Αποστολέας Θέμα: Λίστα Στούντιο  (Αναγνώστηκε 226844 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SirScottos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #175 στις: 15/05/08, 17:54 »
Παιδια στην Θεσσαλονικη ξερει κανεις στουντιο που να εχει ΜΟΝΙΤΟΡ για φωνη???
Επισης να εχει δυνατο ενισχυτη για φωνητικα, οχι εκεινα τα 300 Watt που εχουνε και δεν ακουγονται τα μπασα,...
Αν πας να παιξεις Μεταλ με μπασα φωνητικα στα περισσοτερα στουντιο ΔΕΝ ακους την φωνη!!!

Αποσυνδεδεμένος zooland

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #176 στις: 16/05/08, 00:55 »
Λοιπόν παιδιά ακούστε...........

Είμαι η Τίνα και είμαι ντραμερ............μολις σήμερα πήγα για πρόβα στο . Έχει ανοίξει εδώ και δέκα ημέρες.........

Ότι και να σας πω είναι λίγο. Εχω γυρίσε απο τα πιο χάλια μέχρι τα αρκετά καλά στούντιο. Αυτό εδώ είναι Ή ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!!

MUSIC REHEARSHAL ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 272Β ακριβώς στο σταθμό του Μετρό Αγ Δημητρίου στο ρεύμα προς γλυφάδα_3ος οροφος.

6944 30 26 88

ΘΑ ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ

Εχει 3 ή 4 αίθουσες αν θυμάμαι καλά (εμείες παίξαμε στη μικρή). Είχε μεσα κονσόλα φουλ, ενισχυτές κιθάρας LINE 6 και τύμπανα YAMAHA Stage Custom , πιάτα Zildjian Aventis!!

Μπήκα και στις άλλες και άρχισαν να μου τρέχουν τα σάλια.....Στη μεσαία αίθουσα έχει τύμπαναGretch!!! "Εισαι θεόμουρλος!" αυτό του είπα του Θανάση (Θανάσης κ Λευτέρης οι ιδιοκτήτες, μιλάμε για φοβερή εξυπηρέτηση)............Η μεγάλη αίθουσα είναι γύρω στα 60 τ.μ.!!!!

Αλλα εκεί που θα πάθετε είναι το ντεκορ............δεν είναι οτι έχει ριξει λεφτα με το τσουβαλι ο τύπος, είναι οτι οι αίθουσες σου δίνουν την αίσθηση οτι βρίσκεσαι στο στούντιο που εφτιαξε στο σπίτι του ο κολλητός σου............τόσο ζεστή και τρελλή είναι η ατμόσφαιρα.........γκραφιτι στους τοίχους..........τι να πω!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα παιδιά, ειναι επαγγελματίες και αγαπάνε αυτό που κάνουν.

Με το που θα μπείτε στο λομπυ θα καταλάβετε ακριβώς τι εννοώ............υπάρχει και μπαρ για κάθε διψασμένο...........

Και τώρα κρατηθείτε..........................10 ευρώ / ώρα..........................παύση, αεροπλάνο, βύσινο.................

Η προσωπική μου γνώμη? ΚΑΝΤΕ ΝΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ!!!

Επιτέλους, τέρμα η αναζήτηση, καιρός να κουλάρουμε και να αράξουμε εδώ.

Φιλικά

Τινα




Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #177 στις: 16/05/08, 06:59 »
Αν εσύ δεν είσαι αυτός που έχει το studio τότε εγώ είμαι ο Καποδίστριας..

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #178 στις: 16/05/08, 09:03 »
Αν εσύ δεν είσαι αυτός που έχει το studio τότε εγώ είμαι ο Καποδίστριας..

+1 ;D

Αποσυνδεδεμένος zooland

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #179 στις: 16/05/08, 09:22 »
Δυστυχώς, ούτε ο Καποδίστριας είμαι, ούτε έχω τόσα λεφτά για να στήσω κάτι τέτοιο..........
Αν δεν κάνω λάθος, αυτό το φόρουμ είναι στημένο απο χρήστες για χρήστες, για την διευκόλυνση αμφοτέρων.........

Μέχρι πρότινος πήγαινα στα Stage, Esoteron, Studio P, Terra στο που τα θεωρώ πολύ αξιοπρεπή.

Επειδή δεν μπόρεσα να κλείσω πρόβα σε αυτά, μπήκα στο kithara.gr για να δω τη λίστα με τα στούντιο και να επιλέξω ένα για πρόβα.

