Η σελίδα της Κιθάρας > Λάθη και προτάσεις

Σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών 2.

(1/6) > >>

Σπύρος:
Μετά από πολλά παράπονα (2 ατόμων) σχετικά με την πιστότητα των τραγουδιών είπα να επαναφέρω το θέμα.
Λύσεις:
1.Κλείσιμο της σελίδας για να μην γινόμαστε ρόμπα
Μπα, όχι

2.Διόρθωση όλων των τραγουδιών από άτομο με τουλάχιστον 10ετή φοίτηση σε κρατικό ωδείο
Δεν νομίζω να δεχθεί (ακόμα περιμένω τα 40 τραγούδια)

3.Βοήθεια όλων που θέλουν να προσφέρουν επισημαίνοντας και διορθώνοντας λάθη
Καλό και υπάρχουν αρκετά άτομα που το κάνουν

4.Να "χώσουμε" τον Κιθαρωδό να προσθέσει δυνατότητα ranking στα τραγούδια
Νομίζω με την νέα βάση δεδομένων είναι πιο εύκολο να προστεθεί ένα πεδίο "βαθμολογήστε την πιστότητα του τραγουδιου" από 1-5. Έτσι μετά από λίγο καιρό θα μπορούμε να ξέρουμε ποια τραγούδια είναι λάθος και να δώσουμε περισσότερη προσοχή σε αυτά.
Αν συμφωνείτε στείλτε από 15 mail ο καθένας στον Κιθαρωδό με την πρότασή μου

5.Έχετε καμιά καλύτερη ιδέα;
Δηλώστε την.


Υ.Γ. Ελπίζω μερικοί να μην παρεξηγήσουν το humor και το στυλ μου.

Απόλλων:
Οι λύσεις υπ' αριθμόν 1, 2 και 4 δεν μου φαίνονται και τόσο καλές...  

Την πρώτη δεν τη συζητάω καθόλου.  Έτσι κι αλλιώς ρόμπα έχουμε γίνει ήδη...!  :P.

Η δεύτερη καθίσταται ανέφικτη, δεδομένου ότι ο Κουκου μας εγκατέλειψε...  Εκτός άν διορθώνει ακόμα εκείνα τα 40 τραγούδια... (Τι γελάτε ρε; αποκλείεται...; ;)).  

Όσο για την τέταρτη, θεωρητικά είναι πολύ καλή.  Ποιός όμως εμποδίζει τον κάθε άσχετο (όπως π.χ. εμένα...) να δώσει ΚΑΛΟΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ μεν, ΕΣΦΑΛΜΕΝΑ δε, μια βαθμολογία που δεν είναι αντιπροσωπευτική της πιστότητας ενός τραγουδιού;  Δεν θα αναφερθώ καν σε άτομα που έχουν ΚΑΚΗ ΠΡΟΘΕΣΗ και θα θελήσουν να υπονομεύσουν την όλη προσπάθεια.  Και τέλος, μου έρχεται στο μυαλό η παροιμία με τους πολλούς κοκόρους...

Απομένει λοιπόν η λύση υπ' αριθμόν 3.  Μια ομάδα εθελοντών που θα έχουν το χρόνο και κυρίως τις γνώσεις να συνεργαστούν προκειμένου να διορθώσουν κάποια τραγούδια.  Προσωπικά πιστεύω ότι είναι η πιο ενδεδειγμένη λύση.  

Εκτός αν έχει κανείς να προτείνει κάτι καλύτερο...

Sound of Rock:
ego simfono apolita me ton apollon... ;)i lise uparitho 3 einai i kaliteri... kai tha itan kalo giati iparzoun tragoudia lathos se auto ta site.. an apofasistei na ginei auto eimai prothimos na foisthiso.. apla peste mou...:) ;D

Μανδρακούλος:
H alhthia einai pos iparxoun arketa tragoudia sto site pou exoune kapia la8h. Afto pou den mporo na katalavo einai giati na parapone8ei kapios giafto, efoson ola einai tsampa kai ta exoune stilei tis perissoteres fores erasitexnes kai oxi epagelmaties mousikoi. Prosopika pistevo oti afto pou ginete apla prepei na sinexistei: opios diladei anakaliptei kapio lathos na to epishmenei kai na diorthonete (exo paratirisei oti shnh8os diorthononte amesos). Ego pantos den exo parapono, na po thn alhthia oute pisteva oti kapios pote tha ekane olh afth th doulia..

casper:
Δεν εχω ξαναγραψει για το θεμα αυτο ... αλλα να επεσα στον πειρασμο.
Μου ειναι ομως εντελως αδυνατο να καταλαβω γιατι θεωρειται μειζον προβλημα.
Βλεπεις ενα κομματακι που εχει γραψει καποιος φιλος .... νομιζεις οτι το ακορντο η η ταμπλατουρα εχει λαθος σε ενα η περισσοτερα σημεια .... εεεε παιξτο εσυ οπως νομιζεις οτι ειναι σωστο.Αν θελεις στειλε στο site και μια διορθωση ....χωρις φιοριτουρες και φανφαρες.... γιατι το κανουμε τοσο θεμα πια?
John Williams γιναμε ξαφνικα ολοι εδω μεσα και τοσο πια μας ενοχλει η υπαρξη λαθος ακορντου ???
Μη γινει καποιο λαθος και δεν αποδοθει σωστα το μουσικο εργο των <<ονειροπαγιδα>>, του Μαργαριτη , του Πλουταρχου,των  Πυξ Λαξ και ολων αυτων των γιγαντων της μουσικης ??????Νισαφι πια...
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΙΧΟΥΣ ΚΑΙ ΑΚΟΡΝΤΑ ΑΠΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ.ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View