Η σελίδα της Κιθάρας > Λάθη και προτάσεις

Τραγούδια χωρίς Ερμηνευτές

(1/7) > >>

Βραζίλης:
Δείτε ποιά τραγούδια δεν έχουν συμπληρωμένο το πεδίο "Ερμηνευτής" και γράψτε τους ερμηνευτές σε αυτά που ξέρετε, στο παρόν θέμα.
Αν ξέρετε πολλούς ερμηνευτές, γραψ'τε τους όλους, αν είναι δυνατόν με χρονολογική σειρά.

Πατήστε εδώ
(Σημείωση: Αν θέλετε να δείτε και τους στίχους/ακόρντα, πατώντας τους τίτλους των τραγουδιών, αλλά σας εμφανίζεται μήνυμα λάθους σχετικά με τα cookies, αρκεί να πατήσετε μια φορά τη 1η σελίδα των τραγουδιών για να γίνει η αρχικοποίηση των cookies. Δεν χρειάζεται να ξαναπεράσετε από εκεί πριν πατήσετε και τους υπόλοιπους τίτλους τραγουδιών)

bartatilas:
A bord de l' Aspasia: Γ.Νταλάρας
Άλλα μου λεν τα μάτια σου: Μ.Λίντα (νομίζω)
Απόψε κάνεις μπαμ: Β.Τσιτσάνης
Αραμπάς περνά (σκόνη γίνεται): Το έχουν πει πολλοί, εγώ το έχω απο τον Γ.Ρωμανό και τον Θ.Γκαϊφύλια
Αρμενάκι: Το έχουν πει πολλοί, εγώ το έχω απο την Α.Χατζιδάκη
Γερακίνα: Το έχουν πει πολλοί, εγώ το έχω απο τον Β.Τσιτσάνη (ω, ναι)
Γιάννη μου το μαντήλι σου: Το έχουν πει πολλοί, εγώ το έχω απο τον Γ.Νταλάρα, την Ε.Αρβανιτάκη και τους Dorians Reunion
Γιατί με ξύπνησες πρωί: Σ.Καζαντζίδης και ο Β.Τσιτσάνης
Δεν με πόνεσε κανείς: Ε.Αρβανιτάκη
Είμαι ερωτευμένος με τα μάτια σου: Ε.Αρβανιτάκη
Ένας φίλος ήρθε απόψε: Αττίκ
Η Σεράχ: Ε.Αρβανιτάκη
Μαύρα μάτια, μαύρα φρύδια: Μ.Βαμβακάρης
Μες στου Αιγαίου τα νησιά: Α.Χατζιδάκη
Ντιρλαντά: Το έχουν πει πολλοί, εγώ το έχω απο τον Δ.Σαββόπουλο και το Ν.Ξυλούρη
Ξανθούλα: Λ.Κηλαηδόνης
Ο πασατέμπος: Β.Μοσχολιού
Οι φάμπρικες: Β.Τσιτσάνης
Όλοι οι ρεμπέτες του ντουνιά: Το έχουν πει πολλοί, εγώ το έχω απο τον Β.Τσιτσάνη και τον Μ.Γενίτσαρη
Όσο βαρούν τα σίδερα: Το έχουν πει πολλοί, εγώ το έχω απο το Ν.Ξυλούρη και τους Κατσιμιχαίους
Όταν συμβεί στα πέριξ: Β.Τσιτσάνης
Πατησίων και Παραμυθιού γωνία: Δ.Μητροπάνος
Πέντε μάγκες στον Περαία: Β.Τσιτσάνης (νομίζω)
Πίνω και μεθώ: Μ.Τσέρτος
Πότε θα κάνει ξαστεριά: Ν.Ξυλούρης
Πριν το χάραμα: Σ.Καζαντζίδης
Σ' αγαπώ γιατί είσαι ωραία: Το έχουν πει πολλοί, εγώ το έχω απο τον Γ.Νταλάρα και τον Π.Γαϊτάνο
Τα καβουράκια: Β.Τσιτσάνης
Τα λερωμένα τ' άπλυτα: Β.Τσιτσάνης
Τέσσερα τζαι τέσσερα: Το έχουν πει πολλοί, εγώ το έχω απο τον Α.Ιωαννίδη και τον Δ.Λιόλιο
Τζιβαέρι: Το έχουν πει πολλοί, εγώ το έχω απο την Ε.Τσαλιγοπούλου και τον Γ.Νταλάρα
Το δικό μου πάπλωμα: Σ.Καζαντζίδης
Το Τσάμπασι: Το έχουν πει πολλοί, εγώ το έχω απο τον Σ.Καζαντζίδη
Του Γάμου: Το έχουν πει πολλοί, εγώ το έχω απο το Ν.Ζιώγαλα μαζί με χορωδία
Του χρόνου τα σκυλιά: Σ.Μάλαμας
Ύμνος ΑΕΚ: Γ.Παπαϊωάννου
Φραγκοσυριανή: Μ.Βαμβακάρης
Ιδανικός κι ανάξιος εραστής: Κ.Κάραλης
Ερωτόκριτος: Ν.Ξυλούρης μαζί με Τ.Τσανακλίδου

Ο Νέος Κιθαρωδός:
Σημείωση: Στα δημοτικά/παραδοσιακά κλπ. δεν έχει νόημα να ψάχνουμε τον ερμηνευτή, ούτε να βάζουμε τον Νταλάρα ή την Αρβανιτάκη, επειδή έτυχε να τα πουν τελευταία σε κάποιο δίσκο. Το βρίσκω πιο σωστό να βάλουμε σαν ερμηνευτή π.χ. "Δημοτικό".

(Προς Θεού, δεν έχω τίποτε με τον Νταλάρα ή την Αρβανιτάκη...)

bartatilas:

--- Παράθεση από: Ο Νέος Κιθαρωδός στις 18/07/03, 10:57 ---Σημείωση: Στα δημοτικά/παραδοσιακά κλπ. δεν έχει νόημα να ψάχνουμε τον ερμηνευτή, ούτε να βάζουμε τον Νταλάρα ή την Αρβανιτάκη, επειδή έτυχε να τα πουν τελευταία σε κάποιο δίσκο. Το βρίσκω πιο σωστό να βάλουμε σαν ερμηνευτή π.χ. "Δημοτικό".

(Προς Θεού, δεν έχω τίποτε με τον Νταλάρα ή την Αρβανιτάκη...)
--- Τέλος παράθεσης ---

Εγώ έχω με τον Νταλάρα ;D, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα...συμφωνώ μαζί σου Κιθ...!

margarita:
Άμα λευτερωθεί η Κρήτη (-x): Φλέρυ Νταντωνάκη
Απόψε κάνεις μπαμ: Αλεξάνδρα
Αρμενάκι: Μαρίζα Κωχ(Δημοτικό)
Έχε γεια Παναγιά: Δόμνα Σαμίου(Δημοτικό)
Ζαΐρα: Μαρινέλλα
Ο πασατέμπος: Στράτος Διονυσίου
Πριν το χάραμα: Νένα Βενετσάνου
Πρωινό τσιγάρο: Παιδική χορωδία Τυπάλδου
Στρώσε μου να κοιμηθώ: Καίτη Γκρέυ
Το μινόρε της ταβέρνας: Αλεξάνδρα, Νένα Βενετσάνου

Μπορούμε και στα δημοτικά να γράφουμε ερμηνευτές γιατί ίσως κάποιος να θέλει να βρει ένα τραγούδι σε δίσκο και να τον διευκολύνει.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View