγραμμα. Απλως οταν περασουν οι 30 μερες θα σου βγαζει αρχικα μια ενδειξη πως δεν ειναι αγορασμενο το προγραμμα, ομως νομιμα θα μπορεις να το χρησιμοποιησεις ;)

Ειναι ενα εκπληκτικο προγραμμα γενικοτερα που στις underground ηχοληπτικες communities, εχει αρκετη αιγλη και αντιπαρατιθεται αγρια με μεγαθηρια του χωρου ( Pro Tools, Cubase, Logic...οχι ομως με Pyramix, Samplitude, κλπ  ;D ).



Όλα σωστά και όντως είναι πάρα πολύ καλό το Reaper με μια μικρή διαφορά (το ξέρω γίνομαι σπαστικός): οι άνθρωποι είναι πολύ γεναιόδωροι με το demo αλλά κανονικά δεν είσαι νόμιμος μετά τις 30 μέρες. Πρακτικά δε σου δημιουργεί κανένα πρόβλημα αλλά νόμιμος δεν είσαι.


http://reaper.fm/purchase.php


θα δεις ότι η τιμολογιακή πολιτική τους είναι επίσης πολύ ιδιαίτερη: αν δε βγάζεις >20.000$ το χρόνο είσαι ΟΚ με μια άδεια των 60$.


Θεωρώ ότι τέτοιες προσπάθειες πρέπει να τις στηρίζουμε αν μπορούμε. Και για να μην το παίζω αναμάρτητος δεν έχω πληρώσει άδεια για το Reaper αλλά το χρησιμοποιώ περιστασιακά γιατί το βασικό μου πρόγραμμα είναι το Tracktion το οποίο το έχω αγορασμένο κανονικά (όπως και όλο το μουσικό μου software)

Αποσυνδεδεμένος tsirigotis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #7 στις: 14/06/12, 09:31 »
freeware κανονικό δε νομίζω ότι υπάρχει άλλο από το audacity  ;)

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #8 στις: 14/06/12, 10:34 »
Υπάρχει επίσης κ το traverso DAW, το jokosher καθώς και το ardour αν και για το τρίτο-αν δεν κάνω λάθος-υπάρχει έκδοση μόνο για GNU/Linux και mac OSX.
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #9 στις: 14/06/12, 10:53 »


freeware κανονικό δε νομίζω ότι υπάρχει άλλο από το audacity



Εγώ αν ήθελα 100% freeware θα ξεκίναγα από εδώ:
http://www.zynewave.com/download.html
What is Podium Free?


Podium Free is a fully functional freeware edition of Podium. It is identical to the commercial Podium version, except for a few limitations, and a small "Podium Free" logo.


Limitations of Podium Free compared to the commercial version:
MIDI interface setup is limited to one input and one output.
64-bit mixer engine option is disabled.
Plugin multiprocessing is disabled.
ReWire is disabled.
Surround-sound playback is disabled.
The disabled plugin multiprocessing option means that only one CPU core will be used when processing plugins. If you have a dual-core CPU you will be able to use 50% of your available CPU power before the Podium CPU indicator overloads. Podium Free still uses all available CPU cores for various tasks such as GUI updates and disk streaming.


Αν δεν με ενδιέφεραν VST plugins από εδώ:
http://studioone.presonus.com/free/


Κι αν μου περίσσευαν 60$ (~47Euros) φυσικά από εδώ: http://reaper.fm/


Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #10 στις: 14/06/12, 10:56 »
Kronus εχεις απολυτο δικιο, τοσο για τα 50€ ( περιπου ) της αδειας, οσο και για το κατα ποσο νομιμος εισαι μετα το περας του trial. Απλως για εναν μεσο χρηστη που δε θα βγαλει λεφτα απο το συγκεκριμενο προγραμμα, ο ιδιος ο κατασκευαστης του ( δημιουργος του winamp κι αλλων πολλων ομορφων gadgets by the way ) επικεντρωνεται στο open source χαρακτηρα του και κανει τα στραβα ματια ;) .

Το Ardour ειναι μονο για Linux και MAC OS για την ωρα.