Πήγαμε χωρίς να ξέρουμε τι μας περιμένει, κυρίως γιατί δεν υπήρχε κανένα σχόλιο για το συγκεκριμένο (πως να υπάρχει αλλωστε αφού λειτρουργεί μόνο δέκα μέρες). Και το διαλέξαμε γιατί μένουμε όλοι απ αυτή την πλευρά (Ηλιούπολη, Ζωγράφου κλπ).

Συγνώμη αν διατύπωσα την ταπεινή μου γνώμη, νόμιζα ότι θα βοηθούσα τους συνάδελφους μουσικούς.

Δεν έχετε παρά να το επισκεφτήτε, κάποια στιγμή, έτσι από περιέργεια...........για του λόγου του αληθές.

Φιλικά

Τίνα

Αποσυνδεδεμένος dolbyf

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #180 στις: 27/05/08, 18:27 »
Η ΤΙΝΑ έχει δίκιο γιά το music rehearsal ,είναι οπως το λεει .οι τύποι είναι επαγγελματίες .Αυτό που φτιάξανε είναι τρομερό.πηγαμε και πάθαμε πλάκα.Είδαμε καί τήν μεγάλη αίθουσα ,πρέπει να χωράει 12-15 άτομα .Το κουφό ειναι οτι εχουν βαλει και μια ψηφιακή κονσολα monitor και ο καθενας εχει το δικο του monitor μπροστα του .και ακουει οτι θελει και οπως το θελει.Τα ηχεια είναι κατι meyer .Απο οργανα εχει οτι θελεις drums congas bongos tympales ενισχυτες μπασσου κιθάρας keyboards rhodes .Μπράβο στα παιδιά :) :) :).  MUSIC REHEARSAL  λ.βουλιαγμενης 272β πανω στο σταθμο του metro 3'οροφος 2109706840

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #181 στις: 28/05/08, 07:08 »
Δυστυχώς, ούτε ο Καποδίστριας είμαι, ούτε έχω τόσα λεφτά για να στήσω κάτι τέτοιο..........
Αν δεν κάνω λάθος, αυτό το φόρουμ είναι στημένο απο χρήστες για χρήστες, για την διευκόλυνση αμφοτέρων.........
(...)

ok, πάσο αλλά το ποστ σου ομολογώ ότι με έσπρωξε στο να το σχολιάσω κάπως έτσι...
Όταν με το καλό θα με πάρουν κι εμένα τον ταλαίπωρο σε καμιά μπάντα θα το επισκεφτώ. Προς το παρών θα αρκεστώ στα ποστς σας.

Αποσυνδεδεμένος ProphetHavoc

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #182 στις: 20/06/08, 00:49 »
3erei kaneis kanena provadiko na einai konta sthn  omonia.

Αποσυνδεδεμένος plout

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #183 στις: 21/07/08, 00:17 »
polu kalo studio einai tO MATRIX sthn kupseli!ligo pio panw apo thn plateia!!aiglhs kai narkissou 10
!12 euro thn wra!

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #184 στις: 21/07/08, 14:32 »
polu kalo studio einai tO MATRIX sthn kupseli!ligo pio panw apo thn plateia!!aiglhs kai narkissou 10
!12 euro thn wra!

ελληνικα παρακαλω....

Αποσυνδεδεμένος andy I

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Στούντιο για πρόβες...
« Απάντηση #185 στις: 25/07/08, 19:55 »
...και το κακοφωνιξ...
τα παιδια απο το κακοφωνιξ εχουν παει κεφαλλονια πλεον και δουλευουν εκει
Ημουν ibanezakias ...αλλα μου περασε...
εγινα epiphonakias..
ΓΙΑΤΡΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ???

Αποσυνδεδεμένος bass-code

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #186 στις: 19/08/08, 13:58 »
ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΣ..ψαχνω ενα καλο στουντιο για να ηχογραφησω με την μπαντα μου..ψαχνω κατι το οποιο να εχει λογικη τιμη και να εχει κυριως φιλικο ηχοληπτη!

Αποσυνδεδεμένος mich_kor

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #187 στις: 25/08/08, 22:03 »
ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΣ..ψαχνω ενα καλο στουντιο για να ηχογραφησω με την μπαντα μου..ψαχνω κατι το οποιο να εχει λογικη τιμη και να εχει κυριως φιλικο ηχοληπτη!

ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΝΤΙΟ, ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟΥΣ ΗΧΟΛΗΠΤΕΣ ΕΧΕΙ ΤΟ TERRA, Η ΛΙΟΥΠΟΛΗ (ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ - ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ ΕΙΝΑΙ). ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΓΚΡΟΥΠ ΠΟΥ ΕΙΧΑ, ΓΡΑΨΑΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΧΕΙΡΟ DEMO ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΚΟΜΑ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΜΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙΜΕΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΟΜΟΥΝ. ΤΣΕΚΑΡΕ ΤΟ

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης [nOiz]

  • Αναθεματιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 608
  • Φύλο: Άντρας
  • One Sick Bastard
    • Προφίλ
    • SoundCloud
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #188 στις: 26/08/08, 04:08 »
Όντως αρκετά καλό το Terra και είναι πολύ κοντά στο μετρό.
Ορίστε και περισσότερες πληροφορίες

Διεύθυνση: Αγ. Κωνσταντίνου 63, 163 43 - Ηλιούπολη
ΤΗΛ.: 210 97 51 090

Αποσυνδεδεμένος Jizzzm

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #189 στις: 14/10/08, 21:42 »
μήπως ξέρει κανείς κανενα studio στο κέντρο της αθήνας? με καλο εξοπλισμο?

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #190 στις: 14/10/08, 22:14 »
Λοιπόν παιδιά ακούστε...........

Είμαι η Τίνα και είμαι ντραμερ............μολις σήμερα πήγα για πρόβα στο . Έχει ανοίξει εδώ και δέκα ημέρες.........

Ότι και να σας πω είναι λίγο. Εχω γυρίσε απο τα πιο χάλια μέχρι τα αρκετά καλά στούντιο. Αυτό εδώ είναι Ή ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!!

MUSIC REHEARSHAL ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 272Β ακριβώς στο σταθμό του Μετρό Αγ Δημητρίου στο ρεύμα προς γλυφάδα_3ος οροφος.

6944 30 26 88

ΘΑ ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ

Εχει 3 ή 4 αίθουσες αν θυμάμαι καλά (εμείες παίξαμε στη μικρή). Είχε μεσα κονσόλα φουλ, ενισχυτές κιθάρας LINE 6 και τύμπανα YAMAHA Stage Custom , πιάτα Zildjian Aventis!!

Μπήκα και στις άλλες και άρχισαν να μου τρέχουν τα σάλια.....Στη μεσαία αίθουσα έχει τύμπαναGretch!!! "Εισαι θεόμουρλος!" αυτό του είπα του Θανάση (Θανάσης κ Λευτέρης οι ιδιοκτήτες, μιλάμε για φοβερή εξυπηρέτηση)............Η μεγάλη αίθουσα είναι γύρω στα 60 τ.μ.!!!!

Αλλα εκεί που θα πάθετε είναι το ντεκορ............δεν είναι οτι έχει ριξει λεφτα με το τσουβαλι ο τύπος, είναι οτι οι αίθουσες σου δίνουν την αίσθηση οτι βρίσκεσαι στο στούντιο που εφτιαξε στο σπίτι του ο κολλητός σου............τόσο ζεστή και τρελλή είναι η ατμόσφαιρα.........γκραφιτι στους τοίχους..........τι να πω!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα παιδιά, ειναι επαγγελματίες και αγαπάνε αυτό που κάνουν.

Με το που θα μπείτε στο λομπυ θα καταλάβετε ακριβώς τι εννοώ............υπάρχει και μπαρ για κάθε διψασμένο...........

Και τώρα κρατηθείτε..........................10 ευρώ / ώρα..........................παύση, αεροπλάνο, βύσινο.................

Η προσωπική μου γνώμη? ΚΑΝΤΕ ΝΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ!!!

Επιτέλους, τέρμα η αναζήτηση, καιρός να κουλάρουμε και να αράξουμε εδώ.

Φιλικά

Τινα





Χμμ..Δεν ξερω κατα ποσο η συζητηση που ανοιγω αρμοζει σε αυτο το θεμα..
Το συγκεκριμενο στουντιο εχει οντως πολυ καλη ατμοσφαιρα..Ειχα παει για βολτα προσφατα σε μια προβα φιλων και παρατηρουσα το χωρο..
Επιασα και κουβεντα με το παιδι που δουλευε εκει και ηταν πολυ φιλικος..
Στα θετικα λοιπον η ατμοσφαιρα και η εξυπηρετηση..

