Αποστολέας Θέμα: Zilla Cabs  (Αναγνώστηκε 1555 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος theblind

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Zilla Cabs
« στις: 23/07/11, 23:43 »
Γειά σε όλους,

Θέλω την άποψη σας για τις καμπίνες zilla γενικά: http://zillacabs.com/
και για την πιθανή αγορά μιάς fatboy 2x12 (http://zillacabs.com/2x12_cabs.php) με ένα Celestion V-30 και ένα Greenback.
Παίζω κυρίως metal και χρειάζομαι όγκο.

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Zilla Cabs
« Απάντηση #1 στις: 25/07/11, 11:42 »
Σκεφτομουν να παραγγειλω την oversized τους που γινεται ανοικτη και κλειστη καποια στιγμη. Αν παιζεις metal ...δωματιου δεν πολυχρειαζεται...Αν παιζεις με μπαντα επισης μη ξεχνας οτι στενοτερες και λιγοτερο βαθειες καμπινες συχνα εστιαζουν στα μεσαια και κοβουν καλυτερα. Προσωπικη αποψη παντα!


Αν παλι βλεπεις bugera και zilla στο καναλι του dingle1 στο youtube, αν σου αρεσει ε λογικα θα σε φερει εκει κοντα. Εμενα δε μου αρεσει ο τυπος ουτε σε παιξιμο ουτε σε ηχο πλεον!

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Zilla Cabs
« Απάντηση #2 στις: 25/07/11, 11:52 »
Περισυ ηθελα να παρω απο κει μια καμπινα ακριβως οπως την περιγραφεις για να την χρησιμοποιησω με το axe fx και εναν ss ενισχυτη. Ο τυπος που τις φτιαχνει επικοινωνησε πολλες φορες μαζι μου, μου εκανε και καλες προσφορες σε διαφορα πραγματακια, μου προτεινε συνδυασμο με vintage 30 & GH30 αντι για τα greenbacks (μου ειπε οτι ταιριαζουν καλυτερα με τα vintage). Καλες τιμες για πληρως custom καμπινες. Τελικα παντως αποφασισα και δεν πηγα για κιθαριστικη καμπινα (και ετσι δεν τις δοκιμασα ποτε) μιας και με τα χρηματα που θα επαιρνα 2 καμπινες, πηρα τελικα εναν active atomic frfr wedge που λογω frfr μου επετρεπε να χρησιμοποιω και τα cab sims του axe fx. Οπως αποδειχτηκε, ηταν ακριβως αυτο που χρειαζομουν για να ξεδιπλωσω ολες τις αρετες του axe fx. Εχω κρατησει βεβαια την καμπινα με τα μεγαφωνα απο εναν vetta που ειχα (ξηλωσα τον ενισχυτη και κρατησα μονο την καμπινα) με celestion 90s custom και ετσι τωρα τρεχω ενα καναλι χωρις cab sims και ενα καναλι με cab sims. Τωρα σκεφτομαι οταν παρω καμια ανασα οικονομικα, ειτε να παω για αλλο ενα frfr atomic ειτε να παω για μια κιθαριστικη καλη καμπινα (προφανως zilla) για να μπορω να εχω και τους 2 "κοσμους" με το axe fx II που περιμενω να ερθει...
Παντως γενικοτερα απο την συμπεριφορα του κυριου που εχει την εταιρια, εμεινα απολυτα ικανοποιημενος. Απαντουσε αμεσα σε ολα τα email μου και στις αποριες μου, μου εκανε προσφορες (οταν του ειπα οτι θα πηγαινα για 2 καμπινες πχ, μου εκανε προσφορα δωρεαν τα μεταφορικα + upgrade στην μια καμπινα δωρεαν απο απλη σε fatboy).
Καλη τυχη και αν παρεις απο κει, ανεβασε και κανενα review...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...