Zeoy, εχει πολλα limitations το free προγραμμα...τουλαχιστον για μενα ολα αυτα που "κοβει" μου φαινονται ακατανοητα...Καλυτερα Cubase VST 32  ;D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #11 στις: 14/06/12, 11:00 »
Kronus εχεις απολυτο δικιο, τοσο για τα 50€ ( περιπου ) της αδειας, οσο και για το κατα ποσο νομιμος εισαι μετα το περας του trial. Απλως για εναν μεσο χρηστη που δε θα βγαλει λεφτα απο το συγκεκριμενο προγραμμα, ο ιδιος ο κατασκευαστης του ( δημιουργος του winamp κι αλλων πολλων ομορφων gadgets by the way ) επικεντρωνεται στο open source χαρακτηρα του και κανει τα στραβα ματια ;) .

Το Ardour ειναι μονο για Linux και MAC OS για την ωρα.

Zeoy, εχει πολλα limitations το free προγραμμα...τουλαχιστον για μενα ολα αυτα που "κοβει" μου φαινονται ακατανοητα...Καλυτερα Cubase VST 32  ;D


ε, μάλλον μπερδεύτηκες με τα ονόματα και τα posts  ;D
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #12 στις: 14/06/12, 11:13 »

Zeoy, εχει πολλα limitations το free προγραμμα...τουλαχιστον για μενα ολα αυτα που "κοβει" μου φαινονται ακατανοητα...Καλυτερα Cubase VST 32


Για το Studio One Free θα συμφωνήσω. Το να μην υποστηρίζει VST είναι για μένα πολύ σοβαρό limitation. Για κάποιους άλλους ίσως όχι. Για το podium free το μόνο σχετικά σοβαρό (αν και ζήσαεμε χρόνια μια χαρά χωρίς αυτό) είναι το "Plugin multiprocessing is disabled. "


Τώρα για το reaper (που νομίζω ότι υπερκαλύπτει τις ανάγκες του 99% των μουσικών), ξέρω την ιστορία του τύπου και φαντάζομαι δεν έχει ανάγκη τα 50Ε μας. Από την άλλη δεν είναι άξια στήριξης μια προσπάθεια που σου δίνει τόσο καλό software, με τόσο γεναιόδωρο demo, με τόσο "δημοκρατική" τιμολογιακή πολιτική, χωρίς να σε πρήζει με challenge-response, dongles και άλλα βασανιστήρια;

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #13 στις: 14/06/12, 11:23 »
Συγνωμη kronus, ειναι η ηλικια...καταλαβαινεις :D


Zoey, προφανως και δεν εννοω να χρησιμοποιουμε πειρατικα ενα προγραμμα, ουτε υποννοω πως ο κατασκευαστης του δεν εχει αναγκη τα χρηματα μας. Ισα ισα που ο συγκεκριμενος ανθρωπος εχει ορισει την αγορα των open source προγραμματων σε πολλα επιπεδα ( να θυμισω ενα napster και τη πλατφορμα; για ψαξτε το λιγο :D ) και πρωτος σου δινει το περιθωριο εαν εισαι ερασιτεχνης, να μην πληρωσεις το ποσο που ζηταει.

Περα απο αυτο, η reaper community ειναι τοσο δυνατη, που περα απο την προσωπικη δουλεια, στα forums του γινεται πανικος απο προτασεις και κωδικες αλλων προγραμματιστων :D


Κατι σαν το Linux τη μουσικης παραγωγης ενα πραγμα :P.


Απο εκει και περα, οσον αφορα το podium,  θα σου πω ποια limitations εμενα προσωπικα με σκοτωνουν:

MIDI interface setup is limited to one input and one output. ( οκ, πες πως εχεις ενα midi controller και βολευεσαι...εαν ομως εχεις 2-3 πληκτρα, 1 controller interface, 1-2 μοναδες effect που χρησιμοποιεις εξωτερικα και στελνεις εντολες με το πρωτοκολο midi? ).

64-bit mixer engine option is disabled.  ( στην εποχη που θελουμε την καλυτερη αναλυση του προγραμματος εσωτερικα κι οταν ακομα υπαρχουν προγραμματα που τρεχουν με 32bit float, νομιζω πως εαν αφηνε ελευθερη αυτη την επιλογη, θα το εκανε αρκετα ανταγωνιστικο κι αγαπητο ως freeware εκδοση προγραμματος :D ).