Αυτο που δεν μπορεσα να καταλαβω καθολου αφορουσε την μεγαλη αιθουσα..Ειναι βεβαια καπως μεγαλη η διαφορα συκριτικα με τις υπολοιπες..
Anyway..Αυτο που μου εκανε εντυπωση λοιπον αφου ειδα ενα "γνωστο" ονομα της Ελληνικης σκηνης να κανει προβα μεσα,ειναι οτι δεν υπηρχαν καμπινες και ενισχυτες κιθαρας..Και απο απορια ρωτησα..Γιατι?
Η απαντηση μου προξενισε μεγαλυτερη απορια γιατι απο οτι καταλαβα δεν θελουν να εχουν μεσα εξοπλισμο για εναν κιθαριστα που θελει να παιξει κατι περισσοτερο απο "εντεχνο" και να χρησιμοποιησει τον ενισχυτη του..
Πραγματικα δεν καταλαβα γιατι..
Anyway..Δεν προσπαθω να κανω δυσφημιση..Απλα επειδη οντως οταν ειδα τον χωρο ενδιαφερθηκα για να κανω εκει προβες με τη μπαντα μου,εμεινα με την απορια γιατι τελικα δεν μπορω να παιξω σε εκεινη την αιθουσα εκτος και αν χρησιμοποιησω κατι direct στην κονσολα οπως ενα Pod..
Αν γνωριζει κατι καποιος περι αυτου θα εκτιμουσα μια ενημερωση..Μπας και μου ληθει η απορια..

Στο θεμα..
Καλα στουντιο στην γυρω περιοχη ειναι τα Esoteron,Τerra,Sound Palais και Studio P..
Δεν ειναι ολα το ιδιο αλλα ο καθενας αλλα πραγματα ψαχνει στον χωρο που θα κανει προβα τελικα..

Αποσυνδεδεμένος Bassist Maiev

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • searching for band
    • Προφίλ
    • maiev
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #191 στις: 22/01/09, 03:25 »
Τα στουντιο στον Πειραια ειναι εποιικος για το πεος .
κατα την γνωμη μου πολύ καλο είναι το το Music Rehearshel το Live sto xalandri το Baseline και το Terra
8ελω να δοκιμασω το Voodo, το DSL το Jam and Onstage κα8ως και το P kai to Studio 149 απλα για να εχω μια ολοκλιρομενη ιδεα (8ελουμε με την μπαντα μου να ιχογραφισουμε ενα κοματι και ψαχνουμε κατι αρκετα καλο για αυτο 8ελω λιγο την γνωμη σας )  ! απο αυτο που εμεινα πολυ ικανοποιημενος ιταν το PROVA STUDIOS
http://www.provastudio.gr

Konstantinoupoleos 56
Tavros
Athens
Greece
17778
210 3422225

προσωπικα για μενα εχει οτι εψαχνα . 4ς αι8ουσες και πολυ εξυπηρετικοι ! απλα παρτε τηλ. να κλισετε μια βδομαδα πριν Studio γιατι δεν 8α βρειτε τιποτα
Τελος δειτε και τα Rooms
http://www.provastudio.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=29


Αποσυνδεδεμένος JBJ

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #192 στις: 17/03/09, 15:25 »
Μηπως ξερει κανεις κανα στουντιο καλο κοντα στο Ιλιον ή Περιστερι?
Ειχα παει σε ενα κ ηταν μαπα....
Love Is War............

Αποσυνδεδεμένος FABRICAUDIO

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
    • fabricaudio
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #193 στις: 11/06/09, 17:00 »
Πολυ κατατοπιστικος  χαρτης των studio στο googlemaps. Πως γινεται να προσθεσω την διευθυνση του δικου μας studio?

Νικος Παμουκτσογλου
www.fabricaudio.com
Recording Studio-Record Label
www.fabricaudio.com

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #194 στις: 20/06/09, 12:29 »
Μπορει καποιος να δωσει το τηλεφωνο για το studio του Βαβουρα;
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος radiator 66

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Asleep at the Wheel
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #195 στις: 20/06/09, 13:51 »
210 6044072
μην παιζεις πιο γρηγορα απ`οσο σκεφτεσαι!!!

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #196 στις: 20/06/09, 20:25 »
Ευχαριστω φιλε...αλλα ο αριθμος δεν ειναι σωστος :-\
« Τελευταία τροποποίηση: 26/06/09, 21:36 από onfire »
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος KERMITNT

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #197 στις: 18/09/09, 10:36 »
Μηπως ξερει κανεις κανα στουντιο καλο κοντα στο Ιλιον ή Περιστερι?
Ειχα παει σε ενα κ ηταν μαπα....

