Ειδικά θέματα > Τα καλύτερα...

Τρίλιες & Pull-offs

(1/4) > >>

Lightstringer:
Μοια απορια και μονο..Ολα καλα οταν καποιος κιθαριστας κανει pull-offs...Τα κανει μετον παραδοσιακο κδυσκολο τροπο(οπως τα κανουν οι κλασσικοι κιθαριστες).Οταν ομως παιζει καποιος τριλιες ακολουθει τον ιδιο τροπο η απλως χτυπαει τη χορδη (lift-off-on)?Μιλαω για solo οπως τα Maiden που κανουν τριλιες κατα μηκος μιας χορδης..Τη γνωμη εχετε γιατι εγω νομιζω πως τουλαχιστον οι maiden στηριζονται πιο πολυ στον ιχο κια οχι στη σωστη τεχνικη..Τελικα τι ειναι σωστο και τι λαθος?

D@ve Murray:
Δεν καταλαβαινω ακριβως τι εννοεις....αυτο με την ολοκληρη χορδη....σε εχασα...για πες κανενα παραδειγμα σολο να δουμε τι εννοεις...

fenderiarhs:
Den yparxei swsto kai lathos.Ta peri swsths texnikhs einai kaloupia pou phgazoun apo ton palio xeperasmeno sunithws tropo didaskalias ths klassikhs mousikhs.O kathenas paizei me to diko tou proswpiko tropo.Exallou polloi kitharistes exoun ksexwristo hxo akribws epeidh paizoun me anorthodoxo tropo px knopfler pou paizei me ta daxtula h jeff beck.An mono h swsth texnikh htan krithrio tha eprepe na xexasoume olous autous pou phgan th mouskh ena vhma mprosta opws oi bb king david gilmour jimi hendrix kai polloi alloi.

Lightstringer:
Φιλε Dave...Aς πουμε για το πρωτο solo του number of the beast...O dave (συνονοματος):)...το κανει κατα μηκος μιας χορδης..Ε μη μου πεις οτι εκει κανει σωστα pull-offs..!!!Ο τυπος βοηθιεται καργα απο τα μηχανηματα και τον ιχο που που περιεχει ενα ελαφρο delay..Μιλαω σωστα?

D@ve Murray:
Νομιζω οτι ειμαι το λαθος ατομο για να μιλαει για την ορθοτητα της τεχνικης του συνονοματου...νομιζω οτι τα βγαζει κανονικα...ξερεις τι παθαινουμε...οτι καμια φορα μας φαινεται κατι αδυνατο να γινει μονο και μονο γιατι εμεις απεχουμε πολυ απο αυτο... νομιζω οτι βγαινουν κανονικα για αυτο ακουγονται και καθαρα...τωρα δεν κοβω και το χερι μου...

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View