Προφανως για ενα μεσο χρηστη αυτα να μην λενε τιποτα κι απλως να κανει χαρουμενος τη δουλεια του :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #14 στις: 14/06/12, 12:01 »

Zeoy, εχει πολλα limitations το free προγραμμα...τουλαχιστον για μενα ολα αυτα που "κοβει" μου φαινονται ακατανοητα...Καλυτερα Cubase VST 32


Για το Studio One Free θα συμφωνήσω. Το να μην υποστηρίζει VST είναι για μένα πολύ σοβαρό limitation. Για κάποιους άλλους ίσως όχι. Για το podium free το μόνο σχετικά σοβαρό (αν και ζήσαεμε χρόνια μια χαρά χωρίς αυτό) είναι το "Plugin multiprocessing is disabled. "




Συγνωμη kronus, ειναι η ηλικια...καταλαβαινεις




Zoey, προφανως και δεν εννοω να χρησιμοποιουμε πειρατικα ενα προγραμμα, ουτε υποννοω πως ο κατασκευαστης του δεν εχει αναγκη τα χρηματα μας. Ισα ισα που ο συγκεκριμενος ανθρωπος εχει ορισει την αγορα των open source προγραμματων σε πολλα επιπεδα ( να θυμισω ενα napster και τη πλατφορμα; για ψαξτε το λιγο ) και πρωτος σου δινει το περιθωριο εαν εισαι ερασιτεχνης, να μην πληρωσεις το ποσο που ζηταει.


Περα απο αυτο, η reaper community ειναι τοσο δυνατη, που περα απο την προσωπικη δουλεια, στα forums του γινεται πανικος απο προτασεις και κωδικες αλλων προγραμματιστων




Κατι σαν το Linux τη μουσικης παραγωγης ενα πραγμα.




Απο εκει και περα, οσον αφορα το podium,  θα σου πω ποια limitations εμενα προσωπικα με σκοτωνουν:


MIDI interface setup is limited to one input and one output. ( οκ, πες πως εχεις ενα midi controller και βολευεσαι...εαν ομως εχεις 2-3 πληκτρα, 1 controller interface, 1-2 μοναδες effect που χρησιμοποιεις εξωτερικα και στελνεις εντολες με το πρωτοκολο midi? ).


64-bit mixer engine option is disabled.  ( στην εποχη που θελουμε την καλυτερη αναλυση του προγραμματος εσωτερικα κι οταν ακομα υπαρχουν προγραμματα που τρεχουν με 32bit float, νομιζω πως εαν αφηνε ελευθερη αυτη την επιλογη, θα το εκανε αρκετα ανταγωνιστικο κι αγαπητο ως freeware εκδοση προγραμματος ).




Προφανως για ενα μεσο χρηστη αυτα να μην λενε τιποτα κι απλως να κανει χαρουμενος τη δουλεια του


- με περίπου 3500 posts στο KVR ( καμμένος για πολλά χρόνια με DAWs και VSTs)  ξέρω πολύ καλά την ιστορία του reaper από την πρωτοεμφάνισή του
- έχοντας ακούσει το είδος της μουσικής που κάνεις το σκέφτηκα ότι το "MIDI interface setup is limited to one input and one output. " σε σκοτώνει και ξέχασα να το αναφέρω. Ακόμα κι εγώ που είμαι κιθαρίστας έχω απάνω ένα midi keyboard και ένα v-drums.
- για το 64-bit mix engine, παρότι σαν Tracktion user το είχα πολύ πριν από τα περισσότερα mainstream προγράμματα, έχω την εντύπωση ότι πρακτικά δεν παίζει κάποιο ρόλο. Ή τουλάχιστον δεν έπαιζε στην εποχή που ασχολιόμουν φανατικά. Τώρα με όλα τα 64-bit plugins, software και operating systems πιθανόν να παίζει ρόλο οπότε κρατάω μια επιφύλαξη.