To καλυτερο στουντιο στο περιστερι ειναι κοντα στο γηπεδο του ατρομητου και λεγετε MusicStudio3 Μερωνος 3 6932426343 ειναι ολοκαινουργιο και ο ηχος του καταπληκτικος ... ;D

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #198 στις: 14/03/10, 12:48 »
Δεν ξέρω αν το έχει πει κανείς πριν από μένα αλλά μια καλή ιδέα θα ήταν να ξεκινήσει σιγά σιγά η δημιουργία ενός studio από το kithara.gr με τη βοήθεια και τη γνώμη όλων των χρηστών
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Λίστα Στούντιο
« Απάντηση #199 στις: 14/03/10, 16:26 »
Δεν ξέρω αν το έχει πει κανείς πριν από μένα αλλά μια καλή ιδέα θα ήταν να ξεκινήσει σιγά σιγά η δημιουργία ενός studio από το kithara.gr με τη βοήθεια και τη γνώμη όλων των χρηστών

Τι εννοείς ακριβώς; Να στηθεί στούντιο ηχογραφήσεων/προβάδικο από το kithara.gr; Αν βάζεις τα λεφτά, μέσα.  :P
Σοβαρά τώρα, δε νομίζω ότι μπορεί κανείς να ξεκινήσει μία προσπάθεια στησίματος ολόκληρου στούντιο τόσο απλά από το νετ...ξεκινώντας από τα μεγάλα ποσά που χρειάζονται μόνο και μόνο για τον εξοπλισμό, την ηχομόνωση κλπ. (νούμερα με...4 μηδενικά και ανέβαινε) έως τα διαδικαστικά τύπου ποιος θα το τρέχει-με τι όρους-που πάνε τα "κέρδη" (κέρδη από στούντιο στην εποχή μας, χμ  ::) ), που συνήθως δεν έχουν καλή κατάληξη όταν εμπλέκονται πολλά άτομα, μου φαίνεται λίγο απίθανο. Χωρίς βέβαια να θέλω να σε αποθαρρύνω, απλώς μου φάνηκε λίγο σουρεάλ η πρόταση, με βάση τα κόστη εξοπλισμού και λειτουργίας.
Κάτι πιο ρεαλιστικό θα ήταν, να αναζητήσουν 2 ή 3 μπάντες μαζί ένα χώρο για ενοικίαση (έχω ακούσει για τέτοιους χώρους π.χ. στον Πειραιά), όπου θα μοιραστούν τον εξοπλισμό και θα πληρώνουν ένα χαμηλό μηνιαίο νοίκι αντί για τα ωριαία "κερατιάτικα" των προβάδικων*. Αυτό μπορεί να γίνει στις αγγελίες ή και εδώ, και πιστεύω ότι από τις άπειρες μπάντες των μελών του kithara.gr, μπορούν να δημιουργηθούν ομάδες ανά περιοχή.

*Σύντομος υπολογισμός: αν μία μπάντα πληρώνει 12 Ευρώ/ώρα σε στούντιο, και κάνει 2 δίωρες πρόβες την εβδομάδα, διαθέτει 24Χ2= 48 Ευρώ την εβδομάδα ή 192 Ευρώ το μήνα στα προβάδικα...δηλαδή δύο μπάντες μπορούν να συγκεντρώσουν γύρω στα 350-400 Ευρώ για νοίκι και όποια άλλα κόστη. Συνήθως τα νοίκια τέτοιων χώρων (συχνά ημιυπόγεια ή υπόγεια) είναι πολύ πιο χαμηλά, που σημαίνει ότι περισσεύουν και χρήματα για εξοπλισμό ή μπύρες  ;D.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
12957 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/12/10, 12:03
από MrsHaroulita
15 Απαντήσεις
7280 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/04/07, 18:32
από ogyon21
4 Απαντήσεις
5455 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/07, 16:48
από G-hamsteR
13 Απαντήσεις
6415 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/08, 00:04
από grottasaouare
29 Απαντήσεις
11306 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/08/08, 20:59
από KostasVap
17 Απαντήσεις
12959 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/13, 19:19
από elrich
7 Απαντήσεις
5072 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/08/08, 19:46
από BluesMe
16 Απαντήσεις
6681 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/08, 18:57
από gkou
0 Απαντήσεις
2079 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/12/10, 21:56
από Βραζίλης
11 Απαντήσεις
9553 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/13, 19:37
από Απόλλων