Φυσικά νομίζω πως πέρα από όλα τα τεχνικά θα πρέπει να τονίζουμε στους νεότερους στο σπορ ότι αν είσαι καλός μουσικός, έχεις καλό αυτί, καλές ιδέες κλπ καλή μουσική θα βγάλεις και με Fruity Loops 1.0.0
Σε αυτό το πλαίσιο ακριβώς, γίνομαι αποτρεπτικός σχετικά με τη χρήση ακριβών - σπασμένων προγραμμάτων γιατί σου δημιουργούν την ψευδαίσθηση ότι "αν είχα το ProToolNuendoLogic GT Turbo 3000 θα έβγαζα μουσικάρα" ή ότι "χρειάζομαι 320 VSTi's με 128000 presets για να βγάλω αυτό που θέλω". Το κατεβάζεις, το δουλεύεις για 1-2 μέρες, δεν το μαθαίνεις ποτέ και πας για το επόμενο torrent.
Όπως καταλαβαίνεις, δεν τα λέω για σένα γιατί είμαι σίγουρος ότι έχεις πολύ μεγάλη εμπειρία στο όλο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #15 στις: 14/06/12, 12:09 »
Δεν εχω παρα να συμφωνησω :D

( διαφωνω με το fruity Loops :P )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #16 στις: 14/06/12, 12:23 »
( διαφωνω με το fruity Loops :P )


για να είμαι ειλικρινής κι εγώ  ;D

Αποσυνδεδεμένος Nirvana_89

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Σ'αυτο τον τοπο οσοι αγαπουνε τρωνε βρωμικο ψωμι..
    • Προφίλ
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #17 στις: 15/06/12, 23:56 »
στο audacity ηχογραφω πολυ πενα με την ηλεκτρακουστικη μου..τωρα για ηλεκτρικη δεν ξερω..επισης ξερει κανεις απο guitar rig4?

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #18 στις: 16/06/12, 01:40 »

στο audacity ηχογραφω πολυ πενα με την ηλεκτρακουστικη μου..τωρα για ηλεκτρικη δεν ξερω..επισης ξερει κανεις απο guitar rig4?


σίγουρα δε φταίει το audacity. Το software γενικά δεν παίζει κανένα ρόλο στην ποιότητα της ηχογράφησης.
Τα guitar rig δεν ήταν ποτέ του γούστου μου αν και δεν έχω δοκιμάσει τα τελευταία. Προτιμώ τα (freeware) του LePou. Από payware το Scuffham S-gear είναι από άλλο πλανήτη (http://www.scuffhamamps.com/product)

Αποσυνδεδεμένος truepiece

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 123
    • Προφίλ
Απ: Freeware recording software?
« Απάντηση #19 στις: 16/06/12, 13:07 »
στο audacity ηχογραφω πολυ πενα με την ηλεκτρακουστικη μου..τωρα για ηλεκτρικη δεν ξερω..επισης ξερει κανεις απο guitar rig4?

Μια χαρά είναι και τα γκιτάρ ριγκ και όλα. Από τη στιγμή που κάνεις bypass το ηχείο ενός ενισχυτή και χρησιμοποιείς μόνο τα κυκλώματά του (για modelling/ψηφιακούς μιλάω) τότε δεν έχει καμία διαφορά να βάλεις ενισχυτή ή guitar rig.

Η διαφορά φαίνεται στα ηχεία. Είχα για χρόνια guitar rig 3 και άκουγα από ηχεία η/υ. Αρχικά κάτι της πλάκας και μετα κάτι κλασικά logitech. Άθλιος ήχος. Μετά πήρα 100 ευρώ modelling και ο ήχος από το ηχείο του (που προφανώς είναι monitor) ξεπερνάει οτιδήποτε έχει βγει απο τον υπολογιστή. Λόγω ηχείων πάντα.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
4775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/05, 10:43
από kourosava
1 Απαντήσεις
39263 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/11, 20:07
από hot_sauce (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
2606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/07, 22:28
από Archenemy
0 Απαντήσεις
2860 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/07, 15:25
από Holy Diver
1 Απαντήσεις
2463 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/07, 16:58
από Arg0
1 Απαντήσεις
2162 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/08, 01:37
από FotisKatsanos
Band In A Box (Software)

Ξεκίνησε από MindCircus Εφέ

1 Απαντήσεις
2510 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/08, 16:45
από freemind
18 Απαντήσεις
6849 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/09, 20:36
από JimiDS
1 Απαντήσεις
2279 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/11, 12:10
από tsirigotis
6 Απαντήσεις
8257 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/14, 16:36
από neeckos